Kori

Regisztráció dátuma: 2015. június 9.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. június 9.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Thefaceshop Real Nature Mask Sheet Goji Berry

Thefaceshop Real Nature Mask Sheet Goji Berry

Update:

Másnap sajnos 2 csúnya kis göb jelent meg az arcomon, és csak nagyon nehezen múltak el. Remélem nem miatta volt… Más új terméket ezen kívül nem használtam.
Van még egy ilyenem, később letesztelem és kiderül…

2018. október

Ebből a szériából többet is beszereztem, mind másra való, így adtam belőle édesanyámnak és a nővéremnek is.
Tegnap egy maszk-szerű sminket viseltem, ami eléggé kiszárította a bőrömet, így utána mindenképpen valami extra hidratálást szerettem volna.
Maga a maszk éppen annyi folyadékban van, amennyit fel tud venni, nekem csak néhány csepp maradt a tasak alján. Nem folyik belőle cucc, amíg felapplikálom az arcomra. Ez egyébként nem tart sokáig, mert egész jól eltalált mérete és bemetszései vannak. Nem lóg rá a nyakamra/fülemre, és nem lóg túl a homlokom sem annyival, hogy betakarja a hajam. 😃
Csak 1-2 helyen kellett korrigálnom ollóval, hogy teljesen jól passzoljon. Tehát ilyen szempontból nekem nagyon bejött.
Az illata kellemes, gyümölcsös-krémes, az arcon viselve már nem is éreztem. (Egy az egyben Nature Republic Real Nature Acai Berry Ampoule)
Kb fél óráig hagytam fent, azalatt beszippantotta a bőröm a szérumot. Puha hidratált érzést hagyott maga után.

Kosé Cosmeport Softymo Deep Cleansing Oil

Kosé Cosmeport Softymo Deep Cleansing Oil
2019. január 6.

1 teljes pumpálásnyit szoktam használni, de akkor az mindent le is visz. Zuhanyzás előtt átmasszírozom vele a még száraz arcomat, nem vizezek előtte/közben (szinte állandóan vízálló tust és spirált használok) aztán langyos vízzel lemosom még és "kész". Persze ez csak úgy 90%-os sminkeltávolítás, de nekem teljesen jó. Utána még általában micellás víz, és akkor tényleg teljesen tiszta(sminkmentes) az arcom. (A Trend It Up vízálló szemhéjtusával neki is meggyűlik a baja…😃 )
A habzó lemosókkal szembeni nagy előnye számomra, hogy egyáltalán nem szárít, a szememet pedig abszolút nem bántja, nem csípi semennyire sem, pedig mosom vele rendesen. 😀 A bőrömön pedig nem hagy csúszós vagy olajos réteget. Irritációt, szárítást, pattanásokat, mitesszereket nem okozott.
Az illata citrusos, semmi különleges, az állaga is jó, nem túl folyós, nem is sűrű, közepesnek mondanám.
Kb. 2000 Ft körüli összegért lehet rendelni hozzá 200ml-es (30ml-vel kevesebb, mint a teljes kiszerelés) utántöltőt. Miután elhasználtam egy flakonnal én ezt be is szereztem. Maradok ugyanennél a típusnál.

(Nincs sok összehasonlításii alapom, ezen kívül eddig egy arctisztító olajat használtam, a THEFACESHOP Rice Water Bright Cleaning Oil #Rich verzióját, de sajnos őt nem igazán sikerült megszeretnem. Elhasználtam, de biztos nem veszek belőle mégegyszer. Túl híg, a sminket nem szedi le teljesen. Egyedül az illatát kedveltem. 😀 De egyébként az egész valahogy a babolajra emlékeztet... Ha nem is sokkal, de a Kosé inci-je szebbnek tűnik.)

The Saem Cover Perfection Tip Concealer SPF28 / PA++

The Saem Cover Perfection Tip Concealer SPF28 / PA++

Update:

Kijöttek néhány új árnyalattal, és tavaly nyár elején meg is rendeltem a 1.75-öst. Ez jobban passzolt a barnult színemhez.
Viszont mostanában egyre inkább azt veszem észre, hogy nem az igazi... estére beleül a szem körüli kis ráncokba, nem túl szép...
Nagyon megszerettem, nem is akartam váltani, de azt hiszem kipróbálok mellette néhány másik korrektort.

