knifeofdreams

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Clinique Airbrush Korrektor

Clinique Airbrush Korrektor
2012. január 6.

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, nekem pont passzol a bőrszínemhez a 04-es árnyalat. Nincsenek sötét, mély karikák a szemem alatt, viszont a bőröm elég lilás-kékes a belső szemzug környékén, és ezt tökéletesen képes korrigálni.

Én külön szeretem benne, hogy enyhén fényvisszaverő, mert élettelibbnek tűnik tőle a szemkörnyék és ragyogóbb lesz a tekintet. A fényvisszaverést azért senki ne úgy képzelje el, mint egy csillámokkal megpakolt diszkógömböt, én inkább enyhén fényes felületként hivatkoznék a hatására. Persze nem ajánlatos túlzásba esni vele, és érdemes jól eldolgozni a széleket, mert különösen vakuval készített fotón elég kínosan néz ki két világító halvány folt az ember szeme alatt.

Azt el tudom képzelni, hogy a durva karikákkal nem veszi fel olyan hatékonyan a harcot, de ha hozzám hasonlóan csak enyhe színkorrekciót szeretnél, és találsz a bőrödnek megfelelő színt, akkor tökéletes választás lehet, nagyon szép természetes hatást ad.

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus

Bobbi Brown Hosszantartó Zselés Szemhéjtus
2011. december 31.

Az eddigi legjobb zselés szemhéjtusom. Először is nagyon szeretem a textúráját, "keményebb", mint az Essence zselés tusa, emiatt én könnyebben tudok vele dolgozni, nem maszatolódik, kenődik a szemhéjon. Villámgyorsan megszárad, és ha egyszer megszárad, akkor ott is marad! Soha nem talapsztaltam még, hogy akármilyen hosszú idő után is nyomot hagyott volna a mélyítővonal környékén, abszolút kenődésmentes.

A szuper tulajdonságai mellett kiemelném még a hatalmas színválasztékot, az ember szinte tanácstalan, hogy melyik árnyalatot is válassza, annyira széles a skála. Én is a karácsonyi akcióban szereztem be, amiben a Black Ink (matt fekete) és a Graphite Shimmer Ink (csillogó grafitszürke) volt, ezek mellett szerintem nagyon szép a tengerészkék és a lila szín is.

Csillagos ötös :)

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó
2011. december 19.

Végre megtaláltam a tökéletes arclemosót! Vízhiányos, érzékeny bőröm van, rengeteg terméket próbáltam már, de most először érzem azt, hogy nem kell tovább keresgélnem, ez a lemosó nekem minden szempontból tökéletesen megfelel: nem szárítja, nem irritálja a bőröm, a használata után nem érzem azt, hogy azonnal a hidratálókrém után kell nyúlnom. Nekem még a tartós szemfestéket és a műszempillát is sikerült vele eltávolítanom, benedvesítek a lemosóval egy vattakorongot, és néhány percre a szememre teszem, ez után finoman, dörzsölés nélkül eltávolítható a makacs szemsmink is. Műszempilla szempontjából külön örülök neki, hogy megtaláltam ezt a terméket, mert így nem kell se "letépnem" a műszempillát, se tönkretennem egy olajos oldószerrel. Egész biztosan az állandó készletemben marad, és szerintem nagyon megéri az árát.

Konzol Kakaóvaj

Konzol Kakaóvaj
2011. december 4.

Nagyon elégedett vagyok vele, ár-érték arányban egyszerűen verhetetlen. Én az arcomra használom, illetve testápolóként és hajvégápolóként is. Isteni finom az illata, tiszta aromaterápia :)

Szerencsére annyira nem macerás, mint ahogy gondoltam, egy meleg kiskanállal veszek ki a tégelyből, és a tenyeremen fél perc alatt megolvad, és nagyon jól eldolgozhatóvá válik. Valóban lassabban szívódik be, mint egy "normál" arckrém, emiatt éjszakára érdemes használni.

Essence Allround Talent Nail Perfector

Essence Allround Talent Nail Perfector
2011. november 27.

Csatlakozom missbuttercup-hoz, tényleg eszméletlenül lassan szárad. Én senkinek nem ajánlom, szerintem egy ilyen (elvileg) univerzális lakktól minimum elvárás, hogy gyorsan száradjon, mert az nevetséges, hogy egy fél napot rá kell szánni a lakkozásra egy ilyen silány minőségű alap/fedőlakk miatt. Én totális pénzkidobásnak tartom, nagyon sok bosszúságot okozott nekem, pedig összesen csak kétszer próbálkoztam vele.

