Kispitypang

Regisztráció dátuma: 2012. június 19.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. június 19.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Lancôme Énergie De Vie The Smoothing & Plumping Pearly Lotion

Lancôme Énergie De Vie The Smoothing & Plumping Pearly Lotion
2021. március 5.

Én nagyon szerettem volna szeretni, de úgy látszik minket nem egymásnak teremtettek a Lancome kémikusai :(
Mostanában nagyon sok arcápolási terméket kipróbáltam, és első használatkor ez határozottan hozta a wow effectet, puha, hidratált, nagyon selymes lett tőle a bőröm. Valahol ezt vártam volna a szintén mostanában kipróbált Estee Lauder Advanced Night Repair-től és a Body Shop Youth Serum-tól is, de egyik sem hozta ezt a hatást, a Lancoma igen. Tartott ez egészen másnap reggelig, amikor is rengeteg apró gyulladt fehér pattanással keltem fel :O
Csak ő lehetett a ludas, mert hetek óta nincs más új termék az arcápolási rutinomban. Egy-két nap szünet után újra próbálkoztam, az eredmény: ugyanaz, gyulladt pattanások mindenhol. Nagyon csalódott vagyok! Ez így 2-es...alá...kis jóindulattal.

Catrice HD Liquid Coverage Precision Concealer

Catrice HD Liquid Coverage Precision Concealer
2020. július 9.

Én annyira szeretném szeretni, majdnem ő lenne a tökéletes korrektor, de sajnos nagyon nem tartós :(
Nagyon szeretem, hogy kicsi, kompakt, kevés kell belőle, nagyon szépen el lehet dolgozni (főleg ujjal szoktam), nagyon szeretem az applikátorát is, a 2-es árnyalat teljesen egybe olvad a bőrömmel, még akkor is ha nincs rajta alapozó vagy BB krém. Szóval tökéletes lenne, ha nem kopna le kb. 3-4 óra után :( Ezért csak akkor tudom használni, ha csak rövid időre megyek el otthonról (pl.: boltba), egész napot nem bír ki.
Pedig ő lenne az ideális hurcolós korrektorom.

Balea Fresh & Fruity Szilárd Tusfürdő

Balea Fresh & Fruity Szilárd Tusfürdő
2020. május 18.

Jézusom, ez de rettenetesen szárít!!! A bőröm olyan csikorgós lesz utána, hogy egyből valami testápolóért kell nyúlnom (alapból zsíros bőröm van). Az illata semmi extra. Nem más ez, mint egy túlárazott szappan kérem szépen... (Pedig a Balea engem mindig megvesz a cuccaival, de ezzel most nagyon nem.)
2* mert elhasználni azért el tudom.

wet n wild Photo Focus Foundation

wet n wild Photo Focus Foundation
2019. október 1.

Egy az egyben egyetértek az előttem szóló kolléganővel! Amíg fent marad, addig szép, jó közepes fedése van, de sajnos (zsíros bőrön) egy fél napot sem bír ki :( Márpedig hiába az alacsony ár, a sok árnyalat és a szép fedés, hogy ha ezt kb csak 2 óráig tudja...
Mostanában azonban kísérleteztem vele, nemrég láttam egy Wayne Goss videót arról, hogy "hogyan ne úgy alapozzunk, mint egy instagrammer vagy youtuber :)" Ebben a videóban azt mutatta meg, hogy mennyivel másképp fest az alapozó, ha csak lehelletnyi menniséget viszünk fel belőle. Egy icipici pöttyöt rakjunk a két orcánkra, meg egyet a homlokunkra, aztán kézzel (kézmeleggel) jó alaposan dolgozzuk be a bőrbe, így az alapozónak fedése alig marad, de a bőrt egy kicsit egységesíti. Nekem a pórusaimat is eltünteti nagyjából. Ezt követően pedig fixáljuk le jó alaposan, jóóóóóóó sok púderrel. Na nekem ezzel a módszerrel sikerült egy 4-6 órát kihoznom ebből az alapozóból, ami sajnos még így is csak egy fél munkanap kb., tehát elégedett sajnos nem vagyok.

Alverde Színezett Napozóbalzsam FF20

Alverde Színezett Napozóbalzsam FF20
2019. szeptember 1.

Be kell vallanom, hogy nem tökéletes, sőt...több hibáját is fel fogom sorolni, DE egész július-augusztusban ezt a fényvédőt hordtam, ha bomba biztos védelemre volt szükségem egész nap! Nemrég vettem meg a sötétebb árnyalatát is, és remélem jövőre sem szüntetik meg.

