kataveronika

Regisztráció dátuma: 2016. október 27.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. október 27.
Bőrprobléma: Bőröregedés

The Ordinary Retinol 0.2% In Squalane

The Ordinary Retinol 0.2% In Squalane
2020. szeptember 22.

Megvettem két okból. Az első, hogy bár elsősorban száraz bőrre ajánlott, az eddigi vélemények két kivétellel kombinált és zsíros bőrű hölgyektől érkeztek. A másik oka pedig az volt, hogy az emulzió hónapok óta hiánycikk. Első retinolos termékem, most már két hete használom. Az biztos, hogy a rétegzős rutinban oda kell figyelni a mennyiségekre, mert ha elszalad a ló az ember lányával, a hidratáló már kukacosodik. Az esti rutinomban a negyedik, utána már csak a hidratáló jön (ha jön). Nem jó érzés esténként ez a squalane, na. De reggel! Néha percekig csak bámulom magam a tükörben :D Hihetetlen, de alig látszanak a szem alatti lila karikáim! Az egész arcom egyenletes és ragyog, komolyan öröm ránézni. (Az igazság kedvéért hozzáteszem, hogy szintén két hete reggel-este használok argireline-szérumot is itt-ott; valószínűleg az is közrejátszik a változásban.)
Hát igazán kíváncsi vagyok, mi lesz három hónap múlva, ha már most ilyen látványos a hatás.

Update: valójában hónapokig nem szerettem, de most, hogy már nem használom, hiányzik. Nagyon nehezen szívódott be, furcsa érzés is volt a bőrömön, de visszateszem majd a téli rutinomba.

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50
2020. szeptember 22.

Kiváló termék. Még nem használom annyi ideje, hogy véleményezhetném a hosszú távú hatásait, de eddig teljesen elégedett vagyok. Nem hogy zsíros érzetet nem ad, de egyáltalán semmilyet sem - én ezt imádom! Eléggé folyékony a villámgyors felvitelhez és egy percen belül nyomtalanul felszívódik. Nekem nem csillog át soha - de hahó! A bőrzsírosodás legfőbb oka a táplálkozásban keresendő!! Nekem régebben kimondottan problémás; zsíros, pattanásos, ezer-mitesszeres bőröm volt (30-15 kg súlyfelesleggel). Mióta úgy táplálkozom, ahogy - 5 hónapja -, a szörnyű mitik és pattik elmúltak (a rendkívül magas androgén-hormon szintem elkenére!!!), a bőröregedés már látható jelei ellen pedig ütős rutinom van. Ez a krém pedig egy nagyon szeretni való darab abban. Naná, hogy bosszantóan drága, de megtartom, mert én mindent megkaptam tőle, amit vártam. Sőt, többet is :)

Update: négy havi mindennapos használat után még mindig nagyon szeretem. Mostanában furcsa módon kell alá plusz hidratálás, de ez nem zavar. A nyár folyamán egy nap sem volt, amikor a naptól száraz, vagy petyhüdt lett volna a bőröm. Ez valóban a csodaszer kategória :)

Hand Chemistry Pro-Repair Skincare for Hands

Hand Chemistry Pro-Repair Skincare for Hands
2020. július 17.

Tizenegy napot ígért, tizenegy napja használom, a kézfejeim pedig 11 évet letagadhatnának. Minden ígéretét beváltotta, és nagyon megszerettem. Kb. 5 másodperc alatt beszívódik, végre sietve is használhatok kézkrémet. Kár, hogy annyian lehúzták előttem, de csak félreértették szegényt: ez a krém elsősorban NEM hidratáló krém! Arra van a márkának két másik terméke... ez már egy másik szint. Ugyanaz, hogy csak mert a hidratálóban van pici cé meg e vitamin, attól még használunk antiox-szérumot, ugye.... Nekem is van hidratáló kézkrémem külön, ezt pedig “rendeltetésszerűen” használom reggel-este. Az árához annyit, hogy nagyon kevés kell belőle és tényleg csodaszer :)

dr. Organic Alumíniummentes Golyós Dezodor Bio Gránátalmával

dr. Organic Alumíniummentes Golyós Dezodor Bio Gránátalmával
2020. július 9.

