Katherine Pierce

Regisztráció dátuma: 2013. október 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. október 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Sotret Lágy Kapszula

Sotret Lágy Kapszula
2015. november 13.

Tényleg elégé megosztja az embereket ez a gyógyszer, de úgy gondolom tényleges véleményt az eredményről valóban csak több év, vagy évtized után lehetne alkotni.
Én egy hónapja szedem a gyógyszert, így csak a kezdeti tapasztalatokat tudom elmondani, a barátom viszont kb. 6 éve fejezte be ugyanezt a kúrát.
Rengeteg pattanása volt, nem csak a T-vonalon, hanem az arcán is. Az ajakszárazságon és enyhe bőrszárazságon kívül semmilyen mellékhatását nem tapasztalta. Viszont, ami jó pont, hogy azóta egyáltalán nincsenek pattanásai. A mitesszerek megmaradtak az orrán, de ugyebár ez bőrtípustól is függ, viszont eltelt 6 év, ami azért nem kis idő, és nulla pattanás :).
Persze mindenkinek más a szervezete, így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy hatni fog.
Nekem egy magán bőrgyógyász írta fel a fél éves kúrát, de a lelkemre kötötte, hogy most ősszel el kell kezdenem, amikor már tudom, hogy nem fogok napra menni, mert ha nem, akkor inkább el se kezdjem, hanem csak jövőre. Az első két héten egy szem 20 mg-osat, majd most már 2x20 mg-ot szedek. A legidegesítőbb mellékhatása az, hogy a számat folyamatosan kennem kell, mert kiszárad. Viszont hajat mosnom tényleg csak hetente kéne, de higiéniai okokból nálam megmaradt a heti 2 :D. Azt mondta az orvos, hogy az első időszakban ki fogja hozni azokat a pattanásokat is, amelyek majd csak akár fél évre rá jöttek volna ki és nem szabad megijedni, mert lehetséges, hogy először nagyon csúnyán fogok kinézni. Hát nekem nem így lett. Kb. hetente jött ki egy nagyobb, sőt olyan is kijött ami már évekkel ezelőtt ott volt a bőrömben betokosodva, mert csak a csomót lehetett érezni. Most viszont kijött és két nap (!) alatt el is múlt. Ez talán a legnagyobb meglepetésem a bogyóval kapcsolatban, hogy olyan gyorsan gyógyulnak tőle a pattanások, hogy szinte ahogy kijön úgy megy is :). Az orrom alatt és az államon nagyon kiszárította a bőrt, de a doki által felírt gyógyszertári krém ezen is sokat segít.
Nagyjából ennyi tapasztalatom van, még nagyon friss a dolog, de szerintem átlagban ezekre lehet számítani, ahogy azt az előttem lévők is írták. A magzatkárosító hatás az egyetlen, amitől nagyon beparáztam. Oké, hogy nem szabad teherbe esni a kezelés alatt és utána még egy darabig, na de mi a garancia arra, hogy ha én pár év múlva gyermeket szeretnék, akkor nem lesz rá valamilyen hatással? Azért szerintem ezek a gyógyszerek valamilyen szinten benne maradnak a szervezetben. Szóval mindenki döntse el maga, hogy megéri-e kockáztatni, mert akárhogy is van, kételyei mindig lesznek az embernek. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Gladoil Citromfű Illóolaj

Gladoil Citromfű Illóolaj
2013. november 25.

Még régebben vettük, de mostanában folyton ezt párologtatom. Fantasztikus illata van, ilyenkor a tél közeledtével nagyon meghitt hangulatot tud teremteni a szobában :). Nem beszélve arról, hogy nyugtató hatással bír. Nekem nagyon bejön, csillagos 5-ös! :)

Labello Vitamin Shake Cranberry & Raspberry Ajakápoló SPF10

Labello Vitamin Shake Cranberry & Raspberry Ajakápoló SPF10
2013. november 13.