De kezdjük az elején, a negatívumok:
- SPF20-as fényvédő faktor - ez ma már egy egész napos strandolásra, városnézésre édeskevés! Munkahelyre pedig nem ezt fogom feltenni, mert 1. nincs elég fedése, 2. nos hát, ahogy előttem is írták, bizony fehér réteget hagy (Jó lenne, ha legalább egy SPF30 lenne benne...)
- Fehér réteget hagy, mit fehéret, Malacrózsaszínt!!! - Azon, hogy egy fizikai fényvédő fehér réteget hagy, gondolom senki sem csodálkozik, de ez a termék azon túl hogy hulla fehérré varázsolja az arcot (főleg a világosabb árnyalat), még valami malacrózsaszín beütést is ad hozzá (a sötétebb árnyalaton különösen látszik), gondolom a hozzá adott színező anyag viselkedik így. Hála istennek pár perc múlva idomul a bőrömhöz és vállalhatóbb lesz, no meg az ipari mennyiségű narancsos bronzosító sem árt... :D
- Árnyalatok - A legvilágosabb árnyalat is hófehér volt a bőrömön. Pedig extra világos (a legvilágosabb drogériás alapozó is általában sötét) bőröm van. Ezért most augusztusban megvettem a sötétebb árnyalatot is, na az meg malacrózsaszín... így jártam. Majd bronzosítok.

Pozitívumok, avagy miért tartom mégis egy zseniális terméknek?
- Először is a fizikai fényvédelem miatt, ami egész jól működik az extra zsíros bőrömön. Még 35 fokban is, amikor mindent leizzadok.
- Másodszor egész vállalható fedése van. Pont annyi alapot ad, amennyire szükségem van egy átlagos napon, amikor csak várost nézek vagy strandolok. Munkahelyre nem ezt teszem fel, oda rendes fedés kell.
Sajnos most megint az eszeveszetten pattanásos korszakát éli a bőröm, ezért valamiféle fedés + korrektor nélkül jelenleg nem merek kilépni az utcára. Ennek a terméknek van egy enyhe fedése, ami kellően jó alapot biztosít a korrektornak az egyéb csúnyaságokra. Nem lesz feltűnő a végeredmény.
Emellett azt is el kell mondanom, hogy ez nem egy alapozójellegű készítmény, egyértelműen látszik rajta, hogy csak azért került bele némi színező anyag, mert különben hófehérre meszelt arcot varázsolnánk magunknak. Komolyan, irgalmatlanul fehér ez a cucc, és ezt igyekeztek ellensúlyozni a színpigmentekkel. Ugyanakkor ha valakinek pattanásos bőre van, mint nekem, akkor tudja, hogy már a fizikai fényvédőnek önmagában is van egy enyhe "fedése" és ez a termék erre erősít rá.
- De mindezek mellett a TARTÓSSÁG az, amivel ez a termék kiemelkedik a többi közül, legyen az akár színezett akár sima fényvédő. Valahol pontosan azt tudja, amiért a Bioderma Photoderm Nude Touch-ot megvettem, mégpedig van egy minimális fedése ÉS egész nap az arcomon marad, nem folyik le, nem kopik le. (A Bioderma sajnos nagyon maximum csak egy fél napot bír ki a fejemen :( és a végére úgy csillog, mint a Salamon t.ke.)
Ezt a fényvédőt ellenben reggel felteszem és egy egész napos strandolós, városnézős nap után 10-12-14 órával később még a helyén van! Nem tudom mit raktak bele az Alverdések, de ez a cucc lerobbanthatatlan! Ezer hála és köszönet érte! Mert, hogy rólam a legtöbb fényvédős cucc, legyen az színezett vagy sima, úgy olvad le, hogy öröm nézni. És miközben olvad le, egy merő zsírtócsává változtatja a fejemet, igen, a zsíros bőr áldásai... (Lásd Bioderma).
Ez a fényvédő viszont, bár ugyanúgy átfényesedik, de egy gyors papirzsepkendős felitatás és minimális púderezést követően pont olyan, mint amikor felkentem. Szinte már-már púderes állagú és ismétlem lerobbanthatatlan. Mindezt úgy, hogy néha még úszok is közben. És ezt akkor is tudja, ha más zsírosabb fényvédőt is kenek alá.
Ezért a teljesítményért bőven elnézem neki az SPF20-a védelmet (és igen, inkább kenek alá mást is), a malacrózsaszín színt, a gyenge fedést, mindent elnézek neki. Boldog vagyok, hogy megtaláltam!

Balea 2in1 Coconut Kiss Shampoo & Spülung

Balea 2in1 Coconut Kiss Shampoo & Spülung
2019. augusztus 27.

Szóval a saját korábban kifejtett elméletemnek ellentmondva (Dinnyés verzió), azt kell, hogy mondjam, ez egy egész jól sikerült termék lett. A göndör, száraz, festett hajamat megfelelően ápolja a balzsam, segíti a kifésülést is, a sampon olyan átlagos, semmi extra. Az illata egész jó, annak aki szereti a kókuszt :)
Összességében 3,5 csillag lenne, de egye fene kerekítsük fel négyesre.

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk
2019. augusztus 27.

