Kitti86

Regisztráció dátuma: 2012. október 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. október 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

OPI Nail Envy Sensitive & Peeling

OPI Nail Envy Sensitive & Peeling
2014. július 21.

Nálam sajnos abszolút pénz kidobás kategória :( Nem olvastam utána mielőtt megvettem, de gondoltam, ha a sima Nail Envyt annyian dicsérik, ez sem lehet rossz. Hát nagyot tévedtem...a körmeim még jobban töredeznek (szétválnak rétegekbe), mint korábban, és alaplakként is használhatatlan. Egy nap után leválik lakkal együtt, és csúnyán kopik a körömvégeken. Nézegettem róla külföldi oldalakon véleményeket és a nagyobb részük szintén negatív, sokan írták, hogy többet ártott, mint használt. Én is így jártam :(

Clarins Everlasting Foundation+ SPF15

Clarins Everlasting Foundation+ SPF15
2014. július 2.

Normál/kombinált bőrre nagyon jó kis alapozó. Jól fed, de nem maszkos, könnyű szépen eloszlatni és nagyon kellemes viselet. Az én nagyon érzékeny, mindentől kipattogó bőrömet egyáltalán nem bántotta, nem okozott pattanásokat , irritációt (szerencsére). Egy vékony réteg púderrel fixálom, így nálam egész nap szépen tart és nem fénylik át még az egyébként könnyen zsírosodó T-vonalamban sem. Plusz pont a színválasztékért, mivel világos bőrűek is találnak megfelelő árnyalatot. Nálam jelenleg kedvenc:)

Seche Vite Dry Fast Fedőlakk

Seche Vite Dry Fast Fedőlakk
2014. január 5.

Nagyon szép fényessé teszi a lakkozást, könnyű felvinni és nem szedi fel a körömlakkot akkor sem, ha még nem teljesen száraz. Egyetlen pici negatívum, hogy azért nem szárad annyira nagyon gyorsan. Ilyen szempontból a NYC turbo dry top coat kicsit jobban teljesít, viszont az nem szárad fényesre és csíkos is marad, akárhogy kenem. Ezért nem vonok le csillagot, és azt hiszem, hogy ha elfogy, akkor újra veszem. Az ára sem vészes.

John Frieda Frizz Ease Csodakúra Mélyreható Intenzív Hajmaszk

John Frieda Frizz Ease Csodakúra Mélyreható Intenzív Hajmaszk
2013. december 24.

Nagyon szépen rendben tartja a száraz, töredező hajvégeimet. Hetente egyszer használom, de így is csodát tett a szőkített hajammal. Nem lesz tőle ragacsos, zsíros a hajam (ami egyébként iszonyat gyorsan zsírosodik), és az illata is nagyon kellemes. Biztosan újra fogom venni, és kedvet kaptam, hogy kipróbáljak még több JF terméket:)

Clinique Liquid Facial Soap Extra Mild

Clinique Liquid Facial Soap Extra Mild
2013. július 22.

Két pozitív dolgot tudok említeni a lemosóval kapcsolatban, az egyik, hogy tényleg nem szárít, a másik pedig, hogy nem irritálja az érzékeny bőrömet. Viszont én úgy érzem, hogy egyáltalán nem tisztít (más lemosóknál, ha arcmosás után áttörlöm az arcom micellással már semmi nincs a vattán, itt viszont.....), illetve egy fura réteg marad az arcomon használat után.
Tudom, hogy nem az én bőrtípusomnak való, de itt többen is írták már, hogy bevált kombinált bőrre is. Nekem sajnos nem jött be, pedig nagyon szerettem volna szeretni:(

Vichy Capital Soleil Dry Touch Napvédő Krém Arcra SPF 30

Vichy Capital Soleil Dry Touch Napvédő Krém Arcra SPF 30
2013. július 9.