Giorgio Armani Luminous Silk Foundation

Giorgio Armani Luminous Silk Foundation
2011. november 27.

Apolkához hasonlóan én is hosszas mérlegelés után döntöttem emellett az alapozó mellett, és azt kell mondanom, nem bántam meg. Alapból nem vagyok egy megszállott alapozó használó, mivel szerencsém van, és nincs különösebb problémám az arcbőrömmel, viszont mióta ez megvan, minden nap használom. Egy fél pumpányi mennyiséget keverek össze hidratáló krémmel, ami nappalra tökéletesen elég, és gyönyörű természetes hatást ad. Egyébként egy közepesen fedő alapozóról van szó.

A finishre tényleg az a legjobb megfogalmazás, hogy 'dewy', egy visszafogott ragyogást (nem csillogást!) ad az arcbőrnek, és pont ezért azoknak nem ajánlom, akik matt alapozót keresnek :) Én személy szerint nem szeretem a természetellenesen matt arcbőrt, és ez az alapozó tényleg jó választásnak bizonyult.A színválasztékkal elégedett vagyok, az én világos, de meleg tónusú arcbőrömhöz is sikerült tökéletesen passzoló árnyalatot találni.

MAC Lipglass Szájfény

MAC Lipglass Szájfény
2011. november 27.

Az egyik legjobb szájfény, amit valaha használtam. Véletlenül találtam rá rúzsvadászat közben, és végül emellett a termék mellett döntöttem, amit abszolút nem bántam meg. A Russian Red nevű vörös árnyalatot vettem meg, ami egy fantasztikus, intenzív vörös szín, egyszerűen gyönyörű, nincs sem rózsaszínes, sem narancsos beütése, klasszikus vörös vizes hatással, és szerencsére csillámok nélkül. Engem általában szokott zavarni, ha egy szájfény túlságosan ragacsos, és persze ez is ragad valamennyire, de nekem egyáltalán nem volt idegesítő, nem ragadt bele a hajam vagy ilyesmi.

A tartóssága szerintem szájfények között kiemelkedő, bár természetesen nem olyan tartós, mint egy rúzs, de ez a szín engem mindenért kárpótol.

MAC Körömlakk

MAC Körömlakk
2011. november 27.

Nagyon elégedett vagyok vele, nekem a Deep Sea árnyalat van meg, ami egy egészen különleges, sötét zöldeskék szín. Valóban drágább, mint egy drogériás lakk, de nagyon különleges árnyalatokban is kapható, és ezért szerintem mindenképp megéri.
Tartós, az enyém fedőlakk nélkül kb 3 nap után kezd veszíteni a fényéből, de egyáltalán nem zavaró módon. Viszonylag gyorsan szárad, 2 rétegben fed, és könnyű lemosni. Alapot ajánlatos hozzá használni, mert könnyen elszínezi a körmöket (legalábbis az enyém igen).

Gerovital Plant Kímélő Sminklemosó Szem- és Ajakkörnyékre

Gerovital Plant Kímélő Sminklemosó Szem- és Ajakkörnyékre
2011. november 22.

Nem szokásom lepontozni a termékeket, ha nem muszáj, de sajnos erről a lemosóról nem sok jót tudok szólni. Eltávolítja a sminket, bár a tartós (de nem vízálló) szempillaspirállal nagyon küzdeni kell, de sajnos nem ez a legfőbb probléma. A termék elvileg kímélő, direkt ezért vettem meg, mivel érzékeny a szemem, és borzasztó csalódott vagyok, mert ennyire még egy normál lemosó sem irritálja a szemem. Használat után azonnal le kell öblítenem, hihetetlen égető érzést hagy maga után. Persze lehetséges, hogy valamelyik összetevőjére érzékeny vagyok, de korábban még semmi nem váltott ki nálam ilyen reakciót. Néhány használat után lecseréltem, nem használtam el.

Estée Lauder MagnaScopic Maximum Volume Szempillaspirál

Estée Lauder MagnaScopic Maximum Volume Szempillaspirál
2011. november 15.

Nagyon tartós, ha egyszer megszárad, akkor csak leimádkozni lehet. Erősen pigmentált, szép színe van, de azért van vele két problémám. Az egyik, hogy nekem túl hosszú a keféje, és nehezen tudom az alsó szempillákon használni, a másik pedig hogy eléggé összetapasztja a szempilláimat. Szét tudom utána őket választani szempillafésűvel, de azért jobb lett volna megspórolni ezt a lépést. Ez a két dolog persze egyéni preferencia kérdése.