knifeofdreams

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Urban Decay 24/7 Glide-On Szemceruza

Urban Decay 24/7 Glide-On Szemceruza
2012. október 14.

Életem legjobb szemceruzája. Már régóta keresek egy atombiztos fekete szemceruzát, és végre megtaláltam. A Perversion szín boldog tulajdonosa vagyok, ami egy elképesztően gazdag, matt fekete. A ceruza maga nagyon krémes, és ha megszárad, zuhany legyen a talpán, ami lemossa az emberről :) A felső vízvonalra és a szempillák tövébe szoktam használni minden reggel, hogy egy kicsit határozottabbak legyenek az alapjáraton szőkés szempilláim, és kicsit vastagabbnak tűnjenek ott is, ahova a szempillaspirál varázsereje már nem ér el. Ez a ceruza a vízvonalamon nem egyszerűen tartós, hanem szinte lemoshatatlan! Én megtaláltam az igazit!

NARS Pirosító

NARS Pirosító
2012. október 14.

Orgasm :) Nagyon szeretem ezt a pirosítót, most gyakorlatilag minden nap használom, és őszintén szólva kellemes meglepetés volt még a sok jó vélemény mellett is, amit hallottam róla. Attól féltem ugyanis, hogy már-már túl pigmentált, és nehezen fogom majd tudni visszafogottan használni, de egyáltalán nem így lett. Jól pigmentált, de nem annyira jól, hogy a bőrömhöz ér, és egyből bohóc arcot csinál. Szépen el lehet dolgozni, tartós, még a munkanap végére is megmarad, ennél több nekem nem kell. Kicsit porol, ez az egyetlen negatívuma szerintem, de már megtaláltam azt az ecsetet, amivel ez a probléma minimálisra csökkethető. Az árnyalatot is telitalálatnak érzem, ad egy kis egészséges ragyogást az arcomnak a kórterem megvilágítású irodában is :)

Estée Lauder Double Wear Stay in Place Korrektor SPF10

Estée Lauder Double Wear Stay in Place Korrektor SPF10
2012. október 14.

Tényleg hosszan tart, nem gyűrődik be a nap végére a ráncocskákba, ha megszáradt, a helyén is marad. Azért kap tőlem csak 4 csillagot, mert szerintem nem túl jól építhető. A kevés alvás utáni sötét karikákhoz rétegezni kellene, de úgy már nekem természetellenes a hatása. A nem olyan durva sötét karikákkal viszont szépen elbánik.

Clinique All About Eyes Rich

Clinique All About Eyes Rich
2012. október 5.

Nekem nagyon bevált. Szupergazdag krém, alig kell belőle használni, és eszméletlenül jól hidratál, a hatása egész nap érezhető. Gyorsan felszívódik, én is tanusíthatom, hogy teljesen jól működik sminkalapnak. Nálam nem jelentkezett a sokak által említett égő érzés.

Én elsősorban nem a szem alatti duzzanatok miatt vettem, azok szerencsére nincsenek nekem, hanem azért, mert sajnos vízhiányos a bőröm. Hiába iszok naponta 2-3 liter vizet, erős hidratáló krémeket kell használnom (pl. Bioderma Sensibio Rich és Forte) , hogy kívülről is ápoljam a bőrömet, és ne feszüljön. Ha nem hidratálom a szemem környékét - elég rosszul hangzik -, de azonnal meglátszik rajta, rögtön előjönnek a kiszáradt bőr miatt az apró ráncok. Ha ezt a krémet használom, akkor ilyen problémám nincs. Egyik reggel késésben voltam, így nem használtam semmit a korrektor alá a szemem alatti területen, és azonnal meglátszott, hogy ez nem volt jó ötlet, a vízhiányos bőr ráncaiba begyűrődő korrektor nem néz ki túl csábítóan. Egy szó, mint száz, nekem ez a krém életmentő, és mióta megvettem, stabil társam a reggeli készülődésben.

MAC 217 Blending Brush

MAC 217 Blending Brush
2012. szeptember 20.

