Julus92

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Vízhiány

The Ordinary Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% In Vitamin F

The Ordinary Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% In Vitamin F
2020. január 3.

Első C-vitaminos szérumom, a szuper vélemények miatt esett erre a választásom. Nálam semmi változást nem hozott, pedig a hosszú távú hatása mellett azért vártam volna némi élénkítést.
Gond nem volt vele, annyi talán, hogy nekem kicsit túl olajos volt, száraz bőrűeknek talán jobban beválik, az én vízhiányos, de azért zsírosodó bőrömre annyira nem volt jó. Ha már C-vitamin szérum, akkor legközelebb valami könnyedebb formulával szeretnék próbálkozni.

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%
2020. január 3.

Reggelente használgatom serényen, már a második üveggel. Nem túl kellemes az állaga, változást nem hozott a bőrképemen, de inkább a hosszabb távú hatása miatt bízom benne.
Gondot nem okozott, nem szárít, nem is hidratál. Tényleg olajos állaga van, de nekem pár perc után azért beissza a bőröm, igaz, másik szérum nem nagyon, vagy csak nehezen fér meg mellette a rétegzős rutinomban.
Eleinte a TO Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution-nel együtt használtam reggelente, a kettő együtt néha sok volt, pedig egyikből sem használtam 2-3 cseppnél többet. Mostanában a TO C-vitamin porát keverem bele, az ajánlás szerint működniük kell együtt.
Lehet másik antioxidáns szérummal fogok próbálkozni a továbbiakban, úgyhogy csak 4 csillag az állag miatt és amiatt, hogy nehezen fér meg más mellette.

Geek & Gorgeous Calm Down

Geek & Gorgeous Calm Down
2020. január 3.

Legelső hámlasztóm. Nem kifejezetten érzékeny a bőröm, de van pár kence, amire kicsit kipirosodik, ami aztán hamar elmúlik. Emiatt valami lájtosabb hámlasztóval szerettem volna kezdeni, ráadásul nyárra ez tűnt jónak. Nagyon tetszik a vízszerű állaga, és hogy segíti az erre kerülő rétegek felszívódását. Eleinte párnaponta használtam, egy minimális hámlást azért tapasztaltam az orrom körül, később viszont megedződött a bőröm, és minden nap tudtam használni. Egy picikét segített a bőrömön, egységesebb lett, de a miteszereim ugyanúgy megmaradtak. Nem vettem újra, mert úgy ítéltem meg, hogy valami erősebbre lenne szükségem, de lehet később (nyáron) még visszatérek hozzá, és megpróbálkozom a napi kétszeri használattal.

Geek & Gorgeous Cheer Up

Geek & Gorgeous Cheer Up
2020. január 3.

A Calm Down volt az első hámlasztóm, az nem is volt rossz, de miután az elfogyott, egy picit erősebbre szerettem volna váltani, így esett erre a választásom. Ennek is nagyon tetszik a vízszerű állaga, hogy ilyen könnyen beszívódik és hogy tényleg segíti a többi réteg felszívódását. Változást viszont nem igazán tapasztaltam a bőrképemen, ugyanúgy megvannak az apró puklijaim, miteszereim pedig azokat már nagyon szeretném eltüntetni. Nekem a Calm Down többet hozott, és érdekes módon valahogy erősebbnek éreztem, úgyhogy ezt nem hiszem, hogy újra fogom venni, többet vártam.

Hada Labo Rohto Gokujyn Hyaluronic Acid Lotion

Hada Labo Rohto Gokujyn Hyaluronic Acid Lotion
2020. január 3.

Nem találtam még igazán jó hialuronsavas szérumot, esszenciát, lotiont, egyik sem adta azt a magas fokú hidratált érzést, amit ezektől várnék. Valahogy ez sem. Szépen felszívódott, lehetett rá rétegezni, de nem is igazán segített. Még keresem a hialuronsavas szent grált.

