kanaka

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP
2019. október 9.

Érdekes - vagy még inkább furcsa illat.
Rögtön leszögezném, hogy akik a könnyen emészthető műfajba tartozó parfümök előtt hódolnak és szeretik az aktuális irányzatokat, azok szörnyűnek fogják tartani.
Akik pedig nyitottak az összetett, elvontabb illatok irányába, azoknak nagyon is érdemes megillatozni, mert biztos, hogy egy nagyon újat fognak tapasztalni.

Először is - bárhogy szépítünk - kezdetben tömény PATIKA illat. (Nem tisztaság!) Gyógyszeres, gyógyfüves - és számomra sajnos a kórházat is felidézi. Kicsit a korhadó erdei avar is beugrott nekem először. A kamilla és a keserű mandula teszi ezt számomra, így nálam sajnos nem rúghat labdába. (Persze minden szubjektív.)

Ahogy leszárad, kezd harmonikussá válni.

Leszáradás után már tetszett. Ezt pedig a szantál és a cédrus végett volt.

Nagyon érdekes illat - egy-egy hangulathoz tetszene is, - de a kamilla végett nálam teljesen kizárt.

Lancôme Idôle

Lancôme Idôle
2019. szeptember 28.

Ahogy megláttam az üvegét, azonnal megfogott. Hihetetlenül vékony (mindössze 15mm) - épp csak elfektetni lehet. Egészen érdekes tapasztalás, hogy egy parfümüveg úgy simul a tenyeredbe, mintha egy mobiltelefon volna... A táskában biztosan hasznos. A színe pedig végtelenül finom púderes árnyalat. Így azt vártam, hogy az illat is hasonló módon kifinomult, törékeny lesz majd.

Az első benyomás már-már igazolta az elképzelést. Könnyed illat bergamottal és körtével- ám csak pár percig. Hamarosan úgy tűnt, mintha egy vaníliával és jázminnal fűszerezett tömény rózsacsokorba szippantottam volna. Számomra olykor már szúrós volt - annak ellenére, hogy szeretem a rózsás illatokat is.

Egészen sokáig kitart az illat a bőrön. A lecsengése ismét kellemes. Ám nem tud újat adni.

Nem volna igazságos rosszat mondani róla. Kellemes, ha nem töményen használja a viselője. Érződik, hogy minőségi parfüm. Biztosan lesznek, akiknek pont ez jön be.
Magamnak azonban nem vásárolnám meg - persze ha ajándékba kapnám, nem utasítanám vissza. :)
3-4 csillag.

Update: a Végső lecsengése ismét bőrközelien kellemes. Tartóssága maximális. Másnap reggel is éreztem a bőrömön. (De ilyenkor fújná pont újra az ember...) Ez persze a fentieket nem befolyásolja, ám akinek bejön, annál biztosan plusz pont.

Hermès 24 Faubourg EDP

Hermès 24 Faubourg EDP
2019. január 7.

Első lélegzésre rendkívül intenzív, szinte fűszeresnek ható illat. Aztán nagyon gyorsan kibontakozik egy szekérnyi mennyei jácint a bergamottal, ami miatt kicsit a tavasz jut eszembe és talán éppen ezért a "minőségi" locsolókölnik. Ez utóbbitól nem tudod eldönteni, hogy utáld, vagy könnyeden legyintve túllépj ezen a ponton. De ha már ott van veled, figyeled, mit tartogat még.

Hamarosan előbújik a rendkívül füstös írisz, ami hosszan megmarad az ylang-ylanggal karöltve.

Végül ott a bázis: melengető borostyán, szantál, vanília és pacsuli.

Megosztó. Már csak egyes összetevői végett is.

Amolyan "vintage " illat. No nem azért, mert 1995-ben álmodták meg és ez volt állítólag Diana hercegnő signature illata is, hanem mert ennél is sokkal antikabbnak hat jó értelemben véve. Nincs értelme napjaink illatvilágához még csak hasonlítani sem. Olyan lenne ez, mint egy barokk festményt egy reneszánsz festménnyel összevetni.
Valóban egy kifejezetten jó egzisztenciával rendelkező, stílusos, érett hölgyhöz tudom elképzelni - luxus körülmények közé.
Mindenképp érdemes megillatolni. Különleges kis kompozíciója a Hermés-Háznak. (Azon belül a Caleche vonalához illik.)