Elég régen vettem már, de még mindig nem használtam el. Az illata cukorkára hasonlít, ez nem igazán jött be. A színe világos, ami nekem nem állt valami jól, mivel nincs az a nagyon világos bőröm. Ápolni viszont valóban ápol. Próbáltam megszeretni, de nekem mégsem jött be annyira. Az ára pedig egyenesen túlzás úgy gondolom..

Alverde Coffein Sampon Zöldkávéval

Alverde Coffein Sampon Zöldkávéval
2013. november 4.

A flakon haromnegyedét elhasználtam, úgyhogy bátorkodtam véleményt írni :). az illatával kezdeném... Először furcsa volt ez a natúr, gyógynövényes teára hasonlító illat, de mostanra már imádom! :D A hajhullásom is csökkent, bár elkezdtem szedni hajvitamint is, úgyhogy ez lehet a kettő együttes hatása. Hajmosas után a hajam puha és könnyed, teljes tisztaságérzetet nyújt. Nekem egyáltalán nem szárítja ki a hajvégeimet, sőt... :) Az Alverde egy másik természetes összetevőjű balzsamjával együtt használom. Egy rossz dolgot tudok róla mondani, hogy nem igazán habzik mivel nincs benne olyen anyag. Emiatt nagy mennyiséget kell használni egy hajmosásnál is, így gyorsan fogy :(. Ahhoz képest, hogy milyen kevés szerintem nem olcsó. Így mindent összevetve tőlem mégis 5*-ot kap! :)

Balea Professional Oil Repair Hajolaj

Balea Professional Oil Repair Hajolaj
2013. november 4.

Mindenben megfelel, amit az ember elvarhat egy hajolajtól! Felvitele könnyű, nem ragad, nem hagy olajos tapintást maga után. Én nem csak a hajvégeimre, hanem a hajhosszom felétől-háromnegyedétől szoktam használni. Puha, kellemes tapintású lesz az egész, ráadásul tartós is :). Törülközőszáraz vagy száraz hajra egyaránt használható.
Egyetlen probléma merül fel vele kapcsolatban.. Hogy számomra először elviselhetetlen volt az illata.. Olyan émelyítő édes, hogy szinte belefájdul az ember feje :D autó illatosítóhoz hasonlítanám leginkább. Most hogy már a felénél tartok egészen hozzászoktam, szóval ez is megszokható. Ráadásul jó pár hónapja vettem, de még mindig nem fogyott el. Az ár-érték aránya mindenképpen kedvező, úgyhogy megérdemli az 5 csillagot! :)

Essence Cover Stick Korrektor (régi)

Essence Cover Stick Korrektor (régi)
2013. október 23.

Régen sokszor használtam korrektort, majd egy időben átváltottam az alapozóra. Most megint úgy döntöttem, hogy visszatérek hozzá és csak a bőrhibákra fogom használni. Első használatnál nagyon meg voltam elégedve vele, hiszen nagyon jól fedett és tartós is volt! Azonban ahogy teltek az órák és a nap végén lemostam eléggé megijedtem. Ahol bekentem alatta felpúposodott a bőröm, mintha hólyagok lettek volna az arcomon, ráadásul még piros is volt. Még soha nem voltam semmi ilyesmire allergiás, pedig már rengeteg mindent kipróbáltam. Akkor abba is hagytam egy időre, viszont a minap gondoltam adok neki még egy esélyt. Szintén bekentem a problémás részeket és láss csodát, semmi rossz hatása nem volt. Amikor lemostam akkor sem volt semmi olyan tünet, mint múltkor, szóval fogalmam sincs hogy mi lehetett a baj. Lehet csak meg kellett szoknia az arcomnak, ha létezik ilyesmi egyáltalán :). Így az egészet összevetve, és a nagyon jó árát is figyelembe véve 4*! :)

L'Oreal Elseve Total Repair Extreme Sampon

L'Oreal Elseve Total Repair Extreme Sampon
2013. október 23.

