khiban

Regisztráció dátuma: 2021. április 11.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2021. április 11.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Alverde Balance Serum

Alverde Balance Serum
2022. június 29.

Az ajánlat nagyon csábító, csakhogy az üvegcsében nem szérum, hanem krém állagú termék van. Pipettával egyáltalán nem lehet kiszedni, és egyáltalán nem folyékony, nem is lehet cseppenként adagolni. Én a tenyerembe ütögettem, és így felkentem: elég kellemes hidratálókrém, könnyű, antioxidáns extrákkal, egy kevés ragacsos filmréteg hátrahagyásával. Valószínűleg valamilyen vékony spatulával fogom kiszedegetni. Amúgy vagy újra kellene formulázni, vagy újra kellene csomagolni, mondjuk pumpás kinyomóval. Mindazonáltal hatalmas gratula az Alverdének, hogy nem parfümözte vagy illatanyagozta szét végre a terméket. Több illatmentes Alverdét!!! Mivel ez annyira zavarba ejtő termék, végülis könnyed hidratálókrémnek vagy lotionnak elkenegetem valahogy, és annak kellemesnek érzem, de egy szérumra neveztem be... Na szóval így ennek a zavarnak szóló 3 csillagot adok, amúgy szérumnak teljesen értelmezhetetlen és nem lehet kiszedni a csomagolásából.

Neutrogena Anti-Pickel + Tägliches Serum

Neutrogena Anti-Pickel + Tägliches Serum
2022. május 1.

Sziasztok! Berlinben bukkantam rá még februárban, amikor átböngésztem a dm-et, hogy mik vannak nekik, amik nekünk nincsenek. A Neutrogenának amúgy egy friss terméke volt, múlt decemberben jött ki, úgy emlékszem. Én nagyon szeretem, nem irritál, én tudom tényleg naponta is használni, lassan fogy ki, mert ilyen fura kicsit géles, kicsit folyós állaga van, és emiatt könnyű eloszlatni. Szépen szívódik. Én kétféle módon szoktam bevetni. Az egyik az, amikor reggelre rendezem, arcmosás és hidratáló, nyugtató tonik után ezt teszem fel, hagyom dolgozni, amíg fogat mosok meg néhány reggeli rutinteendőt elvégzek a fürdőben, azután folytatom rá a C-Glow, Stress Less, hidratáló krém és fényvédő rutint. A másik, hogy beteszem este, akkor is arcmosás és tonik után, de akkor több időt is hagyok, hogy a ph helyreálljon, utána is teszek tonikot, mert utána jön a peptid-niacinamid-retinol-hidratáló menet, és a peptideket nem engedném közvetlenül közel a hámlasztó szérumhoz. Mad About Skin-fiú a YouTube-on pl. szokta javasolni a Stress Lesst ilyen esetekre, néha be szoktam vetni, de azért így is soka rétegem, meg nem szívesen teszek Stress Lesst a peptidek alá, mert menjenek minél közelebb a bőrömhöz. Na mindegy, a lényeg, hogy ezt a hámlasztó szérumot az én mitesszeres, eltömődéses, pattanásos, cisztás mutatványokra abszolút készségesen hajlandó bőröm, amelyik közben vízhiányos is, nagyon szereti, sokkal jobb a bőrképem vele, mint nélküle, egyáltalán nem irritál, könnyű használni, én nagyon szeretem, és nagyon elszontyolodtam, hogy nem vettem többet, mikor hazajöttem, és! Képzeljétek, akkor megtaláltam a Müllerben. Szóval, ha csak ki nem listázzák, akkor kapható marad, remélem, itthon is. NA ezért határoztam el, hogy felviszem az adatlapját (ez az első feltöltésem), hátha más is megszereti, és akkor nagyobb az esély rá, hogy a polcokon marad :-) De vigyázat, azért ez hámlasztó szérum, tehát teszteljétek előtte valamelyik kis bőrfelületeteken, mielőtt felkenitek a full arcotokra, legalább 24 órával korábban, úgy, hogy ne mossátok le közben a foltot, hogy kiderüljön, ha irritál benneteket vagy nem bírja a bőrötök. Illetve aki nem fényvédőzik, annak el a kezekkel. Előbb fényvédőt találjatok :-) Ez nekem összességében egy pici, kényelmes, jó árú csodaszerecske. És nem szárít. Ja igen. A szalicilsavas cuccok szét tudják szárítani az embert, ez nem, és így szerintem egy egyszerű, de nagyon okos formula arra, hogy az idősebb pattanásosok is használhassák. Mint én, a lélekben és arcomon örök kamasz, akinek azért már nem szabad viszont annyira szárítania mégsem a bőrét. Bár azt senkinek nem igazán szabad.

