KezdoManias

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. június 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Estée Lauder Perfectionist Pro Rapid Brightening Treatment With Ferment² + Vitamin C

2020. szeptember 15.

2020. szeptember 15. Egyértelművé vált, ez bizony jó. Még talán a Drunk Elephant C vitaminos szérumánál is gyorsabban halványította a pigment foltjaimat, a gyulladáscsökkentő hatását is érzem. Ráadásul sokkal kellemesebbnek találom az állagát, mint a másik nevezett nagyágyú picit ragacsos-olajos megoldását. Egységes sosem lesz az ábrázatom, nem támasztok irreális elképzeléseket, ennek tudatában került nálam holtversenyben leginkább kedvelt szérumjaim listájára. (A másik három csúcsversenyző: PC Resist ultra light; Dr. Dennis Gross B3Adaptive; Herbivore Bakuchiol)

2020. augusztus 25. Kellemes, könnyed, tényleg ultra könnyű szérum. Gyorsan beszívódik, nem érzem túl szilikonosnak sem. A Perfectionist családból ez a kedvenc termékem.
A doboz/tégely pumpás, jól adagol, nem köpköd, nem levegősödik (valószínűleg légmentesen is zárhat), nem koszolódik be önmagától. A formája klasszikus EL szérum csomagolás. Nem áttetsző (ellentétben pl. az ANR-rel), talán tört fehét, így gondolom stabilabban tartja a C-vitamint.
A hatásáról csak közvetve tudok nyilatkozni. Úgy érzem, van gyulladáscsökkentő hatása, a pici sebeim is gyorsan gyógyulnak. Picit talán hidratál is (a szilikontól?), bár ez utóbbi nem dolga egy ilyen szérumnak. Ami a folthalványító hatást illeti, elismerem, hogy nehéz dolga van velem. Fényvédelem ellenére is erösen pigmentálódik a bőröm, persze az utánkenéssel valószínűleg nem foglalkozom eleget. Ősszel, az irodában/home office-ban majd kiderül...

Christophe Robin Luscious Curl Cream

Christophe Robin Luscious Curl Cream
2020. szeptember 13.

Szeretem, bár önmagában ritkán használom. Kellemes tapintású, krémes állagú, fehéres színű. A tubus jó minőségű, könnyű adagolni. Nem folyós, így jól el lehet kenni a tenyéren a hajba tapicskolás előtt. Használtam már nedves és száraz hajra is. Nedvesen önmagában segít a loknik formázásában, nem nehezíti el a hajamat, puha tapintású természetes hatású, bár kicsit szöszös hullámokat hagy maga után. Zselével kombinálva persze jobban megjelennek a különálló tincsek. Az eredmény másnap is egész jól tartja magát. Száraz hajra is jól használható, picit rendezi a kócos, szétesőben lévő tincseket. Ha többet kísérleteznék a mennyiséggel, lehet, hogy más eredményre jutok - viszonylag dús, állig érő hajda kb. egy koktélparadicsomnyi mennyisérúl szól a beszámolóm.
Az ára elég magas, bár szépnek tűnnek az összetevői - talán még CGM friendly is:)

Sensai Ultimate The Eye Cream

Sensai Ultimate The Eye Cream
2020. augusztus 20.

Az 1 ml-es minta, tégelyes (!!! - ez Sensai!) minta 1 hétre volt elegendő napi 2x felhasználással. Azt nem mondhatom, hogy bőven kentem, mint általában szoktam - az állaga elég sűrű, picit viaszos, így valahogy elégnek bizonyult a normál /kisebb mennyiség is. A testessége miatt inkább az esték, és nem a sietős, sminkelős reggelek kencéje ez. A hatása viszont érezhető, kisímít, feltölt. High end vonalon is megállja a helyét. A teljes ára horror, az értékeléskor nem is veszem ezt figyelembe, ennyiért már jó mikrotűs kezelést is lehet kapni. Az itt beszerzett mintából viszont "mindössze" 30e Ft-ra jött volna ki a 15 ml-es kiszerelés ára. Így már szerintem - figyelembe véve a márkával járó árazást is - viszonylag rendben van. Köszönet érte, Parfumvilag:)

Glow Recipe Blueberry Bounce Gentle Cleanser

Glow Recipe Blueberry Bounce Gentle Cleanser
2020. augusztus 20.

Kellemes lemosó, valóban nem szárít. Áttetsző, zselés jellegű, vizes arcra bő borsónyi mennyiséget használva úgy érzem, a smink nélküli, vagy esetleg csak színezett hidratálóval bekent arcot kellőképp letisztítja. Erős sminkkel rajtam még nem találkozotz az a 15 ml-es minta, amit a nyaralásra hoztam magammal. Gyanítom, azzal nem teljesen boldogulna. Azzal egy lépésben persze szinte semmi sem. Maszkként még nem próbáltam száraz bőrre kenve rajtam nem működött.

Ultrasun Lip Protection SPF30

Ultrasun Lip Protection SPF30
2020. július 12.

