karaibrahimgil

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrprobléma: -

Spotlight Teeth White Strips

Spotlight Teeth White Strips
2020. január 3.

Nyolcdarabos, azaz négy napnyi mennyiséget próbáltam ki (két hétig kellene használni egyébként). Meglepően igényes, mágneses dobozkában és rövid, érthető használati utasítással, egy névjegykártyaszerű bemutatkozóval érkezett a termék. Első két alkalommal fogmosást követően, este ragasztottam fel két csíkot száraz felületre (jelentsen ez akármit, de ezt kérték, úgyhogy megtöröltem a fogaimat felvitel előtt). Ami azonnal feltűnt, hogy nagyon könnyen tapad, nem nagyon lehet elvéteni vele a ragasztást, így a fogak hátsó részét is érinti többé-kevésbé. Ez a félig-meddig látványosság a csíkok hosszát is érinti: a tapasz kb. a fogsor felét éri, vagyis amivel rámosolygunk a világra, már ha nem Julia Roberts állkapocsszerkezetével születtünk. A többi rész mit számít persze, nem vagyunk hollywoodi sztárok, meg aztán hogyan húznánk le, ha a bölcsességfogaink is alig férnek el a szánkban.
Minimális fehérítést és friss leheletet már az első használat után észrevettem, köszönhetően a hidrogén-peroxidnak. A harmadiknál már csípett kicsit, ezért a negyedik felhelyezés előtt nem mostam fogat. Ami talán a legkellemetlenebb a használatában, az a lehúzás. Ha a férjemhez hasonlóan érzékeny és nem túl jó fogaim lennének, biztos sikítófrászt kapnék, hogy ez az átlátszó valami mintha magával akarná húzni a csontjaimat is, de ezen túllendülve és egy alapos sikálást követően tényleg természetesen fehérebb eredményt kapunk. Vakító árnyalatra azonban ne számítsunk.

DKNY Stories EDT

DKNY Stories EDT
2020. január 2.

Mi a fenének van olyan szúrós illata, mintha pézsmát kaktusszal kevernénk össze? A guavának? Ezt pedig muszáj volt leönteni egy adag szintetikus gyümölccsel és virággal à la Chloé, de a Stories legalább borzasztóan tartós lett eau de toilette létére.
Két dolog biztos: 1. nem az én történetem ez a parfüm, 2. a Douglasban az 50 ml-es kiszerelés mellé adott repi táska a valóságban úgy néz ki a fotón szereplő példányhoz képest, mint én Palvin Barbi mellett.

Ariana Grande Thank U, Next EDP

Ariana Grande Thank U, Next EDP
2020. január 2.

Meglepően tartós: hét órája fújtam a csuklómra a Douglasban, de még mindig érzem. Kellemes élmény, nem annyira cukormázas, mint a Cloud nyitánya vagy a Sweet Like Candy, mégis édes. A macaront jobban érzem benne, mint bármi mást (a kókuszt egyáltalán nem), és azt hiszem, az üvege is egy széttört szívet formáló macaront hivatott formálni. Ha tíz évvel fiatalabb lennék (szóval a húszas éveim első felében járnék), ez lenne a kedvenc parfümöm.

Ariana Grande Cloud

Ariana Grande Cloud
2020. január 1.

Mekkora dolog már, hogy egy üvegről én jutok eszébe egy kedves krémmániásnak. 😍 Köszi, googles, az írásod után majdnem egy évvel sikerült kipróbálnom a Cloudot, mondjuk ebben az is közrejátszott, hogy nem ismerem Ariana Grande munkásságát, és Pharrel Williams Girljén kívül nemigen kedvelem a sztárok illatait. Pár nappal ezelőtt kerestem rá a Baccarat-utánérzésekre, és akkor olvastam a Cloudról, másnap pedig már a Douglasben szaglásztam. Ami elsőre feltűnt a cuki üvegen ☁️ kívül, hogy a kivehető rész a Chanel Chance-ra hajaz, a kiváló ötletadók mellett pedig egy adag cukormázzal és csili-villi dobozzal formálták az énekesnő képmására a terméket. Kézfejre fújva egyből feltűnt a Baccarat-utánérzés, ott 3-4 órán át érződött, és mivel nem tudtam kiverni a fejemből, másnap megvettem.
Érdekes tapasztalat, hogy a bolti teszterek, illetve a különböző kiszerelésű parfümök nem mindig ugyanazt az élményt nyújtják: a travel size BR 540-et például jobban szeretem a Neroliban vásárolt 70 ml-es példányomnál, mert valami olyasmi illatélményt nyújt, amivel mintha kiszárítaná a nyálkahártyáimat (igazi gourmand élmény mazochistáknak, na), a teszter Cloud pedig egy kicsit jobban hasonlított rá, mint a frissen bontott. Valószínűleg az is számít, mikor fújunk ki először belőle.
A csuklómra fújt, friss, itthoni példányt a férjem orra alá dugtam, és megkérdeztem, emlékezteti-e valamire, és mivel a válasz igenlő volt, holott ő nem szagértő, teljesen kívülállóként megerősítette az egy tőről fakadást. Tetszett neki továbbá, ami nagy szó, mert a Chanel-gyűjteményem jó részét értetlenül fogadja (kivéve persze a Mademoiselle-eket), a Dior Poisonoktól pedig egyenesen rosszullét kerülgette. Szóval ha nem utáljuk az édes illatokat, nyugodtan fújjunk magunkra a felhőcskéből egyet-kettőt: talán a bókok meggyőznek minket arról, hogy nem olyan rossz és olcsó, mint ahogy feltételeztük róla.