2018. tavasz

1.5 Natural Beige árnyalaból használom a második darabot, amit egyébként kb egy hónapja bontottam meg. Tavaly nyár óta használom, ez elég idő arra, hogy alapos véleményt mondhassak róla.
Tavaly nyáron még hébe-hóba használtam a Catrice Liquid Camouflage korrektorát (egyébként előtte azt szintén kb. egy évig nyúztam különböző árnyalatokban), de sajnos mivel én a szem alatti karikákat nem a "gödrök széléig" próbálom elfedni, hanem annál lejjebb is viszek fel (szerintem még sokan tesznek így), hogy egységesebb legyen az összkép, így azt sajnos nem tudtam tovább használni, hiszen a bőröm ott már zsírosodásra hajlamos, elmászott arról a részről, így viszont már nagyon erős lett a kontraszt... Remélem mindenki érti, hogy mit próbálok itt leírni. 😀
Szóval váltottam erre a korrektorra netes swatchos és review-k alapján, és ennyi idő után úgy érzem, hogy nem volt egy rossz döntés. Persze, nem szárad annyira "szárazra", mint a Catrice, de így nem annyira emeli ki estére a kis "ráncokat" a belső szemzugnál. Most tervezem egy újabb darab rendelését.
Borzasztó sokáig elég, de tényleg. (Én csak a szemem körül használom)
Tetszik a mérete, nem egy batár darab, így kicsi neszesszerbe is könnyen bedobható.
A színe passzol.
Állagra kissé folyós, szépen fed (erős-közepes), és kellőképpen tartós is, semmiféle irritációt nem okozott (sosem könnyeztem tőle, vagy hasonló).
Nem víz- és érintésálló, ez az egy amit ennél a terméknél is nagyon sajnálok.
Az ára is teljesen rendben van. 🙂

NYX Tame & Frame Brow Pomade

NYX Tame & Frame Brow Pomade

Update:

Azóta hűtlen lettem hozzá. Nyáron egy barátnőm nekem ajándékozta az ő ABH pomádéját Auburn árnyalatban (platinára váltás miatt neki már nem passzolt). Hát nem akartam elhinni. 😱 Március körül úgy döntöttem, hogy kicsit hagyom a hajam (nem szőkítem, nem próbálom hamvasítani), így nyárra az alsó 1/5 inkább vöröses/meleg arany tónusú lett. A bőröm is barnább volt, így az Auburn árnyalat kb. 80%-osan passzolt…akkor. Most megint kicsit világosabb a szőkém és a bőröm is, így hanyagolom őt, és visszatértem a NYX-hez. Van különbség, ez tény, minőségben és árban egyaránt. Az ABH után rá kellett jönnöm, hogy a NYX közel sem olyan tartós, nehezebb a felvitele és viszonylag hamar beszárad, nem is mutat olyan szépen a formula, DE! ezért az árért jó termék.
Azóta persze már kinéztem a megfelelő ABH Dipbrow Pomade árnyalatot, de az ára még mindig visszatart. Most a Colourpop Precision Brow Colour-t szeretném kipróbálni. Meglátom, hogy szuperál, de a kívánságlistán azért marad az ABH…hátha.

2018. február

Espresso árnyalatot rendeltem még tavaly ősszel. Természetesen ezen vásárlásomat is hosszú kutakodás előzte meg, 3 másik pomádé és e között tépelődtem. Végül is ő lett a győztes. Termék kiválasztva…remek. 😃 Ezután még 2 hétig nézegettem az árnylatokat (Brunette vagy Espresso… Brunette vagy Espresso… Brunette vagy Espresso), aztán nagy nehezen sikerült döntenem.
Az árnyalatot eltaláltam, tökéletesen passzol. A szemöldököm igazából elég sötét, dús és vastag szálú, szóval szerencsére nem pótolgatás céljából volt szükségem a termékre, hanem csak egy kicsit formázni szerettem volna és az ívén szépíteni.
Több ecsettel is próbálkoztam, mire végül az Anastasia Beverly Hills #12 szemöldökecsetjének ebay-es kis másolatával sikerült a legjobban, így maradtam ennél.
Több, mint fél év használat után nem sok fogyott belőle, viszont elkezdett beszáradni, a festék elvált a tégely oldalától, és a felszíne is foltokban szárad, így nagyon oda kellett figyelnem, hogy hova és hogy nyúlok az ecsettel, mert egyes részekről kis morzsákat szedett fel az ecset és ezt elég nehéz volt szépen eloszlatni. Nagyon jól pigmentált, az enyhétől a (számomra már már) brutálisan erős szemöldökig lehet vele alkotni.
Tartós is, bár nem vízálló, ez az egyetlen dolog, ami miatt nem vagyok vele 100%-osan elégedett. Én mondjuk nem piszkálom napközben, szóval nem igazán tudom, hogy hogy tűri a matatást, de szépen fennmarad.
Ezért az árért teljesen jó kis termék, hiszen az általam vágyott Anastasia (vízálló) pomádé kb. 3x ennyibe kerül. Így egyelőre megalkuszom... 🙂

Lancôme Trésor Midnight Rose

Lancôme Trésor Midnight Rose
2018. november 10.