Semmire nem vagyok érzékeny, az én bőröm mindent tolerál. De a frissen borotvált területekre ez nem érvényes. Jó sokáig tartott, mire megtaláltam ezt a dezodort, már évek óta használom. Ez az egyetlen, ami nem csípi a frissen borotvált hónaljamat, ezért. Miután nem vagyok izzadós (fizikai erőkifejtés hiányában gyakorlatilag nem izzadok, és ha igen, az is szagtalan), nyilván nem tudom megítélni, mennyire “hatásos”. Edzés előtt is használom, de nem várom el tőle, hogy egy 450-550 kcal/óra intenzitású súlyzós edzés után is kellemes illatom legyen (nincs is), mert az mission impossible.

ANNY 6 in 1

ANNY 6 in 1
2020. június 9.

Teljesen meg vagyok elégedve ezzel a termékkel! Én eddig csak OPIt használtam, de a tavaszi helyzet miatt beszerezhetetlenné váltak a különböző alapok, így vettem ezt. Nagyon (!) könnyen terül fedőlakként is. Villámgyorsan lehet vele dolgozni, és tényleg gyorsan szárad. Én alapozásra és fedésre is használom, kiváló. Mindazt nyújtja, amit a dobozon ígér, ez nagyon kellemes meglepetés volt.

Organic Shop Málnakrém Cukros Testradír

Organic Shop Málnakrém Cukros Testradír
2020. június 9.

Nem szerettem, de elhasználtam a tavaly nyáron. Komolyabb hibát nem tudok felhozni, de az első pár használat után bántam, hogy megvettem... bár az is igaz, hogy nem volt drága. Talán a legbosszantóbb tulajdonsága az, hogy nagyon nehéz letakarítani az akrilkád faláról. Krémezni viszont kell utána; normál bőrt nyáron is.

Organic Shop Bőrmegújító Cukros Testradír - Mango Sorbet

Organic Shop Bőrmegújító Cukros Testradír - Mango Sorbet
2020. június 9.

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A kristályok lassan olvadnak, így egy kicsi adaggal is alaposan le lehet radírozni az adott testrészt. Igen sokáig elég lesz. Nem szárít, talán kicsit ápol is (bár ezt nem vártam tőle). Kellemes érzést hagy a használata után, én nem krémezek utána. Ez talán a legjobb tulajdonsága, mert én speciel utálok lefekvés előtt testápolót használni. Ár-érték aránya kiváló, eddig egy nevesebb gyártó 60 százalékkal drágább termékét használtam (megjegyzem, azt is nagyon szerettem), de idén ezt már biztosan nem fogom lecserélni.

aussie Uplift Your Hair Hajformázó Hab

aussie Uplift Your Hair Hajformázó Hab
2020. május 19.

Nem a világ legjobb hajhabja, de nem is rossz. Én törölköző-szárazon egy ping-pong labda nagyságú habbal sitty-sutty összeborzolom vele a bobomat, majd beszárítom. Szög-egyenes vékonyszálú hajam van, szeretném nyilván, ha többnek tűnne. Valamit hozzátesz, nyilván vannak termékek, amik jobban működnek. Az alsó görbületet viszont tartja, és tetszik az illata. Így vidáman elhasználom, de ha elfogy tovább keresem az Igazit. Én szinte minden reggel hajat mosok, mert a vékony szálú haj nem néz ki jól máshogy, így ha zsírosítana, se érdekelne. De nem teszi.

Guerlain Méteorites Púdergyöngyök

Guerlain Méteorites Púdergyöngyök
2020. május 19.

Régóta használom már, és bár én sem tudom megfogalmazni, hogy pontosan mit tesz hozzá az összképhez, de valami olyat, ami hiányozna nagyon, ha nem lenne. Selymes-sejtelmes csillogó fényt ad az utolsó tükörbe mosolygáskor, és nagyon élvezem a luxus érzetét, amit a használata közben érzek. Legdrágább sminkcikkem, de amíg kapható nem fogom nélkülözni soha.

Kiko Lasting Gel Eyeliner

Kiko Lasting Gel Eyeliner
2020. május 19.

Színe, állaga szuper. A márka ecsetjével használom, és klasszisokkal könnyebb felvinni, mint bármely stiftes terméket, amelyeket eddig használtam. Zsenge koromban mindegy volt, de most már vannak mikroráncok a szemhéjamon, amik smink nélkül ugyan nem látszanak, de az egyenletes szemkihúzást alaposan megnehezítik. Ez a bosszúság megszűnt ezzel a termékkel. Intenzív edzések közbeni izzadás-törölgetéseket is kiválóan bírja! Nagyon megszerettem, valóban egész nap tart, ezt eddig csak a Diorshow hozta (ötszörös áron). Lemosni elég áldozatos, de hát valamit valamiért.