Julus92

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

Missha Closing Cover Liquid Concealer SPF30/PA++

Missha Closing Cover Liquid Concealer SPF30/PA++
2020. január 4.

A kelleténél sötétebb árnyalatot vettem, úgyhogy így télen BB krém sötétítésére tudom csak használni. Pattanásom nem nagyon van, karikáim viszont igen, így korrektort leginkább a szemeim alá szoktam használni. Ehhez ez viszont túl folyékony, csepegős, szerintem pattanások elfedéséhez is az lenne. Nem érződik nehéznek a bőrön, viszont annyira nem vagyok oda a bőrképtől, amit ad. Nem egy nagy szám, ennél szerintem vannak sokkal jobb korrektorok mindenféle célra.

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++
2020. január 4.

Ahogy már sokan leírták, ez tényleg egy szuper kis fényvédő. Nagyon könnyed, vizes állaga van, így nem zavar bele a sminkbe, nem zsírosít pluszban, ráadásul nagyon gyengéd, nem irritál, illatanyagmentes. Nyárra szeretek magasabb faktorszámú fényvédőt használni, de most télre tökéletes.

Innisfree Perfect UV Protection Cream

Innisfree Perfect UV Protection Cream
2020. január 4.

Nem rossz fényvédő, a reggeli rutin utolsó lépéseként kellemesen mattít, de nem szárít, nem irritál, nem tömítette el a pórusaimat. Nem hagy fehér nyomot, közepesen sűrű az állaga, nem ragad, és nem is nehéz eldolgozni, de azért vannak könnyedebb formulák. Kellemes az illata, viszont a jövőben illatanyagmentes fényvédőt fogok keresni, bármennyire is kellemes szaglászni. :)

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2020. január 4.

Csodát nálam sem tett, de egy picit tényleg élénkíti a bőrt, és nagyon minimálisan halványítja a karikákat. De lehet csak belemagyarázom. :D Az élénkítő hatása miatt mostanság néha az egész arcomon használom nagyon pici mennyiségben, engem nem szárít. Még kísérletezgetek vele, lehet megpróbálom a napi kétszeri használatot, kíváncsi vagyok, úgy mit tud.

Balea Trend It Up Szárazsampon Spray (régi)

Balea Trend It Up Szárazsampon Spray (régi)
2020. január 3.

Működött, bár kicsit lisztes hatást keltett a haj utána, de ez egy alapos átfésüléssel némileg orvosolható volt. Nagy hátránya volt viszont, hogy nagyon hamar elfogyott, alig pár használatra volt elég, úgyhogy nem vettem újra.

aussie Miracle Aussome Volume Szárazsampon

aussie Miracle Aussome Volume Szárazsampon
2020. január 3.

Ad egy kis volument, és kis zsírosodás esetén működik, de sok kell belőle, és nagyon erős, tolakodó a szaga. Az ennél olcsóbb szárazsamponok ennél többet tudnak, úgyhogy biztosan nem fogom újravenni.

Ziaja Kakaóvajas Simító Hajbalzsam

Ziaja Kakaóvajas Simító Hajbalzsam
2020. január 3.

Teszi a dolgát, könnyen kifésülhető utána a haj, de nálam ezt azért hozza a legtöbb balzsam. Samponban, balzsamban nem szoktam bánni a parfümöt, ennek pedig tényleg kellemes az illata. Vizesebb állagú balzsam egyébként, úgyhogy én többet használtam ebből, mint általában a balzsamokból, ezért hamar elfogyott. Használtam már ennél jobb balzsamokat, pakolásokat is, úgyhogy nem fogom újravenni.

Neogen Bio-Peel Gauze Peeling Lemon

Neogen Bio-Peel Gauze Peeling Lemon
2020. január 3.

Nem is tudom, miért vettem ezt meg anno. Ha már hámlasztó, akkor vannak ennél sokkal jobb formulák is. Ami a hámlasztás fizikai részét illeti, próbálom gyengéden használni. Egyébként több fizikai hámlasztót nem fogok venni, de ha már megvan, elhasználom. Friss, citromos illata van, ami valóban kellemes, de az illatanyag az illatanyag. Parfüm ugyan nem sok van benne, de ott az a sok citrusos olaj. Ezek ugyan nem irritálnak, de megtanultam, hogy ezektől óvakodjak, ha lehet, úgyhogy máskor nem veszek ilyesmit. :)
Egyébként tényleg felfrissíti, élénkíti az arcbőrömet, de hosszú távon nem hiszem, hogy jót tesz ez a cucc, inkább maradok a tisztán fizikai, esetleg enzimes hámlasztásnál.

Aromax Liposzómás Hyaluron Szérum

Aromax Liposzómás Hyaluron Szérum
2020. január 3.

Meglepően jól feltöltötte a bőrömet azokhoz a hialuronos szérumokhoz képest, amiket eddig próbáltam. Könnyen felszívódik, hidratál is, nincs benne illatanyag és kellemes használni.
Hosszú távú hatásában viszont nem bízom annyira az alkohol miatt, ami azért érezhető is rajta, úgyhogy nem fogom újravenni. Továbbra is keresem a szent grált, ami a hialuronsavat illeti. :)

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2020. január 3.

Első retinol szérumom. A gyengédebb formula miatt esett erre a választásom kezdésnek.
Eleinte 2-3 naponta használtam, ekkor kb. másfél hét után tapasztaltam egy picike kis hámlást a szemem alatt, de egyáltalán nem volt vészes. Utána simán hozzászokott a bőröm a napi szintű használathoz. Hidratáltam azért alá-fölé, biztos ami biztos.
Nekem az állaga mondjuk nem jött be annyira. Nem volt igazán olajos, mégis nehezen szívódott fel utána a hidratálóm. A tisztán olajos formuláknak talán megvan az az előnye, hogy lehet utolsó lépésként használni, olaj lévén utána már nem ken fel mást az ember. Ezután viszont kentem volna, ez pedig nehézkes volt.
Most fogyott el, ezután eggyel erősebb retinollal folytatom az ismerkedést. Ez nem azt jelenti, hogy rossz volt, de úgy tűnik az én bőrömnek ennél ütősebb százalék kell, mivel semmi változást nem tapasztaltam a bőrömön. A hatóanyaggal való ismerkedésnek jó volt.