kneva

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Lierac Démaquillant Sminklemosó Olaj

Lierac Démaquillant Sminklemosó Olaj
2017. november 8.

Kedvenc olajos lemosóm (az 5-ből). Most vettem újra és egyből 2 flakonnal.
A rossz hír az az, hogy kivonják a forgalomból, de rá lehet akadni a neten.
Amiért tetszik az az állaga, kellően viszkózus, nem csöpög, nem megy mellé, jól siklik a bőrön. Maradéktalanul leöblíthető. Vegyes, zsíros bőröm állapotán nem rontott, hanem javított (használok utána PC habzó lemosót).
Illatos, ez lehet hogy valakit zavarhat.
A flakonja a legjobb flakon, a pumpája kifogástalan.
Csillagos ötös.

Uriage Tisztító Arclemosó Olaj

Uriage Tisztító Arclemosó Olaj
2017. november 8.

Szeretném azzal kezdeni, hogy nem vagyok paraffin-ellenes. Ez a flakon volt az ötödik fajta olajos lemosó, amit kipróbáltam, és nem igazán nyerte el a tetszésemet. Körkörös mozdulatokkal kenem, kenem, és nem szívódik be semennyire sem. (A többit addig szoktam masszírozgatni, amíg nem érzem, h a bőröm elkezdi felszívni, ez kb 2-3 perc, és akkor öblítek. Általában ennyi kell, hogy a színezett fényvédőt vagy a BB krémet tisztességesen lehozza.) Vízzel érintkezve kifehéredik ez is, viszont hagy egy réteget a bőrön, nem érzem azt, hogy maradéktalanul lemostam. Mondjuk ez nem zavaró, mert használok utána habzó lemosót is, mégis valamiért úgy érzem, hogy ez a fajta olajos lemosó nem lett a kedvencem. Száraz bőrűek inkább fogják szeretni.
Webshopból rendeltem, gyógyszertárban még ezzel a fajtával nem találkoztam.
Amit nem értek, az az, hogy miért raktak bele illatanyagot.

Mincer Pharma AntiAllergic Nyugtató Arclemosó Olaj

Mincer Pharma AntiAllergic Nyugtató Arclemosó Olaj
2017. november 8.

Webshopból rendeltem. Amint kézbe vettem, tudtam, h ennek az a baja, hogy bizony nagyon-nagyon híg. A flakonja nem jó semmire, áttöltöttem egy másik márka pumpásába. Azonban így is nagyon folyik, csöpög, mellémegy és aztán gondolkozhatok, mivel mossam ki az olajos foltot a ruháimból.
Szigorúan csak a zuhanyzóban állva lehet használni.
Előnye, hogy a többi márkázok képest olcsó, én 2500 Ft-ért rendeltem, de később láttam fele ennyiért is másik webshopban. (Mondjuk ilyenkor a szállítási költségeket is érdemes összehasonlítani.)
Egy próbát megér, ajánlom mindenkinek. Hipoallergén, illatmentes, kíméletes.

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus
2017. október 15.

Nekem a lilás színű van meg. Az én szemeimen tartós. (A Lancome Genifique szemkrémmel nem szerették egymást, ha az esetleg ráment a szemhéjamra, akkor képtelenség volt a tusvonalat meghúzni.)
A használata olyan száraz érzés, nem tudom ezt jobban megfogalmazni. Nem eléggé zselés az állaga, nem csúszik eléggé. De ezért pontot nem vonok le, szépen lehet vele dolgozni.
Lapos ecsettel használom, azt ajánlotta hozzá a sminkes lány az üzletben a tusecset helyett. (Van amúgy MAC 209-es tusecsetem és azzal sem lesz szebb az eredmény, mint a lapossal.)

Sába Gyermekfürdető Bőrvédő Vitaminokkal (pH5)

Sába Gyermekfürdető Bőrvédő Vitaminokkal (pH5)
2017. október 13.