Mindig elgondolkodom, kell-e, jó-e az ajkakra fényvédőt teni, én tuti benyelem jelentős részét. Ettől függetlenül néháa rendlekezem egy-egy fényvédős ajakápolóval.
Az én példánoym csomagolása picit eltér, viszont ugyanez a megnevezés. Visoznylag kemény - feltételezem, nyári hőségre tervezték, cél lehetett, hogy ne olvadjon rögtön szét a táskában/zsebben. Semleges ízű, vagy talán picit édeskés, szokásos halvány sárgás árnyalatú ajakápóló. Viszonylag kellemes viselet.
Azt hiszem, normál ajkakra megfelelő lehet, picit védhet a szél okozta kiszáradástól is. Az én extrán száraz ajkaimra sajnos kevés, a nuxe mézes tégelyes kenőcse nélkül sajnos mozdulni sem tudok. Emiatt inkább gondolom fényvédőnek, mint ajakápolónak.

Sensai Cellular Performance Extra Intensive Eye Cream

Sensai Cellular Performance Extra Intensive Eye Cream
2020. július 11.

1 ml termékmintát volt alkalmam kipróbálni - kellemes, picit géles állagú, gyorsan beszívódó krém, úgy érzem, eléggé hidratál is. Így nappali használatra is megfelelő, nem kell az esetelges sminkelés előtt sokat várni. Felkenés után talán nem olyan látványos a hatása az optikai tuningot tekintve, mint pl. az EL re-nutriv kencéé, amit szintén volt alkalmam próbálni, nem tölti ki szilikonnal olyan gyorsan az apróbb ráncocskákat. Az én esetemben csupán ezért 4 csillag.
Hosszú távú hatásról persze így nem nyilatkozhatok, de biztos vagyok benne, hogy aki beszerezheti, elégedett lesz vele, csupa zöld pötty az összetevője.

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Színezett

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Színezett
2020. július 6.

Hálás vagyok ezért a termékért. Érezhetően megnyugtatja a bőrömön lévő gyulladásokat, az összes szuperkencém közül ezt tartom a leghatékonyabbnak válsághelyzetekben - már amikor a színe megfelelő. Viszonylag matt, ám természetes fedést bizotsít. A light árnyalat a nyári színemen. Természetesen nem összetévesztendő egy magas fedésű alapozóval, ettől függetlenül egész szépen takarja a nem túl erős foltokat. Amikor épp jó a színe, felveszi a versenyt sok high end alapozómmal, azonban itt jön a de: a színválaszték sajna nagyon-nagyon szűkös. Itt a fő különbség a high endhez képest, ahol jó esetben nagyon széles skáláról lehet választani. A nem színezett változat is jó persze, csak ez a színezett effaclar duo+ lehetővé teszi, hogy ne kelljen sok réteget felpakolnom az arcomra, amikor csak egy órára szeretnék elszaladni itthonról egyébként szörnyen foltos ábrázattal.

La Roche-Posay Redermic C Dry Skin

La Roche-Posay Redermic C Dry Skin
2020. június 7.

Hónapok óta megvan és nagyon lassan fogy. A száraz bőrre való változat valóban száraz (és nem vízhiányos) bőrre lehet az igazi, ezért én csak ad hoc jelleggel használom. Bár egyébként is kiadós lehet. Fém tubus, valószínűleg jó összetétel, amit a csomagolás jól megőriz. Azoknak ajanlom, akik nem akarnak c vitaminos szerummal (vagy egyaltalán semmilyennel) bajlódni, hanem többfunkciós terméket keresnek.

Bobbi Brown Eye Gloss Beach Nude Szemhéjfesték

Bobbi Brown Eye Gloss Beach Nude Szemhéjfesték
2020. június 5.

Mi sajnos nem vagyunk kompatibilisek, bár be kell valljam, mindössze egyszer próbákoztam vele. Fedett a szemhéjam, így igazából nem tud érvényesülni rajtam. Egyébként ici-picit ragacsos érzetet hagy maga után, vagyis ezt érzem, amikor a szememhez nyúlok, mert viselés közben ez nem tűnik fel. Tényleg sokkal inkább highloghter, egyetértek az előttem szólóval:)

Estée Lauder Perfectionist [CP+R]

Estée Lauder Perfectionist [CP+R]
2020. június 5.

Lassan elérek az 50 ml-es kiszerelés végére. Azért lassan, mert elég sokféle terméket használok párhuzamosan (tudom, tudom, lehetnék következetesebb). A Beautypedia elég jó értékelést adott rá, és Pöti is az egekig magasztalta, így nem tudtam ellenállni neki.
Irtóra szilikonos, emiatt úgy érzem, marad felkenés után egy pici réteg a bőrömön. Lehet, hogy ez csak pszichés hatás, mégis, emiatt leginkább csak alapozó alá használom. Akkor viszont nagyon élvezem: pont a szilikon miatt jó primerként is. Azt szeretem, ha nem kell sokat pepecselni az alapozóval, még ha nem tökéletes is az eredmény, elég legyen csak kézzel felkenni és már mehessek is. Ehhez bizony jót tesz egy ilyen termék.
A bőrképen tényleg segít, tudja azt a bűvésztrükköt, ami bizony már jót tesz így 40 körül, kipihentebbnek tűnök a használatával. A hosszú távú hatásáról viszont így nem tudok sajnos nyilatkozni - csupán hinni szeretnék benne, hogy hat is:)
Most már több olyan primer is kapható, amit turbósítanak más hatóanyagokkal (a Laura Mercier pl. kihozott többfélét is nemrégiben), viszont a kategóriájában ez még mindig ritkaságnak számít. Azoknak ajánlom ezért leginkább, akik nem szeretnek sok réteget az arcukon, de már jó lenne egy kis anti aging szérum és egy kis primer is az alapozó alá.