Kandi

Regisztráció dátuma: 2011. október 11.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2011. október 11.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Living Proof Restore Shampoo

Living Proof Restore Shampoo
2015. február 1.

Egy fodrasz ajanlotta, en hulye meg bevasaroltam az egesz restore termekcsaladot. A sampon maga gazdasagos, nagyon keves kell belole, szepen habzik, viszont viszket tole a fejborom. Szepen ment is vissza a boltba. Erzekeny borre egyaltalan nem jo.

Tarte Amazonian Clay 12-Hour Full Coverage Foundation SPF15

Tarte Amazonian Clay 12-Hour Full Coverage Foundation SPF15
2015. február 1.

Abszolut kedvenc, igazi csodaszer. Olyan alapozot kerestem mar evek ota ami elfedi a rozaceamat/pattanasokat, mattit es matt marad, termeszetes hatasu, nem ul bele a rancokba es nem irritalja az erzekeny boromet. Probaltam drogerias alapozokat,dragabbakat: Clinique-t, Estee Lauder Double Wear-t, egyik sem valt be. Ez viszont tokeletes! Mindent tud, amire vagytam. Konnyu, habszeru allaga van, gyonyoruen fed, epitheto, termeszetes matt finishu es tartos. Rengetegen megdicsertek hogy milyen szep a borom miota hasznalom! Tarte Amazonian Clay Finish puderrel tokeletsnek tunik a borom. Nem olcso, de megeri.

Clinique Stay-Matte Oil-Free Makeup Alapozó

Clinique Stay-Matte Oil-Free Makeup Alapozó
2015. február 1.

Szepen fed, nem irrital es mattit. Az en extra gyorsan zsirosodo boromon viszont nem tart a matt hatas. Kisse rancosabbnak tunik tole a borom a szemkornyeken. Kevesbe zsiros, fiatal borre jo lehet.

Redness Solutions Daily Relief Cream

Redness Solutions Daily Relief Cream
2015. február 1.

Semmit nem segitett a rozaceamon, a zsiros, kevert boromnek pedig borzasztoan nehez.

Clinique Take The Day Off Sminklemosó

Clinique Take The Day Off Sminklemosó
2015. február 1.

Kedvenc sminklemosom! Szepen leszedi a sminket a vizallot is. Nem csipi, irritalja a szemet. Az egyetlen negativum, hogy nem tul gazdasagos. Nekem kb. egy, egy es fel honapra eleg egy uveg. es bar itt Amerikaban relative olcsobb meg igy is picit draga.

Avon Szemöldökceruza és Szemöldökformázó Kefe

Avon Szemöldökceruza és Szemöldökformázó Kefe
2013. május 10.

"Szőke" változatban vettem meg, örültem, hogy végre sikerült egy viszonylag világos szemöldökceruzát találnom. Teljesen meg vagyok elégedve vele, passzol a színe, könnyen használható. Úgy vettem észre, hogy a színe építhető, így ha többször húzom át, akkor sötétebb lesz. Én a természetesebb hatás és a szőrszálak elrendezése érdekében a a ceruza után a kefével át szoktam húzogatni a szemöldököm. Sajnálom, hogy megszüntették!

Avon Colour Style Ajakrúzs

Avon Colour Style Ajakrúzs
2013. május 10.

Mirage árnyalatban vettem meg. Tetszik a csomagolása, tényleg nagyon pici, viszont a rúzs maga normál méretű. Az általam választott szín majdnem azonos a szám színével, így tökéletes szín hétköznapokra. Szeretem az állagát is, szerintem is hidratál. Sajnos mindig "leeszem" a rúzsom, így tartósságról nem nagyon tudok nyilatkozni. Akciós áron véve szerintem megérdemel egy ötöst.

Bareminerals Prime Time Foundation Primer (Original)

Bareminerals Prime Time Foundation Primer (Original)
2013. május 10.

Ez az első primerem, így nincs összehasonlítási alapom, de meg vagyok vele elégedve. Azért döntöttem mellette, mert viszonylag kevés és szép összetevője van, így reméltem, hogy nem okoz irritációt. Beváltotta a hozzá fűzött reményeket, egyáltalán nem irritálta a rozaceám, szép, selymes bőrfelületet adott, amire nagyon szépen lehet alapozni. Szerintem az alapozó is tartósabb rajta, és egyértelműen szebb az összképe. Mivel az ára is jó, így megérdemli az ötöst :)!

Cadiveu Brasil Cacau Keratinos Kezelés

Cadiveu Brasil Cacau Keratinos Kezelés
2013. május 5.

Hosszas mérlegelés, vívódás után döntöttem úgy, hogy kipróbálom. Sajnos a neten meglepően kevés személyes véleményt találtam, valamint sok ellentétes információt, így kicsit féltem is tőle.

