JuditTTT

Regisztráció dátuma: 2015. július 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. július 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Bondi Sands Self Tanning Foam Dark

Bondi Sands Self Tanning Foam Dark
2020. május 17.

Megkövetem magam. Meg kellett tartanom, mivel ugye most nem tudunk semmit eladni, így úgy voltam vele, na lássuk teljes testen. Felkentem. 6 óra után lemosás. Másnap egy egészen enyhe narancsos beütése van, de amint lemosakodsz szappannal az is eltűnik és marad egy szép, napozni voltam szín. Ez az én fehér bőrömön jól néz ki, olyan 3 árnyalattal mélyebb, mint amilyen amúgy vagyok és ez nekem elég is, mert nem szeretnék semmi drasztikusat. Nekem érdekes módon a hasamat nehezen fogja be, már második alkalommal próbálom, ill. a mellkasomon kopik csúnyábban olyan 7 nap után, amúgy mindenhol egységesen fakul. Most vettem belőle megint tartaléknak+a gradual tanning lotiont fenntartáshoz. Sztem jó. Próba alapján narancssárgának tűnt, de nem az, hanem barna, nap által befogottnak tűnsz tőle. Ami plusz jó benne, h. én hámlasztok, retinol, c vitamin stb ÉS fent marad az arcomon egységesen olyan 4-5 napig. De utánadolgozok arckrémmel kevert barnítóhabbal és egységesen bronzos marad. Nagyon kevés BB krém kell rá (Missha 27 a színem tőle) és ennyi. Tényleg csodaszer, mert rajtam minden sárga, ez nem és sokáig tart. Lábra javasolok egy plusz réteget, főleg, ha fehér vagy, akkor szép lesz!

Garnier Fructis Grow Strong Hajszérum

Garnier Fructis Grow Strong Hajszérum
2020. április 6.

Nálunk már nem nagyon kapni, én Németországból rendelem, ott igen szeretik. Ugyanaz a hatóanyaga, mint pl. a Vichy Densi Solutions termékeknek (pontosabban a hajszérumnak), a Vichyben ugyanaz van+több alkohol és borsmenta és 12-14000 köt mozog az ára, ill. van a L'Orealnak is egy ilyen széruma, szintén jóval drágábban. Én a Garnier szérumot kettesével veszem 3200 forintért a németektől, meg a belgáktól. Lehet számolni. Egyébként hatóanyagban ugyanaz a mennyiség van benne és ugyanazt tudja, mint bármelyik 5% Stemoxydine tartalmú termék. Ha neked bevált a hatóanyag, ez is be fog. Annyit vettem észre, h. kicsit jobban zsírosít, de ennyi. Én már csak 2-3 naponta, ill. hajmosás után használom, segített rengeteg új hajat növeszteni, és mégsem minoxidil. Szemöldökre is használom látványos eredménnyel. Szempillára ne kend, oda ez nem való és kimarja a szemedet! És ne várd, h. egy flakon majd megoldja a hajvesztést, mert nem fogja, ez hosszú játszma, mindenféle kezelésekkel (koreai scalp scraper, szulfátmentes koreai ginzeng sampon és balzsam, ginzenges hajszérum, hajvégápoló koreai keratin glue balzsam, hetente egy koreai ampullás kezelés és Stemoxidyne szérum 3 hónapig naponta, majd utána 2-3 naponta, előtte aminexil kezelés+fodrász 2-3 havonta és nála is hajhullás kezelés, előtte havi 3-4 kezelés 3 hónapig, és mellé hajkapszula, az mindegy melyik) együtt nekem egy év is kellett, mire eredmény lett belőle. Mostanra 'őrült tudós' fejem lett a sok bébihajtól, nyilván sose lesz már rendes mennyiségű hajam, mint régen, de bevált a váltás és az, h. elkezdtem foglalkozni a hajhullással és nem vettem természetesnek. Mert amúgy nem az, főleg, ha már kivilágít a fejbőröd itt- ott. Még a minoxidil maradt, mint lehetőség. Bőrgyógyász szerint az a leghatékonyabb, de azt minden nap, életed végéig használni kell. Ha nagyon hullik a hajad és nem akarsz kísérletezni, akkor Rogaine 5% női hajhab. Nálunk is kapható az emagon. Az a doki szerint mindent megold hajhullás ügyben és még ilyen-olyan samponok se kellenek mellé, elég a hajhab, ill. a szérum ami minoxidiles. Van már nőknek is 5%os, az hatékony. Te döntesz.

Geek & Gorgeous 101 aPad

Geek & Gorgeous 101 aPad
2020. április 6.