Annyira vágytam rá, még amikor megjelent emlékszem a magazinokban, a tv reklámokban, és hát... Emma Watson reklámozta, akiért akkor a Harry Potter filmek miatt rajongtam, ma pedig már egész más miatt nézek fel rá… 🙂 De akkor, 16 évesen eszembe sem jutott, hogy én ezt megveszem huszon akárhány ezer forintért. 😃
Szóval a Lancôme Trésor Midnight Rose… beleszerelmesedtem az üvegébe, és abba, amit mögé képzeltem. Aztán ez az egész szépen feledésbe merült. (Érdekes...sosem próbáltam ki a drogériákban/parfümériákban, egyszer sem.) Sok év eltelt, míg nem jött piacra egy utánzat. Gondoltam megvárom, amíg lesz róla vélemény, mégis milyen az eredetihez képest. És akkor megkaptam egy kedves ismerősömtől a saját Lancôme illatát, néhány fújás hiányzott csak belőle. Alig vártam, hogy egyedül lehessek, és végre kipróbálhassam. Este, zuhanyzás után, lefekvéshez készülődve gondoltam, na most...Most fújok néhányat és ezzel az illattal fogok elaludni. ÉS… akkor jött a pofon, de jó nagy, rózsás-málnás-fás pofon volt az. Ez a Trésor Midnight Rose, az én Midnight Rose-om? Ez most komoly?😢

A hőn áhított illat mégsem az, aminek hittem. Én akkor azt hatalmas csalódásnak éltem meg.
Mint, amikor őrülten oda vagy valakiért (inkább csak azt hiszed 😉), pedig egyáltalán nem is ismered, de biztos vagy benne, hogy Ő kell neked. De mégsem lépsz, bár titkon nagyon vágyódsz utána. Aztán valami csoda vagy véletlen? folytán valahogy sikerül megismerkedni vele. És rádöbbensz, hogy NEM, de nagyon nagyon NEM. 😔
Számomra egyértelmű csalódás, de ez persze nem az illat hibája. Alapvetően (az utóbbi néhány év öntudata óta) nem rajongok a rózsás illatokért, annak idején nem tudom, hogy lett volna, hiszen nem is volt hasonló a gyűjteményemben.
Számomra csak a rózsa és a málna uralkodik egy halk, hűvös fássággal a háttérben...

L'Oreal Infallible 24-H Matte Matt Alapozó

L'Oreal Infallible 24-H Matte Matt Alapozó
2018. november 10.

Még mindig keresem az igazit. És ezzel már el is árultam, hogy sajnos benne sem találtam meg...

Glamour napokon (tavaszi) szereztem be 50% kedvezménnyel (teljes áron nem venném meg a tapasztalataim alapján).
30 ml-es kiszerelés, a tubusa teljesen rendben van, az alapozó maga elég folyékony, de szépen eldolgozható. Először a szokásos nedves blenderrel próbálkoztam, de nem igazán értem el azt a hatást, amit látni szerettem volna, így inkább maradtam az ujjal eldolgozós módszernél.
A fedése is rendben van, erős közepes, és szépen lemattul felvitel után, viszont arra figyelni kell, hogy ez elég gyorsan történik, gyorsan szárad, így apránként viszem fel egy adott területre. Sajnos nem víz-és érintésálló, de ezt nem is ígéri, viszont komoly erőfeszítések és odafigyelés mellett tartja magát napközben…úgy értem nem érsz hozzá…egyáltalán. Zsepi, ruha, ujjacskák… hát leszedik, sajna… Borzasztóan idegesítő. Nekem elég gyorsan átfényesedik a bőr a homlokomon, illetve az orcákon, de púderezéssel szépen mutat. Nem vettem észre, hogy látványosan beleülne a pórusaimba, pedig nekem azok sajnos elég nagyok.
Az árnyalat, amit használok a 22# Radiant Beige, ami (a testemhez képest nehezebben barnuló) kicsit kifakult arcszínemhez jelenleg tökéletesen passzol.
Amit észrevettem, hogy néhány hét használat után elkezdte szárítania bőröm (orr mellett illetve homloknál). De egyébként semmilyen irritációt nem okoz, sem szem körül, sem máshol. Nem szaporodnak tőle a mitesszerek, illetve nem okoz pattanásokat sem.
Így, hogy konkrétan nem nyúlhat az ember az arcához...jajj nem tudom, számomra ez kivitelezhetetlen.

Icipicit erősebb fedést, egész nap arcon maradó, hosszantartó mattítást, és ennél kevésbé szárító hatású alapozót szeretnék...nagyon szeretnék. De sajnos még nem találtuk meg egymást. 🙁

Physicians Formula Youthful Wear™Cosmeceutical Youth-Boosting Spotless Foundation SPF15

2018. szeptember 30.

