Kremcica

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Ben & Anna Vanilla Orchid Deo Stift

Ben & Anna Vanilla Orchid Deo Stift
2020. február 9.

Még tavaly kaptam Pixiboxban aminek akkor nagyon örültem mert régóta kis szerettem volna próbálni. Az illata szerintem borzalmas, köze nincs az orchideához. Inkább avas zsír és poshadt virág szaga van. Újonnan volt benne egy fura mélyedés a közepén (gondolom az öntés miatt) ami a felkenést eléggé megnehezítette. Ekkor jött a következő csapás, első használattól kezdve durván morzsolódott volt hogy darabok törtek ki belőle. Felkenve az illata szerencsére kevésbé érvényesült, viszont gondolom az állaga miatt húzta a bőrömet és nagyon nehezen száradt meg. Grátisz hogy bár hatásos, cserébe az amúgy nem érzékeny hónaljamat teljesen kicsípte tele lettem kiszáradt vörös foltokkal. Miután abbahagytam pár napig nem is tudtam dezodort használni akkor javult a helyzet és egyértelművé vált hogy ez volt a bűnös. Kuka.

H&M Tojás Alakú Sminkszivacs

H&M Tojás Alakú Sminkszivacs
2020. február 9.

Nekem nem vált be. Legalábbis egy RT-hez nem hasonlítanám puhaságban. Ez sokkal gumilabdásabb, keményebb. Sokszor csak húzza-nyúzza a festéket vagy csak szimplán magába szívja. Próbáltam szárazon, éppen nedvesen és rendesen nedvesen de egykönnyen nem tudom munkára bírni. Olcsó, de kb annyit is tud.

Avon Care Regeneráló és Hidratáló Kézkrém Avokádóval

Avon Care Regeneráló és Hidratáló Kézkrém Avokádóval
2020. február 9.

Imádom! Szuper illata van, jó az állaga, hamar beszívódik és kellően táplál. Az ára pedig kedvező.

Gyógyszertári 70%-Os Etil Alkohol

Gyógyszertári 70%-Os Etil Alkohol
2020. február 9.

Szerintem már mindent leírtak róla, multifunkciós szuperhasznos cucc. Sminkfertőtlenítésre használom leginkább fújós üvegbe átöntve, de sokszor a különböző eszközeimet (borotva, szemöldökcsipesz, mobil) is ezzel áttörlöm használat után. Ha eltörik valamelyik púderem vagy annyira elhasználtam hogy a pan széleiről már nem tudom kiszedni a festéket, akkor öntök hozzá pár cseppet miután összetörtem és visszapréselem. Hamar elpárolog és nem marad nyoma.
Arcra nem használom, de nem is szabad. Nagyon durván szárít.

The Ordinary 100% L-Ascorbic Acid Powder

The Ordinary 100% L-Ascorbic Acid Powder
2020. február 9.

Nagyon tetszett az ötlet hogy belekeverhető a már meglévő arcápolási dolgaimba. De a valóságban már nem volt ilyen szép. A por állaga miatt bizony sokszor volt pazarlás amikor megpróbáltam kiügyeskedni belőle egy keveset, félrement és a mosókagylóban végezte. Ezzel kapcsolatos a másik problémám is: az adagolás. Sosem tudtam belőni mennyi kell belőle. Sokszor többet raktam fel mint kellett volna, ezt abból éreztem hogy érezhetően erős fémes szagom lett, csípett és még némileg be is sárgította az arcomat. Ha túlélte a bőröm a csípő érzést látványosan csökkentette a pattanások utáni piros foltjaimat. Próbáltam kisebb mennyiséggel is de úgy meg mintha nem lett volna hatása... Maradok a klasszikus szérum formátumnál, nekem ez nem jött be.
PS. Nem vagyok szakértő, de felmerült bennem hogy mennyi különbség lehet ez és a klasszikus boltban kapható C vitaminporhoz képest...

The Body Shop Drops of Glow Highlighter Cseppek

The Body Shop Drops of Glow Highlighter Cseppek
2020. február 9.