A kedvenc ecsetjeim egyik legkedvencebbike :) Enyhén kúpos formájú szőrből készült ecset, a kedvencem a szemhéjpúderek satírozásához. Nagyon puha az ecsetet alkotó szőr, úgyhogy kellemes érzés vele dolgozni, ami nekem egy elég fontos szempont. A méretét tekintve szerintem pont ideális, nem túl nagy, és nem túl kicsi, tehát viszonylag precízen satírozható el vele a szemfesték. Ha figyel az ember a megfelelő tisztításra és tárolásra, akkor szerintem nagyon sokáig megőrzi az alakját. Legszívesebben tartanék belőle egy egész hétre elég példányt itthon, mert tényleg használom szinte minden nap.

Rahua Finishing Treatment

Rahua Finishing Treatment
2012. szeptember 6.

Én nagyon elégedett vagyok ezzel a termékkel, nekem azt adja, amit vártam. Hajmosás után a nedves, szinte már száraz hajon használom, illetve hajmosások között kb félidőben egy kis extra hidratálásért. Nem hagy maga után semmilyen olajos vagy zsíros érzést, nyom nélkül beszívódik a hajba.
Nekem ez a krém olyan, mint egy hidratáló krém, csak nem arcra, hanem a hajamra. Nem használok belőle sokat, de a hajvégeken tényleg érzem a hatását, illetve a szálló hajszálak mennyisége is csökken, ha az egész hosszon használom. Azt sajnos nem tudom teljesen jól megítélni, hogy elnehezíti-e a hajat, mert az én fenékig érő hajam nagyon jól elnehezíti magát külső segítség nélkül is :) Azt nem vettem észre, hogy ettől jobban lelapulna vagy ilyesmi, de ezt objektíven egy rövidebb hajú lány tudná megállapítani :)
Az egyetlen dolog, amit annyira nem szeretek benne, az az illata. Ugyanaz az illat, mint a termékcsalád többi tagjánál, viszont ennél meglehetősen tömény verzióban, én pedig elég érzékeny vagyok a szagokra, de meg lehet szokni, és beszívódás után már sokkal gyengédebb ez a gyógynövényes-fás illat.

Rahua Hajkondícionáló

Rahua Hajkondícionáló
2012. szeptember 6.

Szuper kondícionáló, a leghatékonyabb, amit természtes összetételű hajbalzsamok közül kipróbáltam. Ez egy nagyon sűrű, krémes állagú hajbalzsam, ha fejjel lefelé állítja az ember a tubust, akkor sem folyik ki, konkrétan meg sem mozdul :) Samponozás után én az ajánlottnál picit hosszabb ideig, 10-15 percig hagyom a hajamon, majd kiöblítem. Puhává varázsolja a hajat, könnyű kifésülni. Én a márka "normál" samponjával együtt használom, a végeredmény mindig gyönyörű, csillogó haj.
A termékcsaládot az ára miatt leginkább az igazi organikus termék rajongóknak ajánlom, mert igazi luxus a hajnak. Én beléjük szerettem, nem keresgélek tovább a számomra tökéletes hajápolók után. Nyertes csapaton ne változtass :)

Rahua Omega 9 Hair Mask

Rahua Omega 9 Hair Mask
2012. szeptember 6.

Ha létezik mesebeli csodaszer a hajra, akkor ez az. Már kezdtem feladni a reményt, hogy valaha is találok egy jó minőségű, nem házi készítésű, organikus mélyhidratálót, amikor idén nyáron előrukkolt ezzel a maszkkal a Rahua. Nem goldolkodtam sokat azon, hogy megrendeljem-e vagy sem, és azt kell mondanom, hogy az egész termékcsaládnak ez a legnagyobb sztárja.

A pumpás kiszerelésben sűrű, fehér krém rejtőzik, amit hajmosás után a nedves hajba kell maszírozni, kifésülni a hajat, 5-10 percig rajta hagyni, majd kiöblíteni. Mondanom sem kell, hogy én ezt az 5-10 percet elég alaposan ki szoktam tolni, egy egész délután rajta van.

