Best of Beauty 2019

kicsikacsa

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 26.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 26.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Színezett

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Színezett
2019. június 25.

Eddig semmi más színezett arcápolót nem találtam ami ennyire jól elsimítja a tág pórusaimat, nem fénylik át, inkább egy egészséges üdeséget ad a bőrömnek, bár örülnék ha esetleg egy mattító verzió is lenne. Nem pattogok ki tőle, nem romlik a bőröm állapota - már két éve használom, 5. tubust bontom hamarosan, úgyhogy egész sokáig is bírja.

Geek & Gorgeous 101 aPad

Geek & Gorgeous 101 aPad
2019. május 17.

Nagyon szeretem a 101 szériát. :) Az apadot pedig különösen! A könnyen átfénylő, zsírosodó bőrömet kezdi rendbehozni így két hónap használat után. Reggel viszem fel a hidratáló és bb krém alá. Úgy érzem sokat segít, hogy átvészeljem a napot! A hosszú távú hatásokról inkább olyan fél év után szeretnék beszélni ---> biztos hogy újraveszem.

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+
2019. május 10.

Mindig ez van. Jön egy mindenegybe szupertermék és teljesen fellelkesedek érte. Megveszem nagy boldogan, alig várom, hogy használjam és aztán látom, hogy mindent csinál, de nagyon rosszul, pont fordítva mint kéne, vagy nem is tudom..
A legvilágosabb árnyalatot vettem meg március végén, ahogy megláttam a gyógyszertárban. Szóval hazavittem, alaposan felráztam, jó sokáig, nem akartam a véletlenre bízni. Nagyon folyik, hirtelen nem is tudtam mit csináljak. Óvatos felkenés után ez a fényes folyadék elkezdett valahogy kiszáradni, és közben hihetetlenül maszkszerű lett a hatása. Úgy néztem ki mint egy viaszfej. Közben a pórusokba és nagyon pici ráncokba teljesen beült és ott inkább ilyen alapozószerű maradt - ahol meg nem tudott beülni viasz finish maradt. Így pont azt emelte ki, amit nem kellett volna. Az összkép meg borzalmas.
Inkább maradok a hidratálónál, aminek az a dolga. A fényvédőnél, ami teszi a dolgát. És a púdernél, ami szintén. :)

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2019. május 10.

Nagyon szeretem ezt a hámlasztót! Január vége óta használom, 4 hónapja, minden vasárnap este, 7-8 percig hagyom fenn. Látom, ahogy szépen lassan teszi rendbe a bőrömet. Az utóbbi 2 alkalom után már nagyon nagyon látványosan egységesítette a bőrképet. Halványodnak az akne utáni foltjaim, a mitesszereim száma csökken. Az államról és a homlokomról szinte eltűnt, az orr és orca nehezebb lesz.. Igaz emellett még használom az Akneroxidot, annak is nagy hatása van a javulásra, de úgy érzem a hámlasztás nélkül nem lenne ennyire jó a helyzet.

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution
2019. május 10.

Szeretem ezt a kis szérumot. 3 hónapja használom szinte minden este, az üvegcse felénél tartok. Komoly hatásról egyelőre nem tudok beszámolni. Az biztos hogy nem rosszabbítja a bőröm állapotát, de nem tudom, hogy mennyire javítja. Bízom a hosszútávú hatásában, mivel tényleg nem bánt, kivárom hosszú távon mit fog csinálni. :)

Akneroxid 50 Mg/G Gél

Akneroxid 50 Mg/G Gél
2019. május 10.

Nálam ez tényleg csodaszer. 2,5 év próbálkozásai után végre valami, ami tényleg hatásos és teszi a dolgát. Semmi cicoma, csak egy puritán krém. 2 hete használom már, a javulás nagyon látványos. A meglévő pattanásaim eltűntek, a régi nyomok pedig elkezdtek halványodni, illetve zsugorodni. Új pattanások nem jelennek meg!

Hozzáteszem, hogy erős cuccról beszélünk. Két egymást követő éjszaka a 2. és 3. napon is szérum után (azt hiszem az apad101 volt az) már ezt tettem fel, és rá a hidratáló. Teljesen leégett a bőröm, reggel húzódott, nagyon száraz volt, piroslott. Egy hétig eltettem a krémet és megfogadtam, hogy okosabban csinálom, és nem leszek izgatott a hatástól, inkább türelmesen lassan kivárom. Azóta így használom: 2% szalicilsav szérum, rá a hidratáló, majd a hidratálóra teszem ezt a krémet. Az irritáció megszűnt, a hatékonyság és pozitív hatás maradt. Nagyon boldog vagyok.

Mixa Hyalurogel

Mixa Hyalurogel
2018. augusztus 31.

A light verzió első tégely végénél járok, ami nálam majdnem fél év volt, igaz csak éjszakára használom. Az elején az illata kissé erős volt, de azt hiszem mostanra teljesen rászoktam :D
Az arcom nagyon puha tapintású tőle és sima. Reggelre nem szokott kifényesedni (végre) a bőröm és a pórusaimat se tömíti el. Ez már vagy a 15. fajta hidratáló amit kipróbáltam, és általában mindig ez a bajom.., nagy pattanásaim lesznek. :(
Nappalra maradok a la roche színezett krémjénél, az alá feleslegesnek érzem még ezt is felkenni, volt hogy próbáltam de a kettő valahogy sok volt egész napra.
Összességében semmi negatívum nem ért amiért jelenleg másra lecserélném, jöhet a második tégely.