Chloé by Chloé EDP

Chloé by Chloé EDP
2018. december 24.

Az örök kedvencem, amit sokadszorra veszek újra. Az illatok tengerében egy kis igazgyöngy. Nem akar „cuki” lenni, nem akar „dög” lenni. Nem „kislányos” és nem „érett hölgyes”. Egyszerűen felnőtt, önálló nő saját egyéniséggel, ami nem kívánja a világot megváltani, pusztán kiegyensúlyozottan jelen van és soha nem megy ki a divatból.

Semelyik más parfümhöz nem tudnám hasonlítani. Talán a cédrusos alapjegy és a licsi hozza egyensúlyba a virágokat, ugyanis összhatásában leginkább tisztaság-illatnak tudnám tekinteni, anélkül, hogy szappanos lenne. A pünkösdi rózsa és frézia mennyeien kiegészítik egymást… Emlékszem, amikor először szagoltam, nem győztem betelni vele. Azóta is imádom!

Tartós, egyik fázisban sem tolakodó. Bátran viselhető a mindennapok során.

Az üvege olyan, mint valami görög oszlop. A kis masni töri meg a szinte maszkulin vonalat. A fém rész sajnos hamar oxidálódni kezd, amit ezüst-tisztító textillel lehet visszafényesíteni - már ha akarja az ember.

Chanel Coco Mademoiselle EDP

Chanel Coco Mademoiselle EDP
2018. december 24.

Legyél bár kíváncsi, avagy megrögzött parfüm-mániás, nem kerülheted el az ikonok egyikét: A Kisasszonyt.
Mégsem állíthatom, hogy felhőtlen lenne a kapcsolatunk. Nem is egyértelmű lassan évek óta.

Ugyanis az első fújáskor azonnal gyomorszájon ütött. Erősen, akaratosan hatott és nem akart semmi áron hozzám simulni. Annyira saját egyénisége van, hogy úgy éreztem sokáig, hogy nem határozottá tesz, hanem elbizonytalanít. (Ugyanis sokszor nem voltam biztos benne, hogy a környezetemet nem émelyítette-e el azonnal.) Az biztos, hogy ha autóba készül az ember, akkor semmiképp ne az utolsó pillanatban fújja magára! Kell neki egy lecsillapodási idő, míg a fejjegyek visszahúzódnak.

Már-már ott tartottam, hogy megválok az 50ml-nyi parfümtől, de aztán adtam még egy esélyt neki.

Hetek múlva ismét elővettem. Talán az segített, hogy hűvösebbre fordult az idő, így a fejjegyek viselhetőbbek. Leszáradás után már kellemes, kifejezetten tartós. Néha-néha egészen jólesett.
Nem kétlem, hogy valakinek tökéletesen harmonizál a bőrével és/vagy a személyiségével. Ugyanakkor félő, hogy sok esetben egy csipet státuszszimbólum és sznobizmus is kézen fogva jár vele.

Újra nem venném. (Többet vártam tőle.) Sokkal színesebb annál a világ, mintsem hogy hozzá kössem magam és ne adjak lehetőséget az újabb csodáknak.

Shiseido Perfect Alapozó Ecset

Shiseido Perfect Alapozó Ecset
2018. december 23.

Tökéletes! Persze nem mindegy, hogy milyen alapozóval használod.
Nagyon szerette a Shiseido Sheer And Perfect-et, a Shiseido Synchro Skin Lasting Liquidet, Lancôme Teint Idole-t és talán mérsékeltebben szereti a sűrűbb Shiseido Radiant Liftinget.
Amikor kevésbé jó minőségű alapozót szerettem volna használni, attól kezdett gyorsan összetapadni. (Hadd ne írjak márkát!)
Fontos, hogy soha nem szappannal mosom! Csakis samponnal, langyos vízben. Szárításkor sem hagyom, hogy bele folyjon a víz a ragasztott részbe.
Szeretem, hogy minden pontra odaférek vele és hogy rövid a nyele, mégis ergonómikus.
Évek óta hű társ.