Eddig sem volt a hajamnak durva tapintása, de ezzel a maszkkal a puhaság és simaság egy egészen új dimanzióját értem el, amiről eddig nem is tudtam, hogy lehetséges. Konkrétan egy selyemtengerré változtatja a hajat, imádom. Függőséget okoz, de visszafogom magam, és általában 8 naponta használom (4 naponta mosok hajat). Tényleg fantasztikus termék, azt hiszem, megtaláltam az igazit. Az ára borsos, de én gyakorlatilag az itthoni hajápoláson kívül mást nem csinálok a hajammal, már kb 5 éve nem voltam fodrásznál, és nem is tervezek újra járni, úgyhogy semmi másra nem költök a hajammal kapcsolatban.

Így visszaolvasva lehet, hogy igénytelennek tűnök, vagy páran ledöbbennek rajtam, de megnyugtathatok mindenkit, hogy mindig tökéletesen ápolt és igényes a hajam, csak én itthon oldom meg azt az ápolást és vágást, amiért mindenki fodrászhoz megy :)

Rahua Sampon

Rahua Sampon
2012. szeptember 6.

Valahol olvastam, hogy ez a sampon nem habzik, és emiatt nehéz vele hajat mosni. Aki ezt írta, az nem valószínű, hogy sok tapasztalattal bír az organikus/natúr samponokról és samponszappanokról, mert ebben a kategóriában szerintem nagyon jól habzik. Nyilván nem úgy, mint az SLS tartalmúak, de azért nincs vele gond.
Az állagát egy hígabb mézhez tudnám hasonlítani, a színe borostyán, engem a fenyőmézre emlékeztet. Az illata gyógynövényes, fás, és nem túl erős szerencsére.
Nagyon kíméletesen, de hatékonyan tisztít. Én a hajmosások alkalmával kétszer mosom meg a fejbőrömet, egyszer pedig a hajam hosszát, de soha nem használok belőle túl sokat, néhány cseppet felhabosítok a tenyereim között, és átmaszírozom vele a fejbőrt és a hajat. Nem okozott zsírosodást, korábban is és ezzel a samponnal is 4 naponként mosok hajat.
Bár nem olcsó, és ez fogy a termékcsaládból a leggyorsabban, de én egyértelműen újra fogom vásárolni.

Faith In Nature Jojoba Hajkondicionáló

Faith In Nature Jojoba Hajkondicionáló
2012. augusztus 21.

Tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű valóban működő természetes összetételű hajápolókat készíteni, de ez a hajbalzsam minden elvárásomat alulmúlja. Sajnos a korábbi balzsamom elfogyott, és elfelejtettem időben megrendelni netről az utánpótlást, és mivel teljesen kifogytam, gondoltam, ez megfelelő áthidaló megoldás lesz, amíg megjön a rendes balzsamom. Tévedtem.

A hajammal konkrétan semmit nem csinál, nem lesz tőle puhább vagy fényesebb, mintha rá sem tettem volna. A kifésülés hajmosás után kifejezetten nehéz és hosszű művelet lett. Jó adagot vagyok kénytelen használni, ha azt szeretném, hogy mindehova jusson, fenékig érő hajamra két alkalommal elhasználtam a termék harmadát. Nagyon híg az állaga, ez mondjuk ízlés kérdése, én nem szeretem az ennyire felhígított balzsamokat. Pozitívuma az összetétele illetve a kellemes illata, de ha egyszerűen nem működik, akkor hiába. Igyekszem minél jobban kitolni a hajmosások közötti napok számát, és nagyon várom az állandó balzsamom megérkezését.

Sajnos ezt a terméket nem tudom ajánlani senkinek, mert ezen az áron egy középszerű balzsamot megvenni pénzkidobás, még akkor is, ha ilyen jók az összetevői. Egy-két éve már próbálkoztam Faith In Nature hajápolókkal, akkor sem vált be, de hallottam, hogy termékenként elég eltérő minőségűek lehetnek, gondoltam, adok neki még egy esélyt, többet már nem kap.