Nálam egy kis hátránnyal indult ez a krém, mivel nagyon nem szeretem a Vichy termékeket, és ettől sem vártam túl sokat. Viszont nagyon örülök, hogy végül ezt választottam az itteni jó vélemények hatására, eddig abszolút pozitív tapasztalataim vannak. Tényleg nagyon hamar beszívódik, nem hagy fehér réteget a bőrön, szinte észrevétlen, és tényleg nagyon jól mattít. Nálam púder nélkül is kibírt egy egész napot, ami eddig egyik krémemnél sem fordult elő, mivel a T-zónám elég hamar átfénylik. Nagyon érzékeny, pattanásokra hajlamos a bőröm, de ez a fényvédő nem okozott semmilyen irritációt (és talán pattikat sem, de ahhoz kicsit hosszabb ideig kéne használnom, hogy teljesen biztos legyek benne:)). Kibírt velem egy nyaralást, úgy, hogy minden nap órák hosszat feküdtem a napon, és nem égetem le, pedig napközben már nem is kente újra, csak reggel (egy idő után elkezdtem barnulni is, de nem olyan könnyen, mint egy sima naptejjel). Nagyon tetszik!

L'Oreal Paris Super Liner Gel Intenza

L'Oreal Paris Super Liner Gel Intenza
2013. május 31.

Nagyon szép fekete a színe, nem kenődik, nagyon tartós, nálam az egész napot kibírja kopás és maszatolódás nélkül. Az állaga krémes, én a hozzá való ecsettel használom, ami szerintem nagyon szuper (próbáltam a Sigma ecsetemmel is, de nekem sokkal könnyebb volt felvinni a saját ecsetjével), még az olyan bénák is, mint én simán tudnak vele szép tusvonalat húzni. Abszolút megérte az árát.

Sleek Oh So Special i-Divine Palette

Sleek Oh So Special i-Divine Palette
2013. május 27.

Az itteni jó vélemények miatt rendeltem meg a palettát, de eléggé vegyesek az érzéseim...azt hittem, hogy bármilyen alkalomra tudok majd vele sminket készíteni, de valahogy mindig előkerül a többi szemhéj festékem is. A színei képen nekem jobban bejöttek, élőben kicsit csalódás, a felét kb. nem is használom. A tartósságával nincs különösebb gondom, viszont némelyik iszonyatosan porzik, ami elég idegesítő tud lenni.
Egyenlőre nem kísérletezek több Sleek palettával, gyenge négy csillag.

The Body Shop Shea Vajas Testvaj

The Body Shop Shea Vajas Testvaj
2013. május 25.

Nagyon jól hidratál, nem hagy zsíros, ragacsos érzetet, hamar beszívódik. Szerintem szuper az illata is. Nyárra lehet, hogy kicsit sok, de télen tökéletes.

Panthenol Forte Sampon KeraRice Kivonattal

Panthenol Forte Sampon KeraRice Kivonattal
2013. március 16.

Nagy nehezen sikerült beszerezni ezt a sampont, de megérte az utána járást:) Nagyon jó tapintású, puha lesz tőle a hajam, jól tisztít, bár továbbra is két naponta kell hajat mosnom (sajnos ezen nem segített). A hajhullásom egyenlőre nem csökkent, de még csak kb. 2-3 hete használom, úgyhogy emiatt nem vonok le csillagot.
Időközben megváltozott a sampon összetétele, és már kimondottan festett hajra is ajánlják, aminek külön örülök. Összességében megérdemli az öt csillagot, bár hosszú távú hatásról még nem tudok beszámolni.

update: sajnos nem lett a kedvenc samponom, akármilyen jót is tesz a hajnak. Egy idő után úgy éreztem, hogy nem tisztít rendesen, és iszonyatosan zsírosította az amúgy is vékony szálú, könnyen zsírosodó hajamat. Minden samponnal két naponta kell hajat mosnom, de ezzel már másnap szörnyen néztem ki, és a hajvégeimnek sem tett túl jót. Azt hiszem visszatérek a jó öreg szilikonos samponokhoz...