kattya

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 25.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 25.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Dove Original Krémszappan

Dove Original Krémszappan
2019. május 29.

Ez az egyetlen szappan amiben megbízok, hogy nem szárítja a bőröm, ugyanis egyetlen más natúr vagy nem-natúr szappan sem vált be, mind szárítottak. Csak ezt használom hosszú évek óta testre, gyakran arcra is, szuperul működik. Ha Dove szappan, akkor az original a legjobb. Még egy oka van, amiért ezt használom én is, a párom is, mégpedig a papír csomagolás. 2019 van, a műanyag hegyekben áll a természetben, ahol csak tudjuk, mellőzzük. Kész szerencse, hogy a kedvenc szappanunk is papírban érkezik műanyag helyett. (Tudom, papír=fákat vágnak ki, de ez még mindig jobb mint az "örökéletű" műanyag..) Bátran ajánlom!

Aromax Tápláló Olaj Érett Bőr Ápolására

Aromax Tápláló Olaj Érett Bőr Ápolására
2019. április 16.

Az összetevő lista győzött meg a boltban. Én szeretem ezt az olajat, tisztítás után nedves, törölközővel csak picit felitatott arcbőrre szoktam kenni kb 2-3 cseppet, finoman de alaposan bemasszírozom, szemem köré plusz egy cseppet eloszlatok és nekem ez így ki is váltja a hidratálók használatát. Ha reggel használom, néha felitatom beszívódás után az esetleges olajos réteget és úgy sminkelek rá, de legtöbbször erre nincs szükség. Szerintem ez tipikusan olyan készítmény, aminek a hatása csakis hosszútávon, akár évek múltán mutatkozhat, persze akkor sem tudhatjuk hogy a jelen állapotot ennek köszönhetjük-e :) de ha valaki kis idő múltán nem tapasztal semmit, nem biztos hogy meg kell válnia tőle. Szóval szerintem ha valakinek beválik vagyis bírja az arcbőre, tartson ki mellette, mert ilyen értékes anyagok csak jót tehetnek a bőrrel, ha látszik valami egyből ha nem. Van illata, de nagyon enyhe, kellemes. Én biztosan újra fogom venni, kb 2 hónap múltán mindennapos használat mellett az üveg 2/3-a van meg. Olykor kézfejre, dekoltázsra is felkenem, ha lenne literes kiszerelésben, legszívesebben ezt kenném mindenhova.. :)

Astor Perfect Stay Vízálló Szemceruza

Astor Perfect Stay Vízálló Szemceruza
2017. július 30.

Az egyszerű és praktikus sminkkészletem alap darabja, kb mindennapos viseletem a Creamy Taupe árnyalat. A legjobb krémes szemfesték! Olyan egyszerű használni, olyan szépen kenődik, simán ujjbeggyel dolgozom el és fent marad egész nap és nem nagyon tapasztaltam csomósodást úgy sem, hogy sosem használok alá semmit. Biztosan újra fogom venni, bár mikor épp elfogyott és nem találtam, nagy hirtelen megvettem e helyett a Catrice Stylo Eyeshadow Pen-jét, de sajnos állagra messze nem ilyen jó, azonnal rászárad a szemre és pici darabokban kopik, nem lehet szépen eldolgozni, így gyorsan megkerestem máshol ezt az Astor csodát. Praktikus kiszerelésű, nagyon sokáig elég, kb fél éve használom a jelenlegit minden nap, és a felénél jár a ceruza!! értitek.. mindenképpen 5 pontos.

Update:
kb. 10 hónapja van meg és most kezdek a végére érni a ceruzának (1,5 cm lehet hátra), szóval ennyire sokáig elég szinte mindennapos használat mellett, valami fantasztikus!

újabb Update:
immáron egy éve van meg, lehet mondani hogy a hét 7 napjából 4-5 nap használom és most tart ott a ceruza hogy lassan nincs mit hegyezni, a végsőkig elhasználtam és bizony ez egy évig tartott, hihetetlen! közben pótlásként vettem szinte teljesen ugyanolyan árnyalatú Rival de Loop szemhéjfesték-ceruzát (mert rám jött a spórolhatnék, pedig ha 1 évre leosztom, az Astorért a 2000 Ft semmi! na mindegy) és hát sajnos nem olyan tartós, összegyűlik a ráncban, az állaga is sűrűbb, keményebb, nem ajánlom hogy más is azzal helyettesítse ezt a csodaszert!

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál
2017. július 28.