Balea Niacinamid + AHA Hámlasztó Gél

Balea Niacinamid + AHA Hámlasztó Gél
2022. április 27.

UPDATE: Mostanában nem tudom lemosósan sem feltenni, mert csupa vörös lesz tőle azonnal az arcomon minden négyzetmilliméter, ahova kentem :-( Egyelőre nem tudom, mi legyen vele. Amíg ez az üvegcse kitart, még próbálkozok vele, de nem hiszem, hogy újravevős. Nagyon sajnálom.

Én annyira feldobódtam, mikor megláttam, hogy egy ilyen terméket összedobott a DM a Balea-brandben! Tök jó ötlet, nincs telepakolva mindenféle felesleges dologgal, teszi a dolgát sőt, egy nagyon kellemes és kíméletes hámlasztó, szuper állaggal (nem folyik szerteszéjjel, pont kedvemre való átlátszó, könnyű gél). Szuper a pumpás adagoló, én őszintén remélem, hogy a csepegtetés kimegy a divatból. Szuper, hogy le lehet fedni külön az adagolófej nyílását. Az ennél is zavar, ahogy a DM szérumjainál is, hogy nem lehet belelátni az üvegbe, így nem tudja az ember lánya, hogy mikor kell megvenni az újat. **** Javítás: ebben át lehet látni az üveg falán, ha nem látod, hogy meddig van, akkor mozgasd meg, vagy nézd úgy, hogy hátulról jön az üvegre a fény. De elsőre benéztem a fürdőben, és nem olyan, mint a szérumok, hanem ilyen tejüvegféle csomagolás. **** De mondjuk legalább nem kell egy rendelésnyi idővel előregondolkodni, mert elég csak leszaladni a DM-be. Van most viszont egy ennél még nagyobb kedvencem is, ami pedig a Müllerben kapható Neutrogena Anti-Pickel + szérum minden napra (ez új neutrogenás cucc, szalicilsav és összesen 10% AHA/PHA). De ez nem pont ugyanarra jó, sokkal kevésbé kíméletes, viszont sokkal elvetemültebb a hatása. Most ezeket fogom váltogatni szerintem. Mert felváltva pont jól kiegyenlítik egymást. **** Plusz egy utólagos tapasztalat: azok, akiknek a retinol is irritálni tudja a nyakukat, azok nagyon óvatosan vagy esetleg inkább ne is kenjék nyakra szerintem, mert ott extrán irritálhat. A termék leírásában az áll, hogy éjjelre esetleg fent is lehet hagyni. Én gondoltam, mi baj lehet, ha nappalra fennhagyom. Hát sztem ezzel se próbálkozzatok :-D Talán a legjobb biztonság szempontjából a lemosós verzió.

Balea Niacinamide Szérum

Balea Niacinamide Szérum
2022. március 21.