Imádom a vizes, természetesen fényes hatását. Rajtam sem túl tartós legnagyobb bánatomra. Én sokszor csak korrektor és púdert használok alapozót nem. Akkor tökéletesen működik ideig óráig. De ha BB krém vagy alapozó van alatta akkor felszedi az alatta lévő réteget. Csak összehasonlításképp a MAC Strobe Creamjét is highlighterként használtam ami nagyon hasonlóan néz ki rajtam, de annál nem tapasztaltam ilyen kopást vagy alapozóbontást.

Neutrogena Hydro Boost City Protect Feuchtigkeitsfluid LSF25

Neutrogena Hydro Boost City Protect Feuchtigkeitsfluid LSF25

Update:
A tubus végére az illata nagyon zavaró lett, ráadásul ha akkora mennyiséget kentem fel amit kellene egy fényvédőből akkor nem szívódik be (tudom kombinált termék így ez befolyásolta az eredményt) plusz kukacos is lett.

Elfogyott a fényvédőm és hidratálóbb formulára szerettem volna váltani a hideg idő miatt, így direkt fényvédős hidratálót kerestem az eddigi külön fényvédő és hidratáló helyett. Nem zsíros/vaskos krém, bár a kék színe picit fura és az illatanyagot is el lehetne hagyni belőle. Hidratál bár télre alá kell kicsit hidratálni, de nem zsírosít ami nálam fontos. Nem kukacosodik, nem irritál, kicsit fénylik de jó sminkalap.

Avon Planet Spa Aromatherapy Beauty Sleep Testvaj

Avon Planet Spa Aromatherapy Beauty Sleep Testvaj
2020. február 9.

Karácsonyra kaptam azóta rendíthetetlen társam. Imádom az illatát. Nem tudom eldönteni hogy a kamilla vagy a levendula érződik jobban, de egyszerűen mennyei. A hatása szuper, finom puha lesz tőle bőröm. Ahhoz képest hogy tömör, sűrű krém egyáltalán nem zsíros érzetű. Jól kenhető és hamar beszívódik. A csatos teteje tényleg kicsit zavaró, de mivel volt már hasonló csomagolású testvajam így tudom hogy kell kinyitni zárni sérülés nélkül. :)

Mixa Baby Habzó Olaj Fürdéshez és Zuhanyzáshoz

Mixa Baby Habzó Olaj Fürdéshez és Zuhanyzáshoz
2020. január 26.

Saját használatra vettem, mert nagyon kiszáradt a bőröm és fájóan húzódott. Nem érzem hogy olyan sokat segített volna, mondhatni teljesen átlagos tusfürdő, mondjuk legalább nem is rontott a helyzeten. Tetszik hogy pumpás így jobban adagolható. Ami nem tetszik az a hosszú lapos formája, mert amikor elkezdett fogyni mindig eldőlt a kád szélén. Akciósan vettem így elfogadható volt az ára, de teljes áron drága ezért az amúgy teljesen átlagos hatásért. Azon meglepődtem hogy tömény-sűrű-olajos formulát vártam, de egyáltalán nem az sőt kissé híg. Nincs ragacsos hatása, könnyű lemosni. Az mondjuk fura, hogy érzékeny bőrre ajánlott, de tele van színező- és illatanyaggal (mézes-virágos). Elhasználtam, de újra nem veszem. Ha hidratáló tusfürdő a Barnangen sokkal jobban bevált.

Catrice Pure Simplicity Baked Blush Égetett Pirosító

Catrice Pure Simplicity Baked Blush Égetett Pirosító
2020. január 22.

Naked petal árnyalatot vettem meg még decemberben. Talán a hourglass fényes pirosítójához tudnám hatásában leginkább hasonlítani. Csodaszép barackos árnyalat nagyon finom fénnyel. Mivel márványos így az egyik része inkább highlighter mint pirosító, a másik fele viszont pirosító. Egy rétegben természetes "no makeup" de rétegzéssel se lehet túltolni. Tartóssága szó-szó, délután picit korrigálni kell. A csomagolása amennyire tetszik annyira nem. Környezeti szempontól csodás mert újrahasznosítható, viszont az ecseteim többsége alig fér bele. :D