kneva

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

NIOD Survival 0

NIOD Survival 0
2018. január 15.

Reggel-este használva egy hónapra volt elég. Niod HV fölé kenem, nagyon szépen felszívódnak, teljesen matt utána az arcom, nem hagynak zavaró réteget- pedig nekem elég zsíros a T-vonalam. Egy cseppet teszek a homlokomra a szemöldökök közé a Mac P+P pore control primerből, de az arcom többi része nem fényesedik ki estére sem.
Eleinte sokat értetlenkedtem rajta, hogy milyen már az, h fényvédő nélküli fényvédő? Most inkább úgy tekintek rá, mint egy utolsó lépésként alkalmazott szérumra, ami védi és erősíti a bőrt. Mivel a nap nagy részét szobában töltöm, korán reggel és este pedig nem ér napfény, így bevallom most csak ennyit használok. Ha majd jön a jó idő, akkor Survival 20 vagy 30-t fogok feltenni reggel, a 0-t pedig használom este.
Nagyon kellemes, zöldségekre emlékeztető illata van, és egy kicsit narancssárgás-barnás a színe. Úgy veszem észre, nem hagy színt a bőrömön, vagy nem igazán látható. Mégsem használtam semmi színezettet az elmúlt hónapban, annyira meg voltam elégedve a bőrömmel, ami neki és a HV-nek köszönhető.

NIOD Hydration Vaccine

NIOD Hydration Vaccine
2018. január 15.

Amikor legelőször kipróbáltam Jirkánál (köszi Jirka!), tudtam, h meg fogom venni. Így is lett, és most ő a kedvenc Niod termékem.
Egy hónapja használom, reggel-este, és kb a fele üveg fogyott el. Mindenféleképpen kell hozzá spatula, vagy egy kiskanál, ez az üveges kiszerelés nem túl felhasználó barát, (de kinézetre szerintem nagyon professzionális). Borsónyi mennyiséget oszlatok el a bőrömön, mivel nekem zsírosabb a bőrtípusom, így ennyi elég. Nagyon szép, matt lesz a végeredmény, nem síkos, nem csúszós, fényes, nem zavaró benne a szilikon. Meglepően jól felveszi a bőröm. Használok alá szérumot, fölé pedig a Survival 0-t, illetve esetenként a TO NMF-t.
Mindenféleképpen újra fogom venni.

NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist

NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist
2018. január 15.

Szeptemberben vettem itt egy bontott üveggel (innen is köszönet érte!), azóta használom kétszer egy nap és még van valamennyi az alján belőle.
Ha kibírnám, h csak szigorúan 2 fújásnyit fújjak reggel-este, akkor lehet h még tovább kitartana a 240 ml kiszerelés. Öltözködés előtt szoktam magamra fújni, hogy egy cseppje se vésszen kárba, és ami esetleg mellémegy vagy lehullik, az a dekoltázs bőrére kerüljön.
Nyilván nem egy nélkülözhetetlen darab, és jól hidratált, rendszeresen hámlasztott bőrön nem lesz olyan kifejezett a hatása. Ami miatt 5 csillagot adok neki, az az, (és erre másokat is bíztatok, h kipróbálja): fújok belőle a szana-szét száradt kézfejekre, és utána érzem, mit is csinál valójában ez a mist. Egészen más lesz a tapintása is a kezem bőrének, és igen, hagy valami kis réteget maga után, de nem zavaró, nagyon kellemes. Ha nem kenek fölé kézkrémet, akkor ez a kis réteg a következő kézmosásig fennmarad. Ha kenek kézkrémet és lefekszem aludni, akkor másnap reggel érzem a különbséget, mintha sokkal jobban hatna a kézkrém.
Folyamatos használat mellett szebbé teszi az arcbőrt. Használok előtte világoskék PC tonert, de nem minden este.

Velnea Body Shower Gel Sensitive

Velnea Body Shower Gel Sensitive
2018. január 7.