Berlinben vettem, mert azt hittem, valami kuriózum, amit a magyar DM-ekben nem futtatnak, de aztán volt itthon is (csak az itthoni párszáz forinttal drágább, mint amire a váltással a kinti kijött :-O) Nincs benne parfüm vagy illatanyag, oh jeee. Én előtte a Geek & Gorgeous B-Bombját használtam. De ebben van néhány gyulladásgátló és hidratáló összetevő, amelyek a B-Bombban nincsenek, ezért átcsábultam. Én egyelőre nagyon elégedett vagyok, szuper vízszerű állag, én nem érzem túl ragacsosnak vagy fényesnek (bár szerintem jobban fénylik, mint a B-Bomb). Nekem gyorsabban fogy, mint a B-Bomb, valamint engem zavar, hogy nem átlátható az üvege, így nem látom, hogy hol tartok benne. De a hatásával elégedett vagyok, szép kiegyenlítésben, nyugtatásban és hidratálásában is nekem, a rutinomban szépen együttműködik a többi résztvevővel annak érdekében, hogy pattanások nélkül és minél kevesebb mitesszerrel éljek, emellett remélem, hogy ügyes antioxidáns is, és biztos vagyok benne, hogy klasszul hidratál, ami hasznos, ha szalicilsav is van az ember rutinjában. Vigyázat! Ha sérült a bőre az embernek, akkor kicsit csípni fog. Ez mondjuk jelzi is, hogy hátrébb az agarakkal, mert valamivel szétszedte az ember a bőrét, mondjuk a hámlasztót és a retinolt megéri visszafogni, míg rendbe nem rázódik. (Bár öregedő bőrnek soroltam magam a korommal járó kivédhetetlenül lassan előjövő problémák miatt, de a fő bőrproblémám kamaszkorom óta az akné és kis haverjai, a mitesszerek és eltömődött pórusok (és néha az olyan nagy haverok is látogatást tesznek mint sebek meg ciszták ugye khm.) Jaj, és jó az ára, és könnyen beszerezhető a DM-ben.

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil
2021. december 20.

Tavaly télen hét hetet kórházban töltöttem, és ott a víz és a levegő extrém kiszárította a bőrömet MINDENHOL, gyakorlatilag fájt ülni vagy feküdni a száraz és irritált bőrömön. A Cerave és ez az olaj mentett meg, ezeket küldettem be SOS nagy mennyiségben, meg egy Bapanthent. Ez az olaj egy csoda, és nem okoz eltömődött pórusokat vagy pattanásokat (én abszolút felnőttkori aknéval küzdök, de semmi ilyet nem tapasztaltam). Mikor nincs ilyen extrém helyzet, nem használom,d e más extrém helyzetben is fogok hozzá fordulni.

The Ordinary Argireline Solution 10%

The Ordinary Argireline Solution 10%
2021. december 20.

Körülbelül 4 hónapja használom rendszeresen minden este (az esti rutinomban van retinal is). Én nagyon meg vagyok vele elégedve, nem vagyok egy extrán mimikázó valaki, így gyakorlatilag nincsenek is mimikai ráncaim. Csak a homlokom ráncolását akartam vele visszafogni, illetve megelőző szándékkal használom, és abszolút működik, még nekem is, aki tényleg nem használ extrán kifejező mimikát, látszik, ahogy kisimult, megnyugodott az arcom, összességében nyugodtabbnak tűnök, nem tükröződik feszültség. Szerintem klassz, elkötelezett, rendszeres használat mellett hozza, amit ígér, jó az ára, nagyon kellemes az állaga, könnyű használni. Én kitartok mellette. Korábban Matrixylt használtam, azt elhagytam, mikor áttértem erre, de hosszú távon valószínűleg mindkettőt műsoron fogom tartani. Kipróbáltam a Buffet-t is, de nekem a kevesebb felé peptid koncentráltabban jobban bejön, mint a többféle alacsonyabb koncentrációban.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2021. december 20.

A szemem köré nem tudtam kenni, mert nagyon-nagyon szárított. Az arcomra használtam, antioxidáns szérumnak, és gondolom, a vízhajtó és érösszehúzó hatásából is profitáltam. Ilyen funkcióban működött nekem, reggelente használtam. De mivel a reggeli rutinomban amúgy is van a C-Glow (C, E, Ferulic) és most már Stress Less is, ezért igazából elhagytam, mert felesleges és már túl sok plusz egy rétegnek éreztem reggel.

