katalin89

Regisztráció dátuma: 2014. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. december 26.
Bőrprobléma: Vízhiány

Farmec Orchideás Hidratáló Arckrém

Farmec Orchideás Hidratáló Arckrém
2019. november 26.

Elegem volt abból, hogy drága krémeket próbáltam ki sorra és egyik sem vált be, szóval a boltban nézelődve az olcsóbb krémek között olyan terméket kerestem, amiben nincsen alkohol. Száraz bőröm van, de mivel a Farmec száraz bőrre való temrékében láttam alkoholt, ezért ezt a normál bőrre valót vettem meg, amiben nincsen alkohol. Itt a krémmánián mindig utána nézek a krémeknek, de már olyan régóta keresek egy olcsóbb alkoholmentes krémet, hogy nem akartam kockáztatni, hogy talán valami rosszat olvasok erről a termékről (pedig pont ez a krémmánia lényege:D). Megvettem a krémet és kiprbáltam. És...IMÁDOM! Már majdnem elhasználtam az 50ml tégelyt, de nincsen rossz tapasztalatom vele kapcsolatban.Inkább smink alá használom, nagyon széppé, selymessé és puhává teszi vízhányos, száraz (néha kombinált) bőröm. A smink is nagyon szépen mutat rajta!
Most, hogy elfogyni készül a termék, mertem csak rákeresni, hogy milyen ördögi összetevők lehetnek benne, de kellemesen csalódtam (bár az összetevők listáját majd még leelenőrzöm, mert ezeket egy honlapon találtam és úgy emlékszem, hogy a dobozon több volt felsorolva).
A lényeg, hogy mindenkinek bátran merem ajánlani. A legjobb krém amit az utóbbi 2 évben próbáltam!

Nivea Cseresznyevirág & Jojobaolaj Testápoló

Nivea Cseresznyevirág & Jojobaolaj Testápoló
2019. szeptember 7.

Kicsit meglepődve láttam, hogy milyen jó vélemények vannak itt róla. Láttam azt is, hogy van akinek már évek óta van, az én flakonomon viszont azt írja, hogy NEW. Változtattak volna az összetevőkön és ez egy új verzó, amit én vettem? Vagy évek óta ott van a NEW felirat a csomagolásokon? Mindenestre, nekem nem vált be annyira. Az öszetevőkkel én sem vagyok annyira elégedett és vásárlás után jöttem rá, hogy hasonlít az illata az egyik önbarnítómhoz, amit nem igazán szerettem, ráadásul napoklig érezhető volt a bőrömön. Nekem ez a testápoló nem szívódik be hamar, a bőröm viszonylag hosszú ideig ragacsos marad (10-15 percig biztosan - ami elég sok idő, ha sietsz valahová, vagy még lefekvés előtt is, amikor bújnál be a takaró alá, de minden ragad a bőrödhöz). Bár elhasználom valahogy (ezért adok 2 csillagot + a pumpás megoldásért), de biztosan nem fogom újra venni.

You Are Cosmetics Essential Alapozó

You Are Cosmetics Essential Alapozó
2019. június 27.

Maga az alapozó nagyon könnyed, BB krém jellegű és fedésű (gyenge, szaténes - de a púder gyönyörűen lemattítja). Illata egyáltalán nincsen, ami számomra meglepő, mert az illatanyag nélküli temrékeknek is sokszor van egy halvány illata/szagja. Ennek abszolút semmi sincs!
Nagyon száraz, vízhiányos bőröm van, helyenként a száraz bőrdarabkák is látszanak és nagyon kevés alapozó vagy BB krém van, ami nem emeli ki ezeket mégjobban. Sajnos ez az alapozó sem tud megbírkózni velük, szóval nem tudok maximális pontszámot adni. Az e.l.f. BB krémjével szoktam használni, együtt nagyon jók! Amúgy önmagában is bevállhat, főleg olyanokank, akiknek nem annyira száraz a bőrük, hogy hámló darabkák jelenjenek meg. De kíváncsi lennék arra is, hogy más bőrtípúson hogyan viselkedik.
Az ára csodás, bár egy nagyon kis mennyiséget kapunk a pénzünkért. Szívesen fizeteném a dupla árat egy dupla adagért, de így talán könnyebb a saját színünket is kikeverni, mert nem sajnáljuk a pénzt egy sötétebb/világosabb árnyalatra, ha először nem találtuk el a színt.

