komaeda

Regisztráció dátuma: 2020. június 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2020. június 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Babylove Ultra Sensitive Waschbalsam

Babylove Ultra Sensitive Waschbalsam
2020. november 1.

Abszolút nem vagyok folyékony tusfürdő párti, de koliba nem akartam szappant vinni, mert leejteni egy közös fürdőhelyiségben és utána azzal fürdeni... hát. Végigmászni a folyosót a samponnal, intimlemosóval, satöbbivel is eléggé idegesítő volt, külföldi oldalakon ajánlották arclemosásra is.

Teljesen meglepett, imádom! Megvettem otthonra is. Hajra a kedvencem eddig, a legkíméletesebb a repertoáromból (csak a régi hercegnős koronás szárnyalná felül).
Intimlemosásra nagyon szeretem, fürdésre talán még jobban megkedveltem, mint a szappanmentes szappant. Télre kötelező lesz. Betöltöttem belőle folyékony szappannak is, arra is kitűnő. Az arcomat viszont szárítja. Örülök az összetevőinek és hogy illatmentes!

A csomagolása eszméletlen praktikus, de igen, eléggé viccesen néz ki a fehér trutyi, amikor mellémegy. Ekkora kiszerelés ilyen árral ajándék.

Difeel Prémium Hajolaj E-Vitaminnal

Difeel Prémium Hajolaj E-Vitaminnal
2020. november 1.

Télen, vagy amikor a hajamnak kell az olaj, akkor hajmosás előtt szárazon beledolgozom a hajba, mint egy pakolást. Főleg a végekre koncentrálok és a nyakam hátulján lévő hajra. Rajta hagyom egy ideig (ez lehet 10 perc es 10 óra között bármi), és ezután mosom meg. Az illata szerintem nagymamás, félig utálom, félig okés. Hajmosás után nagyon nagyon kellemes illata lesz tőle a hajamnak, elég visszafogott. A hajamat lenyugtatja, nem szárítja ki a hajmosás meg a sapkázás annyira.

Jó sokáig elég nekem így, legalább másfél éve megvan, és eddig a fele fogyott el.

Yamuna Szőlőmagolajos Masszázsolaj

Yamuna Szőlőmagolajos Masszázsolaj
2020. november 1.

Testápolóként használom, ekcémára hajlamos bőrre. A könyökhajlatomban lévő száraz foltra meg alapból nagyon száraz bőrre a levendulás kicsit hatásosabb volt, az eltüntette az egész piros foltot, nem is látszik már, hogy ott szoktam kipattogni. De ezt meg minden használatkor meg akarom enni olyan jó az illata :D Ha elfogy a hajra való olajam, lehet kipróbálom ahelyett is. A csomagolás lehetne praktikusabb, olajos kézben csúszkál, idegesítő adagolni. Lehetne belőle nagyobb, pumpás kiszerelés. Az összetevőket nagyon szeretem, nem félek magamra kenni.

Balea Professional More Blond Világosító Hajspray

Balea Professional More Blond Világosító Hajspray
2020. október 15.

Nem teljesen sötét, de nem is világos a hajam. Karantén alatt jött rám, hogy VILÁGOS hajat akarok, vettem egy ilyet április körül, és elkezdtem hetente egyszer kiüldögélni vele, vagy megszárítani. Májusra már egész szép lett, de az igazi áttörést azt hozta, amikor levittem balatonra. Ott el is használtam. Én jobban szeretem hajmosás előtt tenni a vizes hajra, hogy ne szárítsa szét. Balatonon ideális, alapból folyton jobb volt vizesen lenni, és visszafele a partról, vagy ha sétálni mentünk befújtam vele, miután megszáradt akkor meg megmostam.

Kicsit csibés lettem, de nem szörnyű, sőt. Világosnak szép világos. Nyaranta újra fogom venni :) Ápolásra mindenképp figyelni kell vele! Izmosabb hajbalzsamokat és hajpakolást igényel.

Egy mínusz csillag amiért tényleg nem egészséges, meg mert nagyon nagyon fokozatos, és sok kell belőle. Amikor már jó alaposan minden tincsemet átitattam, elvitt egy negyed üvegnyit minimum.

Langhaarmädchen Locken Wunder Hajspray Göndör és Hullámos Hajra

Langhaarmädchen Locken Wunder Hajspray Göndör és Hullámos Hajra
2020. október 15.

Még akkor vettem, amikor a hajamban levő maradék dauert vissza akartam pofozni az életbe. Követtem a cgm-et meg minden, és kerestem egy jó kis leave int, amivel kiválthatom a garnier hair foodot, mert az már kezdett nehéz lenni a hajam egyenes részeinek. Szóval vettem egy ilyet, de még márciusban.

Először is, illatra nézve nem az én világom. Másodszor meg a göndörrel sz*rt se csinált, mintha még egyenesebb is lett volna tőle, gubancolt is, szóval nézegettük egymást egy darabig.