Alapvetően vékony szálú, hullámos, olyan sehogy sem áll hajam van. Tipikusan az, amit muszáj vagy egyenesre szárítani/vasalni, vagy hullámosítani,göndöríteni, hogy kinézzen valahogy. Jelenleg kb 10 centivel váll alá ér. Középbarnából van viszonylag világos szőkére festve, így eléggé igénybe van véve.

A kezelésről: Először megmosták a hajam a speciális samponnal, amit 5 percig rajta is hagytak, majd kiöblítették. Finom illata volt,nem irritálta az érzékeny fejbőröm. Ezután simán megszárították. Ekkor borzalmas tapintása volt a hajamnak, mint valami drótszőrű kutyáé, alig lehetett kifésülni:(.

Következő lépésben felragasztottak a homlokomra egy műanyagból készült védő fóliát( kb olyan, mint a baseball sapka karimája), majd kaptam egy maszkot is. Mindezt azért, hogy a gőzök ne irritálják (annyira) a szemem, illetve az orrom. Részekre osztották a hajam, majd apránként elkezdték az anyag felhordását, úgy hogy a fejbőrömre ne kerüljön. Mikor ezzel megvoltak, hajszárítóval és kefével átszárították egyenesre. Ezután következett a valóban kellemetlen rész, mikor 2-3 lány elkezdte tincsenként többször átvasalni a hajam. Még a maszk alatt is éreztem, hogy viszonylag irritálóak a gőzök, bár szaga nem igazán volt(picit olyan, mint ahogy az ecet szaga irritál, csak szag nélkül).Engem kiültettek a teraszra, így abszolút nem volt elviselhetetlen, a szemem(amit próbáltam csukva tartani) is csak egyszer könnyezett be, de el tudom képzelni, hogy megfelelő szellőztetés nélkül, illetve érzékenyebbek számára kellemetlenebb lehet.

Végső lépésként vízzel átmosták a hajam, majd rákenték az ismételten nagyon fincsi illatú befejező pakolást. Ez is 5 percig volt a hajamon. Végezetül a fodrász simán, hajszárítóval, mindenféle kefe nélkül szárította meg a hajam, ami teljesen szögegyenesre száradt! Az egész folyamat kb. 2,5 órát vett igénybe.

A színe kicsit világosabb lett, illetve az eredetileg hamvas szőkém átalakult valami természetesebb szőkévé. Vágatni nem volt szabad(várni kell vele pár napot, ahogy a festéssel is), illetve két napig nem moshattam hajat, köthettem össze vagy tűrhettem a fülem mögé. Elég szánalmasan telt az a két nap, mivel az oldalválaszték, szögegyenes haj kombinációnak hála a hajam folyamatosan a szemembe lógott, így alig láttam :D. Ráadásul a kezelés utáni reggel már csurom zsír volt az amúgy is gyorsan zsírosodó hajam, így úgy döntöttem a következő hajmosásig nem megyek ki a házból :).

Ma végre megmoshattam, amit már alig vártam :). A fodrászom szerint teljesen felesleges megvenni a márka saját hajápoló termékeit, amiket én is irreálisan drágának tartottam. Ehelyett Alfaparf szulfát-, só- és parabén mentes sampont vettem(keratinos hajra van ez is). Egy pici balzsamot tettem a végére, de ez nem biztos hogy szükséges. Próbaképp fejjel lefele simán hajszárítóval szárítottam meg a hajam, csak a kezemmel turkáltam benne, és láss csodát, ismét szögegyenesre száradt! Emellett sokkal jobb tapintású a hajam, mintha valahogy a hajszálak is vastagabbak lennének, és fényesebb, egészségesebb, a töredezett hajvégeim is majdnem teljesen eltűntek :). Életemben először olyan kinézetű hajam van, mint amit a reklámokban szoktak jobbra-balra rázni a hölgyemények, mert olyan szép az esése és a fénye, illetve az állaga :). Egyenlőre a fejtetőn még lapos a hajam, de elvileg ez csak pár hétig tart, illetve még nem próbáltam sem körkefével, sem valamilyen dúsító termékkel megemelni. Mindenképp updatelek a későbbiekben.

Sajnos a kezelés nem olcsó, én 19000-t fizettem egy vidéki, de "előkelőbb" szalonban, de egyenlőre úgy gondolom, hogy nagyon megérte. Környezetemben is mindenki dicséri :).

Elnézést kérek, hogy ilyen hosszú lett a véleményem, de gondoltam hasznos lehet azok számára akik gondolkodnak a kezelésen:).

Avon Senses Sparkling Celebrate Me Folyékony Szappan

Avon Senses Sparkling Celebrate Me Folyékony Szappan
2013. április 17.

Karácsonyra vettem meg, szettben. Az egész család nagyon szerette az illatát, ami kézmosás után is érződött :). Szerintem nagyon eltalálta az Avon ezt a terméket!