kneva

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Lierac Gel Douche Sensoriel Aux 3 Fleurs Blanches

Lierac Gel Douche Sensoriel Aux 3 Fleurs Blanches
2018. április 7.

Testolajjal együtt kaptam ajándékba.
A tusfürdőnek enyhébb az illata az olajhoz képest, de egyáltalán nem fiatalos, nehéz illat.
Kellemes volt használni, megszerettem az illatát, ami nem tartós, ezért is nem volt zavaró, használhattam a megszokott parfümömet utána.
Jól habzott, a bőrömet nem szárította. Ennek ellenére nem hiszem, h ennyi pénzért megvenném magamnak.

Lierac Huile Sensorielle Oil Aux 3 Fleurs Blanches

Lierac Huile Sensorielle Oil Aux 3 Fleurs Blanches
2018. április 7.

Ajándékba kaptam a hozzá tartozó tusfürdővel együtt.
Nem az a Nuxe-illat, amire ránézésre először számítottam. Nem fiatalos egyáltalán, kimondottan nehéz, erős illat. Szaglássza meg mindenki, mielőtt megvenné!
Maga az olaj kellemes állagú, testre használtam, szépen felszívódik. Idővel az illata enyhül és kifejezetten szerethetővé válik. Nem tipikusan száraz olaj, csúszós érzés használni, de nagyon könnyű a textúrája.

Balea Beauty Effect Tuchmaske

Balea Beauty Effect Tuchmaske
2018. április 7.

Nahát, ennyi jó vélemény, pedig a 2. összetevője a denaturált alkohol...
Impulzus vásárlás volt, szinte már be is álltam a sorba a pénztárnál, amikor ki tudja, miért, de visszanyúltam érte, és betettem a kocsimba a többi cucc mellé. Este fürdés után fel is tettem, de annyira erős volt az illata (sárga B.U. a 90-es évekből), hogy akkor néztem rá először (!) az INCI-re. Azért írom ezt le, hogy mások okuljanak a példámból, először kell az INCI-re ránézni, és utána a kosárba tenni...
Azért egy darabig fenn hagytam, nagy hatását nem tapasztaltam. Nem javított és nem is rontott a bőröm állapotán ez az egy alkalom. Mondjuk nagy elvárásaim nem is lettek volna 300 Ft-ért, de hyaluronsav-származék csak a közepén van az INCI-nek, közvetlenül az illatanyag előtt. Szóval lézetnek jobb termékek is ebben az árkategóriában, legyünk sokkal tudatosabbak ezután!

Stemm High-Amino Shampoo

Stemm High-Amino Shampoo
2018. április 2.

Még csak párszor használtam, szóval ez nem egy megalapozott vélemény. Azért írok mégis, mert szerintem nem is habzik annyira rosszul, mint amire számítottam. Ilyen szempontból számomra nem jobb és nem is rosszabb, mint a hajsamponok nagy többsége. Nekem eléggé zsírosodó, váll alá érő hajam van, kétszer szoktam samponozni bármilyen sampont használok. Először nekem szinte semelyik nem szokott rendesen felhabzani. (Ebből a Stemm-ből 2 pumpálásnyit oszlatok el a nedves hajon.) Öblítés után megismétlem a műveletet, és akkor már megfelelő mennyiségű és minőségű hab képződik. Amikor ezt is leöblítem, egészen csikorgós lesz a hajam, szóval elkél a balzsam (szintén Stemm).
Nekem eléggé érzékeny a fejbőröm, sok sampontól lesznek kis pattanásaim vagy inkább kiütéseim. Nagyon remélem, h ez a fajta most majd beválik. Levitték az árát, 9 euró körül van a kanadai oldalon. Sajnos viszont szinte soha sincsen készleten, fel kell íratkozni a listára, és ha jön az értesítés, akkor minél hamarabb lecsapni rá.
kb 2 hete használom másnaponta és úgy tűnik h máris vannak kis babahajacskáim.

Bobbi Brown Sheer Lip Color

Bobbi Brown Sheer Lip Color
2018. március 19.

Update: Elkezdtem használni a munkahelyemen, csupán azért, h végre elfogyjon. És azt kell mondanom, h egészen megszerettem. Egy hónap folyamatos napi használat után úgy gondolom, h felpontozom. Az tény, h ez nem egy EL Envy vagy egy MAC rúzs, amit elég egyszer áthúzni. Ezt sokszor (!) fel kell kenni, és rendszeresen utána kenni, mert valóban felszívódik, de mindig egy kis pigment az ajkakon marad. A pigmentek eloxidálódnak, szóval ez a babás ártatlan natúr rózsaszín egészen megsötétül, és azt gondolom, h ez a sötétebb magentása szín nekem jobban áll, mint az eredeti világos MLBB. 8 óra elteltével, amikor indulok haza, egészen elégedett vagyok. Elég sötét és mégis természetes, az ajkakat nem szárítja, hanem ápolja. De soha nem lesz tökéletes és hibátlan, kissé elkenődött hatást kelt a felszívódás miatt.
Mégis úgy éreztem, megérdemli a felpontozást. Kaptam bókokat is, h ez mennyire jól áll. Négyes alá.

Kezdem azzal, h tapasztalt rúzs felhasználó vagyok. Nekem a spring pink van meg, gyönyörű szín, természetes, DE idővel eltűnik a számról, még akkor is, ha nem eszem, nem iszom semmit. Ivást, puszit végképp nem bír ki. Nagyon nagyon sajnálom, mert a szín nekem telitalálat lenne természetes sminkekhez. (Azon gondolkodom, h megkeres ezt a szín a MAC-nél, hátha van valami hasonló tónus, mert az ő rúzsaikban eddig nem csalódtam. Azokban többnyire simán meg lehet ebédelni, és az ajkak színezettsége megmarad még akkor is, ha a rúzs lejön.) Ez kb csak egy színezett ajakápoló számomra. Chubby stick vagy Baby lips. Sajnos.