Mehh.... Egynek elmegy, de semmi extra. Most tartok valahol a doboz felénél, de nem érzek különös késztetést arra, hogy újravegyem, vagy akár arra, hogy befejezzem ezt a dobozt. Igen, az illata jó, de ezen kívül semmivel sem tud többet, mint egy Balea hajbalzsam/pakolás. Ami pedig különösen zavar benne, hogy elég sokat kell felkennem ahhoz, hogy bármilyen hatást érezzek. (Lehet, ez azért is tűnik fel, mert előtte a Serical Latte-t használtam, amiből viszont meglepően kevés kellett.) A hajamat mérsékelten ápolja (göndör, száraz, festett, amit csak vizesen, csak hajmosásokor, csak balzsamba/pakolásba "pácolva" fésülök ki), a kifésülést segíti, de van ennél jobb is.
Azért az Aloe Verás testvérkéjét még lehet, hogy kipróbálom (fene ebbe a fogyasztói társadalomba...:)

Balea Love Melon! 2in1 Sampon és Hajbalzsam

Balea Love Melon! 2in1 Sampon és Hajbalzsam
2019. augusztus 27.

Hát még senki nem írt véleményt? Én kb. 3 hete vettem olyan 700-800ft-ért, 150-150ml van benne. Igazából olyan egynek jó lesz cucc. Persze, hogy a csomagolása és az illata miatt kellett megvennem :) Bár az illata nem az a kifejezett görögdinnye, sokkal savanykásabb, inkább mint a görögdinnyés Mamba (azt hiszem így hívják, ilyen kocka alakú rágócukorka), vagy valamiféle citrusos-gyümölcsös cukorkára emlékeztet. Semmiképp sem görögdinnye!
Hatását tekintve egynek elmegy, se nem használ, se nem árt. A sampon megfelelően tisztít, semmi extra. A balzsam ápol valamennyit, segíti a kifésülhetőséget, de nem váltja meg a világot. Összességében ezt egy közepesre tudom értékelni, az biztos, hogy nem veszem újra.

(Van egyébként egy elméletem a Balea limitált kiadású dolgaival kapcsolatban. Mégpedig az, hogy nem fektetnek bele túl sok energiát, hogy valami különlegesen ápolót, táplálót, hatékonyat alkossanak. Épp elég ha az emberek az illatáért, a csomagolásáért gyorsan megveszik. Mert mire elfogy a termék, arra már úgysem lehet kapni. Az a lényeg, hogy gyorsan kapkodjuk el a polcról. Ha megnézzük, ők csinálják jól, mert tényleg ezt tesszük :)
Ennek mondjuk ellentmond, hogy ugyanebben a formátumban kipróbáltam a kókuszos sampon-balzsamot is, és az meglepően jól teljesített.)

Pantene Pro-V Repair&Care Hajbalzsam-Hab

Pantene Pro-V Repair&Care Hajbalzsam-Hab
2019. augusztus 27.

Persze, hogy meg kellett vennem, mert újdonság, mert hab, mert...etc. Szóval megvettem :)
Nem gondolom, hogy rossz termék lenne, sőt! De azt kell, hogy mondjam, nem az én hajamra való 100%-osan. Ami jó benne, hogy a hab állag miatt nagyon könnyen eloszlatható a hajon, és elképesztően-elképesztően puhává varázsolja a hajat (száraz, göndör, vállig érő hajam van).
Amiért viszont levonok két csillagot:
Egy csillag mínusz, mert kb. 2,5-nagyon max, 3 hétig volt elég (4-5 naponta mosok hajat), és azért ezt elég kevésnek érzem. Igen, tudom, hogy a hab állagú termékekben kevesebb van, de akkor sem érzek késztetést arra, hogy még egyszer kiadjam rá a pénzt.
Még egy csillag mínusz pedig azért, mert bármennyire is puha lesz tőle a hajam, a kifésülést nem segíti. És itt most visszatérek arra, hogy göndör, száraz hajam van, amit csak vizesen, csak balzsammal jól "bepácolva" fésülök ki, tudok kifésülni. Ehhez ez a termék kevés sajnos :(

Sally Hansen Miracle Gel 2X Volume Top Coat

Sally Hansen Miracle Gel 2X Volume Top Coat
2019. július 12.

Emlékszem, amikor először találkoztam a Sally Hansen lakkokkal, kijelentettem, hogy én ennyit egy lakkért nem adok. A véleményemet ez a fedőlakk változtatta meg. Már nem tudom, hogyan és miért szereztem be. Talán egy Glamour nap alkalmával, amikor mindenáron el akartam használni a kupont, de valami olyat akartam venni, amit biztos, hogy az utolsó cseppig elhasználok. Azóta már 10+ Sally Hansen lakkom van, és imádom őket!
Nekem elképesztően gyenge, töredező, lemezesen szétváló körmeim vannak, amiket a legrosszabb állapotukban lakkozni sem szoktam. Amikor viszont jobb állapotban vannak, akkor is kell valami, ami rajta tartja a körömlakkot. Nos ez rajta tartja! Átlag 4 napig, még a rosszabb minőségű lakkokat is. Például az essence lakkok átlagosan 1,5 nap alatt vállalhatatlanul lekopnak a körmeimről. Ezzel 3 napot simán bírnak, és kis javítással még a 4-iket is.
(Zárójelben jegyzem meg, hogy a sima Sally Hansen lakkok meg maguktól, fedőlakk nélkül 4-5 napig rajtam maradnak.)
Elképesztő!