kato17

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Sigma Brilliant and Spellbinding Paletta

Sigma Brilliant and Spellbinding Paletta
2022. március 30.

A csomagolása szép és masszív (annak ellenére, hogy papírból készült), ráadásul tükör is van benne, amit én mindig hiányolok, ha nincs egy palettában. A palettában matt, csillámos, szaténos és fényes/csillogó színek is vannak, sőt egy duókróm szín is került bele, egy hideg fényű, sárgás-fehér árnyalat. A csillámok sajnos hajlamosak lepotyogni a szemek alá, de a matt színek minősége abszolút kárpótol a kellemetlenségekért, azokkal ugyanis egy álom dolgozni! A szaténos és csillogó árnyalatok fénye inkább enyhe, mint szikrázó, úgyhogy aki nem szereti a metálos, elég feltűnően csillogó sminkeket, az szeretni fogja ezt a palettát. A színek pigmentáltságára, eldolgozhatóságára és a tartósságára sem lehet panasz, szóval nem nagyon tudok belekötni ebbe a palettába.

Makeup Geek Pigment

Makeup Geek Pigment
2017. november 12.

Szépen pigmentált, csodaszépen csillogó, nagyon finom porrá préselt pigmentek ezek, amiket könnyű satírozni, könnyű szeretni. :) Az egyetlen bibi, hogy nekem elég durván rejtett a szemhéjam, és eddig akármilyen szemhéjalappal használtam ezeket a pigmenteket, a nap végére mindig feltapadt a festék a mozgószemhéjamról a szemem felső részére. Nem fakul, nem gyűlik össze egy csíkban, egy igazán ragadós alappal talán kiküszöbölhető lenne a hiba, de nekem nincs kedvem vele "szórakozni" reggelente. Nekem egyébként az Afterglow (barackos beütésű bézs), az Insomnia (duókróm kékes-barna) és az Utopia (csillámos, fekete-arany) van meg.

NYX Prismatic Eyeshadow

NYX Prismatic Eyeshadow
2017. november 12.

Aki nem szereti a Sleek paletták metálos színeinek textúráját, de szeretne már-már krémes textúrájú, erősen pigmentált, fémesen csillogó színeket használni, amikkel könnyű dolgozni, az adjon egy esélyt a NYX prismatic szemhéjpúdereinek, szerintem nem fogja megbánni. :) Nekem két színben van meg, az egyik a Punk heart, ami egy vagány, hideg fényű sötétlila, a másik pedig a Girl talk, ami egy barackos-rózsaszínes-bézses, metálosan fénylő, bájos árnyalat.

Coastal Scents Revealed 2 Palette

Coastal Scents Revealed 2 Palette
2017. november 12.

Az a helyzet, hogy - annak ellenére, hogy eladnám a saját revealed 2 palettámat - abszolút meg vagyok elégedve vele. Persze azért nem UD minőség, így a színei alapján igen, de a minősége alapján nem tökéletes Naked3 dupe, de igaz, ami igaz, mesések a színei, minden egyes árnyalat jól pigmentált, jól satírozható, szemhéjalappal tartós is, szóval nagyon szép, egész nap tartós sminkeket lehet vele készíteni. Aki sajnálja a pénzt a Naked3-ra vagy nem engedheti meg magának, az nyugodt szívvel vegye meg ezt a palettát, nem fog csalódni! Jómagam a Naked3 mellett tettem le a voksomat, de csak mert ahhoz szentimentális érzelmek, gondolatok is kapcsolódnak (a férjemtől kaptam egyszer Karácsonyra).

Real Techniques Brow Set (régi)

Real Techniques Brow Set (régi)
2017. július 20.

A szemöldökcsipeszek a legjobbak, amikkel valaha dolgom volt! Szuper pontosak, jól záródik a fejük, meg lehet velük fogni a legkisebb szálakat is.
Jól szuperálnak az ecsetek is, bár nekem nem esik kézre ezekkel dolgozni. Tudom, hogy a hajlított száruk pont azt a célt szolgálná, hogy gyorsabban, könnyebben menjen a dolog, de én valahogy nem tudom megszokni őket. Ezért csak 4 csillagot adok ennek a szettnek.

