kispiroska

Regisztráció dátuma: 2011. május 19.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2011. május 19.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

L’Oréal Super Liner Blackbuster Szemhéjtus

L’Oréal Super Liner Blackbuster Szemhéjtus
2013. április 18.

Pocsék.(elismerem, nem volt lefóliázva, lehet ez a baj)
A színe alig fekete, hiába húzom át többször, ráadásul mintha letörölné az előzőt. Egy idő után csúnyán lepereg az a halovány, foltos, maszatos szürke(!) vonal is. Pénzkidobás volt.
Viszont az elképzelés nem volt rossz, mert könnyen kezelhető lenne és szépen lehetne vele dolgozni, ha minőségibb anyag lenne benne(vagy nem nyitogatnák a boltban....). Ejnye L'oreal, ez most nem jött össze.

Avon Szemöldökceruza és Szemöldökformázó Kefe

Avon Szemöldökceruza és Szemöldökformázó Kefe
2012. augusztus 20.

Nekem is az első szemöldökceruzám.:)
De azt kaptam tőle, amit vártam, már megvettem a másodikat, középszőke hajamhoz teljesen jól passzol a Blonde árnyalat.
Pozitívumok: könnyen kezelhető, praktikus kefe, a színe passzol, könnyen faragható, nem törik szanaszéjjel(oh, hogy hányszor "faragtam már rá" ceruzával...:)), jó ár(akciósan vettem)
Negatívumok: még nincs

Garnier Pure Active Exfobrusher

Garnier Pure Active Exfobrusher
2012. augusztus 20.

A kiszerelésébe szerettem bele(mint láttam sokan mások:)) és gondoltam ezt ki kell próbálnom. Hát utálom!(bocs,de tényleg így érzek) Bántja az arcom, akár milyen finoman használom, utána totál kipirosodik és húzódik a bőröm(szárítja/irritálja,mint a fene), macerás használni(mindig rohanok) stb.
Mondjuk én is hibás voltam: valószínűleg az érzékeny, problémás, fehér bőrömre nem ez volt a legmegfelelőbb választás.:(
Már gondolkodom kinek ajándékozzam...:S
Pozitívumok: maga a kiszerelés ötlete nem volt rossz:)
Negatívumok: lásd fentebb

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó
2012. augusztus 20.

Szuper!:) Főként smink lemosására használom kb. fél éve és ódákat tudnék róla zengni.:)
Pozitívumok: tökéletesen eltávolítja a sminket, mégsem irritál(pedig elég érzékeny szemem/bőröm van), az összetevői barátságosak, használat után valami eszméletlenül jól és tisztának érzi magát az arcom(bár lehet,hogy ez már csak pszichológia) :), sokszor akciós
Negatívumok: gyorsan fogy ill. az ára(bár úgy vagyok vele, ha jó, ám legyen...)

L'Oreal Paris Elséve Volume Collagen Hajtőemelő Spray

L'Oreal Paris Elséve Volume Collagen Hajtőemelő Spray
2012. augusztus 20.

Nagyon régóta szerettem volna kipróbálni, s végre találtam akciósan, úgyhogy gondoltam itt az idő.:) Nekem bevált, de nem akciósan nem venném meg, mert nem tartom ár-érték arányban megfelelőnek(annyi plusszt nem ad,h megérné), ill. mivel egy kisebb drogériát használok a hajamra, megfogadtam, hogy visszaveszek.:)
Pozitívumok: tartós(két napig simán látszik a hatása), nagyon szépen megemelte a vékonyszálú, derékig érő hajam tövét(olyan oroszlánosra:)), jó illata van
Negatívumok: szerintem drága, valóban hamarabb zsírosodik tőle a hajam,de ez az esetemben annyit jelent, hogy nem a negyedik, hanem már a harmadik napon meg kell mosnom, szóval nem olyan vészes
Négy csillagot kap, de tényleg csak azért, mert nem nélkülözhetetlen, de amit ígért, azt nálam teljesítette.(meg is lepődtem ezen a sok negatív véleményen)

Astor Quick and Go Körömlakk

Astor Quick and Go Körömlakk
2012. augusztus 20.