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+ (régi)
2021. december 18.

ÁPDÉTELEK! Most az EVY TECHNOLOGY SUNSCREEN MOUSSE KIDS SPF50 fölé rétegzem. Hogy amúgy az EVY-nek ez a terméke miért zseni, és miért térek vissza hozzá időről időre, azt kifejtem máskor. De ez a két fényvédő együtt nekem olyan hatást biztosít, hogy basszus: tapintásra mintha semmi nem lenne rajtam (persze ne tapogassátok a fényvédős arcotokat, mert letörölgetitek a védelmet, de azért mégis mondjuk pasizás/csajozás/gyerekezés/akármi közben baromira nem mindegy, hogy milyen puszit adni rá vagy tapizni... A kinézet meg olyan, mintha minden bőrhibám a múlté lenne, csak a nagyon gyulladt pattanásokból látszik át egy árnyék. És így nem is szárít a fizikai (amik engem rommá szárítanak mindig). A szemem köré nem teszek EVY-t, mert ott csíp, mint engem minden kémiai, ott aláhidratálok a Biodermának. Más: nekem a Biodermában idővel ilyen kis darabok, kövecsek, szemcsék jelentek meg, mintha homok lenne benne. Az arcon elkenve eltűnnek.

A PC világoskék színezett fényvédőjét (PAULA'S CHOICE RESIST SUPER-LIGHT DAILY WRINKLE DEFENSE SPF30) cseréltem erre. Sem egyiket, sem másikat nem használom alap fényvédőként, mert nekem még a zsíros, de vízhiányos, kombi bőrömet is nagyon szárítják. A URIAGE BARIÉSUN KID GYERMEK TEJ SPF50 + UVA ULTRA felé rétegzem. Illetve a szemem körül csak ezt használom, mert a szememtől ha egy méterre leteszek valahol egy kémiai fényvédőt, már úgy is elkezdi csípni... A PC a szemem körül kisebesítette a bőrt. Ezt viszont jól bírja a szem körüli érzékeny bőröm is. De aláhidratálok itt is extrán. Tehát a szemem körül reggeli rutin plusz extra hidratálásra megy. Az arcom többi részén pedig reggeli rutin plusz sima hidratálás plusz Uriage-ra. Ebben a formában nekem nagyon jó.

Mondom az előnyeit: megoldja a szemkörüli fényvédelem problémáját, nagyon jó a fedése, így nekem elég alapozónak is, nagyon jó állagot hoz létre az Uriage után, olyan finom, púderes, de nem túlzottan matt bőrképet, a színezéke miatt ad egy kis extra védelmet a látható fény ellen is, legalábbis remélem, és nagyon fennmaradós, nem folyik le vagy tűnik el. Mikor újrakenek, akkor csak az Uriage-t szoktam már rákenni (szendvicsbe kerül), és még azon keresztül is kitart. Én nem nagyon sminkelek, max egy kis szempillaspirált viszek fel, így arról nem tudok beszámolni, hogy további sminkelési lépésekkel hogy működik együtt. Én nagyon örülök neki, mert már a ki tudja, hányadik fizikai fényvédőt próbáltam, hogy megtaláljam a szemem köré is a fényvédőt. Mert a kémiaik csípik a szemem, a fizikaik pedig kisebesítik a bőrt. Ez pedig ráadásul könnyen, stabilan elérhető a gyógyszertárban legalább, ha már nem is valami olcsó.

A hátrányai: annyira fura, folyékony az állaga alapból, hogy én kizártnak tartom, hogy csak ebből a fényvédőből magából fel lehet vinni a szükséges mennyiséget, én csakis rétegzős fényvédőzőknek javasolnám emiatt (akik annyira fényvédőznek, hogy kétfélét is feltesznek, nem keverve, mert az nem jó, hanem csakis rétegezve). A kupakját is összekeni, kívülről is le kell néha törölgetni, ami hát eléggé pazarlás. Főleg, mert nem túl olcsó. De persze nem is kirívóan drága a maga kategóriájában.