Minden pozitívum, amit írnak vagy mondanak róla igaz, egyetlen észrevételem mégis van, ami kicsit vicces, még sosem tapasztaltam ilyen hatást semmilyen spirálnál sem: miután felviszem és eltelik néhány óra, a szempillám legvége elkezd lekonyulni, komolyan, tehát szépen ívelnek felfelé, de az utolsó majd' fél milliméter inkább lefelé konyul, olyan bóbitás-kampós, nem az összes! csak néhány, talány hogy mitől függ, hogy mely szálak. nagyon mókásan néz ki, persze inkább csak közelebbről észrevehető, de akkor is, nem értem mi ez :) a szempilláimat, ahogyan eddig is más spirálok előtt, göndörítem göndörítővel, semmit nem csinálok másképp, de ez a spirál megkampósítja a pilláimat :D
Ez az egyetlen "bajom" vele, ezért a 4 csillag, mert amúgy nem pereg, egy rétegben csodásan természetes, több rétegben drámaibb, könnyen lejön és nem fekete patakokban távozik az arcodról, tartós, nem tapaszt, fantasztikus! remek alternatíva a drágább spirálokra. csak hát a bóbiták... tapasztalt ilyesmit más is? :D

Fabulon Hidratáló Arckrém

Fabulon Hidratáló Arckrém
2017. április 7.

Kellemes illatú, könnyed kis krém, tetszettek az összetevői, sokféle extract és oil hmm :) korrekt inci-je van. Hamar beszívódik, nem éreztem, hogy nehéz réteget vagy olajos érzetet hagyna, kb. 5-10 perc után de inkább még annyi sem, lehetett rá sminkelni. Szerettem, nem tudom újraveszem-e, olyan kis általános krémnek mondanám, teljesen oké a mindennapokra, de szerintem én most vmi "többre", gazdagabbra vágyom :D egyébként csak ajánlani tudom. 4 vagy 5 csillag? a csodaszer szó talán túlzás, de igazából nem volt negatívuma, ami miatt kevesebbet kéne adnom, úgyhogy 5 *

(és amúgy wow! mármint hogy itt 900 Ft-os árat látok, ezek szerint valami hiba lehetett a tesco rendszerében, mert én ezt a krémet kb 200 ft körül vettem meg, nem vlt közeli lejáratú, a többi fabulon arckrém is mellette volt jóval magasabb áron, nem is értettem mitől lehet ez ennyivel olcsóbb, így megvettem gyorsan, nehogy észrevegyék és javítsák a hibát :) talán emiatt egész idáig úgy élt a fejemben, mint egy nagyon pozitív meglepetést okozó olcsó krém, de ezek szerint csak drágább, ami érződik is rajta. tudom ez a kis sztori nem sokat tett hozzá a krém megismeréséhez, csak úgy elmeséltem :))

Palette Intensive Color Creme Hajfesték

Palette Intensive Color Creme Hajfesték
2017. március 31.

Hello!
Megosztanám a tapasztalataimat az LW3-as árnyalattal kapcsolatban, ha netán valaki ezt tervezné választani. Azért választottam ezt az árnyalatot mert kellemesen vörösesnek tűnt a dobozán, és bíztam benne hogy kellően világosít is majd az előzőleg 1x sötétebb aranybarnára festett hajamon. Bár írják hogy a korábbi festések miatt a világosítás nem biztos hogy bejön, bíztam benne mivel nekem csak egyszer volt és kopott is volt már.

A végeredmény kezdetben inkább barnás mint vöröses, barnább mint a dobozán és sötét is eléggé, de ahogy kopik (2-3 hét után) vörösödik kicsit, és világosodik is. Az illata eléggé erős, kis fürdőszobába fulladásos :) viccelek. de tényleg szellőztetni kell. Az állaga meglepően könnyen felkenhető volt, én a folyósabb festéket jobban szeretem eloszlatni, ez is ilyen volt. nagyon dús, lapockáig érő hajamra a 3 doboz majdnem kevés volt. Én nem hiányoltam az mellékelt ápoló balzsamot vagy ilyesmit, úgyis akad otthon, hiszen a balzsam vagy a természetes olajok nem csak ilyenkor tesznek jót, legyenek otthon mindig én azt mondom :) ennyivel is olcsóbb a festék. Szóval az alább olvasott tapasztalatok miatt félve vettem meg bevallom, számítottam mindenféle csípésre, irritációra mert ez az árnyalat még világosít is, fel voltam készülve lelkileg hogy érdes tapintású lesz hajam, de nem, csodásan sima felszínű lett, puha tapintású és csillogó. Úgyhogy összességében nagyon kellemes hajfestési élményt nyújtott számomra :) ha valaki enyhe vöröses beütésű barnára vágyik, szuper az LW3-as. Korábban még gimiben használtam már Palette-t, több árnyalatot is kipróbálgattam, mindegyik puha állagú csillogó hajat eredményezett, és a színek is nagyjából stimmeltek a dobozzal. Semmi probléma nincs velük szerintem, az allergia persze más téma, szerintem nem a gyártó hibája, valakinél kijön valakinél nem, ez mindig lutri, és kivédhetetlen.
Meg vagyok elégedve, ajánlom bárkinek. -1 a csalóka dobozért, az a szín jóval vörösesebb mint az eredmény.

