kaméliáshölgy

Regisztráció dátuma: 2015. január 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. január 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Garnier Fructis Color Resist Hajerősítő Sampon (régi)

Garnier Fructis Color Resist Hajerősítő Sampon (régi)
2016. augusztus 18.

Kb. két hete használom, csak úgy véletlenül levettem a polcról, mert az elséve korpásította a fejbőröm és másikat kerestem. Az elséve volt a favoritom a korpásodást leszámítva, és ez tök ugyanolyan, ugyanúgy 3. napig tart ki a hajam, a sampon jól tisztít, finom illata van. Én alapból használok balzsamot és kondicionálót, nem vettem észre a gubancolódást. Kicsit folyós és több kell belőle. mint az elséve-ből, ezért rákenem a hajamra és engedek rá egy kis vizet, így már jól habzik, és elég egyszer megmosni. Összességében elégedett vagyok vele, ezért az árért nekem teljesen megéri, jól teljesít:)

Bioderma Sébium Global

Bioderma Sébium Global
2016. augusztus 18.

UPDATE: Kb. egy éve használom és ezalatt semmi mással nem kentem az arcom. Valóban könnyebb melegben használni:) Anno olyan krémet kerestem, ami mellett nem jönnek ki a pattanásaim, és (ha nem eszem túl sok cukrot) be is válik. Notóriusan betartom arctisztítás reggel-este szabályát, nem használok nyáron alapozót és igyekszem egészségesen táplálkozni, így az életmód kiegészítette a krém hatását és alig voltak pattanásaim. Ha voltak, azokba finoman bemasszíroztam egy kicsivel többet és másnapra vagy pár nap múlva el is múltak. Azonban nem csodaszérum, nem lesz tőle ragyogóbb az arc, és télen kicsit több kell belőle, míg nyáron hamar zsírosodik a bőr. De legalább azt el lehet fedni púderrel, míg a pattanással nem lehet mit csinálni igazán. Szóval nekem megéri:)

Így két hónapos használat után annyit mondhatok, hogy ezt a krémet nem télen, hanem nyáron kell használni. A kommenteket olvasva szintén ez jött le, ugyanis hiába jó a zsíros bőrre, kicsit szárít... Kétszer is be kell kenni, mielőtt rásminkelnék télen, és így is akadnak szárazabb részek, pedig a bőröm zsíros(ba hajló, olykor kombinált). Az illata nekem tetszik, az állaga is jó, csak ez szárítás... Szóval majd tavasszal biztos jól fog már jönni:)

Uriage Micellás Arclemosó Termálvízzel Zsíros és Kombinált Bőrre

Uriage Micellás Arclemosó Termálvízzel Zsíros és Kombinált Bőrre
2016. augusztus 18.

UPDATE: Már lassan egy éve használom, ezalatt kiismertük egymást eléggé:) Minél tovább hagyom az átitatott vattakorongot az adott arcrészen, annál jobban leszedi a sminket. Van, hogy csak egy vattakorong két oldalát használom fel. Meg vagyok vele elégedve, jól leszed mindent. Noha több helyen találkoztam azzal, hogy használata után rögtön krémeznek, én azért nem bízom ebben és le szoktam öblíteni vízzel, utána jön a krém. A zsíros bőröm szereti, az erre való Bioderma krémmel együtt öt-hat óra múlva lesz csak zsíros újra.

4-5 hónapja használom, este és olykor reggel ezzel szedem le a sminkem vagy frissítem fel az arcom. Zsíros és olykor pattanásos a bőröm, ezért vettem. Nekem nem irritál, 20 mp-ig az átitatott vattakorongot rajta hagyom a szememen, utána lesimogatom a sminkem, és csak ha erősen dörzsölöm, vörösödik be a bőröm. 2-3 vattakorong kell, míg jól leszedi a dolgokat (kivéve a vízálló spirált és a vízálló szemhéjtust), csak icipicit mintha szárítana, de ezen a hidratálóval szoktam azonnal segíteni, szóval nem gond. Szeretem az illatát, a csomagolását, csak néha kicsit sok jön egyszerre a flakonból.

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal
2016. január 10.