Cosrx Galactomyces 95 Tone Balancing Essence

Cosrx Galactomyces 95 Tone Balancing Essence
2020. január 3.

Nekem nem vált be annyira ez az esszencia. A Secret Key-es galactomyces után gondoltam kipróbálok másik fermentált összetevős kencét is, és erre esett a választásom, mert 95%-os, a második helyen pedig niacinamide is van a listán. Az összetevői alapján nagyon szépen kellene hidratálnia, nekem valahogy mégsem hozza azt, amit vártam. Nem issza be úgy a bőröm, nem annyira kellemes használni, és nekem semmit nem dobott a bőrképemen. Nem fogom újravenni.

Tonymoly Intense Repair Dual Effect Sleeping Pack

Tonymoly Intense Repair Dual Effect Sleeping Pack
2020. január 3.

Én is mintákat használtam, csodát nem tett a bőrömmel, az illata sem kifejezetten kellemes, nekem kicsit erős is. Furcsa, azt hittem, van benne parfüm, elég mesterségesnek tűnt. De ez pluszpont, hogy nem. :) Viszont zavar a viszonylag sok alkohol, nem is hidratál eléggé. Bőrfiatalításban lehet, hogy lenne némi hatása hosszabb távon, de ebben mégsem tudok annyira hinni, hogy megvegyem a nagy kiszerelést.

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25
2020. január 3.

Nem is tudom, az elején valahogy jobban szerettem. 21-es árnyalat van meg, és ez tényleg ez egész jó BB krém. Nem annyira fényes a bőrkép utána, mint amire számítottam, egy kevés púder elég utána a mattításhoz. Ez persze bőrtípusfüggő lehet. Csak egységesítésre használok BB krémet, kis mennyiség is elég belőle, ha többet használok belőle, akkor nekem már nem ad olyan szép bőrképet. Felvitelkor még nincs olyan ütős hatása, de ha picit vár vele az ember, tényleg szépen szárad, és alig látszik, hogy van valami az ember arcán.
Valahogy mégsem tökéletes, úgyhogy egyelőre nem veszem újra, inkább próbálok mást.
Ja, és nagyon sokáig elég. Én az 50 ml-es kiszerelést vettem, majdnem minden nap használom, és nem fogyott el egy év alatt sem, úgyhogy ár-érték arányban nem rossz szerintem. Aki hozzám hasonlóan csak egységesítene vele, annak a 30 ml-es tubus elég lehet.

Secret Key Snail Repairing Emulsion

Secret Key Snail Repairing Emulsion
2020. január 3.

Kellemes, jó érzés használni, könnyen becuppan a bőrbe, a parfüm ugyan elhagyható lenne, ha rajtam múlna, de nem tolakodóan erős, úgyhogy elvagyok vele. A csomagolás tényleg lehetne praktikusabb, de nem vészes, ki lehet belőle rázogatni az anyagot. :) Nekem a krém változata egyébként jobban bejött, az egy picivel szebb bőrképet csinál, inkább azt venném újra, ezt szerintem nem fogom, ezért csak 4 csillag.

Etude House Precious Mineral BB Cream Blooming Fit SPF 30/ PA++

Etude House Precious Mineral BB Cream Blooming Fit  SPF 30/ PA++
2020. január 3.

Mintát használtam belőle, engem nem győzött meg. Nem természetes az eredmény, nekem nem sikerült szépen eldolgozni (igaz, kézzel vittem fel) és nagyon erős mesterséges illata van. Nap közben nem kopott szépen, foltokban maradt csak a bőrömön, én úgy vettem észre, hogy nagyon könnyen lejön, ha az arcomhoz érek. Több olyan koreai BB krémet használtam már, ami ennél fényévekkel jobban mutat a bőrömön, úgyhogy inkább azoknál maradok. Ez persze erősen bőrtípusfüggő, másoknak lehet jobban beválik. :)