knifeofdreams

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Akoma Kókuszolaj

Akoma Kókuszolaj
2012. augusztus 14.

Bevallom, kicsit féltem a kókuszolaj használatától, mert az utóbbi egy-másfél évben nagyon érzékennyé váltam a szagokra, és emiatt sajnos a kakóvajamat sem fogyasztottam el, annyira elviselhetetlen volt számomra a tömény kakószag. Attól féltem, hogy ugyanez lesz a helyzet a kókuszolajjal is, de megkönnyebbüléssel fogadtam, hogy ebben az esetben erről szó sincs. Nagyon diszkrét, enyhe kókuszillata van, egyáltalán nem fullasztó, bátran használhatja az is, aki annyira nincs oda a kókusz illatáért.

Én a hajamra használom elsősorban, meleg olajos hajpakolásként. Egy kis tálkába argánolajat és kókuszolajat teszek, majd meleg gőz felett felmelegítem őket (ne melegítsük mikróban!), és elolszatom az egészet a hajvégeimen és hajam hosszán. Amíg még meleg, fürdősapkát húzok, rátekerek egy törülközőt, és ebben alszom. Nem állítom, hogy ez nagyon vonzón néz ki, de megéri, és heti 1, max 2 alkalomnál gyakrabban nem érdemes ezt végigcsinálni :) Az ilyen kúrák után a hajam hihetetlenül csillogó és puha lesz, és nem utolsó sorban én imádom ezeket a kis rituálékat, nekem ez igazi testi-lelki feltöltődés :) Nagyjából 3 hónapja tértem át teljes mértékben a természetes hajápolásra, és bár korábban sem voltak súlyos gondjaim a hajammal, mégis összehasonlíthatatlan a mostani állapot a kb fél évvel ezelőttivel. Nem állítom, hogy az olajok és a belőlük készült hajpakolás olyan csodaszerek, amik minden típusú tönkrement hajból selyem hajzuhatagot varázsolnak, de nálam bevált, igazi függő lettem.
Nagyon elégedett vagyok vele, ha elfogy, biztosan újra fogom vásárolni.

Butter London 3 Free Nail Laquer Körömlakk

Butter London 3 Free Nail Laquer Körömlakk
2012. augusztus 13.

Nagyon elégedett vagyok ezzel a lakkal. Színenként eltérő a fedése, de amiket én birtoklok (Wallis és Trout Pout) már 2 rétegben tökéletesen fednek. Gyorsan szárad, tartós,és nagyon divatos színválasztékban kapható. Az ára egy kicsit húzós, de hatalmas, kiadós adagot kap érte az ember, és nagyon pozitívuma, hogy 3 karcinogén anyagtól mentes. Az ára miatt azért nem valószínű, hogy csak úgy lecserélném a körömlakk készletemet erre a típusra, de én gyakorlatilag az év 365 napját körömlakkot hordok, úgyhogy a leggyakrabban használt színekből lehet, hogy beszerzek 1-1 darabot.

Phyto 7 Daily Hydrating Botanical Cream

Phyto 7 Daily Hydrating Botanical Cream
2012. július 29.

Nem rossz, de úgy érzem, hogy a hidratáló hatása nekem egy picit kevés. Gyorsan beszívódik, tényleg puha és selymes lesz tőle a haj, nem nehezíti el azt, de tényleg hidratálhatna egy kicsit jobban. Ha valaki egy nagyon könnyű, mindennapi ápolót keres, amit nem kell kimosni, akkor tudom ajánlani, azonban ha valaki komolyabb ápoló hatást vár, akkor ne emellett a krém mellett döntsön.

Aubrey Blue Green Algae Hair Rescue Conditioning Mask

Aubrey Blue Green Algae Hair Rescue Conditioning Mask
2012. július 26.

Nem éri meg a pénzét sajnos. Semmit nem csinál a hajammal, mintha nem is használtam volna, sem jobb, sem rosszabb nem lett tőle. Az illata, vagy inkább szaga viszont iszonyatos. Örülök, hogy semmilyen formában nincs benne illatosítószer, nyilván valamit valamiért, de ez azért túlzás. A szaga engem az avas dióval vegyített karamellre emlékeztet, ebből az avas dió szag sajnos meg is marad a hajon még hajmosás után is. Pedig alaposan utánaolvastam ennek a terméknek, és minden fórumon istenítik, az egész márkával együtt, de ezzel most úgy érzem, melléfogtam.

Akoma Argán Olaj

Akoma Argán Olaj
2012. július 26.

