knifeofdreams

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Paula's Chioce RESIST Cellular Defense Daily Moisturizer with SPF 25 & Antioxidants

2012. március 8.

Egyelőre csak mintát rendeltem belől, úgyhogy a hosszútávú hatásairól nem tudok beszámolni, de az első benyomásokról igen. Nagyon jó az állaga, nem túl sűrű, nem túl híg, és nagyon könnyű eloszlatni a bőrön. Szuper jól hidratál, nagyon kellemes érzést hagy maga után, és az extra vízhiányos bőröm mellett ezt nem tudom sok kérmről elmondani. Nem marad a bőr ragacsos utána, és smink alá is jól működik.

Az egyetlen dolog, ami meglepő lehet az első használat során, az a fehér fátyol, ami a felkenése után az arcon marad, de ez egyrészt nyilván a fényvédelemnek tudható be (titánium-dioxid), másrészt viszont nem érdemes attól tartanunk, hogy egész nap egy fehér maszkkal az arcunkon kell megjelennünk, mivel ez a fehér tónus a krém beszívódásával el is tűnik.

Az egyetlen dolog, ami miatt csak 4-esre értékelem ezt a krémet az, hogy csak SPF 25-ös fényvédelmet biztosít, amit például egy tűző napfényű magyar nyárban nem érzek elégnek. Nekem ő lenne maga a tökély, ha SPF 30 vagy annál erősebb fényvédelmet tudna nyújtani.

Paula's Choice Resist Super Antioxidant Concentrate Serum

Paula's Choice Resist Super Antioxidant Concentrate Serum
2012. március 8.

Úgy látszik, hogy ennek a szérumnak az állaga megosztja az embereket, én egyszerűen imádom. Apolkához hasonlóan engem is leginkább a mézre emlékeztet, nagyon sűrű, de könnyű eloszlatni. Az én bőrömbe villámgyorsan beszívódik, és nagyon finom, selymes érzést hagy maga után. Meglehetősen vízhiányos bőröm van, úgyhogy én a szérum fölé hidratálót is használok, miután beszívódott. Ajánlom mindenkinek, nagyon elégedett vagyok vele.

The Body Shop Epres Testvaj

The Body Shop Epres Testvaj
2012. március 8.

A Body Shop epres testvaja egy nagyon sűrű, olajos-vajas állagú krém, ami ennek ellenére pillanatok alatt felszívódik, és - legnagyobb örömömre - egyáltalán nem hagy maga után zsíros érzést. Isteni eper illata van, engem leginkább az epres joghurtra emlékeztet. Az illat hosszan megmarad, gyakorlatilag bő fél napon át körüllengi az embert a finom eper illata.

Burberry Sheer Eyeshadow

Burberry Sheer Eyeshadow
2012. március 6.

Aki nem szeretne néhány bekezdésnyi lelkendezést olvasni, az most inkább kattintson el :)
A szemhéjpúdereket a Burberry honlapjáról rendeltem, villámgyorsan ideértek, nagyon profi a szolgáltatás (amit ebben az esetben el is várunk :)). A terméket a dobozán belül még egy sötétszürke bársony tasak is védi, melyen a Burberry kockás mintája is megjelenik. Maga a szemfesték egy hihetetlenül nehéz, mágnesesen záródó sötétszürke fém tokban érkezik, amin szintén visszaköszön a Burberry kockás mintája.
A tokon belül egy viszonylag nagy tükör és egy szivacsos applikátor is található.

Maga a szemfesték rendkívül krémes, szinte felsiklik a bőrre. A 'sheer' szó nagyon jól jellemzi a festéket, egyáltalán nem durva vagy hivalkodó, de ha intenzívebb hatást szeretnénk elérni vele, akkor nagyon jól fel lehet építeni a színt. Ja, és a szemfesték felületébe is belenyomják a Burberry check-et :)

Két árnyalatot rendeltem most meg, a Trench No.02-t és az Almond No.06-et. A Trench nagyjából megegyezik a bőröm árnyalatával, nagyon szépen kiegyenlíti a szemhéjam színét, míg az Almond egy kicsit sötétebb barna, ezt árnyaláshoz használom.

Nagyon örülök, hogy a birtokomba került ez a szemfesték, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti a natúrabb színvilágú termékeket, és úgy dönt, hogy megjutalmazza magát egy kis luxussal, mert ennek a szemfestéknek minden részletéből az sugárzik.

MAC Tendertone Lip Balm SPF12

MAC Tendertone Lip Balm SPF12
2012. március 3.

