kneva

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Eucerin Hyal-Urea Szemránckrém

Eucerin Hyal-Urea Szemránckrém
2019. július 6.

Online rendeltem meg, mert Magyarországon nem találtam gyógyszertárban.
Sajnos nekem nagyon csípte a szememet, könnyeztem tőle, akármilyen óvatosan is kentem fel. Hiába próbálkoztam, nem tudtam elhasználni, végül elajándékoztam.
A leírás és az ajánlás alapján nagyon is jó lett volna, nekem sajnos hajlamos ekcémára a szemhéjam.
Biztosan az oktokrilén volt a hibás, végül rendeltem fizikai fényvédős szemkrémet, illetve fényvédő nélkülit éjszakára.

Decléor Aroma Cleanse Micellar Oil

Decléor Aroma Cleanse Micellar Oil
2019. július 1.

Amikor megrendeltem, leginkább az illatával kapcsolatban voltak kétségeim. Egyből a 400 ml-es flakont vettem meg, mert az érte meg ár-érték arányban legjobban. Amúgy kellemes, nyárias, intenzíven virágos, aromaterápiás termékről lévén szó, nekem nem okozott semmi problémát a benne lévő illóolajak egyike sem, de az sem zavart volna, ha kissé enyhébb vagy semlegesebb az illata.
Leginkább ami zavart engem, az a túlságosan is híg állaga, jobb lett volna valami kissé viszkózusabb. Nem szeretem, ha vigyáznom kell, nehogy lecsepegtessem a pizsamám vagy a pólóm.
Előtte használtam a smink nagyjának leoldására micellás vizet vagy utána Bioderma habzó lemosót.

Uriage Bariéderm Kenőcs Bőrrepedésekre (régi)

Uriage Bariéderm Kenőcs Bőrrepedésekre (régi)
2019. július 1.

Felturbózott shea vajas krém, ami sokkal jobb szerintem, mint a natúr shea vaj. A spatula botrányosan rossz, nagyon puha, a kenőcs meg sűrű és kemény, így én másik spatulát használtam hozzá.
Aki használ shea vajat, annak ismerős a kemény, kissé darabos állag, ami a kéz melegétől megolvad.
Extrémen kiszáradt kezeimre használtam, ami a téli időszakban sajnos gyakran bereped. Nem mondanám, hogy kiemelkedően jobb, mint más termékek, de nem is volt hatástalan. Éjszakára tudtam csak használni a zsíros állaga miatt.
Egyelőre nem rendeltem újra.

Helia-D Botanic Concept Frissítő Arcpermet Szőlővízzel

Helia-D Botanic Concept Frissítő Arcpermet Szőlővízzel
2019. július 1.

A hévizi dm-ben akadtam rá végül, Pesten eddig soha nem volt, amikor kerestem.
Kellemes használni, nagy melegben elfújogatja az ember. Finom az illata. A Caudalie permet kedvezőbb árú "kistestvére", nekem mindkettő kissé fényessé teszi az arcomat. A porlasztója valami botrányosan rossz, próbálta valaki Omorovicza spray-be átönteni?

Cosrx Galactomyces Alcohol-Free Toner

Cosrx Galactomyces Alcohol-Free Toner
2019. július 1.

Szinte vízszerű az állaga és bevallom, olyan, minta nem is tettem volna fel semmit. Felfújom, megszárad, nincs réteg - mondjuk ez jó dolog, de néha elgondolkodom, vajon használ-e bármit? Azt hiszem, az a megfelelő válasz erre a kérdésre, h rendszeresen használva (napi 2x) hozzáad egy kis pluszt a rutinhoz, amit az ember akkor vesz észre, ha elfogy. A flakon felénél tartok, előtte Niod SDSM2-t használtam, erre az ára miatt esett a választásom, illetve mostanában foglalkoztat a probiotikus-promikotikus bőrápolás, a bőr mikrobiomja és a fermentált összetevők.
Azt hiszem, az igazi hatásossághoz meg kellene mellé rendelni még az esszenciáját vagy más testvérét.
Bár a bőröm "szinte kifogástalan" állapotban van, nehéz megítélni, melyik terméktől is pontosan. Valószínűleg az egész rutinon múlik az ilyesmi.

Bobbi Brown Extra Repair Eye Cream

Bobbi Brown Extra Repair Eye Cream
2019. július 1.

