KataD

Regisztráció dátuma: 2020. október 18.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2020. október 18.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Weleda 40+ Gránátalmás Bőrfeszesítő Olaj

Weleda 40+ Gránátalmás Bőrfeszesítő Olaj
2022. április 24.

Telerakták minden jósággal, többféle olaj keveréke. Enyhe gyógynövényillata van. Száraz, megviselt bőrre kiváló, napozás, uszoda után, vagy hideg, szeles időben, és inkább csak este, vagy nyugis hétvégén, mert lassan szívódik fel, sokáig fényes a bőr, nem érdemes rétegzést sem próbálni utána (előtte esetleg arcpermetet). Gazdagabb, mint egy sima hidratáló, én csak alkalmanként használom, de akkor bőven nyakra, dekoltázsra is.

L'Oreal Paris Revitalift Laser X3, 7 Day Cure Peeling Effect Ampoules

L'Oreal Paris Revitalift Laser X3, 7 Day Cure Peeling Effect Ampoules
2022. április 20.

Töredékáron sikerült beszereznem kuponokkal, kedvezményekkel. Két hónapig kihagytam az esti rendszeres hámlasztást, ez meg is látszott a bőrömön, gondoltam, egy kúra segít helyreállítani az állapotát. És valóban: egy hét múlva láthatóan simább és frissebb lett, és a pigmentfoltok is határozottan halványultak. A kúra után visszaálltam a GG Smooth out hámlasztójának rendszeres használatára. A glikolsav valóban hatásos AHA-sav, ez a 10 százalékos töménység elég erősnek számít, állítólag efelett már a kollagéntermelést is serkenti. Érzékeny bőrűek kellő óvatossággal, és szoktatással próbálják csak, nekik nyilván nem a gyors kúra az ideális megoldás. Ajánlanám alternatívaként a The Ordinary glikolsavas hámlasztóját, ami ugyan csak 7 százalékos, viszont napi használatra is alkalmas, és az adagot tekintve is pénztárcabarátabb megoldás. Ezt az ampullás kiszerelést fölöslegesnek tartom, ezért adok négy csillagot. Maga a szer pontosan azt hozza, amit ígér.

Max Factor Divine Lashes Szempillaspirál

Max Factor Divine Lashes Szempillaspirál
2022. április 15.

A Clinique Chubby Lash spirálját jó ideje megelégedéssel használom, s bár még teljesen működőképes, gondoltam, ideje frissíteni, egészségügyi megfontolásból. Ezért a kuponos nagybevásárláskor a Rossmannban bedobtam egyet ebből a spirálból. A formája miatt nem esik kézre, de az még hagyján, elbabráltam vele. A legelső használat után azonban egy órával fekete festékdarabkák tucatjai díszelegtek a szemem alatt, elég mellbevágó volt a mosdóban szembesülni a látvánnyal. Gyors bőrtisztítás után folytatódott a nap, ekkor már kevésbé önfeledten pillogtattam a beszélgetőtársaimra, jó megérzéssel, mert a többi festék is lepergett, le bizony -- még két alkalommal kellett vizes zsebkendős törölgetés a szem alól, aztán kirohantam a szomszédos DM-be egy lemosóért és eltávolítottam a maradékot. Ezek után már csak otthon mertem kísérletezni vele. Pereg, vigasztalanul. Nincs beszáradva. Lejárati időpontot nem találtam a dobozán. Nem értem. Én a mentős fajtához tartozom, de ez egyértelmű KUKA.

Versace Bright Crystal EDT

Versace Bright Crystal EDT
2022. április 10.

Rajtam édesen és gyümölcsösen indít, de sajnos a gyereklányoknak szánt Barbie-fújósokra emlékeztet. Nagyon gyorsan halványodik, közben egy enyhe, kellemes, virágos illattá alakul. Kedves, nem zavaró, jellegtelen illat, el lehet bújni mögé egy nemtudomhogymitakarok napon, de azért legalább a húszas évei után az embernek már csak kialakul valami karaktere, stílusa, jelleme és kevés lesz ez a jól megkomponált rózsaszín cukiságillat. Ifjú hercegnőknek és biztonsági játékosoknak tökéletes.

Versace Versense EDT

Versace Versense EDT
2022. április 6.