Tényleg remek szérum. Régóta küzdök hormonális melasmával. Ált. évente lézereztetem, de az nem a legkellemesebb dolgok egyike, és mellé kell egy rakás cucc még (c-vit, retinol, arbutin, stb.), h. tartós legyen az eredmény. Eddig az Ordinary verziót használtam, kevéske eredménnyel, no, ez, a maga 20%-os arányával nagyon tuti!!! Egy használat után látványosan (!!!) halványított a maradék melasmámon (ami szeplőnek tűnik közelről ugyan, de akkor se legyen ott, mert nagyobb foltokba összeáll egy idő után, főleg nyáron). Én nem szeretem a barna bőrt, max. lábon egy kis szín és ennyi, mindig is hófehér voltam, ezt szoktam meg, és a melasma ebbe piszkít bele nekem. Ez a szérum igen hatékonynak bizonyult ellene, úgyh. leváltottam az Ordinary-t rá boldogan. És persze egyéb problémákra, mint pórusok, erecskék, pattanás, mitteszer, kifényesedés, stb. arra is remek. Egységesebb, matt fejem van tőle smink nélkül, amit én kedvelek, mert nem szeretek sokat sminkelni. Szóval vegyed, vigyed, jó lesz neked is, de a napvédőt se felejtsd el ám!!! Annál semmi se fontosabb! Jah, igen, ez nem sav amúgy, csak úgy hívják, lehet peptiddel, C-vitaminnal, savakkal is együtt használni. Ez ilyen adu ász, mindenhez passzol.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2020. március 24.

Nem olvastam mindent végig, így nem tudom más is használja -e így, ahogy én, de, ha igen, sztem bevált nekik is és ezzel ki is tudod hozni belőle a maximumot. Ez nem eye-serum, ez face-serum. Ebből következik, én kenem az egész arcomra. Reggeli arcmosás után felkenem a tonikomat (hyyaluronsavas, alkoholmentes!) rá egy first esszencia, utána jön a peptid (ha használsz, nálam itt Ordinary vmelyik peptid jön, Matrixyl pl. teljesen jó) beütögeted. Erre jön a koffeines szérum, de nem egyedül ám és nem csak a szemedre, kell a tenyeredbe 5-6 csepp ebből, majd a niacimides szérumodból 5-6 csepp és hozzá vagy hyaluronsavas szérum 5-6 csepp, vagy víz. Ezt összekutymákolod a kezedben és mehet fel az arcodra. Felkened, beütögeted vársz fél percet. Ez idő alatt fogod az arckrémedet, vagy lotiont, ebbe teszel 4-5 csepp EUK-t, vagy elég 3 is ha zsíros, kombó bőröd van, és ezt is felkened, beütögeted. EUK+peptidek szeretik egymást. Az EUK kicsit olajos, így pl. nekem, dehidratált/száraz bőrre szuper sminkalap. Olyan 2-5 nap múlva csak azt fogod látni, h. pórus összemegy, erecskék halványulnak, pirosság lemegy, ráncok simulnak és úgy olyan legalább 5-10 évvel jobban nézel ki. Szóval a koffeines szérum az nem csak a szemedre jó ám! És komoly szerepe van pórustalanításban és erecskékkel szemben. Anno én is rosszul használtam, csak szem köré és vártam, h. egy üveg elég lesz az eredményhez. Ennek szem körül kell vagy 1-2 hónap, h. működjön, de teljes arcon sokkal látványosabban dolgozik.

Vichy Dercos Densi-Solutions Hajsűrűség-Fokozó Kezelés

Vichy Dercos Densi-Solutions Hajsűrűség-Fokozó Kezelés
2020. március 4.

Régóta használom, de valóban hatásos, amit ígér, azt hozza. Állítólag úgy működik, h. aktiválja a sejteket, így a hajhagymákat. Itt- ott ilyen 'őssejtaktiváló' hatóanyagként hivatkoznak a lényegi összetevőre a Diethyllutidinate-re, ami okozza a dúsító hatást (jó lenne, ha ezt az összetevőt csak úgy, alapanyagként lehetne venni és tudnánk magunknak keverni hajszeszt, mert ez ebben a formában sztem erősen túlárazott). Nekem működik. Ha naponta használod, nem sokáig elég, olyan 1-1,5 hónap és tényleg drága :/ Emiatt mínusz egy csillag. Nem is használom folyamatosan, csak kúraszerűen, mindig kihagyok olyan 1-2 hónapot, addig olajok, Bánfi hajszesz, koffeines hajszesz tartja fent az eredményt. A lényegi összetevő, a Diethyllutidinate más termékekben is megtalálható, így, ha bevált neked, akkor ezt keresd és találsz olcsóbban is (pl. Garnier hajsűrítő szérum, Kérastase Densi termékek, stb. én még a The Ordinary hajszérumát ajánlom, másak az összetevők, de az is működik és olcsóbb). Ill. szemöldökre is nagyon hatékony, ha túlszedted évekig, vagy vissza akarod növeszteni, naponta egy csepp ebből, és az évek óta szunnyadó kis hajhagyma-maradékok is újjáélednek, visszanő tőle a szemöldököd konkrétan. Nézd meg a patikai ricinusolaj leírásnál én hogy használom az olajjal együtt. Ha csak szemöldökre kell neked, huh, jól jársz, 100 ml sokáig elég lesz. Szempillára rá ne kend, mert mar! Belement a szemembe egyszer véletlenül egy kis cseppmaradvány... borsmenta van benne, két napig alig láttam, és folyamatosan mosni kellett a szememet. Szóval szempillára kérlek ne próbáld ki!