100%-ig elégedett vagyok ezzel az olajjal, örülök, hogy sikerült végre teljesen tiszta argán olajat szereznem. A hajamra használom, egyszerűen csodákat művel vele, imádom. Többféle módon használom, egyrészt ha tudom, hogy másnap hajat fogok mosni, akkor lefekvés előtt ezzel kondícionálom a hajam, ilyenkor tisztességes mennyiséget oszlatok el a hajam hosszán, különös tekintettel a hajvégeimre (a fejbőrömre viszont nem használom). A másik felhasználási módja nálam egy mindennapos, enyhe hidratálás a hajamnak, ilyenkor icipici mennyiséget oszlatok el kizárólag a hajvégeken. Ezt minden reggel megteszem fésülködés után, és ha tényleg pici mennyiséget használ az ember, akkor egyáltalán nem fog zsírosnak tűnni tőle a haj, viszont nem száradnak ki a hajvégek. Fenékig érő hajam van, kb fél éve használok argán olajat, és igaz, hogy emellett egyéb más módszereket is alkalmazok, illetve csak natúr/organikus termékeket használok, de ezekkel sikerült elérnem, hogy egyáltalán nem töredeznek a hajvégeim, a hajam erős, hidratált és hihetetlenül dús.

Laura Mercier Secret Camouflage

Laura Mercier Secret Camouflage
2012. július 4.

Igaz, hogy még csak fél napja birtoklom, de már most biztosan állíthatom, hogy ez életem eddigi legjobb korrektora. A textúrája egyetlen másik korrektoréhoz sem hasonlítható, kemény, viaszos, szinte rátapad az ember bőrére és azonnal belesimul. Fantasztikus fedőképessége van, könnyedén elfedi az arcomon a korábbi pattanások után maradt foltokat, és a jelenlegi pattanásokat is. Az ember szemével is csodákat tesz, nekem egyelőre nem a ráncok jelentik a legnagyobb problémát, hanem a szemem alatt és a belső szemzug mellett található kékes-lila bőr, amit pillanatok alatt el tudtam tűntetni ezzel. Tényleg csak a legjobbakat tudom róla mondani, és bár nem olyan egyszerű a beszerzése, mint egy Magyarországon kapható márkának, 100%-ig megéri rá beruházást.

EDIT: a korrektor intenzív nyári tesztelés alatt áll, kíváncsi voltam, hogy teljesít a 40 fokhoz közeli kánikulában, és azt kell mondanom, hogy az eredmény még engem is meglepett. 8 óra után kezdett annyira megkopni, hogy már talán érdemes lett volna kicsit feljavítani, de még mindig nagyon jól tartotta magát (és nem egy besötétített szobában üldögéltem közben). Néha a nap végén, amikor lemosom a sminkem, konkrétan meglepődöm, hogy miket képes volt elfedni. Nem győzöm hangsúlyozni, mekkora főnyeremény ez a korrektor!

Algalys Bio Izotóniás Tengeri Permet

Algalys Bio Izotóniás Tengeri Permet
2012. június 21.

Nehéz véleményt írnom erről a termékről, és elgondolkodtam, hogy végül 3 vagy 4 csillagot kapjon tőlem, de őszintén szólva meglehetősen ambivalensek az érzéseim, nem árt, de nem is csodaszer, a pozitívumai nagyjából egyensúlyban vannak azokkal a tulajdonságaival, amiket kevésbé kedvelek.
A pumpás spray kiszerelés nagyon tetszik, gazdaságossá teszi a használatát, és így viszonylag lassan fogy, pedig a hidegebb hónapokban rendszeresen használtam. Annyira kevés szükséges egy használatkor, hogy a 200 ml-es kiszerelés nekem túlságosan is kiadósnak bizonyult, és a címke szerint a felbontástól számított 6 hónapig használható, nekem ennyi idő alatt nem fogyott el. Pedig egy ilyen árkategóriájú termék esetében én nem szeretem a lefolyóba önteni az eredeti mennyiség harmadát, úgyhogy emiatt főleg azoknak ajánlom, akik szinte "isszák" a testpermetet, vagy ahol a családon belül többen is használják. Én személy szerint a kiszerelés felével is beértem volna.
Ami a hatását illeti, engem nem győzött meg. Elég jól hidratál, de annyira nem jól, mint egy komolyabb, zsírosabb érzetű testápoló, viszont cserébe gyorsan beszívódik, és nem hagy maga után ragacsos nyomot.
Érdekes módon az arcomon sokkal jobban szerettem használni, mint testpermetként. Ez valószínűleg nem a legjobb használati módja, de én olyankor vettem elő, ha napközben nagyon fáradtnak, leharcoltnak, száraznak éreztem az arcbőrömet, de még sminkben voltam, és nem akartam egy arckrémezés miatt lemosni mindent. Ilyenkor a tenyerembe fújtam 1-2 pumpányi adagot, és gyengéden belepaskolgattam az arcbőrömbe. Ez a felhasználási mód nekem nagyon bejött, utána mindig sokkal frissebbnek éreztem a bőrömet.
Végül, de nem utolsó sorban szólnék pár szót a testpermet "illatáról" is. Lehet, hogy ezt valaki kellemesnek és frissítőnek találja, de szerintem kifejezetten rossz szaga van, és elég erős, én még órákon át érzem magamon (bár elég érzékeny szaglásom van, lehet, hogy mást ez nem zavarna).
Összefoglalva ez egy olyan termék, ami - ha az itt említett tulajdonságaival együtt megfelel a te ízlésednek - nagyon jól beválhat. Én nem lettem a rajongója.