Folyton rohanok, nincs időm a körmömmel órákat bíbelődni, így nálam alapkövetelmény, hogy gyorsan száradjon a lakk. Ez beváltotta a hozzá fűzött reményeket. :)
Pozitívumok: gyorsan szárad, könnyű és gyors felvitel, szép színek, sokáig tart(házimunkával kb. 5 napig teljesen ép), gyakran lehet akciósan kapni(eddig mindegyiket 999 Ft-ért vettem), könnyen lemosható
Negatívumok: lehetne nagyobb színválaszték, a legvilágosabb rózsaszín minőségileg kilóg a sorból(még két rétegben sem az igazi...)

Astor Lacque DeLuxe Körömlakk

Astor Lacque DeLuxe Körömlakk
2012. augusztus 20.

Második kedvenc lakkom. Az első az Astor Quick'N Go! a gyors száradás miatt, de ennek nem is ez a fő "profilja", hanem a tartósság, amiben kitűnőre vizsgázott, fedőképességben úgyszint, tehát a maga kategóriájában csillagos ötös.
Pozitívumok: elegáns színek, közepes száradási idő, erős fedőképesség(a sötétebbekből egy réteg is elég lenne, de megszokásból kettőt kenek), nagyon tartós, könnyű felvitel
Negatívumok: lehetne nagyobb színválaszték, lehetne olcsóbb(érdemes vadászni az akciókat)

Vichy Normaderm Teint Alapozó Problémás Bőrre

Vichy Normaderm Teint Alapozó Problémás Bőrre
2012. január 22.

Termékmintám volt belőle, szóval egy néhány órás próba után a következőket tudom elmondani: Le vagyok nyűgözve!:) A fedése nagyon jó, nem éreztem maszkszerűnek, néhány kisebb anyajegyet is eltüntetett és ami a legfontosabb a pattanásaimat is(Viva!).(+)
Nálam a fedés erőssége a mérvadó egy alapozónál(sajnos a bőrhibáim miatt), a fényesedésről és egyebekről nem tudok nyilatkozni.
Az összetevői nem nagyon tetszenek.(kutyafáját!) :( (-0,5)
Az áráról még nem tudok semmit, de ha megfizethető számomra, akkor ez lesz a következő alapozóm.

Normaderm Tri-activ Anti-imperfection Hydrating Care

Normaderm Tri-activ Anti-imperfection Hydrating Care
2012. január 22.

Igaz már nem használom,de szerettem és nekem használt is, bár valóban nem csodaszer.(vajon van olyan???:))
Nagyon sok gondom van a bőrömmel,de az arclemosóval együtt használva ez csökkentette a pattanásaim számát és a zsírosságot is.(+)
A zsírosságot olyannyira, hogy idővel már ezt sem éreztem, hogy akármennyire is hidratálna.(-0,5)
Bár nem olcsó, de el lehet csípni akciókat, viszonylag gyakran vannak.(pl.: kétszer annyi arclemosó eredeti áron stb.) (+)
A pumpás csomagolás tetszett, praktikus.(+)
Talán 2 évig használtam(korábbi változattal együtt), aztán meguntam, kezdtem úgy érezni, mintha függnék tőle, meg, hogy már nem is olyan jó...stb., így váltottam.
Az összetevők miatt ejnyebejnye.(-0,5)

Garnier Color&Shine Hajfesték

Garnier Color&Shine Hajfesték
2012. január 22.

Ma próbáltam ki, így a tartóssága még tesztelés alatt.
Eddig világosszőke voltam(Casting-jégszőke), de most eldöntöttem, hogy felhagyok a hajfestéssel(utálom a velejáró macerát), így az eredetihez legközelebb álló árnyalatú hajszínezőt kerestem. Mivel az eredeti hajam valamilyen "seszínű" szőke, gondoltam sima szőkével(700) nem lőhetek mellé.
A árnyalat pont olyan lett a hajamon, mint amilyenre számítottam(természetesen kicsit sötétebb a dobozon lévőnél, de ezt belekalkuláltam), nem lett foltos, egyenletesen befogta.(++)
A festék illata gyümölcsös-édes, kellemes(+), de a hajbalzsamé nagyon nem, plussz kis zacskóban van és nem egyszerű kibontani, nem praktikus.(-0,5) Hatás tekintetében elmaradt a korábban általam használt balzsamoktól(hajfestékhez mellékelt), nem éreztem, hogy bármi extrát adott volna.(-0,5)
Maga a szín sem tetszik(van benne valami furcsa sárgás beütés) és a fénye sem nyűgözött le.(-0,5)
A célnak megfelel, de nem lelkesedem, így egy közepest kap, bizalmat szavazva a tartósságának.(később kiderül)