Kodi

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. június 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Miss Sporty Color To Last Matte Rúzs

Miss Sporty Color To Last Matte Rúzs
2022. augusztus 8.

Valamikor nagyon régen, imádtam a Miss Sporty rúzsait, aztán volt egy időszak, amikor teljesen gagyi irányba fordultak, semmit nem találtam a pultjaikon, csak sóhajtozva nosztalgiáztam a régi kék rúzsok iránt. Most feltűnt, hogy valami változott, igényesebb külsőt kaptak a rúzsaik. Nagy színválaszték nincs, de úgy látom, próbáltak minden színtípusnak kedvezni valamennyire. Velem a 203 Incredible Red jött el, amely tégelyében nézve mintha kicsit téglás piros lenne, felkenve abszolút korallpiros rúzs, tavasz típusok, élénk tavasz hölgyek előnyben. A formula érdekes: krémesen indul, majd idővel mattra szárad, elég tartós lesz, egyelőre úgy tűnik, hogy nem szárít. Szerintem a formula brilliáns, magasabb kategóriás termékeknél sem találtam ilyen matt rúzst, amely ennyire krémesen indul. Tulajdonképpen csak az illata árulkodik arról, hogy egy olcsóbb kategóriás rúzsról beszélünk: furcsa műgyümölcsös illata van, viselet közben már szerencsére nem érzem.

Neutrogena Hydro Boost Szemkörnyékápoló Zselé

Neutrogena Hydro Boost Szemkörnyékápoló Zselé
2022. augusztus 8.

Csodálkozom, hogy nincs több elragadtatott vélemény, szerintem egy kis zseni ez a krém. Reggeli rutinomba építettem bele, a hyaluronnak köszönhetően kicsit feltuningolja a szemkörnyéket, egyértelműen kipihentebbé tesz, szerintem látványos a hatás. Hűsítő hatás különösebben nincs annál a mennyiségnél, amit én használok belőle. Nagyon pici elég belőle, sokáig elég, így szerintem megéri az árát, de érdemes belőle figyelni az akciót.

Yves Saint Laurent Black Opium Illicit Green EDP

Yves Saint Laurent Black Opium Illicit Green EDP
2022. február 21.

Sajnos a Black Opium nekem egyáltalán nem tetszik, sem magamon, sem máson ki nem állhatom. A zöld verzió láttán abban reménykedtem valami élet került ebbe a családba és talán még nekem is tetszeni fog, de nem. Ha jobban belegondolunk, a BO jelenleg a legtöbbet eladott parfüm a Yves Saint Laurent háznál (így múlt el az Opium dicsősége), nem csoda, hogy a járt utat nem hagyták el, a fejillatba került egy kis zöldes-fügés érdekesség, mely gyorsan tovaszáll és marad a jól bejáratott BO alapillat, kissé hígabb kiadásban. Tartóssága igencsak rendben van, de ez a ház összes többi illatára is igaz. Összességében viselhetőbb számomra, mint az anyaillat, de mivel teljesen mást vártam (bár nem tudom miért, ejnye-ejnye) sajnos nagy csalódás.

Giorgio Armani Luminous Silk Foundation

Giorgio Armani Luminous Silk Foundation
2022. február 8.

Csodálatosan szép ez az alapozó! Először rossz szín választottam, de nem tántorított el, tudtam, hogy újra kell vennem. Nagyon könnyed fedése van, vizes szivaccsal tényleg olyan, mintha semmi sem lenne rajtad, tehát pont azoknak való, akiknek minimális bőrproblémája van. Ha ecsettel viszi fel az ember, akkor lesz olyan fedése, mint más izmosabb alapozóknak szivaccsal, nekem mégis szivacsos felvitellel tetszik inkább. Szérumokkal, hidratálókkal jól működik együtt, nem kukacosodik. Pár éve, amikor ott tartott a világ éppen, hogy Meghan Markle volt az ügyeletes beauty ikon, róla írták, hogy ez a kedvenc alapozója, ráadásul Laura Mercier illuminating primert használ alá. Én először egy YR fényes primert kentem alá, sajnos nem jó, mert a primer is átlátszik az alapozó alól, így a diszkógömb hatás garantált. Ráadásul az alapozó is kicsit fényes, ez a nevében is benne van, nincs benne semmi meglepő. Azt azonban el tudom képzelni, hogy a highlighter pontokra kenünk ilyen primerből és rá az alapozó, akkor highlighter már nem is kell, ez azonban már tényleg ízlés dolga. Aztán kipróbáltam alá a Laura Mercier primert, az valóban nagyon szép alatta, nem túl fényes, mint az YR volt. Magyarországon borzalmasan drága, érdemes akcióban venni vagy külföldről rendelni.

Rdel Young Maxi Definition Szempillaspirál

Rdel Young Maxi Definition Szempillaspirál
2022. február 2.

