kneva

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2017. szeptember 19.

Felkenve nagyon szépen mattra szárad, olyan, mintha primer lenne a bőrömön. Kitölti az apró ráncokat és kisimítja, hidratálttá teszi az arcbőrt. Egyetlen hátrányt emelnék ki: az én zsírosabb bőrömön kukacosodik. Nem lehet vagy nagyon szépen felvinni rá a fényvédőt illetve nehéz rá szépen sminkelni folyékony termékekkel.
Előnye a baráti ára. Számomra ez a termék az ampullás kiszerelésű hyaluron savakhoz hasonlít. Kevésbé szívódik fel, és a bőr felszínén marad, h azt védje.
Termálvíz spray-t szoktam ráfújni. Ezt egyszer az Estee Lauderben mondták nekem, h a hyaluron savas készítmények előtt/után mindig fújjak fel plusz nedvességet.
Nem fogom újra venni, hanem megrendelek egyet a drágább testvérei közül. Lássuk, azok mit tudnak.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

07.17. :
Én főleg a szemeim puffadtsága miatt vettem meg (no meg a C-vitamin és a remek ár sem volt mellékes). Két kisgyermekem van, évek óta kialvatlan vagyok. Karikáim is vannak, bár nem sötétek. Én Uriage Isofill szemránckrém alá kenem, egy-egy cseppet mindkét szemem alá, majd körbe kenem. Amíg várom, h felszívódjan, akkid mehet az esti rutin többi része. Zselés és mégis kissé olajos az állaga, nekem nem szívódik be rögtön. Önmagában kevésnak érzem, mert nekem már alakulnak a szarkalábaim.
Nekem a püffedtséget szépen lehúzza. Napi kétszer használom. És amit még észrevettem: van a jobb szemem közelében egy nagyobbacska májfolt, nem túl sötét de azért látható. Minden nap fényvédőzöm, de a szemkrémet felteszem és sokszor akkor jut eszembe a halványító szérum, h "na megint elrontottam a sorrendet". De ez a kis csoda ampulla elhalványította! Nem egész egy hónapja használom. Rendkívül meg vagyok vele elégedve. Ha valaha elfogy, biztosan újra fogom venni.
Nekem ez a minimalista design is bejön. Olyan mint egy gyógyszer, és valóban olyan hatásos is! Nagy a kiszerelés (30 ml), biztosan sokáig elég lesz.

Update 09.19. : Most van félig az üveg. Naponta kétszer egy-egy cseppet használok a szemek köré.

Fusswohl Bőrfeszesítő Lábápoló Krém Q10

Fusswohl Bőrfeszesítő Lábápoló Krém Q10
2017. szeptember 19.

Amilyen jónak tűnt az összetétele, annyira nem használ semmit. Ez egy hidratáló krém, és a kiszáradt, megkeményedésre hajlamos bőrrel nem kezd semmit.
Lehet, h csak a lábfejre használva vagy kézfejre használva jó lehet, olyan valakinek, akinek amúgy is fiatalos és hidratált a bőre.
Nekem ez mindenféle képen kevés. Illata savanykás, nekem az volt a kétségem, h vajon megromolhatott-e?
Egyetlen előnye a könnyű hozzáférhetőség és az alacsony ár.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2017. szeptember 19.

Szinte az összes TO terméket kipróbáltam, és ez lett az egyik kedvencem.
Valóban gyorsan fogy, kettesével kell rendelni. Vagy inkább úgy mondanám, h ennek nagyon különleges az állaga. Talán jobban rátapad belülről a tubusra és kissé nehéz kinyomni. Nekem már a legelején az volt az érzésem, h a tubus nincs is tele.
Más részről pedig "száraz" érzés felkenni, nem siklik a bőrön, mint az olajos vagy szilikonos társai. Nagyon szép, matt lesz a végeredmény. Nekem az az érzésem, h akármennyit feltehetek, beszívja a bőröm. Ez valójában nem igaz, mert ha sokat kenek, később kukacosodik. El kell találni a megfelelő mennyiséget. Én kifejezett bőrvilágosító hatást nem észleltem, de gondolom, h azért, mert rendszeresen használok C-vitaminos készítményeket is folthalványításra.
Nagyon szépen összehúzza a pórusokat. Szabályozza a zsírosságot, úgy is mondhatnám, h szárítja a bőrömet. Egy tubussal szinte elhasználtam, de nem sikerült teljesen kikísérletezni, h heti hány alkalom lenne nekem a megfelelő.
A TO hyaluron savas szérumával nem szeretik egymást, nekem úgy tényleg nagyon kukacosodik, ha egymás fölé kenem őket.
Mindenféle képen újravevős.

Uriage Cicactive P.I. Krém

Uriage Cicactive P.I. Krém
2017. szeptember 19.

Álltalában a LRP cicplast-ját szoktam venni, de ez volt jobb árban, így erre esett a választásom. Ennek kicsit hígabb az állaga, jobban kenhető. Nekem mégis a LRP állaga a szimpatikusabb.
Ami nem tetszik, az az illata. Bár azt írja rajta, h illatmentes, valamelyik összetevőjét én igencsak szagosnak találom.
Most lézeres kezelés után használom a bőröm megnyugtatására. De borotválkozás után is nagyon jól helyrehozza az érzékeny bőrt.

