knifeofdreams

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Tom Ford Lip Color Rúzs

Tom Ford Lip Color Rúzs
2012. április 30.

Végre sikerült rátennem a kezem erre a gyönyörűségre. Nem volt könnyű, egy Londonban élő ismerősre volt hozzá szükség, de megérte. Számomra mindig is ez jelentette A Rúzst, és azóta sem csalódtam benne.

Mostanság újra fekete tokkal árulják a rúzsokat, aminek őszintén örülök, bár ez nem elsődleges szempont, de sokkal dögösebb így a csomagolása. És a nehéz, fekete, aranyszegélyű tok igazi kincset takar :)

A rúzs textúrája hihetetlenül krémes, és nagyon jól pigmentált. Talán a legsötétebb szín, a Black Orchid van a birtokomban, ami egy őrületes vörösbor színű árnyalat, és még vele is elegendő egy "húzás" az ajkakon a full színért. Bár őszintén szólva jobban szeretem ecsettel, több rétegben felvinni és felépítgetni a színt, úgy tényleg elpusztíthatatlan lesz, kibír vacsorát, fotózást, mindent, amire tőlem számíthat :) És emellett a tartósság mellett egyáltalán nem szárítja az ajkakat, soha nem cserepesedtek még ki tőle, ami a tartós rúzsoknál sajnos gyakori probléma.

Annak ellenére, hogy egy ennyire sötét színt választottam, egész változatosan tudom használni, de alapvetően kétféle módon viselem: ujjbeggyel felütögetve egy halvány színért, ha nem akarok teljes fedést, és ecsettel felépítgetve, ha durvulni szeretnék. Bár ehhez a színhez tényleg bátornak kell lenni, de azokra is gondoltak, akik hétköznapi sminkre vágynak, ugyanis 18 klasszikus színben kapható, a természetes árnyalatoktól az igazán "femme fatale"-os színekig.

Guerlain Rouge G

Guerlain Rouge G
2012. április 30.

Számomra ez és a Tom Ford Lip Color testesítik meg A Rúzst. Nagyon hasonló egymáshoz a két termék mind pigmentáltság, mind textúra, mind ár tekintetében.

A rúzs maga hihetetlenül krémes, szinte siklik az ajkakon, és annyira pigmentált, hogy már egy húzással is full hatást érhetünk el. Nagyon kényelmes viselet, szinte olyan érzés, mint egy ajakápoló, maximálisan puhává és simává teszi az ajkakat. És ha egyszer a helyén van, onnan nem mászik el, nem folyik szét a bőr ajkak körüli mélyesédeiben, szinte alig hagy nyomot a poháron is ivás után. A barátom nem igazán szereti a rúzsokat rajtam, de ez tetszett neki, már el is nevezte "csoda rúzsnak" :)

Ezen kívül meg kell említenem a tartósságát is, mert gyakorlatilag elpusztíthatatlan. 5-6 óra viselés, és egy vacsora után már meg kell igazítani, de ha ekkorra a rúzs finishe már nem is marad meg, a szín még mindig a helyén van, csak az ajkak természetes textúráján. És emellett a tartósság mellett egyáltalán nem szárít, sőt ahogy írtam, nagyon jól hidratál. Ez a rúzs annyira zseniális, hogy az ember lánya nem is akar hinni a szemének :)

Utolsó pozitívumként megemlíteném az igényes, és gyönyörű csomagolását is, ami tényleg maga a luxus minden részletében. Aki megteheti, jutalmazza meg az ajkait vele, de vigyázat, mert függőséget okoz :)

Bobbi Brown Long-Wear Szemceruza

Bobbi Brown Long-Wear Szemceruza
2012. április 21.

Ebben az esetben komolyan kell venni, amikor Bobbi Brown azt állítja, hogy ez a ceruza a legendás zselés tusus "hordozható" változata. Volt szerencsém kipróbálni, és valóban egy hihetetlenül jó minőségű ceruzáról van szó, száradás után ugyanolyan tartós és jól pigmentált, mint a zselés tus. A legkritikusabb területen próbáltam ki, az alsó pillák tövében, a szem külső harmadában, ahol nálam gyakorlatilag még minden ceruzával garantált volt az elmaszatolódás már 1-2 óra (rosszab esetben perc) után. Ez a ceruza azonban megállta a helyét, órák elteltével is mozdulatlan maradt, nyoma sem volt elkenődésnek. Egyébként nagyon hasonlít a MAC Pearglide ceruzájára.

A színek is remekül lettek összeválogatva, de ha csillámos, vibráló színű ceruzát szeretnénk, akkor ne Bobbi Brown-nál keresgéljük :) Az árnyalatok sötétek, természetesek, és még a neveikben is tükrözik a zselés szemhéjtussal való hasonlóságot: többek között Black Plum (lila), Hunter (zöld) és Mahogany (barna) színekben kaphatók, amiket már mind láthattunk zselés tusok formájában.

