kanaka

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 13.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Yves Rocher Vie Privée

Yves Rocher Vie Privée
2018. december 23.

Életem talán első parfümje volt a 80-as években, amikor nem is a parfüm verziót, hanem a testpermet változatot kaptam ajándékba. Csak az maradt meg bennem, hogy úgy tűnt, mintha egy mennyei, szerény virágcsokor ölelt volna körül.

Felnőttként kicsit kutattam utána és Franciaországból sikerült beszereznem egy eredeti, celofános, bontatlan üveggel a parfümből. Szerencsém volt, tökéletes. Igazi kincs. Az első szippantás kissé szappanos, de nem tolakodó. (A fejjegyben ott a frézia és nárcisz.) Aztán leszáradás után elmondhatatlanul különleges, békét árasztó illattá válik, amiben egy leheletnyi akác és rózsa keveredik az írisszel. Ártatlan, törékeny virágözön. Üvegbe zárt zöld tavasz, amit akár kislányok első parfümként is nyugodtan hordhatnának.

Az új változatnak sajnos már semmi köze ehhez a csodához. Így minden cseppjét aranyként használom.
Aki teheti, szerezzen belőle bátran a világhálón. (ügyelve, hogy valóban a parfüm változat legyen!)

Egyetlen negatívuma az üvege, ami sajnos egyáltalán nem áll kézre, a kupakját pedig borzasztó nehéz levenni és visszatenni. (Mivel nem fújós, ezért dugóként funkcionál rajta.)

Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice

Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice
2018. december 23.

Nagyon kíváncsi voltam erre a megosztó illatra.
Gyümölcsös, ugyanakkor az első percben van benne valami fodrászatot vagy épp gyümölcsös rágót idéző vonal is. Szerencsére ez hamar átalakul, miközben keresi az ember, hogy mi is ez. Végül rájöttem. Nem a dinnyét vagy a kivit érzem egyértelműen, hanem a REBARBARÁT.
Amikor gyerek voltam, friss rebarbarából készített édes-savanykás kompótot Édesanyám nyaranta. Ez az a megfoghatalan illat.
Gondolom, sokan nem ismerik a rebarbarát, így talán ezért nem tudják mihez kötni ezt a jegyet. :)
Leszáradás után a szantál és pézsma különleges elegye marad a bőrön, amit nagyon szeretek.

Igazi kényelmes illat, ami viselhető pólóval és farmerrel. De elegáns ruhához alkalomra semmiképp nem ajánlom. Finom, fiatalos. Számít az is, hogy milyen évszakban viseljük. Egy próbát megér.

Hogy nem különösebben tartós? Egy Eau de Toilette-től nem is várja az ember.

Hermès Caleche Soie De Parfum

Hermès Caleche Soie De Parfum
2018. december 22.

Az eredeti parfüm modernizált változata (ami 1961-hez képest 1992-t jelent). Nyoma sincs korunk édes vagy gyümölcsös vonalának.

Rendkívül elegáns– kezdetben tiszta szappanillat (eleinte valóban erős) aldehidekkel, írisszel, rózsával. Kissé fűszeres, friss, fényes összhatású. Számomra a nyár luxusillata. Leszáradás után a fás, mohás jegyek dominálnak és ott marad a mennyei szantál is. Nagyszerű választás lehet alkalmakra is, de én kifejezetten akkor imádom, amikor megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy a nyári reggelit és kávét odakint költsem el a kerti asztalnál egy kényelmes ruhában – madárcsicsergésben, a Páromhoz bújva. Mintha energiát, motivációt adna ez az illat.

Ha csak egy parfümöt keresel a polcodra a mindennapokhoz, talán nem ő lesz a jó választás. Ám ha különleges színt szeretnél a sokszor már egyhangúnak ható kompozíciók közé, akkor kihagyhatatlan. Persze ahhoz, hogy jól érezd magad benne, magabiztosság is kell talán. Egy céltudatos nő illata.