Tavasszal vettem, amikor rendszeresen jártam barnulni, így a Medium-ra esett a választásom. Kétszer is elmentem a DM-be, hogy az összes árnyalatot magamra kenhessem, és végül aztán ezt választottam. A színskála egyébként nem túl széles, hókáknak sajnos itt nincs megfelelő darab.
Egy olajos selymes kis lötyiről van szó. Nagyon tetszik a pipettás kiszerelés, az üvege is aranyos, bár én utálom a lilát. A szaga viszont érdekes, bár engem nem zavar, felvitel után hamar elillan. Erősebb képzőművészeti szakkör szaga van, talán valamelyik fixáló sprayre emlékeztet…
Az árnyalat most nekem egy cseppet sötét(kifakultam), de nyár végéig teljesen jó volt.
A fedése gyenge közepes, szépen egységesít és nagyon kellemes a felvitele. Olyan, mintha valami folyékony selymességet vinnék fel az bőrömre (azok a drága szilikonok 😃) És bár "olajos szerű" az állaga, az én kombinált bőrömön nem nehéz viselet, inkább könnyed, kellemes.
Tartóssága közepes. Sajnos ő sem bírja a matatást. 😔 De nem kopik foltokban vagy folyik le az ember arcáról.
A finishe kissé fényes, nekem már-már túlságosan is, viszont púderrel szépen le lehet mattítani.
Néhány óra alatt átfényesedik, ezt szintén púderrel vagy oil blotting lapocskákkal lehet korrigálni.
Semmilyen irritációt/pattanást nem okozott és nem szárít orr melletti részeken sem.
Én az erősebb fedést szeretem, de futkosós alapozónak nem is rossz.
Teljes áron nem kerülne a kosaramba, mert így, hogy már ismerem a terméket tudom, hogy nem ezt keresem. Nekem szerencsére sikerült töredék áron hozzájutnom, így nem volt rossz vétel.

Mostanában édesanyámat sminkelem vele egy-két alkalommal, és rajta nekem kifejezetten teszik, illetve az is, ahogy a bőrével működik. Vízhiányos, T-vonalban zsírosodó bőre van és elég tág pórusai. A pórusaiba illetve a szája/szeme körüli ráncokba nem ül bele. Azt viszont hozzátenném, hogy ezek alkalmibb sminkek, tehát nem egész naposak, így viszont szépen mutat abban a néhány órában, amíg viseli.

Avon True Matt Hatású Ajakrúzs

Avon True Matt Hatású Ajakrúzs
2018. szeptember 21.

Eleinte csak mintákkal próbálkoztam, de most már az enyém a Berry Blast , Wild Cherry és Red Supreme teljes kiszerelésben. Jelenleg a Coral Fever és a Roseberry Red árnyalatokat tesztelem, de valószínűleg az utóbbit meg is rendelem.
Nagyon pigmentált, könnyen felvihető. Mint minden rúzs ez is a szépen ápolt ajkakon mutat a legjobban, a matt hatása azonban mégjobban kiemelné a száraz, repedezett részeket, így egy ilyen terméknél különösen oda kell figyelni, hogy megfelelően előkészített ajkakra vigyük fel. Eddig nem vettem észre, hogy szárítana, bár én nem használom minden nap.
Az Oriflame rúzsalapjára szoktam felvinni. Így legutóbb a Supreme Red 7-8 óráig gyönyörűen bírta az ajkaimon, kevés ivással és sok-sok beszéddel. 😊
Nem vagyok rúzsok terén túl tapasztalt, de ezen az áron ezt egy nagyon szuper terméknek tartom.
Ha bővül a színválaszték, biztosan beszerzek még néhányat.

Isana Testbalzsam Argán- és Mandulaolajjal

Isana Testbalzsam Argán- és Mandulaolajjal
2018. szeptember 21.

Nem volt a kedvenc testápolómból a drogériában, de valamit mindenképpen vennem kellett, ezzel pedig már régebb óta szemeztem, (gyorsan meglestem az értékeléseit krémmánián) így végül megvettem.
Nos, egy balzsam nekem más állagú, ez egy inkább vizesebb krém volt. Az illata nekem egyáltalán nem tetszett, ahogy a hatása sem. A leírással ellentétben nem hidratált eléggé, pedig kifejezetten száraz bőrre ajánlják. Esetleg normál bőrre jó lehet, de nekem semmiképpen sem.
Elhasználtam, de biztosan nem veszem újra.

Kjmn Fekete Áfonya Revitalizáló Hajpakolás

Kjmn Fekete Áfonya Revitalizáló Hajpakolás
2018. szeptember 21.

Én borotváláshoz használtam. Mindenképpen nagy mennyiségű, jó árú, nem vizes balzsamot kerestem. A célnak igazából megfelelt, puhította a szőrszálakat, nem száradt és pattogzott ki a bőröm, de valahogy mégsem az igazi. Valamivel sűrűbb, más illatú pakolást keresek.