kneva

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. június 24.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Brische Gelée Mitza Crio Gel

Brische Gelée Mitza Crio Gel
2017. szeptember 13.

Ez egy csúf INCI második helyen a denaturált alkohollal. De ha azt veszem, h a narancsbőr a test természetes állapota, az eltüntetése meg valójában a természetes állapot elleni hadjárat, akkor mégis lehet, h elfogadható egy-egy ilyen rossz hírű összetevő. Persze lehet, h tévedek, de kellemes, bőrbarát anyagokkal vajon harcolhatunk-e sikeresen a természetes állapotok ellen? Úgy gondolom, azokkal inkább támogatni lehet.
A filozófia után térjünk rá a krémre. Ez annyira hűt, hogy az már szinte fáj. Komolyan. Rendkívül kellemetlen érzés.
Nem is teszek fel nagyobb mennyiséget, hanem kevéssel kenem át vékony rétegben a combomat, mert nagyon-nagyon hűt.
És annyira mentolos-kámforos, hogy ha a nyitott tégely fölé hajolok, csípi a szemem.
Nagy mennyiség és jó ár-érték arány, és azt írja rajta, h professzionális felhasználásra készült (masszőr, kozmetikus számára, gondolom én).
Zöld színű, átlátszó, kissé ragadós gél. Ha lecsavarom a tetejét, akkor az alatt van még egy műanyag fedő, amit rá kell pattintani. Kozmetikusnál láttam ilyen tégelyeket.

Uriage Bariésun Stick Mineral SPF50+

Uriage Bariésun Stick Mineral SPF50+
2017. augusztus 31.

3190 Ft-ért vettem online. A színe enyhén rózsaszínes-bőrszínű. Sajnos felkenve eléggé fehéres, amolyan highlighter- szerű. Az eredeti tervem az volt, hogy a homlokomon illetve a szemem melletti pigmentfoltokra kenem, biztos ami biztos alapon a fényvédőm fölé. Nem lehet szépen eldolgozni és mindig érzek egy kis késztetést, h inkább az arccsontokra kenjem és kontúrozzak vele.
Így végül a gyerekek arcára használom, őket még nem zavarja, hogy fehéresek-e vagy sem.
Esetleg síeléshez tudnám még elképzelni.

FaceLove Panda Face Biocellulóz Maszk Rózsával

FaceLove Panda Face Biocellulóz Maszk Rózsával
2017. augusztus 29.

Szép és főleg hosszú összetevőlista, szépen hidratálta a bőrömet. Az állat print tényleg nagyon vicces, de inkább a fiatalosabb lelkületűeket célozza meg, a gyerekeimnek is nagyon tetszett például. Nekem elég furcsa volt magamat pandaként látni, de kutyára is ugyanennyire hasonlított szerintem. Egy kissé idétlenül éreztem magam. Mindenesetre üdítő látvány volt a fehér maszkokhoz képest, de erre nem adok külön pontot. Nem választanék mintásat a sima helyett.
Maga a maszk teszi a dolgát, de túlárazottnak tartom. Lehet, hogy hosszabb távon és rendszeresen használva érezhető a wow-effektus, de szerintem az olcsóbb verziók is tudnak ennyit (és most nem a 200 Ft-osokra gondolok, hanem pl a My Hsin Ni-re). Én egy maszkot tettem fel összesen, és végig nem voltam benne biztos, h érdemes volt-e megvenni 2000 Ft-ért.
Éjjelre tettem fel és hagytam teljesen megszáradni, meg el is aludtam benne. A tasakban maradt folyadékot még legalább 3 estén keresztül használgattam a rutinom utolsó lépéseként.

CV Cadea Vera Vital 25+ Hyaluron Booster

CV Cadea Vera Vital 25+ Hyaluron Booster
2017. augusztus 10.

Tegnap láttam ezt a terméket a neten, és este el is mentem a Müllerbe, h megvegyem :D Az ára egy vicc.
Nekem nem jön be ez a gránátalmás-vonal, mert csípett az orrom tövénél. Más CV gránátalmás termékek is csíptek eddig.
Clinique Mild Clarifying és G&G Calm Down után tettem fel a már megszáradt arcbőrre. Teljesen vízszerű oldat, egyáltalán nem hatott zsírosnak, pedig arra számítottam. Felkenéskor kifehéredett, vagy inkább felhabzott, nem tudnám megmondani. Majd fokozatosan felszívódott. Bár csípett, azért nem mostam le, vártam, h mi fog történni. Mattra száradt, a bőrön kipihent és kisímult lett tőle.
Fél ampullát használtam el. Nem rossz, nem pirosodott ki a bőröm tőle, de a csípő érzés miatt biztosan nem venném újra. Már útban van hozzám a The Ordinary Hyaluronsavas széruma.

HERBioticum Vadgesztenyés Lábkrém

HERBioticum Vadgesztenyés Lábkrém
2017. augusztus 10.

