Kell a púder!

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 3.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 3.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Tindigo Smooth & Glow Night Repair Oil Serum

Tindigo Smooth & Glow Night Repair Oil Serum
2018. január 22.

Használtam már PC retinolos termékeket, az ikonikus 1% retinolos cuccot, meg mást resist termékeket is (nem mintákat, teljes kiszereléseket). Szerettem őket is, de nem hoztak ilyen hamar változást, sem pedig ilyen látható változást. Nem is rendeltem őket újra, illetve alábbhagyott a retinol utáni sóvárgásom. Nagyon kiváncsi voltam erre a szérumra, nem tudtam ellenállni. Jól tettem! Esténként használom, lemosás, hidratáló permet után (van hogy még használok előtte egy testesebb hidratálót, de nem mindig). Reggelenként olajos a bőröm T vonalban, télen is, de ez már a múlté :-))) Reggelenként szép bőrfénnyel ébredek, illetve elképesztően puha pofikával (pedig nekem télen sokszor smirdlis). Olyan, mintha beállította volna a bőrömet normális működésre. Ő és én elválaszthatatlan páros lettünk, az "illatát" is szeretem :-) Ami még nagyon látványos, hogy szépen vasal, jó így ébredeni :-)

Tindigo Shake & Shine Serum 15% C-Vitaminnal

Tindigo Shake & Shine Serum 15% C-Vitaminnal
2018. január 22.

December közepe óta használom. Reggelenként önmagában, tisztítás után viszem fel, bepaskolgatom a bőrömbe. Nagyon szeretem a könnyű állagát, de amit tesz a bőrömmel, azt még jobban! Vízszerű, nagyon könnyen beszívódik, nem marad ragacsos, rögtön tudom folytatni a rutinomat. Amit érzek: gyors hidratálás és egyenletesebb bőrfelszín. Amit látok: van 3 db kicsi barnás foltom, nagyon szépen halványítja őket, kettőt már alig lehet látni.
Nagyon érzékeny a bőröm, de nem érzek bizsergést, mint az elődjénél. A csomagolása is szuper lett, nem csapódik ki az üveg nyakára, szállítan is tudom, szóval jön velem mindenhová :-)

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm
2018. január 8.

Lassan 3 hete használom. Eddig még sosem használtam ehhez hasonló lemosót. Nagyon finoman szedi le a sminket. Ilditől kértem segítséget a helyes használathoz :-) Langyos vizes türcsivel törlöm le az arcomról. Elképesztő, hogy milyen szépen leszedi a sminket, utána egy kis micellás pamaccsal szoktam áttörölni az arcomat. Mivel rosaceás vagyok, nagyon érzékeny a bőröm. Azt vettem észre, hogy mióta beépítettem a lemosót a rutinomba, kevésbé viselődik meg a bőröm esténként. Sőt! Rögtön pihepuha, nem pirososik ki jobban a bőröm, mint máskor a kb 4-5 micellás pamacs után (nem a micellával van a baj, hanem azzal, hogy sokat törölgetem az arcomat). Szóval nálam szerelem lett :-)

Paula's Choice Radiance Renewal Mask

Paula's Choice Radiance Renewal Mask
2016. november 30.

Ma reggel érkezett meg. Gyerkőc itthon beteg, szóval én is itthon vagyok. Gondoltam, nem várok este, barizzunk össze már most, reggel :-) Jó döntés volt! A napi rutinom: egy PC retinolos szérum (a szürke), utána egy retinolos fényvédő nélküli hidratáló (Resist). Illetve hetente 3x C vitaminos szérum/ 2%BHA felváltva, reggel egy fényvédős hidratálóval zárok ( PC, Recovery). Rosaceás bőröm van, nyáron zsíros, télen száraz. Mostanában eléggé elkezdett száradni a bőröm (tudom, a sok retilol), ezért szerettem volna beszerezni, hogy esténként ezzel zárom majd a rutinomat. Ahogy feltettem a bőrömre, hihetetlen, hogy rögtön mennyire hidratált érzést adott, látványban is. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit fog majd művelni éjszakánként. Jövök majd update-elni.

Lush New Szilárd Sampon

Lush New Szilárd Sampon
2016. január 14.

2 hónapja használom, hetente 2x mosok hajat. Nekem nagyon hullott a hajam :(( Nagyon el voltam keseredve, mert hormonális problémák miatt ... ezt a sampont javasolták, hogy próbáljam ki. Szépen fokozatosan szűnt meg a hullás, szóval nekem tuti befutó lett :)) Viszont nehezebben fésülhető és sprődebb a hajam, úgyhogy elkezdtem használni a hajvégekre az American Cream-et. Egy így nekem nagyon bevált. Mosás után egy kicsit rajtahagyom a hajamon, csak utána mosom le, és többet is teszek rá a biztonság kedvéért :)) Mosás után én nem érzem az illatát, amit nem bánok, mert az American Cream illatáért odáig vagyok és azt meg még napokig érzem.

