Kata lizator

Regisztráció dátuma: 2013. január 9.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. január 9.
Bőrprobléma: -

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ Pa++++ [Unscented]

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ Pa++++ [Unscented]
2020. augusztus 15.

Egy vizes, nagyon elegáns formulájú krém. Álom használni. Viszont egy idő után elkezd leperegni a bőrről. Gondolom azért, mert nincs benne olaj. Illetve nem szereti az alárétegzést, főleg, ha zsírosabb krémeket kenek alá.

Update: Hagy fehér réteget.

Nature Box Sárgabarack Sampon

Nature Box Sárgabarack Sampon
2020. július 27.

Kiárusításon vettem, és nagyon bevált! Száraz a hajam és sls-mentes sampont kerestem.

Eucerin Sun Sensitive Protect Napozó Krém Arcra FF50+

Eucerin Sun Sensitive Protect Napozó Krém Arcra FF50+
2020. július 3.

Extra érzékeny bőrömre (tretinoin 0,1%, kétnaponta), nyáron bevált. Igen, láttam, hogy van benne alkohol, de nincs sok választásom, az az igazság. Rengeteg fényvédőt kipróbáltam életem során, úgyhogy ennek fényében írom a véleményem. 😊 A krém elegáns textúrájú egyébként, viszonylag kellemes viselet.
Én 3200 Ft-ért vettem akciósan

Uriage Bariésun Arckrém SPF 50+

Uriage Bariésun Arckrém SPF 50+
2020. július 3.

Ez egy elég jó arcra való fényvédő. Nagyon érzékeny a bőröm, mert retinolsavat használok immáron fél éve (legerősebb 0,1%-osat, kétnaponta), és sajnos a jól bevált fényvédőim is képesek irritálni. Ez nem irritál, viszont most nyáron elég fényes, de nem olyan vészes. Láttam már rosszabbat is. Viszont ami kicsit olcsóbb (1000 Ft-al) és most jobban beválik, az az Eucerin arcra való 50+-os fényvédője. Az egy picit kevésbé fényes is.

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam
2020. július 1.

Nagyon elégedett vagyok vele, én az arcomra használom, meg éjjelre a kezemre. Már elhasználtam egy tubussal, és újra is fogom venni.
Most nyáron nem használok semmi mást nappalra a fényvédőmön kívül, de télen nappalra is használtam. Most csak éjszakára.

Retin-A

Retin-A
2020. július 1.

6 hónapja használom, így hosszú távú tapasztalatom még nincs róla, de mintha halványította volna a szarkalábaimat. Nagy reményt fűzök hozzá. :-)
Természetesen az elején érzékenyített rendesen, ami mostanra ugyan mérséklődött, de nem szűnt meg. De ez betudható annak, hogy a legerősebb verziót használom (fokozatosan építettem fel a használatát, most 2 naponta használom). Következőnek a 0,05%-os verziót rendeltem.

Cos De Baha Hyaluronic Acid Serum

Cos De Baha Hyaluronic Acid Serum
2020. február 26.

Dermarollerezés előtt és után használom. Illetve minden nap reggel és este rétegzős rutinban. Nagyon szeretem. Magas molekulasúlyú hyaluron sav, így nem irritatív. Dermarollerezéshez maga a tökély. A tartósítószere is jól torelált.
Amikor elkezdtem használni a retinolsavat, akkor is nagy segítségem volt. Még mindig a hozzászoktatás időszakában vagyok - 5. hét, asszem -, de csak az elején tapasztaltam hámlást a saját hibámból (azelain savat használtam egyik éjjel - ezt még nem kellett volna :-)).

Apivita Hidratáló Sampon

Apivita Hidratáló Sampon
2020. február 20.
(!)

Tesztelésre kaptam a terméket. Az az igazság, hogy ez egy átlagosan jó sampon. Egy kicsit hidratál, mert van benne sok nagyon jó összetevő, de az alapja nem jó szerintem: Sodium Laureth Sulfát. Emiatt nem a leghidratálóbb. Legalábbis ennél olcsóbban vettem már ennél hidratálóbb sampont (pl. Nature Box apricot oil-ös samponja, ami nagyon-nagyon gyengéd szulfátot tartalmaz csak, de mégis jól habzik és jól tisztít. Ez kíméletesebb.)
De amúgy jó sampon ez. Csak van jobb is.

Innisfree Daily UV Protection Cream Mild SPF35 / PA++

Innisfree Daily UV Protection Cream Mild SPF35 / PA++
2020. január 31.

3-4x vettem újra ezt a fényvédőt, ami nálam nagy szó! Minden nap ezt használom már lassan 1-2 éve, télen, nyáron. Kifinomult a texturája, kellemes annyit használni belőle, amennyit kell egy fényvédőből. Viszont nyáron, nagy melegben, amikor izzad az arcom, vagy vízben vagyok irritálja a szemem. Könnyezek tőle. Persze most télen ezzel nincs gond. Viszont azért nem veszem újra, mert szeretnék erősebb UVA védelmet, és látom, hogy a Tinosorb S az összetevőlista 10. helyén van. Gondolom emiatt is csak 2 keresztes a PA fokozata... Szóval jobban oda szeretnék figyelni az UVA védelemre, mert retinolsavat kezdek el használni, és nem karaom, hogy hiába legyen a szenvedés. :-D
Amíg használtam, addig jó volt, 5 csillag, de ideje tovább lépni, ezért csak 4.

Johnson's Baby Babasampon

Johnson's Baby Babasampon
2019. december 10.

A kisfiamra használom legfőképp, és rá bevált.
A curly girl method-om lehetséges sampon befutója, mivel szulfátmentes, és ráadásul panthenolmentes (mivel én sajnos érzékeny vagyok eme csodás összetevőre). Eddig egyszer használtam, és abszolút beválni látszik.