Nagyon intenzív, hosszantartó hidratáló hatása van, plusz pont, amiért (enyhe) fényvédelmet is biztosít, de igazából számomra az ápolás csak egy kellemes "mellékhatás'", mivel első sorban a balzsam színébe szerettem bele (Purring), ami egy igazán szép narancsos-korallos árnyalat. A tégelyben nagyon erősnek tűnik a szín, felkenve azonban egy enyhe szinezetet ad az ajkaknak. Nagyon szép fénye van, igazi vizes hatást ad anélkül, hogy ragacsos lenne, mint egy szájfény. Összességében nekem csillagos ötös, csak ajánlani tudom. Azt azért meg kell jegyeznem, hogy a kiszerelés bosszúságot okozhat azoknak, akik nem szeretik a téglyes verziókat. Bevallom őszintén, hogy én sem szoktam soha kézzel belenyúlni az ilyen termékekbe, de egy ecsettel a probléma könnyen megoldható.

Bobbi Brown Hydrating Hidratáló Arckrém

Bobbi Brown Hydrating Hidratáló Arckrém
2012. március 3.

Jó kis krém, nagyon jól hidratál, és gyorsan beszívódik, nagyon könnyű, kellemes a textúrája, és sminkalapnak is tökéletesen bevált. Az ár-érték aránya miatt nem kapott tőlem max értékelést, de egyébként nincs vele probléma. Hozzá a szokásos szuper Bobbi Brown minőséget.

Bobbi Brown Krémes Korrektor Paletta

Bobbi Brown Krémes Korrektor Paletta
2012. február 12.

Én sem voltam vele elégedett, az egyetlen pozitívuma a fedése, az szerintem egész jó volt (ezért kapja a 2 csillagot), de sajnos ez a tulajdonsága önmagában nem sokat ér, mert egyébként beül a szem alatti ráncokba, így még jobban kihangsúlyozza azokat, sőt nekem még a szemem sarkában is megjelent. Nem ajánlom, nem vált be.

Szerkesztés: Második használat után semmilyen csomósodást vagy ráncokba ülést nem tapasztaltam. Valószínűleg a bőr előkészítése és az alapozó miatt bírta látványosan jobban. Ezzel az eredménnyel elégedett is voltam, úgyhogy kap tőlem még egy csillagot, de egy korrektortól azért fura, hogy ennyire másként viselkedik két különböző alapozón (mindkettő high end).

Chanel Le Vernis Körömlakk (régi)

Chanel Le Vernis Körömlakk (régi)
2012. február 6.

Ma tettem rá a kezem a Chanel 2012-es tavaszi kollekciójának barack színű lakkjára, a June-ra (539), és el vagyok ájulva tőle :) Mióta megláttam ezt a lakkot, alig vártam, hogy végre nálunk is megjelenjen a polcokon, teljesen beleszerettem, és nem okozott csalódást. Ez egy annyira vidám szín, nagyon szép barackos, tavaszi hangulatú, visszafogott árnyalat, de azért valahogy mégis vonza a tekintetet.

Maga a lakk jó minőségű, nagyon gyorsan szárad, két rétegben fed. Tetszik, hogy a lakk csomadolásának felső része lényegében csak egy kupak, és alatta egy jóval kezelhetőbb méretű ecsetvég található. Az egyetlen dolog, ami nekem szokatlan volt, az a vékony ecset, de lehet azért, mert télen szinte csak IsaDora Wide Brush lakkokat használtam. Ettől függetlenül gyorsan halad vele a lakkozás. A tartósságáról majd pár nap múlva beszámolok. Tudom, hogy szédítő ára van, de egy-egy különleges színért megéri beruházni rá.

Lush American Cream Hajkondicionáló

Lush American Cream Hajkondicionáló
2012. február 4.

Ez talán életem egyetlen hajkondícionálója, ami nem kapott második esélyt, az első használat után repült a kukába, ami nagyon bosszantó. Az illata számomra valami elviselhetetlenül émelyítő volt, és nem túl kellemes érzés, amikor az embernek felfordul a gyomra a saját haja illatától. De tételezzük fel, hogy ez csak az én szubjektív véleményem, az viszont megbocsáthatatlan, hogy a hajam állapotán nem hogy javított, sokkal rosszabb állaga volt, mint nélküle. Ragadós, nehezen kifésülhető lett, elnehezült, lelapult, megdöbbentem ezen az eredményen.

Sajnos nagy csalódást okozott nekem, azóta messziről kerülök minden Lush üzletet.

Bobbi Brown Creamy Lip Color Rúzs

Bobbi Brown Creamy Lip Color Rúzs
2012. február 3.

Tényleg nagyon krémes és kényelmes viselet az ajkakon, nem szárít, és ahhoz képest, hogy egy krémes textúráról van szó, meglehetősen tartós. Legjobban a Chanel Rouge Coco Shine rúzsához hasonlít, de ára annál barátibb.

A színei számomra nagyon trükkösek, a rúzsokat nézve nem igazán tudtam eldönteni, melyik árnyalat is mutatna jól rajtam, és végül egy olyan szín passzolt hozzám a legjobban, amit magamtól az életben nem próbáltam volna ki (Uber pink). Úgyhogy mindenkinek javaslom, hogy próbálja ki vásárlás előtt, a Bobbi Brown pultoknál dolgozó lányok mindig nagyon készségesen segítenek :)