Revolution Skincare Night Restore Oil Éjszakai Arcolaj

Revolution Skincare Night Restore Oil Éjszakai Arcolaj
2020. január 1.

Az illata és az állaga nagyon emlékeztet valamelyik Decléor széruméra, ez a pipettás kiszerelés pedig különösen tetszik. A Revolution arcolaja mondjuk 30 (és nem 15) ml-es, és nem 15 ezer forint körüli áron kapható, illetve nem véletlenül van ráírva, hogy csak esti alkalmazás javasolt: a kombinált arcbőröm sokáig fénylik tőle, míg a Decléor szérumai nappal is bátran használhatók, mert hamar beszívódnak, és nem hagynak maguk után zsíros érzetet.
A Night Restore Oil sokáig elég, jó áron kapható, szép összetevőjű, és valamennyire táplál is. A maga kategóriájában nagyon jó termék szerintem.

Update: ha valaki azonnali, látványos eredményt szeretne elérni, próbáljon ki kicsivel drágább dél-koreai termékeket (pl. Sulwhasoo, History of Whoo, Erborian), mert azoknál akár az első használat után érezhető a különbség.

Glov Sminkeltávolító Kesztyű

Glov Sminkeltávolító Kesztyű
2019. december 25.

Ez egy csoda! Dobhatom ki az összes sminklemosó folyadékot és vattát (na jó, nem pazarolok, elhasználom vagy elajándékozom őket), mivel ez tényleg hatékony. A Lookfantastic oldalán láttam egy ismertető videót (nekem a kék van meg, minden bőrtípusra használható), amelyben két perc alatt lemosta egy lány az arcáról az összes maszatot kevés víz hozzáadásával, míg a másik oldalon hét percig küszködött a folyadék és a pamacsok garmadával – utóbbi költői túlzás persze, de azt bizton mondhatom, hogy a Glov kesztyű a full sminket egy perc alatt lehozta, utána pedig volt időm átmasszírozni az arc-nyak területet is, a két perces versenyidő helytálló tehát.
Kíváncsi vagyok, meddig tudom használni. Azt látom rajta, hogy nem szabad mosógépben mosni, szappanos vízzel vagy saját márkás tisztítóval lehet tisztítani, utána hagyni kell megszáradni. Tetszik a csomagolása is: feltüntetik rajta, ez a fajta a műanyag 500 év helyett 12 hónap alatt lebomlik.
Környezettudatos, hatékony, megéri az árát. A szemöldökcsipeszek mellett az egyik leghasznosabb kiegészítő, amelyet valaha is használtam, bátran van helye a Krémmánián (is).

Yves Rocher Volume Vertige Szempillaspirál

Yves Rocher Volume Vertige Szempillaspirál
2019. december 21.

Bedőltem a reklámszövegnek, amikor megvettem, majd félretettem, mert több spirál várt még kipróbálásra. Előbb-utóbb, nagyjából egy hónapja végül sorra került - és el is fogyott azóta. Kis és kevés barna pilláimra egyetlen réteg nem volt elég, habár három után egész jól dúsított, de a látványos eredménytől azért elég távol állt a hatása. Mondjuk nem is mászott el, de több pozitívum nemigen jut eszembe róla. Nem veszem újra.

Olaplex No. 4 Bond Maintenance Shampoo

Olaplex No. 4 Bond Maintenance Shampoo
2019. december 21.

A jó vélemények hatására vettem meg, festett szőke, zsíros tövű, száraz végű hajra. Nem egyszerű jó sampont találni, amely nem szárít tovább. Az Olaplex 4-től hasonlót vártam, de nem vagyok lenyűgözve: a balzsam használatát nem váltja ki, a hajam továbbra is gubancolódik tőle, látványos változást nem veszek észre a végein sem, habár második mosást követően könnyen habzik, és kellemes illatú lesz tőle a hajam. Ennyi pénzért kicsit többet vártam.

Barry M All Night Long Setting Spray

Barry M All Night Long Setting Spray
2019. december 21.

Barry M csodarúzsát és szemceruzáját kipróbálva már az első használat előtt meg voltam róla győződve, hogy megtaláltam a sminkfixálók Szent Grálját (ami nekem a leírással ellentétben nem a Macé volt). Nem éppen, mert habár nem rossz termék, az extra erős hatás távol áll tőle, eddig talán egy Revolution fixáló vezet ebben a kategóriában az általam próbáltak közül.

Barry M Bold Waterproof Eyeliner Vízálló Szemceruza

Barry M Bold Waterproof Eyeliner Vízálló Szemceruza
2019. december 21.

Talán a legjobb szemceruza, amit valaha is próbáltam. Fekete színben van meg, a Pink Panda webshopjában jelenleg nem rendelhető sajnos, pedig legközelebb biztosan beszerezek belőle még, mert szemhéjtusnak is kitűnő, értelemszerűen nem szárad ki. Az egyetlen dolog, ami miatt nem találom ideálisnak, hogy nem tekerős, és viszonylag gyakran hegyezem, ezáltal viszonylag gyorsan fogy, de aki csak vízvonalra használná, annak mindenképp megéri kipróbálni, mert egyrészt nem drága, másrészt pedig két rétegben vagy szemhéjpúder felett alkalmazva több órán keresztül a helyén marad.