Ez a ceruza azoknak válhat be legjobban, akik nem szeretnek a zselés tussal pepecselni vagy az ecseteiket is maguknál hordani a napközbeni smink igazításhoz, vagy csak egyszerűen szeretnének egy bombabiztos szemceruzát. Nekik tökéletes választás lehet. Én alapjáraton tus párti vagyok, de nyaralásra azért jól jöhet egy olyan ceruza, amit nem kell 5 percenként figyelni, hogy épp hol kötött ki az arcomon :)

Casa Nature Baume Pour Les Levres Ajakápoló

Casa Nature Baume Pour Les Levres Ajakápoló
2012. április 21.

Nagyon kellemes ajakápoló, puhává és selymessé teszi az ajkakat. Az állaga a tubusban elég kemény, viszont az ajkakhoz érve felmelegszik, és könnyen kenhetővé válik, ezt a jelenséget sokszor szoktam hasonló összetételű, természetes növényi összetevőket tartalmazó készítményeknél tapasztalni. Őszintén szólva én nagyon szeretem, nekem ez így valahogy tisztább és frissebb érzés, mint egy már használt, olajos érzetű Labellot maszatolni az ajkaimon.

A másik különlegessége, hogy a legtöbb ajakápolóval ellentétben nem akar szájfény is lenni, és a szokásos fénylő hatás helyett inkább matt ajkakat hagy, esetleg egy enyhe szaténfényt ad, de semmi "vizes" hatás nincs.

Clarins Instant Light Blush

Clarins Instant Light Blush
2012. április 15.

Számomra ez a tökéletes tavaszi pirosító. Folyékony állagú, a képen látható applikátorral lehet felpötyögtetni az arcra. Nyilván nem mindenki szereti az ilyen megoldásokat, de én megbocsátom ezt, mert a gyönyörű kis tégely egy szuper terméket rejt.

A 01 vitamin pink árnyalatot vettem meg, ami egy nagyon szép világos, de élénk rózsaszín, és apró fehér/ezüst csillámok vannak benne. Nem úgy kell elképzelni, mint egy diszkógömböt, tényleg annyira ici-picik a csillámok, hogy 15 centiről nézve már csak a szatén csillogás az, ami látszik belőle.

A másik zseniális dolog benne az állagából fakad, mivel folyékony, így pofon egyszerű hibátlanul eldolgozni az arcon, aki kevésbé ügyes, az is egyszerűen boldogul vele. Ajánlom azoknak is, akik félnek a pirosítótól és a bohócpírtól, mert nagyon jól lehet kontrollálni a felvitt mennyiséget, és olyan könnyen el lehet oszlatni az orcákon, hogy bármiféle erőlködés nélkül a legtermészetesebb hatást tudjuk elérni vele, mintha csak belülről ragyogna az arcunk. Viszont ha erőteljesebb hatást szeretnénk elérni vele, akkor könnyedén rétegezhetjük is, így erősebb színt is fel lehet építeni vele. Nagyon gyorsan megszárad, és ha megszáradt, akkor fenn is marad jó darabig.

Szerintem szuper vétel, és érdemes időben beszerezni, mivel egy limitált kollekciós termékről van szó.

Clinique Take The Day Off Cleansing Balm

Clinique Take The Day Off Cleansing Balm
2012. április 13.

Nagyon elégedett vagyok ezzel a lemosóval, maximálisan tisztává varázsolja az arcbőrt anélkül, hogy kiszárítaná. Egészen le voltam döbbenve, hogy a sminklemosóval egyszer már áttörölt arcról is mennyi mindent szed még le :) Jó érzés az arcbőrön, nem is mindig szoktam azonnal lemosni használat után. És az ára ellenére szerintem abszolút megéri, mert nagyon lassan fogy. Nekem már több, mint egy hónapja megvan, minden nap használom, és még alig fogyott belőle, az én arcomra egy mogyorónyi adag bőven elég a mindennapi light smink lemosásához.

Labello Vitamin Shake Cranberry & Raspberry Ajakápoló SPF10

Labello Vitamin Shake Cranberry & Raspberry Ajakápoló SPF10
2012. április 13.

A barátnőmtől kaptam ezt a szépséges kis ajakápolót, de sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy ez a termék sem győzött meg róla, hogy a Labellok működnek. Az illata egyszerűen isteni, nagyon jól eltalálták, és tetszik a márvány minta is, és a szép áttetsző csillogás, amit az ajkakon hagy. E, C és B5 vitaminokat tartalmaz, valamint SPF 10-es fényvédelmet biztosít, szóval minden adott a sikerhez. És valahogy mégsem működik. Az egy dolog, hogy egyáltalán nem hidratál, de ha egész nap rajtam van, akkor egyenesen még szárítja is az ajkaimat. Egyik éjjel véletlenül úgy aludtam el, hogy nem töröltem le a számról, és reggelre olyan mély barázdákkal, és kiszáradt ajkakkal ébredtem, mintha két napja sétálnék víz nélkül a sivatagban. Biztosan fogom időnként használni, mert az illata tényleg csábító, de nem tartom egy jó terméknek.