NYX High Voltage Liptstick Rúzs

NYX High Voltage Liptstick Rúzs
2017. július 20.

Nagyon-nagyon krémes, erősen pigmentált, kellemes érzetű rúzs. A csomagolása nem a legjobb, a kupakja elég gyorsan koszolódik és ha nem vigyázol könnyen be is reped, de a rúzs maga teljesen rendben van. Nem kifejezetten hosszan tartó, de legalább nem kopik csúnyán és nem szárít. Minden szín elég élénk és vibráló, nekem a 16-os van meg, ami egy kellemes meleg tónusú, közepesen sötét rózsaszín, de nem a nagyon természetes, hanem az élénkebb fajtából.

NYX Professional Makeup Lip Lingerie Matt Folyékony Állagú Ajakrúzs

NYX Professional Makeup Lip Lingerie Matt Folyékony Állagú Ajakrúzs
2017. július 19.

Teljes pénzkidobás! Olyan száraz lett tőle a szám, mint a sivatag! Nehéz szépen felvinni, nem lehet sem javítani, sem rétegezni és nagyon lassan szárad. Ha mégis megszárad, akkor borzasztóan kényelmetlen viselni, utána hihetetlenül száraznak érzem és látom a számat, Nem hogy nem jó érzés, de még csak nem is szép látvány! Még szerencse, hogy nem túl tartós, mert ha nehéz lett volna lemosni is, akkor semmi pozitívat nem írhatnék most ide. (Az általam birtokolt szín a Lace Details.)

Bh Cosmetics Wild Child Égetett Szemhéjpúder Paletta

Bh Cosmetics Wild Child Égetett Szemhéjpúder Paletta
2017. július 19.

Kihasználatlanság miatt válnék meg tőle, ezért kínáltam eladásra, pedig semmi rosszat nem tudok rá mondani.
A csomagolása rendben van, jól pigmentáltak a színek, könnyű velük dolgozni, szép sminkeket lehet vele összehozni, mindegyik színnek jó a textúrája, szemhéjalappal tartósak is. Nem drága, nem foglal sok helyet és attól sem kell félni, hogy az égetett technológia miatt megkeményedik a felszíne. Nekem tök jól működött végig.
Tökéletes választás azoknak akik most kezdik bővíteni a sminkes kollekciójukat, viszont kissé unalmas lehet azoknak, akik rendelkeznek már pár natúr palettával.

Too Faced Natural At Night Szemhéjpúder Paletta

Too Faced Natural At Night Szemhéjpúder Paletta
2017. július 19.

A 9 színből 3 nagy, potyogós glittereket tartalmaz, 2 teljesen matt, 2 szaténfényű, 1 pedig (a jobb alsó) tartalmaz ugyan csillámokat, de azok annyira aprók, hogy nem zavaróak. Aki szereti a csillámos szemhéjpúdereket és a helyén is tudja tartani őket valami tuti trükkel, akkor szeretni fogja ezt a palettát.
Én még nem jöttem rá, hogy kell ezeket úgy felvinni, hogy ne potyogjanak le, ezért nem használom ezt a palettát túl gyakran, pedig a matt színeit imádom, és nincs semmi baj a fényesekkel sem. (Csak az arany, a pink és a bézs problémás.)
A pigmentáltságukra, a csomagolásra, a textúrájukra, a tartósságukra nem lehet panasz, mindig nagyon tetszik a sminkem, ha ezzel a palettával csinálom, de engem nagyon zavarnak a napközben lepotyogó csillámok, ezért csak 3 csillagot tudok neki adni.

NYX Micro Brow Pencil

NYX Micro Brow Pencil
2017. július 19.

A legjobb szemöldökceruza, amit valaha használtam! Könnyű használni, kellően pigmentált, a vékony hegye miatt pontosan lehet vele dolgozni, nem túl puha, nem túl kemény, a végeredmény természetes és egész nap tartós. Az ára kissé borsos, de mivel abszolút kifogástalan a minősége, szerintem megéri.
Mivel szőke hajam van, a Blonde árnyalatot választottam először, de hiba volt, a taupe sokkal jobban áll. (A Blonde elég vöröses, a taupe viszont szép hűvös, hamvas világosbarna.)