Eredményem: én egyelőre csodaszernek minősíteném szívem szerint, mert végre van mit kennem a szemem köré. De objektíve levonok egy csillagocskát, mert ha valaki nem rétegez, akkor szerintem komoly dilemma, hogy fel lehet-e vinni belőle eleget. Ami egy fényvédő esetében valóban komoly dilemma. De nekem erről nincs tapasztalatom, mert meg sem kockáztattam. Illetve a szemem körül igen, de ott fizikailag is védi a napszemüveg vagy a monitorszemüveg, illetve azért maga az anatómia is. A folyékonyságért magáért még nem vonnék le, mert ez a Liquid-to-powder technológia amúgy elég jó ötlet, és valóban működik is. De hogy elég lenne a normálisan így felvihető? Jobb lenne akkor talán pipettás kiszerelésbe tenni, és segítséget adni az adagoláshoz (pl. hány csepp az oké?) Nem tudom... Na ezért vonok le egy csillagot. :-)

Benton Snail Bee High Content Lotion

Benton Snail Bee High Content Lotion
2021. december 18.

Még csak nagyon frissen kezdtem használni, így ez mindenképp csak egy első vélemény/tapasztalatleírás. Azért választottam, mert bár az öregedő van megjelölve fő problémának, de az öregedés mellett a bőröm aknéra hajlamos, mitesszeres. Időről időre gyulladt pattanások és ciszták is meg bírnak jelenni. Egy olyan könnyű hidratálót kerestem, ami könnyűsége ellenére, illetve krém helyett lotionos állaga ellenére mégis kraftos, mert egyrészt kombó bőröm van, azaz zsíros és száraz részek is vannak az arcomon, másrészt nagyon hajlamos a bőröm a vízhiányosságra, ami ugye nem ugyanaz, mint a szárazság. Tehát hidratálásra szüksége van. És olyan hidratálót is kerestem emellett, amelyik nyugtatja a gyulladásokat, segíti a gyorsabb gyógyulást. Egy csomó mindenfélét próbálgattam már természetesen, de sehogy nem találom az igazit.

Ez most egy első tapasztalat ezzel a termékkel tehát. Nekem az állaga és a csomagolása nagyon tetszik. Üdítő, hogy pumpás kiszerelésben van, nekem amúgy 4 pumpálás elég az arcomra, nyakamra, füleim környékére, teljes dekoltázsomra és a kézfejeimre, ezeket a területeket szoktam az arcra szánt hidratálóval kenni. Szóval ez azt jelenti, hogy nagyon kevés elég egy-egy területre. A felkenés utáni állagtól nem vagyok elvarázsolva, fehér lesz és trutyis, feltételezem, hogy az alá rétegzett dolgokkal együtt viselkedik csak így, de ezt még nem teszteltem, eddig mindig rutin végén próbáltam. De ez a trutyis, fehér állapot hamar elmúlik, és utána nekem klasszul beszívódik. Szemre abszolút klassz, tapintásra hagy egy kis ragacsosságot, de azt elmulasztja nappal a fényvédőm, éjjel meg nem érdekel. Jó, hogy sok van benne. Elsőre azt hihetné az ember, hogy borsos az ára, de ugye mivel 120 ml van a Dm-ben pl. 6200 körüli forintért, ezért valójában nem drágább a legtöbb drogériás arckrémnél, sőt olcsóbb sokuknál (azok ugye rendre 50 ml tégelyben vannak, így kell arányosítani).