Nem tudom miért írják, hogy már nem gyártják, én látom az üzletekben. A keféje nagyon hasonlít a Maybelline Sky High-hoz ezért is vettem meg, de sajnos attól merevebb és szúrósabb is. Állandóan belekapok vele a szemembe még 30 év spirálozási rutinnal is, így végül a kukában landolt. Sok festéket is vesz fel, óhatatlanul tapaszt. Vastag, póklábas pillákat csinál, kéretlen Twiggy-hatás, megfűszerezve azzal, hogy pereg is a szembe száradás után. Ha tehetném 0 pontot adnék, ez a spirál egy borzadály.

Maybelline Sky High Szempillaspirál

Maybelline Sky High Szempillaspirál
2022. február 2.

Rejtély számomra miért áradozik róla sok influenszer, valószínűleg a hatékony marketing miatt. Igaz, én is nagyon kíváncsi voltam, teljes áron meg is vettem én hülye. A festék a korábbiakhoz képest is nagyon híg, mindenhová kenődik 30 év rutinnal is a kezemben. Ebből következően nagyon tapasztja a pillákat, lesz az ember lányának 5-6 rövid(!) szempillája. Valóban ezt akarjátok? Legutóbbi spirálom az Essence zöld Lash Princesse volt, fényévekkel jobb ennél. Kis kézügyességgel persze szép pillákat lehet vele varázsolni, de bármelyik Maybelline szempillaspirál tudja ezt. Igazán nem értem a hype-ot.
Frissebben: időközben megszerettem, de még mindig az a véleményem, hogy indokolatlan a hype és a üresen kongó polchelyek látványa. A szokásos Maybelline betegségben szenved, két hét után kezd jó lenni a használata, addigra kezd egy kicsit száradni. Amit tud, azt a brand bármelyik spirálja tudja, némelyik még jobban is, személy szerint a Colossalt jobban szeretem.

Lovely Delicious Blender Strawberry Sminkszivacs

Lovely Delicious Blender Strawberry Sminkszivacs
2021. december 22.

Nagyon nagy reményeket fűztem hozzá. Alakja szuper, nagyon kis puha lesz a víztől, de a szivacs "sejtecskéi" nagyobbak, pórozusabbak lesznek, így sok terméket vesz fel, ráadásul sokáig kell ütögetni az archoz, hogy ne olyan legyen az eredmény, mintha mosogatószivaccsal csináltam volna. Csalódás, mert az egész kinézete alapján sokkal jobb teljesítményre számítottam, sőt azt gondoltam, hogy a legjobban ez hasonlít a BB-hez. Hát nem, nagyon nem.
Frissebben: kicsit többet használva, módosítanám a véleményem: nagyon jó minőségű a szivacs, szinte elnyűhetetlen. Kicsit odafigyelős finish termék, de megéri az árát.

Rimmel Stay Matte Liquid Lip Colour

Rimmel Stay Matte Liquid Lip Colour
2021. december 9.

Nekem a Coral Sass árnyalat van meg, talán ez az egyetlen árnyalat, ami jó áll a gyér színválasztékból. Legfőbb előnye - a csodás szín mellett-, hogy maszkálló, alig kopik, nagyon tartós egészen étkezésig. Egy kiadós ebéd lehozza és újra kell kenni, de ez minden rúzzsal így van. Hosszú távú használat mellett szárít, pár nap után mást kell kenni, de amúgyis váltogatom a rúzsokat. Ebben a járványhelyzetben 5-öst érdemel, nagyon megszerettem.

Montale Powder Flowers EDP

Montale Powder Flowers EDP
2021. december 8.

A nagybetűs púderillat! Mainstream parfümök között ilyen nincs is, hiszen kevesen keresnék, sokan tartják az ilyen illatokat mamókásnak, pedig csak mértékkel kell viselni. Talán szárazabb bőröm okán jól állnak rajtam a púderes parfümök, hétköznapokon én is inkább gyöngédebbeket használnék (pl. Cashmere Mist), mint a Montale, az ő varázslatát alkalmakra tartogatom. Talán nem is kellene olyan szép.
Frissebben: talán éppen ebben a hideg, vacak időben a legszebb. Sokszor próbáltam már és szó se róla mindig púderes, de melegebb időben kicsit punnyadtabb, virágosabb arcát mutatja. Most azonban igazi klasszikus, régimódi pipereasztal púder, csodálatos.

Zara Rose Gourmand

Zara Rose Gourmand
2021. november 17.

Valóban Mancera és Montale Rózsák "meleg szava szól át egy tavaszból, mely messze, mint az ég." Megdöbbentő a hasonlóság, persze érződik, hogy kevesebb összetevő, s míg azokból egy fújás is sok lehet, ebből bátran fel lehet fújni az 5 fújást, de arra számítani kell, hogy még másnap is érződhet a bőrön. Rózsarajongóknak kötelező. Ahhoz képest, hogy Zarás, tartós illat és nem tűnik olcsónak. Sajnos kissé lineáris, így akárcsak a másolt elődöket, őt is egy kicsit fárasztó viselni.