Ekcémára hajlamos szemhéjra kerestem testes, sűrű krémet (natúr shea vajat próbáltam, de nem jött be).
Nagyon érzékenyek a szemeim, és sok szemkrémtől könnyezek. Bobbiban ezúttal sem csalódtam, a krém kiváló, pont olyan, amilyent szerettem volna.
Az ára mellett egyetlen hibája, h tégelyes, én spatulát használok hozzá. Illetve még az, h üveg a tégelye (ejtettem már ilyet álmos reggelen a mosdóba, a tégely összetört, a mosdó elrepedt).
Kevés is elég belőle. Szememet nem csípi, nem könnyezek tőle. Kizárólag este használom, sminkelni nem próbáltam rá, szerintem nem is lenne jó ötlet.

Update: Kb a felét használtam el, és az ekcémám azóta nem jött elő, pedig sminketek szinte minden nap. 5 csillag.

Sesderma Acglicolic Classic Body Milk

Sesderma Acglicolic Classic Body Milk
2019. július 1.

Szeretem a Sesderma termékeket, bár Magyarországon kevésbé ismertek. Webshop-ból rendelem.
Ár és kiszerelés tekintetében jobban megéri, mint a PC hasonló testápolója, ezért esett rá a választásom. Elfoglalt anyukaként előnyben részesítem a pumpás kiszereléseket.
Elsősorban a karomon, combomon lévő KP-t szeretném vele kezelni. Kellemesen beszívódik, nem csíp, nem szárít.
Ha elhasználtam, visszajövök update-elni.

La Roche-Posay Rosaliac Micellás Arctisztító Gél

La Roche-Posay Rosaliac Micellás Arctisztító Gél
2019. március 28.

Tévedésből vettem, figyelmetlen voltam és azt hittem, ez egy géles habzó lemosó. De nem az, egyáltalán nem habzik, hanem inkább olyan, mint egy arclemosó tej, és úgy is működik: felkenem, körkörös mozdulatokkal fellazítom a sminkem, majd letörlöm, lemosom és jöhet a második lépés, a habzó lemosó. Használtam már korongvattákkal is, szempillaspirált leszedte (nem vízálló), szememet nem csípte, nem homályosította el.
Érzékeny bőrömet nem csípte, nem irritálta.

NIOD Ethylated L-Ascorbic Acid 30% Network

NIOD Ethylated L-Ascorbic Acid 30% Network
2019. március 28.

Tinamuban vettem, második nekifutásra, mert először elriasztott az állaga. Pár hónap múlva mégis visszamentem érte.
Nem vagyok oda a propádiolos cuccokért, tudom, h nem nevezik olajosnak, de engem taszít az állaga .A legtöbb kétségem a felszívódásával kapcsolatban volt. Mégis nagyon vágytam egy igazán erős C-vitamin szérumra, a pigmentfoltjaim miatt.
G and G Calm down és Niod SDSM után valamilyen hialuron savas szérum, majd ez következik. Kb fél óra, h beszívódjon. Eleinte kicsit csípett, és az orcák is kipirosodtak. Egy idő után ehhez hozzá szokott a bőröm, már csak egy kis felmelegedést érzek, ami elmúlik mire szétkenem. Survival 0-t teszek fölé, de csak amikor már elmúlt az a fél óra. Estére ajánlják a használatát, szerintem nem lehetne jól rásminkelni.
Eleinte minden nap használtam, majd kb 6 hét után áttértem a heti 2 alkalomra.
Őszintén nem vagyok benne biztos, h szükségem van 30% C-vitaminra. Szépen kivilágosítja a foltokat, de nekem érzékeny a bőröm, kipirosodok tőle, és úgy érzem, érzékenyít is.
Nem tudom, az Inci utolsó 2 tétele vajon mennyit ad hozzá a felszívódáshoz, és a TO kistestvére mennyivel szívódik fel lassabban, Majdnem a fele megvan még, nagyon lassan fogy, mivel 2-3 csepp elég az egész arcra. Ha esetleg elfogy, a TO-t fogom megvenni, mivel enyhébb koncentráció.
Érzékeny bőrre nem ajánlom.

REN Ready Steady Glow Daily AHA Tonic

REN Ready Steady Glow Daily AHA Tonic
2019. március 28.

Első Ren termékem, webshopból rendeltem.
Tejsavas hámlasztót kerestem, mert nekem a glikolsav túl erős, és nagyon kipirosodnak tőle az orcák.
Nekem napi használtra sok, heti 1-2 alkalommal teszem fel, a T-vonalra koncentrálva. Sajnos a rozaceát előhozza, nagyon ég tőle az arcom.
Karokon lévő keratosis pilaris-ra is használom, elkél utána a testápoló, mert a bőrt nekem kiszárítja.
Illata nagyon enyhe, nem zavaró, citrusos. Nagyon természetes, nem az a parfümös erős. Nem hagy zavaró réteget, és jól beszívódnak az utána következő szérumok, krémek.
Szeretem használni, nem bántam meg, jó kis termék.