Pupa Professionals BB Cream + Anti-Etá

Pupa Professionals BB Cream + Anti-Etá
2019. június 18.

UPDATE: (értékelés változatlan):
Általában a BB kérmekben található fényvédő nem sokat ér (tapasztalat), viszont két kültéri eseményen is részt vettem a napokban. Ezt a BB-t viseltem egy másik alapozóval keverve. Az arcom kicsit kipirosodott, viszont nem égett le. A karom és a dekoltázsom viszont nem úszta meg ennyivel. Szóval hálás vagyok ebben a BB kérmben található 30-as fényvédőért!

Érzékeny, száraz bőrre kerestem alapozót és/vagy BB krémet, amikor egy listában megláttam ennek a terméknek a nevét. Az itteni vélemények is meggyőzőek voltak, így megvettem.
Az alapozóknál és krémeknél nem szoktam meg az erős illatokat, ennek pedig az illata nagyon erős volt elsőre. Most inkább azt mondanám, hogy megszoktam, de sosem értettem, hogy az illatokat azért teszik bele egyes termékekbe, mert el akarnak rejteni egy roszabb szagot vele, vagy tényleg csak illatosítani akarnak? Az illattól eltekintve, a BB krém nagyon tetszik. Fedése valóban nem nagyon van, kevesebb mint a Bourjois Healthy Mix alapozójának, de nagyon szép, szaténes a finishe. Ha nem púderezem le rendesen, akkor néhány óra múlva kezd fényesedni a homlokom, de ma pl. rendesen fixáltam és 6 óra után sem fényesedett át. Ha több fedést szeretnék, az első réteg után néhány perccel még viszek fel egy réteget. Persze így sem lesz olyan nagy fedése, de azért látszani fog az a plusz egy réteg.
Amúgy nagyon szépen műküdik együtt a Catrice HD alapozójával, általában így használom ezt a BB krémet. Sokan panaszkodnak (köztük én is) a Catrice szárító hatására, de ezzel a BB krémmel keverve gyönyörű finish érthető el. Fele-fele arányban szoktam keverni és teljesen elégedett vagyok a végeredménnyel, éppen ezért fogom újra venni ezt a BB krémet. Az illata miatt viszont mindenképp le kell vonnom egy csillagot... :(

You Are Cosmetics Essential Púder

You Are Cosmetics Essential Púder
2019. június 18.

Nem is a legjobb, de nem is a legrosszabb púder, amit valaha használtam.
Ecsettel próbálom felvinni, de kicsit mintha túl krétás lenne. Elhasználom és bár az ára nagyon jó, nem fogom újra venni.

NYX Ultimate Shadow Palette

NYX Ultimate Shadow Palette
2019. június 14.

Az ára kicsit magas volt, amikor vettem, így egy kicsit vaciláltam, de teljesen megérte! Én a Warm Neutrals palettát választottam, a színek pigmentáltak és tartósak. Másfél éve napi szinten használom és ha elfogynak a legtöbbször használt színek, biztosan újra fogom venni!

e.l.f. Mad For Matte Eyeshadow Palette

e.l.f. Mad For Matte Eyeshadow Palette
2019. június 14.

Szeretem ezt a palettát, de sajnos 5 csillagot mégsem tudok adni. Ahogy egy előttem szóló is írta, több hűvösebb árnyalatú barna van benne, nekem is főként ezért tetszett meg. Azért vonok le egy csillagot, mert a nap végére szinte teljesen lekopik a szememről a festék, nem találom annyira tartósnak. Ettől függetlenül, már 1 éve napi szinten használom (főleg a legsötétebb színt) és keverem egy másik márka színeivel, ami szerintem kicsivel tartósabb. Együtt jó párost alkotnak:)
Régen amúgy a szemöldökömre is használtam a színeket, főleg a szürkét (amikor a szemöldökceruzám túl meleg árnyalatú volt és a szürke szín hozzáadásával pont jó árnyalatot tudtam elérni).

e.l.f. Studio BB Krém SPF20

e.l.f. Studio BB Krém SPF20
2019. június 14.