Bevallom legelőször azért vettem meg, mert a pénztár mellé voltak kitéve és akciós áron adták ezeket a tusfürdőket.
Később itthon meglepődve észleltem, mennyire kellemes és valóban kíméletes a használata. Egyáltalán nem szárította a bőrömet és az illata is isteni. Azóta ha Lillyben járok, minden alkalommal veszek belőle. Igazából nekem jobban bejön mint a Balea vagy az Isana.

Gyógyszertári Benzin

Gyógyszertári Benzin
2017. december 6.

Szem- illetve ajakecseteket, tusecseteket tisztítok vele (sűrűbb púder- illetve kabukiecsetek tisztítására inkább szappant használok).
Hátránya, h gyorsan párolog és kissé szárítja a természetes szőrt (mondjuk azt a szappan is szárítja).
Előnye, hogy fertőtlenít és h jól lehozza a zsírosabb kencéket.
Ragtapaszok eltávolításához kötelező, így mindig van belőle itthon.
Bevallom, h én át szoktam önteni egy külföldi gyógyszertárban vett műanyag benzines üvegcsébe, mert ebből a magyar gyógyszertári barna üvegből borzasztó hamar elpárolog, még akkor is, ha a kupakot jól rácsavarom.

Balea Body Vazelin

Balea Body Vazelin
2017. november 30.

Mindig csodálkoztam, amikor a drogériákban vazelint láttam, h vajon miért nem a gyógyszertárban veszik meg az emberek? aztán rájöttem a válaszra: ennek a tégelye igényesebb, jobban visszazárható és ennek a műanyagnak a felülete kevésbé porózus, szóval le lehet törölni és nem ragad, nem csúszik.
Személy szerint jó dolognak tartom a vazelint, mert az alkalmazása biztonságon. Nem allergizál, nem irritál. Gyógyszerkönyvi alapanyag.
Télen a kézfejemre szoktam egy picit kenni a kézkrém használata után. Otthoni hajfestéskor is hasznos, bekenem a homlokomnál a hajtőhöz közel illetve a füleimet.

Eveline Cosmetics Extra Soft SOS Kézkrém Száraz Bőrre

Eveline Cosmetics Extra Soft SOS Kézkrém Száraz Bőrre
2017. november 30.

Nem szeretném nagyon lepontozni. Internetes vásárlás végén adtam hozzá a kosaramhoz. Engem az SOS megtévesztett, mert azt gondoltam, h valami regeneráló csodakrém a tönkrement kezek helyrehozásához. Viszont ez egy könnyű kis nappali krémecske, nekem hamar felszívódik, jó illatú. Nappali kézkrémnek irodába ideális, de nekem valójában kevés. Kb 350 Ft volt akciósan, de mellényúlás a részemről.

Eucerin AtopiControl Kézkrém

Eucerin AtopiControl Kézkrém
2017. november 30.

Ma értem az első tubus végére, de az utánpótlás már itt figyel a polcon.
Kevésbé zsíros, mint a család tégelyes változata, eddig azt a fajtát vettem. Maga a termékcsalád nekünk nagyon bevált az ekcémák szinten tartására. Elsősorban a lányom ekcémás kezeire használjuk, de ebben a fűtéses téli időben az én agyonszáradt kezeimre is kenegettem, szépen rendbe tette őket.
Eléggé sűrű, nehéz krém, de a Neutrogénához képest kevésbé zsíros érzetű, a tégelyes Atopicontrol-hoz képest pedig kifejezetten könnyű állagú.
Esténként használtuk lefekvés előtt. Szerintem nappalra nem a legjobb választás, engem zavar ha a kezem ragad és foltot hagy mindenhol. Viszont a hígabb kézkrémek semmit nem csinálnak az agyonszáradt, mosónő-kezeimmel, az illatosítást leszámítva.
4 és 5 csillag közé tenném.

Bioderma White Objective Szérum

Bioderma White Objective Szérum
2017. november 17.