Gyógyszertári Ricinusolaj

Gyógyszertári Ricinusolaj
2020. március 3.

Használom évek óta, úgyhogy jöttem nektek új dolgokat mondani, amelyeket a több éves használat során tapasztaltam. Biztos lesz olyan is, ami nem újdonság, de lehet valakinek segít.

Hajnövesztés: igen működik, inkább hajsűrítőnek, szépítőnek mondanám. Amit tudok ez ügyben javasolni, h. használj mindent. Ne várd, h. a ricinusolaj majd egymagában megoldja, mert nem fogja. Ha hajszépíteni akarsz akkor igen, ha viszont hajhullás és töredezés van, akkor nem. Szedjél hajvitamint+ E vitamint is!

Hajhullásra: ricinust ne tedd a hajad végére mert ott kiszárítja, amennyire tudod, csak a hajtőre jusson, hosszú távon ugyanis nem tesz jót a hajvégeknek (arra kenj napraforgót, vagy olívát, argánt, kókuszolaj sztem a legjobb vagy keverd őket össze). Kend fel pl. heti egyszer vagy kétszer, pár óra, 3-6 óra, majd mosd le rendesen. Ajánlom a szufátmentes samponokat, amit én használok, az egy koreai márka: Ryoe Jayangyunm. Napi egy szem hajvitamin+ E vitamin (de csak kúraszerűen!). Mellé heti 1-2x Bánfi hajszesz és én minden nap használok hajszérumot: The Ordinary hajszérum, vagy Vichy Dercos Densi-Solutions. Ezekkel meg vagyok elégedve, nem szeretem a Vichy márkát egyáltalán, DE a Densi szérum tényleg remek! Bármikor látod akciósan, azonnal vedd meg. Visszanöveszti azt is, ami nincs.

Ezen felbuzdulva én elkezdtem szemöldökre is használni ricinus mellé, épp visszanövesztem. A... hány éve is? Szerintem olyan 15 éve szedett szemöldököm visszanő tőle (!!!). Igen, tizenöt...! Pedig nincs latina szemöldököm, sima középsűrűségű európai szemöldököm van. Szóval ne vedd meg sztem a szemöldökszérumkat, ha szemöldököt növesztesz, hanem este kend be ricinusolajjal, reggel meg fujj az ujjbegyedre a Vichyből, vagy cseppents az Ordinary hajszérumból és kend be vele a szemöldöködet. Ezen a területen nagyon látványos már olyan 2-3 hét alatt. Igen, eléggé hülyén néz ki, ahogy az addig (már) nem létező szálak jönnek itt-ott, olyan helyen is, ahol éve óta semmi, de hatásos nagyon. De a ricinus ezt egyedül nem tudja... próbáltam évekig, ápolónak nagyon jó, szép lesz a szemöldök tőle, akár a haj, de, ami már nem nő vissza, azt nem növeszti vissza. Erre a Vichy meg az Ordinary szérumok jók. Én nem tudom pontosan mi a hatásmechanizmus, de olyan hagymák aktiválódnak, amik évek óta ott se voltak.

Arcbőrre: cseppentsd az olajat a krémedbe, 2-4 cseppet és utolsó lépésben masszírozd át vele az arcodat (de ne a hagyományos tépem a bőrömet masszázzsal szépen kérlek, tanuld meg a Tanaka masszázst, fent van youtubeon egy rakás videó róla), vagy zárólépésként a krémed után 5-6 csepp és azzal masszírozd át a bőrödet, be fog szívódni a masszázzsal, még ha 10 lépéses a rutinod (mint nekem) és be is zárja a bőrödbe a sok dolgot, amit ráraktál előzőleg. Amivel turbózom még az gyógyszertári E vitamin olajkapszula, össze lehet keverni a kettőt, ill. szedjed is évente vagy 2-3 alkalommal, mert hihetetlenül jót tesz. A mitesszerek, ráncok, stb. szépen redukálódnak, ill. a száraz részek is, a szem alatti területre tökéletes, mellé érdemes azért szemszérumot, ill. szemránckrémet használni 25 felett (pl. Ordinary, vagy Niod, ill. Missha Geum Sul, vagy Ye, Hyeon krémek, ezekben az a jó, h. nem képeznek milliát). Nekem nem nő (több) bajszom tőle :D