SkinCeuticals Sheer Physical UV Defense SPF50

SkinCeuticals Sheer Physical UV Defense SPF50
2012. március 31.

Nagyon nagy reményekkel vártam ezt a fényvédőt, és bármennyire is szerettem volna jó véleményt alkotni róla, azt kell mondanom, hogy nekem egy kicsit csalódás volt. Először is egyáltalán nem 'sheer', sajnos hagy maga után egy halvány kis fehér fóliát a bőrön (leginkább a Paula's Choice RESIST Cellular Defense Daily Moisturizer with SPF 25 & Antioxidants hidratálóhoz tudnám hasonlítani, ha valaki esetleg már használta), viszont ez 10 percen belül eltűnik, de azért akkor sem ez volt a cég ígérete.

Ami miatt viszont nem fogom újravásárolni, az az állaga. Hihetetlenül híg, nagyon folyós krém (??? vagy inkább folyadék), és sokat kell belőle használni ahhoz, hogy egyenletesen be tudjuk fedni az arcbőrt, úgyhogy én nagyjából arra saccolok, hogy egy hónap alatt fog nálam elfogyni, ami egy meglehetősen gazdaságtalan dolog egy ennyire drága termék esetében.

Ezt leszámítva nagyon kényelmes érzés a bőrön, nem szárít, és ami nekem nyáron még fontosabb, egyáltalán nem zsírosít, semmilyen olajos érzést nem hagy maga után a bőrön, ami önmagában is győzelem. Szóval összegzésképpen azoknak tudnám ajánlani, akiket nem zavar az ára, és hogy gyorsan fogy, ami miatt gyakran kell külföldről utánrendelni, mert egyébként nagyon jó kis fizikai fényvédőnek bizonyul az arcon.

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid
2012. március 30.

100%-ban elégedett vagyok vele, abszolút felülmúlta az elvárásaimat. Mivel csak alacsony arányban tartalmaz glikolsavat és szalicilsavat, ezért nem vártam tőle túl látványos hatást egy hét használaton belül, azonban legnagyobb meglepetésemre, az bekövetkezett, szóval kis csodák azért talán mégis vannak :) Az én legnagyobb problémámat a pattanások után maradó sötét pigmentfoltok/hegek jelentik, amik egy idő után eltűnnek, ez az idő azonban sokszor hónapokat jelent, így korrektor nélkül ritkán lépek az utcára.
Bár tényleg túl szépnek tűnhet ahhoz, hogy igaz legyen, de már az első használat után látható volt a változás, és majd egyheti használat után tegnap végre hosszú idő után először léptem korrektor és alapozó nélkül utcára. Nem állítom, hogy mindenkinek be fog válni, de az én bőröm hihetetlenül jól reagált erre a kezelésre. Esténként sminklemosás és arctisztítás után hasznlom, hidratálásra nincs szükségem utána, pedig féltem tőle, hogy a vízhiányos bőröm szomjazni fog, de nem így lett, úgyhogy én abszolút megkaptam ettől a krémtől, amit akartam.
A mostanában elmúlt pattanások nyomain kívül a tini kori pattanások hegei és a megfelelő fényvédelemre való odafigyelés előtt szerzett pigmentfoltok is megtalálhatók az arcomon, na azokkal viszont nem csinál semmit (egyelőre :)), bár ezt őszintén szólva nem is várom el egy otthoni kezeléstől, ez szerintem ugyanolyan elkeseredett reklámszöveg, mint az eltört hajvégek rendbetétele. Azon is csak az olló segít :)

NARS Smudge Proof Eyeshadow Base

NARS Smudge Proof Eyeshadow Base
2012. március 20.

Erről a szemhéjalapról tényleg csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, nem is tudom, hol kezdjem :) Először is ki kell jelentenem, hogy bár tényleg nem olcsó, és nem egyszerű a beszerzése, de minden egyes fillért megér, el sem tudnék ennél jobb alapot képzelni.
A szemhéjam hajlamos zsírossá válni, és fényleni, és ez előtt nem találtam olyan alapot, ami minden körülmények között megfogja a szemhéjpúdert, és kibírja a sokszor 10-12 órás hétköznapjaimat. De most végre megvan, ezzel az alappal egyszerűen fergeteges az eredmény.
Mattra szárad a szemhéjon, hihetetlenül könnyen lehet rajta satírozni, és botrányosan tartós :) Egy péntek esti buli során a legmostohább körülmények között teszteltem egy fülledt, túlfűtött helyen, és a 9 órával később a meggyűrődés leghalványabb jele sem mutatkozott a szemhéjpúderen, tényleg drámai a hatása :) Végre megtaláltam a tökéletes szemhéjalapozót!
Ajánlom mindenkinek, akinek zsírosodásra hajlamos szemhéja van, vagy egyszerűen csak a legjobbat keresi :)