Mostanában a hajam vége (igen, az, ahol nő ki a dauer, és kunkorodik vissza :D) kicsit száraz, és gondoltam rátolom ezt is, de csak a végekre, amíg le nem vágatom megint. Most bejött, gondolom az aminosavas cuccok miatt. A hajam végei ápoltak, és nem törnek. Kis mennyiségben az illata is egész kellemes.

Balea Spülung Feuchtigkeit

Balea Spülung Feuchtigkeit

IMÁDOM IMÁDOM IMÁDOM!!!

A hajam általánosságban véve puha és egészséges, és jó sok van belőle, de kb. áll alá érő. Cserébe majdnem minden sampon szárítja (ami nem meglepő), és jobban szeretem a minimál balzsamokat, amik nem zsírosak, mert abból termel a hajam eleget, inkább hidratálni akarom, mert a vizet viszont igényli.

Ez a balzsam folyós, könnyed, csuromvizes hajba szoktam belenyomkodni. Gyakorlatilag issza magába. Viszonylag hamar fogy, de nem bánom, mert a zsírosabb társaiból noha kevesebb kell, nem azt adják, amit a hajam szeretne. Öblítéskor alig jön ki a hajamból valami, rendesen becuppantja az egész hosszon :D

Az illatát imádom, de szinte csak mosás közben érezni, esetleg közvetlenül utána (lehet erre nem segít rá az, hogy almaecetes öblítéssel zárom a hajmosást). Akiknek amúgy egészséges a haja, és csak szinten akarják tartani, azoknak tökéletes. Árban verhetetlen, jó kis vizes balzsam. Azt mondanám, nálam kb 1 hónapot bír ki, egy hajmosás alatt max két evőkanálnyit (mi a korrekt mértékegység?) használok.

Johnson's Baby Olaj Zselé Kamilla

Johnson's Baby Olaj Zselé Kamilla
2020. október 13.

Fürdés utáni olajnak vettem meg mert ajánlották pinteresten hogy mekkora jó mert sima leszel tőle borotválkozáskor mint állat. A szaga max 2/5, kb olyan, mint a wc papír, a bőrön megül, borotválkozásra próbáltam elhasználni, de kisúrolni a kádból egy halál, meg nem eldobhatós borotvát használok, és a pengét kb cserélnem kellett tőle minden egyes használat után.

ÉS AZ A ROHADT TUBUSA! Kinyerni belőle a cuccot felért egy (marok) edzéssel, végül már annyira erőlködtem, hogy ment a kukába, pedig sose dobok ki semmit, még ezt is megpróbáltam elhasználni, és a feléig bírtam a szopakodást vele.

Yamuna Levendulás Masszázsolaj

Yamuna Levendulás Masszázsolaj
2020. október 13.

Fürdés után szeretem elkenegetni, vizes vagy száraz bőrön. Hideg időben használom ekcéma megelőzésére. Olyan az illata, mint az igazi levendulának :)) Tartós darab, jó ideig elég.

Levonok egy pontot viszont a csomagolásért, olajos kézzel magamra oktojálni ebből a flakonból egy közepesen stresszes élmény :D Időről időre meg kell mosnom szappannal, mert ráragad a sok olaj, abba meg a por, és azt nem jó magamra kenni. Idegesítő benne a hülye kupakja is meg hogy kicsúszik a kezemből, ahogy alattam is írták, lehetne pumpája vagy bármi.

Nature Box Avokádó Szilárd Sampon

Nature Box Avokádó Szilárd Sampon
2020. október 13.

Elmegy, de rendszeres használat mellett sprőd és száraz lesz tőle a haj. Időnként rá kell ereszteni egy hagyományos szulfátos sampont. Én a kezemben habosítottam fel, és a fejbőrömet mostam vele, meg amire "átkenődött" a fejemen, és így haladtam lefele, a végeket amúgy se érdemes mosni. Volt hozzá ajándék szappantartó, de kicsit belerohadt/olvadt, emiatt kevésbé van kedvem elővenni :D még keresem a tökéletes szilárd sampont. Állagra nekem a szilárdak szimpatikusabbak, szappannal is próbálkozom, de a kemény víz miatt körülményesebb a szulfátmentesség meg a szappanozás. Szagra engem enyhén a tisztasági betétekre emlékeztet. Olcsóbbért hasonló élményt kapok a dm szappanmentes szilárd szappanától, ha samponként használom.

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél
2020. október 13.

Nyári nappali krémem, de máskor is vissza-vissza térek hozzá. Télen néha rárétegezek egy kicsit izmosabb gélt.

A szám széle gyakran felrepedezik, egyedül ettől múlik el. Ajakbalzsamként is használom. Allergiára, ekcémára is kenem, borotválkozás vagy gyanta után pedig egy kis teafaolajjal használom. Amíg dauerolva volt a hajam sufnituning curly girl methodban hajzselé helyett is ezt használtam, néha most is használom a frufrum beállítására, vagy amikor kicsit durva a hajvégeim tapintása, vizes hajba belenyomkodom, és úgy itatom le a vizet róla. Picit behullámosodik a hajam tőle, szóval nekem ez ilyen mindenre jó 32-az-egyben csodaszer.