Lush Aromaco Szilárd Dezodor

Lush Aromaco Szilárd Dezodor
2015. december 22.

2 hete használom. Ez nálam már maga a siker, mert nagyon érzékeny a bőröm, mindenhol. Már több "egészséges" dezodorral is próbálkoztam, de eddig sajnos pár nap után allergiás lettem rájuk ( Olivia, L'occitane, Lush: Teo, Dr. Hauschka ). Az illata nagyon szolid és nagyon kellemes, ez nekem külön jó, mert nagyon szeretek parfümöket használni. A ruhán nem hagy foltot, nem marad "zsíros" a bőröm. Nekem még az is probléma volt pár temészetes dezodornál, hogy pár óra múlva büdös lettem... szerencsére ez most elmaradt :))
Hát a tárolása kicsit nehézkes, mert nem tudom bedobni a táskámba, de lehet, hogy beszerzek egy kis fémdobozkát hozzá.

Lush American Cream Hajkondicionáló

Lush American Cream Hajkondicionáló
2015. december 22.

Ez a kedvenc balzsamom. Én az illatát nagyon szeretem, és azt is, hogy több napig lehet érezni. Csak arra a részre teszek, ahol nem érintkezik a fejbőrömmel a hajam, nehogy jobban zsírosodjon a fejbőröm, eddig így bevált a használata. Ami a hatását illeti nekem nem töredezik, nem száraz a hajam... amiben segít, hogy könyebb kifésülnöm, selymesen puha lesz a hajam, de nem letapadóan-elnehezülten, hanem csak simán jó a tapintása.
Sajnálom, hogy lepontozzák, mert tele van szuper összetevőkkel, ezeknek a jótékony hatását, nem lehet 1-2 hajmosás után érezni, max az illatot és a puhaságot.

Tindigo Siker Anti Aging Szérum 15% C-Vitaminnal

Tindigo Siker Anti Aging Szérum 15% C-Vitaminnal
2015. december 22.

A végleges formulát teszteltem, reggel és este is használtam az egész arcomra (nyakamra sajnáltam :) ). Rosaceás, hiperérzékeny bőröm van, egyszerre küzdök ezzel és még bőrszárazsággal + T vonalban zsírossággal, tág pórusaokkal... Ildi volt az, aki először olyan arcápolási rutint állított nekem össze, ami segített, hogy a belobbant rosaceám lenyugodjon, illetve, hogy a bőrképem szebb legyen. Beiktattam a rutinomba ezt a kis C bombát is. Amit tapasztaltam: szem környék frissebb és a ráncok csökkentek, a bőrkép egyenletesebb (bár ebbe a hámlasztó is besegít), még puhább reggelente a bőröm, amit korábban el sem tudtam képzelni. Aki rosaceával küld, az tudja, hogy mennyire érdes tud lenni a bőr felszíne :( Én úgy érzem, hogy a hámlasztó és a C szérum felerősíti egymás hatását.
Mivel elég érzékeny a bőröm, felvitel után nekem kicsit bizsereg/csíp, de nem zavaró. Én nem keverek hozzá más krémet (ebben az esetben Ildi ezt javasolja), inkább használom önállóan, ha zavaróbban jelentkezik a csípés, max akkor.
Tehát beépült a rutinomba, alaposan, ott is fog maradni :)

Venita Henna Color Színező Balzsam

Venita Henna Color Színező Balzsam
2015. május 14.

Már szemeztem vele pár napja, ma végre kipróbáltam. Az aranybarna színt vettem meg. Kicsit féltem, nehogy túl sötét, vagy vörös legyen, ezért csak 40 percet hagytam fent. A felvitele elképesztően könnyű. Nincsen rossz illata, állaga. A leöblítés kicsit időigényes, de nem vészes. A bőrről nagyon könnyen lejött, nem is kellett dörzsölni.

Nekem nagyon tetszik a színe. Középbarna hajam van, kicsit intenzívebb lett a hajszínem, nagyfényben csodaszép színe és fénye van.

Ez egy színező, nem festék. Ennek megfelelően működött. Az ősz hajszálaimat nem fogta be, de elgközelebb 2 órát hagyom a hajamon, utána updatelek ;) Kb 3 hét múlva újra használni fogom.

Ebelin Entwirrkünstler Hajkefe

Ebelin Entwirrkünstler Hajkefe
2015. május 3.

Tegnap olvastam a véleményeket... már egy ideje szemezek ezzel a termékkel. Tegnap be is szereztem 8 éves leánykámnak, aki nagyon nem szeret fésülködni, nagyon gubancos a haja és ráadásul érzékeny a fejbőre. Nagyon örülök, hogy megvettem, azóta le sem tette, állandóan fésülködik. Vizes hajat is szuperül kifésül. Ajánom! :-)