Én is a tubuson található termékajánló miatt vettem meg, de sajnos hatalmasat kellett benne csalódnom... Első használat után még semmi probléma nem volt, fantasztikus illata volt és a hajam is könnyed, puha lett tőle. Második használatnál már valami nem stimmelt. Úgy tűnt, mintha a hajtövemet nem is tisztította volna meg, mintha zsíros maradt volna. A harmadik használat után pedig már mintha valami réteg vonta volna be a hajtövemet 3-4 cm hosszan. Ahogy végighúztam rajta az ujjam, az pattogott, ugrált rajta, vagy nem is tudom hogyan írjam. Nem sima volt amilyen szokott lenni akármilyen sampon használata után, hanem olyan ragacsos, tincsekben összeálló. Adtam neki még egy esélyt, hátha következőleg mégis jó lesz. De nem... Sőt hajmosás után még egyszer meg kellett mosnom egy másfajta samponnal annyira elviselhetetlenül nézett ki és az állaga is katasztrófa volt, de még az sem rajta helyre teljesen. Akkor eldöntöttem, hogy nem használom többet, és nem is tervezek újabb próbát tenni vele :\. Végül arra következtetésre jutottam, hogy valószínűleg annyi regeneráló és "erősítő" anyag van benne a száraz töredezett gyenge hajra (ami a hajvégeknél még nem is jelent problémát), hogy a hajtövemmel ugyanezt akarta tenni. Csakhogy a hajtövem makk egészséges és nem volt szüksége ekkora "behatásra", ezért csak rontott rajta. Összességében azért nem tartom teljes pénzkidobásnak, mert szerintem ez csak egy ritka eset ami nálam volt és elhiszem hogy másnak beválik és megerősíti a haját. Én nagyon akartam szeretni, de sajnos ezek után nem tudtam :(.

Balea Szárazsampon (régi)

Balea Szárazsampon (régi)
2013. október 23.

Végre rászántam magam, hogy én is kipróbálok egy száraz sampont. Úgy ajánlották, így a balea-ra esett a választásom végül. Más termékkel eddig nem volt gondom, de ebben nagyot csalódtam. Nekem az illata nagyon tetszik, és a hajmosást is kitoltam vele 1 nappal mindenképp. Ami viszont egyáltalán nem tetszett, hogy használat alatt majdnem megfulladtam tőle, szinte levegőt visszatartva kell használnia az embernek olyan fullasztó. Ahhoz hogy normálisan hasson rengeteget kell ráfújnom, amitől viszont olyan fehér lesz, hogy "leszedni" szinte lehetetlen. A legrosszabb tapasztalatom azonban mégsem ez volt. Használat után a hajam csomókban hullott... Akárhányszor átfésültem az ujjaimmal a hajam 4-5 szál simán kihullott. Nem tudom mennyire van köze hozzá, de ha nem fújom be nincs ezzel gondom. Engem nagyon megijesztett, mert így sincs valami sok hajam, így tőlem sajnos nem kaphat többet mint...

Antonio Banderas The Secret

Antonio Banderas The Secret
2013. október 8.

Páromnak vettük ezt a parfümöt, édesapám választotta. Szerintem nagyon finom illata van, fűszeres és egyben férfias. Nem túl erős, mégis tartós így sokáig megmarad :).

Helia-D Hidratáló Arctisztító Kendő Gyógynövény Kivonatokkal

Helia-D Hidratáló Arctisztító Kendő Gyógynövény Kivonatokkal
2013. október 8.

Ajándékba kaptam a múlt hónapban. Nekem az illata nagyon tetszik, szépen lehozza a felesleges sminkmaradékot és nagyon jól hidratál. Használat után frissességet ad és a bőröm sokkal puhább lesz tőle ! :)
Viszont egy nagyobb smink lemosására szerintem alkalmatlan, arra ott van a vattakorong és a sminklemosó!