Ami engem most az első héten beparáztatott!!!!! És nem igazán olvastam ilyent itt, pedig direkt átnéztem a reakciókat vásárlás előtt, egy kiütésre panaszkodót találtam, de az inkább allergiás reakciónak tűnt. Szóval nekem ebben az első hétben kijött több gyulladt nagy pattanás. Összességében sokkal gyulladtabb lett a képem. Erre full nem számítottam, a legtöbb értékelő jelezte, hogy klasszul megy a termék az aknékkal, inkább javít, mint ront a helyzeten. Mivel nem tudom, hogy véletlen egybeesés (stressz, hormonális ciklus, étrend, stb.), az eddig ismeretlen összetevőkre adott múló reakció vagy tényleg gyulladt pattanásokat okoz és összességében rosszabb bőrképet, ezért most még megadom az időt, hogy kiderüljön. És még jövök vissza.

Aki szintén aknéra, mitesszerekre hajlamos, és esetleg volt ilyennel kapcsolatos tapasztalata, az írjon, főleg, hogy elmúlt-e, tényleg ettől a terméktől volt-e, vagy csak egybeesésnek bizonyult. Köszi :-)

Egyelőre egy közepes csillagot adok, azzal a megjegyzéssel, hogy még jövök rajta pontosítani felfelé vagy lefelé!

La Roche-Posay Effaclar Mikro-Hámlasztó Tisztító Gél

La Roche-Posay Effaclar Mikro-Hámlasztó Tisztító Gél
2021. december 12.

Körülbelül már két hónapja használom. Pattanások és mitesszerek (U vonal, valószínűleg hormonális, nagy, gyulladt, illetve T vonal, kicsik és sok mitesszer) kezelésére (persze nem önmagában, hanem egy rutin részeként) illetve megelőzésére választottam, miután nekem a Cerave Foaming Cleanser szárított, pontosabban vízhiányt és emiatt megjelenő finom ráncosodást okozott. Az Effaclar eddig tapasztalt pozitívumai: összességében tisztább bőr és bőrkép (vannak pattanásaim és mitesszereim, de összességében úgy érzem, hogy egy jó irányba mozgok velük), üdébb arc, és ami nekem igazán jól esik: akinek vannak gyulladt pattanásai, cisztái is, az tudja, hogy ezek fájnak, égetnek, viszketnek, mikor éppen milyen kedvük van, és ez a lemosó ugyan vitatható módon tartalmaz mentolt, de! enyhíti a viszketést, fájdalmat, ez nyilván tüneti kezelés, de azért klassz érzés). Negatívumai: szárít, ami az arcomon megfelelő hidratálással ellensúlyozható (ez a Cerave esetében nem sikerült), több lépésben hidratálok, nem bízom csak a hidratálókrémre, viszont a kezemet nagyon kiszárítja, mert az már eleve sem volt ugye zsíros... Nem tudom, mossak arcot gumikesztyűben? Nyilván nem önmagában az arcmosás vágja haza a kezemet sem, de így a járványban megszokott sok kézmosás és kézfertőtlenítés mellett még ez is már sok neki... A másik problémám a habzás mértékével van. Nekem túlságosan is habzó, sokszor buborékot fújok a légzésemmel arcmosás közben, ami marhára zavaró. Ha fejlesztenék a formulán, visszább vennék a habzásból. Én egyelőre más negatívumot nem tudok mondani. Az ár-érték-mennyiség arányt és a beszerezhetőséget külön szempontnak veszem, mert nem tartozik szorosan a formulához, de mégiscsak szempont: szerintem borsos az ára, de tényleg nagyon kevés elég belőle egy arcmosáshoz, így sokáig kitart. Én újra fogom egyelőre venni, ha kifogy ez az első tubis. Én a tubusos kiszerelést tudtam csak beszerezni, ez a nagyobb, azt hiszem dupla annyi terméket tartalmazó pumpás kiszerelés nem volt a gyógyszertárban. Ugyanakkor az jó, hogy nem kell rendelgetni, hanem be lehet ugrani érte kb. bármelyik gyógyszertárba, amelyikben vannak dermokozmetikumok. Ha lesz fejlemény, ápdételek.