2016.09.20:
Nem irritálta a bőröm, de volt felkenéskor egy kis bizsergető érzés, ami elmúlt mire befejeztem a kenegetést. MInden este használtam. Rendszeres használattal elhalványította a pigmentfoltokat. (Fontos ilyenkor nappalra minden esetben fényvédő krémet használni! mert a foltok visszajönnek már az enyhe napsütéstől is!) Gyorsan el kell használni, nem érdemes tartogatni, mert ha a színe sárgára vált, akkor tudni lehet, h a C-vitamin elkezdett benne elbomlani! De írja is a csomagoláson, h felbontás után 2 hónap a szavatossági ideje. Alapanyag illata van, ami tetszett, megszerettem.
Nekem az Eucerin pigmentfoltokra való ecsetelője jobban hatott, hamarabb. De azt hiszem, ezt is újravenném, mert meg voltam vele elégedve. Most egy másik márkát használok, de lehet h vissza fogok térni ehhez.

Update 2017.11.17.
Újravettem. Az ampullában 0,640 g Ascorbyl Glucosid van, ezt 30 ml-ben oldjuk. Ha azt feltételezzük, h az oldat annyi gramm, ahány ml, akkor 2,13 %-osra jönne ki az aszkorbil glükozid koncentrációja (de valószínűleg nehezebb volt az oldat, mert az ahány g amennyi ml csak a desztillált vízre érvényes, le kellett volna mérni).
Valahogy most egy kicsit csalódott vagyok, hogy ilyen kevés C-vitamin vegyület van benne, és az enyhe csípő érzés a glikolsavnak köszönhető, amiről nem tudjuk, hogy hány % lehet (én olyan 5% körülire tippelem).
Jó emlékeim voltak róla, de az alkohol az INCI elején nem töltött el kellemes érzésekkel.
Minden nap használom, a bőröm enyhén szárítja, de nem bántja, az orcáimat nem irritálja, nem lettem tőle rozaceás. A pattanások utáni hegeket szépen halványítja, remélem, hogy a pigmentfoltokat is fogja. Nem veszek le csillagot.

Heliocare Oil-Free Compact SPF50 Kompakt Színezett Fényvédő

Heliocare Oil-Free Compact SPF50 Kompakt Színezett Fényvédő
2017. november 17.

Webshopból megrendeltem, bár nem nagyon találtam róla véleményt, illetve főleg spanyol nyelven amit én nem értek. Így egy kis izgalommal vártam a kézhezvételt.
Fair szín van meg, ez kellően világos és felkenve egyáltalán nem sárgás. Inkább fényvédő, mint sminktermék. Sűrű, krémes textúra, az applikátor amit hozzá adnak semmire sem jó szerintem. Ecsettel vittem fel, de eléggé csíkos a végeredmény (MAC 190). Igazából ez a krém semennyire sem szívódik be a bőrbe, hanem órák múlva is ott marad a bőr felszínén, és ha hozzá nyúlok az arcomhoz, akkor onnan letörlődik és csík marad a helyén. Szóval 2-3 óránként valóban újra kell kenni. Krémes pirosítóval, bronzosítóval szépen elegyedik. Fixáló púdert meg sem próbáltam a teejére tenni.
Eléggé fényes a finise. Nem mattul idővel sem . De nem is sárgul a színe.
Négyes alá.

Update: szeretem használni, mert nagyon szuper a színe. Világos rózsás tónusú bőrhöz szuper. A felkenéssel azért kell ügyeskedni, h szép legyen. Semennyire sem tartós, kb 4 órát bír ki, és vállalhatatlan lesz. Nagyon beleül a pórusokba és a ráncokba, valamint csúnyán megkopik. Pl ha telefonálok, akkor az arc oldaláról lejön. Szerintem nem lehet szépen touch up-olni. Játszótérre menés előtt felteszem, aztán hazaérve le is mosom. Így használgatom, de újravenni nem tervezem.
Meglehet, h a normál-szárazabb bőrűek jobban járnak vele.

Update 11.17.: Elővettem, és mivel szeretem a színét, feltettem egy reggel. És azt vettem észre, hogy így a téli hűvös és szárazabb levegőjű időszakban egészen másként viselkedik a bőrömön! Primert is tettem alá, nem ült a pórusokba bele és nem tapasztaltam azt sem, hogy lekenődik az arcomról telefonálás vagy érintés során. Bár az SPF 50-et feleslegesnek érzem ebben a Nap nélküli sötét szürkeságben, most nagyon jó használni és meg vagyok vele elégedve.