NIOD Survival 30

NIOD Survival 30
2018. január 20.

Amikor kibontottam az üvegcsét, tényleg majdnem dobtam egy hátast: nagyon-nagyon világos, és első látásra alapozónak tűnik, olyan erőteljes a színe. Megijedtem, pedig amúgy elég világos bőröm van.
A jó hír az, hogy fedése szinte nincs is, felkenve és eloszlatva a bőrön nem igazán látszik, ez megnyugtató. És azt vettem még észre, hogy amikor idővel micellás vizes vattával letörlöm, nem lesz annyira színes a korongvatta, mint azt vártam volna.
Egészen más állag, más sűrűség, más színvilág mint a Survival 0. Lehet h a 20-as lenne inkább a befutó, csak sajnos soha nem elérhető.
Nem szeretném nagyon lepontozni, visszajövök még update-elni ha elfogyott az üveg.

Hand Chemistry HA3 Hand Hydrator

Hand Chemistry HA3 Hand Hydrator
2018. január 20.

Nem nagyon szoktam 1-2 nap után véleményezni, de most muszáj: annyira, de annyira erős citromos illata van, hogy számomra már-már zavaró. Ha ezt tudtam volna, lehet h meg sem rendelem. A Naturland-os Sarokpuhító balzsam ugrik be elsőre, meg az, h ez olyan durván citromos, mint a wc illatosítók szoktak lenni. Alig hiszem el, h ez Deciem.
Nem szeretném nagyon lepontozni, sűrű krémnek tűnik, de hamar felszívódik, szinte teljesen, nem zavaró, nem zsíros, nem csúsznak tőle az ujjaim.
Majd még visszajövök megírni, h hogyan is alakult a kapcsolatunk.

NIOD Sanskrit Saponins

NIOD Sanskrit Saponins
2018. január 15.

Nagyon megszerettem. 2-3 naponta használom este. Olajos lemosás ,öblítek, jöhet a SS. Nekem azért több kell a babszem nagyságnál. Kb 20 Ft-os méretet nyomok ki. A zsírosabb bőrön nem habzik szinte semennyire. Mégis érzem h tisztít, mert szuper tiszta utána az arcom. öblítés után a mitesszereim kevésbé láthatóak és kevésbe sötétek. Mintha a felszínüket egy kicsit feloldaná és ezáltal nem olyan kifejezettek. (De azért nem szünteti meg őket.) Mindig átkenem a nyakam is, meg amennyi a dekoltázsra jut, azt is egy kicsit átdolgozom körkörös mozdulatokkal. A kádban szoktam tusolás előtt, mert ennek így neki kell vetkőzni.
Nekem nem húzódik a bőröm utána. De minden esetben követi további rutin.
Az illata nekem olyan zöldséges, valamilyen ragura vagy ételre hasonlít. Nem kellemetlen egyáltalán, inkább úgy mondom, h elsőre kissé szokatlan, de nem zavaró.
Dobozában állítva tárolom.
A használatok közötti napokon illetve reggelente PC Skin Balancing habzó lemosót használok.

Up: A 90 ml 4 hónapig volt elég. Utánrendeltem a nagy kiszerelést.

NIOD Fractionated Eye Contour Concentrate

NIOD Fractionated Eye Contour Concentrate
2018. január 15.

Amikor a 28 klinikai technológiáról olvastam, bevallom, valami erősebb vagy kifejezettebb hatást képzeltem el. Számomra ez a leggyengébb Niod termék, amit próbáltam, vagy mondom akkor úgy, hogy ami a legkevésbé tetszett nekem. Szépen kisimítja a szemkörnyéket, de van szarkaláb, amivel nem tud megbirkózni. Nyilván mérföldekkel jobb, mint egy drogériás, vagy mint egy gyógyszertári szemránckrém. Én olyan Lancome, vagy Estee Lauder kategóriába tenném. De csodát sajnos ő sem csinál.
Kb 2 vagy 3 hét kellett ahhoz, hogy fokozatosan kifejtse a hatását. Reggel - este használom, 1-2 cseppet teszek és körbe kenem a szemem. Nem csíp, nem homályosít, nem irritál, ez egy nagy plusz. Kicsit nehezen szívódik fel, és fényes marad a szemkörnyékem. Csak önmagában használtam, azért, hogy lássam a hatását.
Én azt gondolom, hogy úgy hat a legjobban, hogy a megszokott kedvenc szemránckrém alá kenjük, mint egy szérumot. Akkor felturbózza annak a hatását.
Napi kétszer használva kb 6 hétig elég. Erős 4-es.

NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex

NIOD Multi-Molecular Hyaluronic Complex
2018. január 15.

A legjobb állagú hyaluronsav, amit eddig használtam. Végre egy olyan készítmény, ami felszívódott a bőrömbe, nem pedig a felszínén maradt.
A kis kiszerelés volt meg, reggel-este használva kb 3 hétig tartott ki. Egy pipettányit tettem fel minden alkalommal. Jó lett volna, ha meg tudom állni és kevesebbet használok alkalmanként, de nagyon jó érzés volt, h ilyen szépen felszívódik.
Az ára mellett egyetlen negatívuma az illata: engem az újrahasznosított nyomtatópapírok szagára emlékeztetett, de nem volt zavaró, amire felkentem már el is illant.
Legközelebb a Hyalide-os kistestvérét fogom kipróbálni, mert annak kedvezőbb az ára, pont a felébe kerül.