Száraz, vízhiányos bőröm van és sajnos vannak hámló részek is az arcomon, amit nagyon kevés alapozó/BB kérm nem emel ki még jobban. Mivel majdnem felére volt csökkentve a termék ára, gondoltam kipróbálom. A Nude árnyalatot vettem meg, de nagyon féltem, hogy túl sötét lesz. Utólag nem is bánom, mert így a nyár közeledtével a nap már néhányszor megsütött, így ez az árnyalat tökéletes lesz, de télire biztosan egy világosabb fog kelleni.
Maga a BB krém gyenge fedésű, de ha plusz fedésre vágyom akkor kis idő elteltével még viszek fel az arcomra egy réteget. Ha ennél is nagyobb fedés kell, akkor fele-fele arányban összedolgozom a Catrice HD alapozójával. Gyönyörű lesz a végeredmény!
A BB krém amúgy önmagában is nagyon szép és 8-10 órán át is egységes bőrképet biztosít. Van egy szaténes finishe és a púderezés után is olyan, mintha airbursh-al készült volna a sminkem. Amúgy az utóbbi időben rengeteg alapozót és BB krémet próbáltam, de eddig ez vált be a legjobban. Megérdemli az 5 csillagot.

Bourjois City Radiance Alapozó SPF30

Bourjois City Radiance Alapozó SPF30
2019. május 28.

Nagyon száraz, vízhiányos, néhány helyen hámló (nyáron vízhiányos-kombinált) bőröm van. Évekig használtam a márka Helthy Mix alapozóját, de ősszel nagyon irritálni kezdte az arcomat (gondolom az alcohol miatt), ezért azóta új alapozó keresésébe fogtam. Néhány hete figyeltem fel erre és bevallom, nagy reményeket fűztem hozzá. Első alakalommal a Neutrogena Hydro Boost hidratálójával próbáltam. Gyönyörű volt az összkép, nagyon szép finishe volt az alapozónak, már elkezdtem örülni, hogy NA VÉGRE! de néhány óra után elkezdett elmozdulni és a szárazabb részek is láthatóvá váltak. Nagyon csúnya volt. Nem tudom, hogy a hidratáló a hibás vagy az alapozó (a hidratálót is akkor használtam először). Azóta is próbálgatom, hogy hogyan tudnék szép és 5-6 órán át tartó, egyenletes fedést elérni az alapozóval. Ma a Clinique Moist Surge hidratálójával próbáltam. Felkenés után egyből kiemelt minden száraz részt az orromon, a szám körül és az orcákon. Nagyon szeretném szeretni ezt az alapozót, de sajnos eddig nem győzött meg. :(
Ti mivel használjátok? Szívesen várok tippeket olyanoktól, akiknek szintén száraz, vízhiányos bőre van.

Bourjois Healthy Mix Radiance Reveal Alapozó

Bourjois Healthy Mix Radiance Reveal Alapozó
2019. május 20.

2017, május 26 - 5 csillag
Én már legalább az 6. üvegcsével vásárolom újra. Ez a kedvenc alapozóm. Ha veszek is közben másik alapozót, hogy kirpóbáljam, egyik sem tetszik annyira, mint ez. Azokat mindig valaki másnak kell ajándékozzam a végén...
Száraz bőröm van és egy blenderrel nagyon szépen el tudom oszlatni ezt a könnyű alapozót. A fedése valóban nem túl nagy, nem egy full-coverage alapozó, de nekem elég. Ha mégis nagyobb fedést akarok, akkor még egy réteget felviszek a problémásabb területekre és ott jól eloszlatom az alapozót.
Az új formulás verzió is megvan már, azzal sincsen semmi problémám.

UPDATE: 2019.02.25
Sajnos valami történt a bőrömmel és nagyon elkezdte irritálni az alapozóban lévő alkohol (vagy valami más?). Szeptember-Október környékén szörnyen kiszráadt a bőröm és ha sokáig volt a bőrömön az alpozó, akkor égetni, viszketni is kezdtem az alkohol miatt. Nagyon sajnálom és remélem, hogy ez csak egy ilyen őszi-téli-tavaszi baj és legalább nyáron fogom tudni használni, amikor amúgy sem annyira száraz a bőröm.
Most sajnos le kell vonnom 2 csillagot és kutatok egy hasonlóan jó alapozó után, ami természetes fedést biztosít, könnyű eldolgozni és nem irritálja a bőröm. (ha nyárra beválik, vissza adok 1 csillagot majd).