Betty Baby Krem

Betty Baby Krem
2017. szeptember 19.

Nyaralás alkalmával vettem gyógyszertárban. Valójában sós vizes orrspray kellett nekem, és akcióban a popsikenőcs mellé adták a spray-t ajándékba. Pelenkázás során meg amúgy is sok kenőcs fogy nálunk, így került hozzám.
Az illata a klasszikus kék Nivea illatára emlékeztet. Ezt teljesen feleslegesnek tartom, személy szerint inkább preferálom az illatmentességet, különösen, ha kisbabákról vagy gyerekekről van szó. Más kifogásom nincs a termékkel kapcsolatban, teljesen rendben volt, elhasználtuk.
Az jó, h a tégely csavarós, mert a patikai kenőcsöket utazáskor szállítani egy rémálom, különösen meleg időben. Mivel a kevésbé minőséges tégelyekből aztán folyik minden mindenfelé.

Hydrophil Közepesen Puha Fogkefe

Hydrophil Közepesen Puha Fogkefe
2017. szeptember 14.

Nagyon megtetszett a Müllerben, h ez organikus, meg bambusz, meg vegán, meg milyen jó. Nos, a közepesen puha sörték szerintem egészen kemények. Túl hossz a feje, és nem férek hozzá megfelelően a hátsó fogakhoz. Olyan ormótlan. Rossz, h ilyen egyenes a nyele. Nem esik jól kézre és rossz is vele fogat mosni.
Magam sem értem, h miért cseréltem le az elmex-emet erre, mindig azt szoktam venni.
Ez nekem kb olyan, mint azok a vacak, eldobható, ingyenes fogkefék a hotelekben, csak ez organikus meg jó drága.

Rival de Loop Hydro Booster Szemkörnyékfrissítő Tapasz

Rival de Loop Hydro Booster Szemkörnyékfrissítő Tapasz
2017. szeptember 14.

Időnként szoktam venni, számomra kellemes a használata. Nagy, tartós hatást ugyan nem tapasztalok. Én hosszabb ideig fent hagyom, mint ami rá van írva (10-15 perc) és amikor leveszem a finom kis ráncok valóban kisimultak. Felkenem a szokásos szemránckrémemet, de utána pár óra elteltével a szemkörnyékem ismét olyan, mint volt. (koromból adódóan azért a mimikai apró vonalak meglátszanak).
4 csillagot adok, mert szeretem használni, időnként egy kis plusz kényeztetés. Előnye a pakolásokkal szemben, h feltehetem a szemüveget és tehetem a dolgom.
Hergestellt in Südkorea - szóval ez K-Beauty, Dél-Koreában gyártják, ezért is szimpatikus.

CV Cadea Vera Collagen Ampulla

CV Cadea Vera Collagen Ampulla
2017. szeptember 14.

Nekem ő jobban tetszett a hialuron savas társánál, mert kevésbé volt olajos, viszkózus az oldat, és a vegyes bőrömbe jobban fel is szívódott. Semmilyen csípő érzést vagy irritációt nem észleltem.
Két estére volt elegendő a 2 ml úgy, hogy a nyakra és valamennyire a dekoltázsra is kentem belőle. Ha jobban beosztom, 3 alkalom is kijött volna belőle, de egy ilyen feltört ampullát nem tudok korrektül hogy és hol tárolni. (talán ha egyedül használnám a fürdőszobát, akkor esetleg nem kellene félnem, h valamely családtagom fellöki).
Nagy hatása őszintén szólva egy ampullának nincs. Felkenve szép a bőrkép, feltöltött, hidratált, mintha primer lenne rajta. Este használtam és másnap már nem éreztem a hatását. Nem láttam nagy változást a bőrömön. Feltételezem kellene rendszeresen heti 1-2 ampulla, a tartós hatás kiváltásához. Ár / érték arányban kiváló, aki Müller közelében lakik, annak könnyen beszerezhető. Használata egyszerű, esti rutinba jól beilleszthető.

Sesderma Screenses Color Compact Sunscreen Fényvédő Arcra SPF50

Sesderma Screenses Color Compact Sunscreen Fényvédő Arcra SPF50
2017. szeptember 14.

Nyár végén érdemes fényvédőkre vadászni, a leértékelések miatt. Webshopból vettem, 4500 Ft-ért.light szín színeA zíne a Bioderma hasonló kompaktjának light színének felel meg. Nekem egy picit sötét, de legalább nem sárgás. Mivel nincs erős fedése, szépen eloszlatható a bőrön, nagyon természetes, illeszkedik a világos, rózsás tónusú bőrömhöz (általában az ivory színek szoktak jók lenni nekem).
Nem fényes, nem ül bene a pórusokba, ráncokba. Egyenletesen kopik. Reggel feltéve simán kibírja délutánig anélkül, h vállalhatatlan lenne.
MAC ecsettel viszem fel, az applikátorát nem próbáltam ki.