Bobbi Brown Natural Brow Shaper

Bobbi Brown Natural Brow Shaper
2012. június 6.

Tavaly augusztus óta dolgozom a szemöldök visszanövesztő projekten, azóta egyáltalán nem szedtem ki, és mostanra már sikerült olyan szép dús állapotot elérni, amit már nem célszerű ceruzával definiálni, úgyhogy új megoldás után kellett néznem.
Általában nem kedvelem a zselés szemöldökformázókat, mert nem szeretem azt az érzést, amit a szemöldökönöm hagynak maguk után, sajnos sokszor voltak rossz tapasztalataim a betonmerev, de mégis ragacsos tapintású termékekkel, amik nem is voltak túl tartósak, de ezzel nagyon elégedett vagyok. Bobbi Brown mostanában igazán megnyerő termékekkel áll elő :)
Nagyon tartós, sikerült egy olyan napon tesztelnem, amikor kaptam hideget-meleget az időjárástól: délelőtt megáztam a csöpörgő esőben, délután a meleg-szeles időben voltam a napon, este pedig még megkoronáztam a tesztet egy takarítással is. Meg sem moccant, elkenődésnek még a leghalványabb jelét sem mutatta. Abszolút természetes érzetű marad tőle a szemöldököm, és nagyon szép természetes a szín is rajtam.
A színválaszték szerintem korrekt, de aki nem talál számára teljesen megfelelő árnyalatot, annak is ott van az áttetsző változat. Nekem a Blonde árnyalat (hamvas barnás szőke) tökéletesen passzol, aminek örülök, mert így nem csak szépen rendbe tudom szedni a szemöldököm formáját, de még a kissé hiányosabb részeket is ki tudom tölteni.
Annak ajánlom, akinek telt szemöldöke van, egy túlszedett, vékonyabb szemöldökön viszont szerintem hatásosabb lehet a ceruza.

Bobbi Brown Intensifying Long-Wear Szempillaspirál

Bobbi Brown Intensifying Long-Wear Szempillaspirál
2012. június 6.

Nagyon szeretem a Bobbi Brown termékeket, de be kell vallanom, hogy a szempillaspiráljaikért eddig nem volt oda. Nem rosszak, de ennyiért már valami pluszt is elvár az ember. Na ez a szempillaspirál tudja azt a pluszt.
Először is tényleg hihetetlenül hosszantartó. 16 órát még nem volt rajtam, de 12-t simán kibírt egyetlen lepergett festék darabka nélkül. A tesztelés kedvéért kicsit meg is dörzsöltem, de arra sem reagált :)
A tartós spirálokkal nekem két problémám szokott lenni: az egyik, hogy nem lehet őket leimádkozni a nap végén, a másik pedig hogy merevvé és rideggé teszik a szempillákat. Ez a szempillaspirál azonban ebből a két szempontból is zseniális. A szempilláim puhák maradnak tőle, nem lesznek nagyon ridegek, nem tapadnak össze. Ami a lemosást illeti, annyit azért megjegyeznék, hogy igen, valóban le lehet mosni meleg vízzel, le az ember szeme alá :) Szóval azt azért nem sikerült teljesíteni, hogy minden gond nélkül egy kis meleg vízzel lejöjjön, de én ezt nem is vártam el, és normál sminklemosó már elegendő hozzá, nem kell küzdeni vele.
Ezen kívül még pozitívumként említeném a gyönyörű, éjfekete intenzív színt, és azt, hogy tényleg nem tapadnak össze vele a szempillák, még 2-3 réteg felvitele után sem. A kis ecset pedig tényleg könnyebben kezelhetővé teszi az alsó pillák festését is.
Ez a szempillaspirál tőlem csillagos 5-öst kap, minden igényemnek 100%-ig megfelel, és nem utolsó sorban az ára is barátságosabb, mint a többi high end márkának. Imádom!

Colgate Plax Whitening Szájvíz

Colgate Plax Whitening Szájvíz
2012. május 22.

Nem volt vele gond, de nem is fehérített semmit. Barátságosabb az íze, mint a Listerine-nek, de tényleg nem éreztem, hogy bármit is használt volna. Elhasználtam a flakonnal, de nem fogom újravenni.