Átellenőriztem az INCI-jét, nincs benne DMDM, és egy-két tételnyi különbség van még. Változtattak az összetételen?
Szerintem ez egy nagyon jó kenőcs, lábdagadás ellen hatásos, de akkor 3-4 alkalommal kell kenni naponta.
Kellemesen hűsít, verhetetlen ár-érték arány, szeretem használni. Egyszer már újravettem.
Illetve kétszer. Mert a második vásárlásnál észleltem, hogy a krém nem hűsít. És illatos. Ezután vettem a harmadik tégelyt, ami ugyan olyan volt, mint a legeső, ami már elfogyott. Összehasonlítottam a második és a harmadik vásárlásom krémeit és a krémek állaga sem egyforma. Nem is tudom, hogy mit gondoljak? Mi lehet a 2-ban?
Amúgy az 1. és a 3. öt csillagos.

Panarom Damaszkuszi Rózsavíz

Panarom Damaszkuszi Rózsavíz
2017. július 31.

Először is azzal kezdeném, hogy az illata nem rózsa parfüm illatú, hanem annál sokkal természetesebb, éppen ezért nem olyan kellemes, mint a mesterséges illatú rózsa-termékek, vagy mint a rózsalekvár vagy a bulgáriai nyaralásról hazahozott rózsaolaj. Elsőre egy kicsit büdösnek tűnhet. Magam is meglepődtem, amikor kézhez kaptam és beleszagoltam. A levelek, a szárak illata is érződik rajta.
Vattakorongra teszek belőle és tonik helyett vagy tonik előtt áttörlöm vele az arcom. Egy kicsit hidratál.
Nem vagyok benne biztos, hogy újra venném-e?

Update: majdnem teljesen elhasználtam, és egészen megszerettem. Már az illatát sem érzem olyan büdösnek. Nagyon jó kis termék, és újravenném.

Estée Lauder Advanced Night Micro Cleansing Foam

Estée Lauder Advanced Night Micro Cleansing Foam
2017. július 31.

Itt vettem egy delux mintát egy kedves krémmániástól, később neszis csomagban is volt egy kisebb minta. Folyékony lotion, ami arcra kenve valamennyire kihabosodik. Előtte használtam pár korongvatta mici vizet, majd ezzel folytattam a sminklemosást. Szépen tette a dolgát, mindent tökéletesen eltávolított.
Szeretem az Estée Lauder-t, de egy cseppet túlárazottnak érzem a terméket, nem hinném, hogy teljes áron beruháznék rá, nem nékülözhetetlen. Ha még lesz delux mintám belőle, szívesen elhasználom.
Egyébként is alaposan tisztítom esténként a bőröm, több lépcsős rutinom van, úgyhogy sajnos (?) nem észleltem jobb felszívódást. A barna üveges szérumot nekem amúgy is szépen felissza a bőröm.

Update: Vásárláskor neszis csomagban kaptam egy újabb delux mintát, és ennek az állaga egészen sűrű, olyasmi, mint a borotvagél, mikrohab lesz belőle ahogy elkezdem dörzsölni. Az előzőleg használt deluxok egészen folyékonyak voltak.
Úgyhogy ezt most nem is értem.
De még mindig túlárazottnak tartom.

Mixa Cold Cream Multi Comfort Kézkrém Kiszáradt és Érzékeny Bőrre

Mixa Cold Cream Multi Comfort Kézkrém Kiszáradt és Érzékeny Bőrre
2017. július 31.

Ez egy 5 csillagos termék! Bár a kézkrémek igazából télen bizonyítanak, remélem nem fog nekem ő sem csalódást okozni!
Az ára kissé magas, drágább mint a Neutrogena, ami számomra az arany-standard.
Éjszakára használom, mivel az állaga nagyon sűrű, viszont egy alkalom hatása elég egy egész napra. Meg vagyok elégedve, akció alkalmával vagy legkésőbb ősszel mindenféleképpen újra fogom venni.

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50

Paula's Choice Resist Youth-Extending Daily Fluid SPF50
2017. július 31.

Nagyon jó, könnyű textúra, sokkal hígabb, mint a gyógyszertári társai. Delux mintát használtam el.
Sajnos eléggé fényes tőle a bőröm. Pedig nem ezt ígéri. Nekem túl sok smink alá, ebben a melegben főleg.
Legközelebb a Clear nevű társára ruházok be, őt nem venném újra.

L'Angelica Sensitive Teeth Ginzeng és Gojibogyó Kivonattal

L'Angelica Sensitive Teeth Ginzeng és Gojibogyó Kivonattal
2017. július 31.

Rágógumi íze van és egy kicsit gyengén habzik. Dm-ben néha van akció, ha kettőt veszel, akkor olcsóbb, én is így vettem. Aki mentolmentes, nem csípős fogkrémet keres, annak ideális. Én pl a terhességeim alatt kerestem ilyeneket, mert kevésbé volt hányingerem az ilyen ízektől.

Update: leveszek egy csillagot, mert a fogaim érzékenységével semmit sem csinál, ugyanolyan érzékenyek a hidegre, melegre, savanyúra, szóval össze sem hasonlítható az Elmex-el, például.