Valóban nagyon jó termék és sokkal olcsóbb, mint a patikai márkák gyermek/baba fürdetői. Jól habzik, jól tisztít, kíméletes. Kislányomnak ekcémás a bőre, és ez a fürdető jó szokott rá lenni, nem irritálja. Nagyon enyhe az illata.
Herbaházban szoktam megvenni, de valóban nincs mindig készleten. Azokban az internetes webshopokban sincs, ahonnan én egyébként szoktam mást rendelni. Ezt a fajtát még gyógyszertárban sem találtam eddig, ott általában az intim lemosók szoktak lenni. Nagy kár, hogy nincs Sába termékekből a nagyobb drogéria láncokban, úgy könnyebben hozzáférhető lenne.

The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5%

The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5%
2017. október 9.

Számomra ez egy nagy mellényúlás volt, pedig szépen írják, hogy nem jó érzékeny bőrre. Én személy szerint a bőrömet közepesen érzékenynek sorolnám, ritkán adódik gondom vele.
Egy több lépcsős esti arcápolási rutin utolsó lépésének tettem fel heti 2 alkalommal 4 héten keresztül. Képtelen vagyok az egész arcomra használni, mert nem csak csíp, de inkább a "melegítő érzést" én úgy mondanám, hogy kissé éget. Nagyon kipirosodnak az orcáim tőle, egészen rozaceásnak tűnök. Ha előtte BHA-t használok, akkor ezek a tünetek mind fokozottan jelentkeznek.
Nem szeretném nagyon lepontozni, de összességében megbántam, hogy megvettem. A nap okozta károsodások nyomainak eltüntetése volt az a mondat, ami engem sajnos megfogott. Megpróbálom elhasználni csak a homlokomra.
Még azt is kiemelném, hogy rendkívül híg, nem marad benne a pipettában, hanem csepeg össze-vissza, nagyon kell ügyeskedni, hogy ne csepegtessem le magam vagy a kürdőszobai környezetet.

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2017. október 9.

Tényleg nagyon csíp, Azutatir-ral értek egyet: addig csíp, amíg el nem alszom... mert amikor már nem csíp, és hozzáérek a bőrömhöz, érzem a dörzsölő érzést és akkor újra csípni kezd....úgy érzem, nem is tudom kenni, csak paskolgatni, illetve, ha krém fölé kenem, és nem alá, akkor nem csíp annyira. Vajon akkor azért használ? Eddig csak a homlokomra tudtam kenni, kicsit bánom, h megvettem, de mindig szerettem volna magas koncentrációban C-vitamint. De ez sokkal jobban csíp, mint bármi, amit eddig használtam.
Ja, és nagyon olajos az állaga, szinte alig, vagy inkább be sem szívódik a bőrömbe.

Update: Lassan egy hónapja használom, az az igazság, hogy nem szerettem meg, mert csíp, karcol és nagyon olajos az állaga, nehezen szívódik be (lehet h száraz bőrűek itt előnyben vannak!). Elhasználom a homlokomon lévő pigmentfoltokra, de egész arcra kenni képtelen vagyok és kizárólag este tudom használni, akkor is úgy, h felkenem mielőtt a gyerekekkel kezdem az esti rutint, így kb 2 óra hosszat hagyok felszívódni, hogy ne fogja be a párnámat. BHA oldat és szérum fölé kenem. Én a hialuronsav jótékony hatását nem észlelem, de világosítani világosítja a foltjaimat. Nem hinném, h újra veszem, inkább valami másra ruháznék be.
3 és fél csillag.

Update 05.21.: Bármilyen utálatos is a használata számomra, azért el kell ismerni, hogy másnaponkénti használattal javított a pigmentfoltjaimon. De újravenni, biztosan nem fogom, alig várom, h elfogyjon.

Update: Meg kell követnem a terméket, mert hatásában valóban nem fogható az általam használt többi C-vitaminos vagy C-vitamin derivátumos kencékkel. Hatásos, csak kellemetlen a használata. A reggeli rutinba számomra egyenesen lehetetlen beilleszteni. Mégis fontolgatom, hogy újra veszem. Adok még egy csillagot.

