kiprobaltam.hu

Regisztráció dátuma: 2011. november 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. november 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Berber Beauty Mézes Hidratáló Arcpakolás / Mézes Aloe Verás Sheás Testvaj

Berber Beauty Mézes Hidratáló Arcpakolás / Mézes Aloe Verás Sheás Testvaj
2014. január 22.

Arcpakolásként használom, bemasszírozom & rajta hagyom. A végére szinte semmi lemosnnivaló nem marad, beissza a felszíni vízhiányos bőröm. Hatalmas adag, arcpakolásként használva nekem kb pont a lejárati idő végéig (gyártástól számított 2 év) elég. Máson is használom, és osztogattam is el belőle, a negyed kiló így is eltart nálam min. 1 évig - ennyi időre leosztva az ára sem vészes. Megtetszett, keverni fogok hasonlót házilag :]

Berber Beauty Ghassoul Argánolajos Hajerősítő Sampon

Berber Beauty Ghassoul Argánolajos Hajerősítő Sampon
2014. január 22.

Normál, néha korpásodó hajra is remek. Az állaga tényleg puding, és bevált.

Zao Kabuki Ecset

Zao Kabuki Ecset
2014. január 6.

Imádom. Könnyedén és egyszerűen, pillanatok alatt feldobom vele a poralapozót (ZAO ásványi), és ha lehullik valami a szemsmink után, szépen le lehet "radírozni" az ecseten maradt maradékkal. Kicsi, nagyon kézre áll. Alapdarab lett, és még strapabíró is.

Innisfree Eco Natural Green Tea BB Cream SPF29

Innisfree Eco Natural Green Tea BB Cream SPF29
2014. január 6.

Jó, jó, de nem az igazi. Ha leheletvékonyan tettem fel (és koffeinista korszakomat éltem), simán kilátszottak alóla a hajszálereim. Ha többet adagoltam, a nap végére nekem is megült a szem alatti vonalkáimban. Ezért aztán a mindennapok során a tökéletes adag kisakkozása helyett inkább feldobok egy ZAO ásványi poralapozót két rétegben. Fed is, ápol is, az összetevői is jobbak, és sokkal hamarabb végzek.

Konklúzió: a BB helyett nekem jobban beválik az ásványi poralapozó. Könnyedebb, jobb a bőrömnek, és gyorsabban feldobható. (Az időnként felszíni vízhiányos bőrömnek a "nagykönyv szerint" jobban kéne szeretnie a folyékony fedést, merthogy a por állagú termék állítólag jobban beleül - de nem teszi.)

Yves Rocher Luminelle Szemhéjpúder

Yves Rocher Luminelle Szemhéjpúder
2013. december 21.

Nagy kedvencem volt! (Amióta teljesen áttértem a bio sminkcuccokra, nem használom.) Gyönyörű a színe, és tartós is. Ilyeneket alkottam vele pl.: http://raqs.hu/hastanc-szemsmink-es-alkatreszei (nagyobb fotó a bejegyzés végén)

Acorelle Nádcukor Gyanta Ylang-Ylanggal Tégelyben

Acorelle Nádcukor Gyanta Ylang-Ylanggal Tégelyben
2013. augusztus 12.

Fontos, hogy a használati utasításnak megfelelően, a megfelelő hőmérsékletűre melegítve használjuk, különben semmit sem ér (de legalább nagyon könnyű lemosni.) Ha megfelelő a hőmérséklet/sűrűség, akkor lábon és hónaljon is szépen teljesít.
A spatulával kenekedés eleinte nem egy gyors művelet, de gyakorlat teszi a mestert ;|

Pro:
A gyanta finom illatú, utána a bőr bársonyos tapintású, a hatása nálam a hagyományos gyantáéval megegyező ideig tartott.
A mellékelt letépőcsíkok könnyen tisztíthatóak, újrafelhasználhatóak.
A (német nyelvű) használati utasítás pontos, követhető.

Kontra:
A használatával járó macera és a művelet időigényessége miatt a 300 grammos kiszerelés már fél éve megvan, és lassan fogy.
De szerencsére sokáig eláll, és gyakorlottabb gyantázóknak a tökéletes hőfok eltalálása és a kenés-tépés művelete is gyorsabban megy!

Bővebben: http://kiprobaltam.hu/2013/gyantateszt-03-acorelle-nadcukorgyanta-ylang-ylanggal

Dr. Hauschka Tisztító Tej

Dr. Hauschka Tisztító Tej
2013. július 9.

Régóta kerestem imádott, szuperhatékony, mégis természetes sminklemosóm parabénmentes változatát, és úgy tűnik megtaláltam: eddig csak ennek a sminklemosónak sikerült lelöknie a trónról. A legbrutálisabb szemsminket is leszedi, ha meleg vizes vattakorongra nyomom, kicsit rányomogatom, hagyom hatni, és utána már csak meglepődnöm kell, mennyit leszed egy húzásra. Szembe kerülve icicpicit csíp, de annyi jó tulajdonsága van, hogy ezt simán megbocsátom neki. Először csak próbakiszerelést mertem beszerezni, de már teljes nagyságában is rendszeresítettem :]

Dr. Hauschka Birskrém

Dr. Hauschka Birskrém
2013. július 9.

Fincsi, kellemes, hatékony. Télen-tavasszal használtam korábban, csak kellemes emlékeim vannak róla. Nagyon kevés elég belőle, smink alá is jó.

Dr. Hauschka Arctonik

Dr. Hauschka Arctonik
2013. július 9.

Méltatlanul alulpontozott tonik, nekem teljesen bevált. Szép üde lesz tőle a bőröm. A 100 ml reggeli-esti használat mellett is sokáig elég (kb. 4 hónap). A család férfitagjai rájárhatnak borotválkozáshoz arcvíz helyett, vagy csak úgy, mert tényleg nagyon kellemes :]

Akoma Shea Million

Akoma Shea Million
2013. május 10.

Imádom! Sokkal puhább, kenhetőbb, krémesebb, mint a sima sheavaj, de ugyanúgy finomítatlan, organikus, és csúcsminőségű, mint a "sima" Akoma shea. Mindig van belőle a táskámban (kézre, szájra, arcra, gyerekre, stb...), amióta kipróbáltam :]