UPDATE, 2 hónappal a festés után:
a szín talán most a legszebb, kopott a sötétségéből és most olyan mint amit a kép is ígért, világosabb, aranyos-vöröses barna, csodaszép, belső fényben visszafogott, kinti napsütésben pedig élénkebb színű és ragyog :) direkt vártam ennyit a kövi festésig hogy hogy fog kopni, de szép tartós a szín, azt hiszem ennél maradok egy ideig. ajánlom mindenkinek.

UPDATE 2: 2017. az LW3 árnyalatot kivonták, pedig ez volt az egyetlen valamire való lightening brown árnyalat, helyette kaptunk 3 vagy 4 tök egyforma trendi szőkét... szívfájdalom :(

Balea Arctisztító Hab Gyümölcssavval Vegyes Bőrre

Balea Arctisztító Hab Gyümölcssavval Vegyes Bőrre
2017. február 28.

Kb. másfél hete használom az amúgy normál, itt-ott problémásabb arcbőrömre. Nagyon tetszik az azonnali hab állag, a Balea lemosók általában nem arról híresek, hogy jól habzanak és kézben szerintem nem is sikerül ennyire jó hab állagot kikeverni, úgyhogy ez plusz pont. Kiválasztáskor sokat nyomott a latba, hogy szalicilsav és egyéb savak is vannak benne, előbbi miatt különösen, úgy tapasztaltam, hogy az alapos pórustisztításhoz a szalicilsav nélkülözhetetlen. A sminket is elsőre eltávolítja. Szívem szerint 4 csillagot adnék neki akkor, ha nem szárítana eszméletlenül. Eddig azt hiszem semmi mástól nem volt ennyire hámlósan száraz a bőröm tisztítás után, utána a krémezés egyszerűen kihagyhatatlan, mert kb. leszárad a bőröm darabokban, nem viccelek :/ Így 3 csillagot adok neki, hiába tisztít megfelelően. Bár ha belegondolok, van benne annyiféle sav, hogy lehet ez csak a peeling folyamat? Ami igazából nem rossz. Miután tapasztaltam ezt az erős hámlást, kicsit rásegítettem a tisztítás után egy lágy agyagos masszírozással, csak hogy lehozzam a felhámlott részeket, no akkor volt babapopó a bőröm. Szóval lehet hogy ez a szárítás-hámlasztás pont hogy célja a terméknek, ha az, akkor viszont nagyon hatásos :) nem tudom, de most úgy érzem ez inkább hátrány számomra. Még nem tudom újraveszem-e, a flakonját viszont tuti újrahasznosítom majd, ez a habgyártó pumpa nagyon tetszik és hasznos lehet máshoz is :) ja igen, megjegyzem, hogy hígabb, mint a többi kézben felhabosítós lemosó, így ahogy látom gyorsabban is fogy.

Maybelline Dream Fresh BB Krém 8in1

Maybelline Dream Fresh BB Krém 8in1
2016. október 4.

"Elhalványítja a bőr tökéletlenségeit, kiemel, ragyogást fokoz, hozzáigazodik a bőrszínhez, simít" - Na ezeket bizony mind csinálja, szépen tartósan, számomra a legjobb BB krém, a mindennapi sminkem alapja, csak ez és 1-2 pötty korrektor és már oké is az arcbőröm. Nagyon szomorúan hallom, hogy kikerül a forgalomból :((( pedig 5 csillagos termék.
lehet esetleg kapni még valahol? beraktároznék így utoljára...

Maybelline Master Precise Folyékony Szemhéjtus

Maybelline Master Precise Folyékony Szemhéjtus
2016. október 4.

A sokadik újravétel után nagyon remélem, hogy ezt a tust az idők végezetéig gyártani fogják, mert bár több más filcszerű tusnak is adtam esélyt, egyik sem ért fel ennek a minőségével. Az össze többivel az volt a bajom, hogy felvíve szürke volt, nem fekete és inkább áttetsző, fátyolos, hogy is mondjam, szóval nem olyan mint a klasszikus tusok, semmi intenzív feketeség nem volt bennük. ja igen, feketét használok, vettem barnát is a natúrabb sminkekhez de valamiért annak a fedése nem annyira szép mint a feketének. Az utolsó cseppig ki lehet használni, még ha kezd gyengébben fogni is, csak fogjuk meg a nem festős végét, rázzuk meg a levegőben és szépen a párnácskába vagy mi az jut a festék.
Bátran válassza bárki ezt a tust, soha nem akarom megválni tőle, a legjobb tusfilc ami ilyen árban kapható!! 5 *

Catrice Liquid Camouflage Korrektor

Catrice Liquid Camouflage Korrektor
2016. október 3.

Csaknem teljes fedésű, csodásan lehet eldolgozni és tartós, szóval kb. tökéletes és csak ennyi pénzért, na ez csodaszer! ;)