The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12%

The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12%
2017. október 9.

Most fogyott el az üvegcse. Reggel - este használtam minden nap, és így 6 hétre volt elegendő.
Nagyon kellemes a használata, nem csíp, beszívódik, nekem tetszett h ez egy vizes oldat. Stabil és nem sárgul meg. Viszont a hatása sem éri el a csípős, C-vitaminos kencékét. Nem mondanám, hogy túl sokat halványított a pigmentfoltjaimon.
Előtte a 23% Vitamin C Suspension-t használtam, ami rendkívül csípett és a sűrű, viszkózus, nehezen beszívódó állaga miatt nem tudtam nappalra használni. Viszont az szebb bőrképet adott másnaponkénti használattal, mint ez a 12%-os napi 2-szeri alkalmazással.
Valóban nem tudom eldönteni, melyiket is rendeljem újra.
Ez az Ascorbyl Glucosid oldat felkenés után hamar beszívódott, viszont hagyott egy kissé fényes, ám rendkívül ragadós, tapadós réteget a bőrömön, úgy gondolom, hogy a glükozid miatt. Erre kentem általában száradás után a világoskék PC szérumát, és miután az is beszívódott, nem volt már több réteg, ami zavaró lett volna.
Most azt gondolom, hogy vagy ezt kellene reggelre és a másik, 23% C-Vitamin Suspenziót pedig estére, vagy megrendelem ezúttal a Hylamide C-vitamin szérumát és teszek egy próbát azzal.

Gucci Bloom

Gucci Bloom
2017. szeptember 20.

Mintám volt belőle, képeslap lehúzható fóliával. A két csokrómra és a nyakamra is jutott belőle.
Erőteljes virágillat, de nem virágszálaknak! Nagyon intenzív, erős, nekem elsőre a liliom ugrott be, meg h azokat a csokrokat nem is lehet benn a szobában tartani, olyan fejfájdítósan erős. Kb 10 perc elteltével előbúj belőle az Estee Lauder Pleasuras Intense, aki emlékszik rá, ismeri, már nem gyártják szerintem.
Jó 15 perc eltelik és akkor előjön valami meleg, sűrű, de még mindig virágos illat. Enyhébb jóval, de még mindig erőteljes. Ez a fázis jött be nekem a legjobban. Igazából nem az én világon a virágos illat, de igényesnek és erőteljesnek találom.
Én érettebb vagy erősebb testalkatú hölgyeknek ajánlanám, olyanoknak, akik tudják viselni, különben ez az illat elnyomja a tulajdonosát szeintem.
Tetszik a kép is, bár a legelöl lévő vasvirágok, vagy rézvirágok szerintem eléggé illattalanok a valóságban.

Chanel Gabrielle EDP

Chanel Gabrielle EDP
2017. szeptember 20.

Mintám volt belőle, az a fajta ami egy alkalomra elég: papír lapocska fóliával, alatta pár csepp parfüm. A két csuklómra és jobbról balról a nyakamra volt elegendő.
Ha ez Gabrielle, akkor itt még nem mademoiselle hanem enfant: erdei gyümölcsös cukorkás illat, semmi különös, mint egy öblítő vagy egy dezodor, kellemesen semleges. Számomra nagy csalódás a Chanel No 5, No19, Allure, Coco, Coco Mademoiselle-hez képest.
Leszáradás után ugyan előbújik valami kellemesen fás, kissé nehezebb, töményebb illat, de csak nagyon-nagyon enyhén.
Annak ajánlom, aki a hétköznapokra keres enyhe, senkit nem zavaró illatot. Ez biztosan nem fogja irritálni az érzékeny orrú kollégákat, iskolában a tanárokat.
Chanelhez képest ez szerintem nagy-nagy jóindulattal is csak egy gyenge közepes.
Ha az ára nem annyi lenne, amennyi, megvehetném az unokahúgomnak ballagásra. Akár a nyolcadikosra... :-(