Testápolásban is hatékony, száraz könyök, sarok, ill. én úgy vettem észre, hogy keratosis pilaris is javul tőle. Nincs sok, csak kicsi a felkaron ill. ülepen, ott hámlasztok első lépésben (Ordinary AHA toner, vagy CeraVe hámlasztós krém) majd a testápolóba teszek ricinust és bekenem vastagon. Szerintem kiváló. Ugyanezt teszem a száraz talp, ill. sarokrészre, bemasszírozom, rá zokni és reggel puha a talpam. Ha a kezedet, körmöket akarod extraszuperre ápolni, ugyanezeket tedd rá és éjjelre, a krémet vastagon, zokni oda is :D
Nekem mindig van belőle itthon, olcsó és multifunkcionális. Csak épp arra nem használom, amiért a gyógyszertárban árulják, de arra nem is szeretném :D

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%
2020. február 17.

Én nagyon csípem, igaz önmagában soha nem használtam, hanem az Ordinary vmiylen C vitaminjával keverem, mostanság a porral konkrétan, de elégedett vagyok vele. Reggel kenem fel és nagyon szép az eredmény, amit c vitaminnal hoz.

Update: akinek nem működött a bőrén, nem az antioxidáns anyag a hibás a dologban, hanem a vivő, a propanediol, aki arra érzékeny, keményen pórul járhat vele, úgyhogy csak óvatosan! Bőrteszt, mielőtt felkened, mert leég a fejed tőle, ill. le is marja, ha érzékeny vagy rá. Bnőm járt így vele, úgyh. gondoltam kiírom. A márka weboldalán is fel van tüntetve, h. óvatosan próbálkozzatok.

Maybelline Snapscara Szempillaspirál

Maybelline Snapscara Szempillaspirál
2020. február 16.

Első héten tűrhető, akkor is sokat kell vacakolni vele, mert rengeteg festéket vesz fel a kefe, ill. nem fed rendesen és az állaga is tapadós, aztán a nap közepén egyszerűen lepereg. Majd megromlik, kb. egy hónap alatt és vége teljesen. Amúgy is pereg és csomósodik, de megromlás után teljesen használhatatlan. Aki olajlemosót használ, annak úgyis mindegy, h. milyen szempillaspirált használ, mert az lehoz mindent. Ebben az lenne állítólag a szenzációsan jó, h. lejön meleg vízzel. Nos, nem jön le vele rendesen és otthagyja a pandanyomokat. Szóval nagyon leszerepelt. Nem jó.

Chatler CH Good Lady

Chatler CH Good Lady
2020. január 28.

Ez valami egészen borzalmasan fertelmes. A létező legrosszabb illat, amihez valaha volt szerencsém. Az illatszekciók legalján kóborolnak az ilyenek, fejfájdító, orosz borotvaszesz a hetvenes évekből. Semmi köze az eredetihez. Még jó, h. olcsó :D Sajnos ragaszkodó, nehéz lemosni, de egyszerűen undor a köbön, vmi pacsuli izé ragasztóval. Hol van ebben mandula, vagy csokoládé?! :O Locsolkodók támadtak anno ilyennel és hagytak egy életre sokkot az emberben.

Kiku-Masamune Sake Brewing High Moist Skin Care Lotion

Kiku-Masamune Sake Brewing High Moist Skin Care Lotion
2019. november 21.

Most tartok második palacknál, veszem mellé a milky lotiont is úgy döntöttem, mert nekem bejött: nagyon jól hidratál, feltölt, de két rétegben kell, remek kis ceramidos lötyi annak, aki nem szereti a tonikot. Annyi bajom van vele, h. nem tartja meg a hidratációt egész nap magában, de egy gyors spricnire minden reggel és este remek, és jók az összetevői, a parfüm a végéről mehetne, úgyis sake illata van, bár elpárolog hamar, mindegy, mennyit tesznek bele. A metylparabén se kedvencem, de napvédő mellett vállalható. Sokat adnak jó áron belőle. Hosszú távon én simulást tapasztalok, fehérítést nem nagyon, de az amúgy is több összetevős történet, nem egy sake lotion fogja megoldani nyilván. Amit úgy komolyabban észrevettem, h. a pórusokat rendben tartja, méretüket pedig összébb húzza. Szóval tényleg nem rossz termék.