Laura Biagiotti Laura EDT

Laura Biagiotti Laura EDT
2018. december 23.

Imádni való, ártatlan illatkompozíció. Mintha egy nyári virágos mező langyos fuvallata hozná az ember elé. Folyton ezt szaglásztam, amikor évekkel ezelőtt használtam.
Boldog voltam, amikor kiderült, hogy még mindig kapható. Szerettem volna újra beszerezni, de szerencsére újra kipróbáltam előtte. Sajnos eau de toilette létére sem tűnhetne el ennyire gyorsan... Olyan volt, mint valami illúzió, ami után csak a csalódottság érzése maradt.
Így maradtam az emlékénél.
Hat csillag az illatnak, mínusz egy az illanékonyság végett. Így is jár az öt!

Schwarzkopf Gliss Kur Ultimate Resist Sampon

Schwarzkopf Gliss Kur Ultimate Resist Sampon
2018. december 23.

Alapvetően nagyon szeretem a Gliss Kur termékeit - ezt leszámítva. Sajnos a közel derékig érő hajam rendkívül elnehezíti. Hajmosáskor semmi gond nincs vele, ám rendszeres hajmosást követően feltűnt, hogy olyan, mintha gyakrabban kellene sort kerítenem a hajmosásra. Ami megerősített: sampont váltottam és az ismerőseim elkezdték dicsérni a hajam, hogy mi változott rajta? (Az, hogy lecseréltem ezt a változatot.)

Három pontot kap azért, mert az esetem szubjektív és a márka többi termékét kifejezetten szeretem. Lehet, hogy van, akinek kifejezetten jól hat a hajára.
Nekem marad a többi verzió.

Christian Dior Pure Poison

Christian Dior Pure Poison
2018. december 23.

Hosszú évek óta ez az állandó, meghatározó illatom. Mindig újra veszem. Ez az a parfüm, ami az első pillanatban sem tolakodó és mégis hosszú órákon át kitartóan velem van. Mindvégig puhán, biztonságot sugárzón körbeölel. Nekem a "bújós" illat. A citrusosság számomra egyáltalán nem jellemző. A fehér virágok is csak a kezdetkor érezhetőek igazán. Sokkal inkább kifinomult bársonyosság árad belőle, ami a szantálnak, cédrusnak és fehér borostyánnak köszönhető. (Talán van benne egy kis Kelet is.)
Ez nem lányok parfümje, hanem a nőké. Ennek ellenére nem "dög" (ahogy például a Hypnotic Poison). Hanem az a pont - vagy sokkal inkább aura -, ami mellett a másik biztonságban érzi magát. A stabilitás. Az otthon melege, A NŐ.

100 csillagot adnék, ha lehetne. Bár az eredeti kiadáshoz sajnos nem volt szerencsém (fehér kupakos), de bízom benne, hogy ő örökké elérhető lesz ebben a formában.

Bvlgari Rose Essentielle

Bvlgari Rose Essentielle
2018. december 23.

Finom, decens rózsaillat, ami a mindennapokban is viselhető. Nem tolakodó. Munkahelybarát.
Mindig nagyon kedveltem, szívesen viseltem, mégsem éreztem igazán különlegesnek, egyedinek. Mégis érdekes módon talán ez a parfüm kapta a legtöbb dicséretet rajtam mind közül (bele értve Coco Mademoiselle-t vagy Diort). Férfi, nő és gyerek egyaránt imádta.
Egy alkalommal egy kislány húzta oda hozzám az anyukáját, hogy kérdezze meg, mi az, amit viselek, mert szeretné, ha az anyukája is mindig ezt használná... Azt hiszem, ez mindent elmond.
Lehet, hogy mégis újra veszem. :)