Úgy egy hónapja használom, mert kialakult néhány ránc a szemem alatt és karikás is lett.... Csoda tényleg nem várható tőle, mármint ezeken egyáltalán nem segít, szemernyit sem. Viszont egy kezdő szemkörnyékápolónak teljesen jó befektetés, mert egyáltalán nem irritál (ez nagy szó, mert érzékeny a bőröm), és nem zsíros, hanem könnyű állagú, simán lehet utána sminkelni. Mivel az alapvető problémáimat nem oldotta meg, miután elfogy, keresek valami erősebbet. Ugyanakkor ha fiatalabb volnék, maradnék nála, csak hát a kor ugye... :)
UPDATE: hűha, egy éve minden nap reggel és este felkenem és még mindig van belőle - igaz, már csak kevés, de akkor is:D Hatása: a hidratáltságot leszámítva 0, azaz egy nagy nulla, mert se el nem tünteti a karikákat, se az időközben megjelent szemduzzadást nem viszi le, szóval ha hidratálás kell, akkor mehet, de ha valami extra: nem ajánlom, mert semmit nem használ.

Himalaya Herbals Epres Ajakbalzsam

Himalaya Herbals Epres Ajakbalzsam
2016. január 10.

Himalaya hmm, gondoltam, biotermék vagy minőségi. Hát nem. Persze jobb mint a miss sporty ajakbalzsam (ami szárít is), de nem sokkal: amíg rajta van, nem szárít, de ha lekerül róla (egy nyalásig tart a tartóssága), ugyanolyan az ajkam, mint volt. Az illata jó, és legalább nem szárít, de ennyi. Pénzkidobás.

Lush Snow Fairy Tusfürdő

Lush Snow Fairy Tusfürdő
2016. január 10.

Három éve minden karácsonyra ezt kérem, imádom:) Mondjuk szerintem változtattak az összetevőkön (vagy a bőröm változott meg), mert kicsit szárít, 2 egymást követő használat után már muszáj testápolózni. Az illata nagyon finom, szirupos állaga van (régen mintha kicsit tömörebb lett volna), rózsaszín, és megmarad a bőrön (régen határozottan egész nap éreztem, most nem....) Hogy jobban átgondolom, szerintem romlott a minősége, ami elég szomorú, mert az ára brutális, de még így is a karácsonyi kedvencem, főleg az illata és a színe miatt.

Nivea Creme

Nivea Creme
2016. január 10.

Ultimate fav forever:) Így összegezném kapcsolatunk 20 évét, mert kb. ennyi ideje használom már. Az ajkakra kenve fogmosás után, az arcom száraz részeire, főleg télen, fülpiszkálóra és úgy eltávolítani a szemhéjtus véletlen elkenődéseit... A micellás víz előtt ez volt a sminklemosóm is, mert tökéletesen lehozza a sminket, a vízálló szemhéjtust is! (persze utána arclemosó, de a lényeg, hogy simán lehoz mindent) Mindig van nálam, szuper termék!

Rexona Biorythm Ultra Dry Deo Stift

Rexona Biorythm Ultra Dry Deo Stift
2016. január 10.

Izzadós típus vagyok, és életemben elég sok deo-t kipróbáltam már, így mondhatom, hogy a rexona a legjobb közülük. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok büdös (a munkámban sokat stresszelek és az másfajta izzadság, mint sportolás közben), vagy nem látszik a ruhán az izzadság, de mégis... A többi kismiska ehhez képest, ez képes legtovább és legjobban bírni, mondjuk úgy 5-6 óráig bűzmentesen. A ruhát a többi deo (pl adidas) sokkal előbb besárgítja, ez nem és könnyebben ki is jön (mondjuk én arielt használok, jobb a fehérítője a legtöbbnél).

Yves Rocher Selymes Tápláló Hajbalzsam

Yves Rocher Selymes Tápláló Hajbalzsam
2016. január 10.

Illata jó, és megnyugtattam a lelkiismeretemet, hogy használtam valamit mosás után, de kb. ennyi.... Vékonyszálú, szőkére festett, tehát száraz hajvégeim vannak, de ez kb. halottnak a csók, annyit ér, pedig két flakonnyi esélyt is kapott, hátha. Remélem, mire kifogy, találok valami jobbat.

Gliss Kur Hyaluron Filler Hajregeneráló Balzsam

Gliss Kur Hyaluron Filler Hajregeneráló Balzsam
2016. január 10.

Illata remek, persze kiérezni belőle az alkoholt, ami nem értem, minek van benne, ha egyszer balzsam.... Két csillagot azért kap, mert nem teljesen rossz, mint pl az elseve balzsamok, amik használata után konkrétan nyúlt a hajam (visszagondolni is rossz), de kb. használni se használ semmit, csak rákenem és kész. Azért vettem, mert ez volt az utolsó darab akciós glisskur balzsam glamour napokon és gondoltam kipróbálom 400 ft-ért. Nem veszem újra.