Beütött a tavasz, a téli fűszeres-édes-púderes illatok most nehezek, fullasztóak a napsütésben, kellett valami tavaszi-nyári illatot találnom. Az eddigi könnyed rózsás kedvenctől sajnos most kiver a víz. A Light Blue-t kedvelem, annak a vonalán szaglászódtam, csak egy kevésbé népszerű illatot kerestem, ami egyedi, egyszerűen beszerezhető, és nem gatyásít le, ha megrendelem. A napom egy részét közös irodában töltöm, tekintettel kell lennem másokra is, de azért nem baj, ha egy finom, könnyed, incselkedő, játékos illatot hozzám társítanak. (Tudom, egyszerű lélek vagyok, egyszerű és praktikus elvárásokkal.) Na, kábé ezeket tudja is a Versense. Túl nagy incselkedés azért nincs, otthon befújom magam, elég nagyvonalúan, mire beérek, a harsány citrusok elcsendesednek, a játék a fás-jázminos akkordok között zajlik, én fügét nem érzek, gondolom azért, mert a fügét befalni szoktam, nem szaglászni. A téli cuccot elpakoltam, a tavaszi-nyári szetteknek ez lesz az alapillata: harmonikus, szerethető, egyedi, vidám, és könnyed. Incselkedés-ügyben még azért körülnézek máshol is.

Nesti Dante Romantica Tuscan Wisteria and Lilac, Ceramidos Natúr Arc- és Testkrém

2022. március 10.

2022. január 10. A hozzátartozó szappan mellé van kikészítve a mosdóra -- arcra nem próbáltam, kézre, nyakra, dekoltázsra használom, leginkább a könnyedsége és a friss tavaszillata (lilaakác, orgona) miatt.

2022. március 10. Utazásoknál bevetettem mindenes krémként, arcra is. Este bőségesen használva reggelre finom puha, lágy a bőröm, úgyhogy belopta magát a szívembe, meg az esti kenekedésekbe is. Főlpontozom ötösre. Az illata isteni, nem tolakodó, a szappannal együtt pláne csudafinom. Annyira kell mostanában ez a tavaszi biztatás, hogy kitartás, lehet jó, kedves, gyöngéd is a világ -- akár egy illatnak, egy puha simításnak is nagyon lehet örülni.

Paco Rabanne Lady Million EDP

Paco Rabanne Lady Million EDP
2022. február 23.

Előrebocsátom, nagyon igazságtalan leszek. -- Sok lekezelő véleményt olvastam korábban, hogy olcsó tömegcikk, ezért amikor mintát kaptam, megörültem, hogy kipróbálhatom, tényleg kíváncsi voltam, mi ez az illat, ami így betalált a korszellembe. Egy fújás, és lelki szemeim előtt megjelent az az ismerős, aki csak ezt használta, éveken át, kikerülhetetlenül, mindent és mindenkit letarolóan. Egy túlparfümözött masztodon, vásári, harsány, túlsúlyos, kellemkedő, alig palástolt rosszindulattal. Bármit választott volna illatául, a macskapisi is kenterbe verte volna nálam. Szegény Lady, a startnál ki lettél lőve...

Thierry Mugler Alien Goddess

Thierry Mugler Alien Goddess
2022. január 7.

2021. dec. 8: Rendelés mellé kaptam mintát, az, hogy Alien flanker, persze behúzott, boldogan fújtam magamra. Olcsó, édeskés műkókusz, totális tévedés. Megyek fürdeni, egy éjszaka ebben felérne egy kínvallatással.
2022. jan. 7: Ismerős megkapta karácsonyra. Rajta enyhén kókuszos madártej, egysíkú, de kellemes, vidám, lágy illat, az ő szőkeségéhez, tejfehér bőréhez jobban passzol. Jár egy plusz csillag.

Dior Capture Totale C.E.L.L. Energy Firming & Wrinkle-Correcting Creme

Dior Capture Totale C.E.L.L. Energy Firming & Wrinkle-Correcting Creme
2022. január 5.

Így jár, aki nem hallgat a tapasztaltabb társak véleményére... De két minta is landolt nálam, és mostanában nem próbáltam semmi újat, életemben eddig egy krém ütött ki, hát hajrá, mi baj lehet. Jelentem, megvan az ezüstérmes: délután felkentem és most tűzvörösen lángol a pofikám. Remélem, reggelre lecsillapszik, mert így még maszkban és napszemüvegben sem merészkednék emberek közé... Itt valami nagyon összeakadt a laborban.

Erborian Ginseng Royal Arckrém

Erborian Ginseng Royal Arckrém
2021. december 30.

A negyedik tégelyt rendeltem meg most, hogy sikerült egy leértékelést kifognom, mert az eredeti ára elég borsos. Ez mutatja is, hogy lehorgonyoztam mellette -- hűtlenkedtem Paula kék hidratálójával meg az omegás krémjével, amiket szintén szeretek -- de ez a ginzenges krém tényleg csodálatos. Évszaktól és napszaktól függetlenül használható, rétegezhető és sminkelhető, pillanat alatt beszívódó, nagyon könnyű krém. Szépen működik peptides, retinalos, savas szérumokkal, fényvédővel. Ennyi használat után merem mondani azt, hogy hosszabb távon is látom a feltöltő, kisimító hatását. Az én koromban már a szinten tartásért dolgozik az ember lánya, és ez egy jó, megbízható, minőségi segítségnek bizonyult.