Kremcica

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Balea Professional Collagen Power Balzsam

Balea Professional Collagen Power Balzsam
2020. július 21.

Sokkal jobban tetszik mint a termékcsalád hajvégápolója. Az illat ugyanaz, de ennek a hatása jobb és azonnali. Én két-háromnaponta mosok hajat és kitart a hatása a köztes időszakban. Jó az állaga, nem folyik le a hajról és egyből érezni hogy elképesztően puhít. Mindezt szilikon nélkül, szép incivel, alacsony áron. Nem vagyok szilikonpárti ha balzsamról van szó, pláne ha olcsóbb fajta, de ez kellemes meglepetés.

Essence Wanna Bee My Honey? Make Up Remover Pads Sminklemosó Korongok

Essence Wanna Bee My Honey? Make Up Remover Pads Sminklemosó Korongok
2020. július 17.

Nagyon helyes kis zero waste alternatíva az Essence-től. Szerencsére még elcsíptem az utolsót a Müllerben júniusban és azóta rendszeresen használom. Pihe-puha mindkét oldala és akasztó is van rajta a tároláshoz. Első körben bevizezem és ezzel mosom/törlöm át az arcomat. Egyáltalán nem húz-nyúl-csiszol mint némelyik pamut vagy zw vattakorong. Szinte mindent levisz, még alapozót rúzst és a szemfesték nagy részét is. Utána használok egy darab klasszikus pamut vattakorongot micellás vízzel (csak azért nem erre öntöm rá mert a közepe szivacs és magába szívná) és a még fennmaradt festéket és fényvédő maradékot letörlöm. Utána már csak egy folyékony arclemosót (jelenleg Cerave) használok. Ezzel a rutinnal kemény 1 db sminkkorongot használok el a korábbi kb. 3-4 helyett. Irritálni egyáltalán nem irritál, nem szárít, összehajtva pedig a szememen, pillatőnél is tudom használni. A legjobb hogy a színes rúzsoktól az alapozóig, spirálig mindent ki tudok mosni belőle antibakteriális szappannal, két szappanos mosás után pedig megy a mosógépbe. Egyetlen problémája (a picit nagy mérete mellett) hogy mivel vastag így nehezen szárad. Állandó kínálatban lenne a helye.

p2 Pro Beauty Fix + Matte Loose Powder

p2 Pro Beauty Fix + Matte Loose Powder
2020. július 17.

Nekem nyáron zsíros a kombinált közben vízhiányos bőröm, így a tökéletes púdert megtalálni nem egyszerű. Mind fixálásra mind mattításra egész jól bevált, nem fehérít vagy emeli ki a száraz foltokat. Mondjuk össz-vissz 4g az egész dobozka így baking-hez nem ajánlom, de mint púder nem rossz. Egész jól tartja magát, csak egyszer kell frissíteni nap közben. Meglepetésemre egy helyes kis puffni is helyet kapott a dobozkában, ennek öröme nem tartott sokáig mert első mosásra elszakadt. :( Én akciósan vettem 999 Ft-ért, nem tudom megszüntetik vagy csak készletforgatási célból adják olcsóbban, mindenesetre ennyit megért nekem és működik is az arcomon.

CeraVe Moisturising Lotion

CeraVe Moisturising Lotion
2020. július 17.

Melegebb időszakban tavasztól kora őszig szuper testápoló, kézkrém. Plusz én arcra is használom a rétegzős rutinomban este az arckrém előtt, reggel fényvédő előtt és minden szerepében bevált a vízhiányos kombinált bőrömön. Hamar beszívódik, illatmentes, hidratál és nem irritál és nem is pattogok ki tőle. Akciósan vettem és nagyon-nagyon megérte.

Lavozon Sensitiv Lippenpflegestift LSF50

Lavozon Sensitiv Lippenpflegestift LSF50
2020. július 17.

A nyári fényvédelemhez kerestem olyan ajakápolót amiben van SPF. Kívülről letisztult, egyszerű a csomagolása belülről pedig egy sárgás színű waxos ajakápoló. Eleinte picit nehéz kenni, de ezt más ajakápolónál is tapasztaltam már. Igazán hidratáló hatását nem látom, de nem is feltétlen erre vettem. Tovább nem szárítja az ajkaimat, véd a naptól és ad egy szép szájfényszerű hatást.

Maybelline Dream Matte Blush

Maybelline Dream Matte Blush
2020. július 17.

Rossmann kiárusításban vettem 1000 Ft-ért a 040-es Mauve Intrique árnyalatban. Nem volt teszter, sőt ez volt az utolsó így próba cseresznye alapon hoztam el. Nem lett csalódás. :) Azóta csak ezt viselem és nagyon megszerettem. Az állaga nagyon kellemes, puha, de mégsem túl krémesen hogy egyszerre sokat vegyen fel az ujjbegy. Ennek köszönhetően könnyen lehet használni és lehetőség van arra hogy építsük a színt, nem lesz már elsőre túl sok. Maga ez a szín egy picit vizesen fényes, csillámoktól mentes hideg rózsaszín. Természetes hatású, de mint már említettem akár bóhócszintig építhető. :) Többnyire ujjal viszem fel és az RT expert face brush ecsetemmel vagy blender szivaccsal dolgozom el.

Artdeco Couture Körömlakk

Artdeco Couture Körömlakk
2020. július 17.

Már a csomagolása is levett a lábamról a lepattintható kupakjával, nagyon elegáns. 756-os árnyalatban vettem meg ami egy rózsaszínes picit lila beütésű nude szín. Csodaszép. Egy rétegben is tökéletesen fed, nem csíkoz, relatíve hamar szárad. Akár alap és fedőlakk nélkül is jól bírja rajtam persze a hétvégi főzés utáni mosogatást és vizes dolgokat megsínyli mint minden lakk, de a mindennapos dolgaimat bírja. Elképesztően szép fénye van ami sajnos pár nap után tompul, én olyankor van hogy húzok rá még egy réteg festéket. Az ecsete is jó, nem túl nagy nem túl kicsi és nem vesz fel túl sok festéket. Bevallom eddig sajnáltam a pénzt a drágább lakkokra, de most látom hogy ég és föld a különbség eközött és a drogériás lakkok között. Biztos hogy más színeket is ki fogok próbálni.

Dentomin-H Habzófogpor Mentás

Dentomin-H Habzófogpor Mentás
2020. július 17.

A boltban kicsit meglepődtem hogy ez a kicsi kiszerelésű mentolos ugyanannyiba kerül mint a sima ízesítetlen. Végül ezt hoztam el, nem bántam meg. Picinek tűnik de hatalmas mennyiség van benne. A kiszerelése amúgy nem szerencsés, mert jó ideig még a kupak és perem is poros volt akármennyire vigyáztam. Csak amikor elfogyott a tetejéből vált könnyeben használhatóbbá. Ahhoz képest hogy por egyáltalán nem zavar az állaga, nem recseg a fogam alatt mint a Lush hasonló állagú fogtablettái. Hetente 2-3 alkalommal esténként használom fogkrém helyett. Nem érzem hogy kezdené a fogamat vagy ínyemet és irritálni sem irritál. Igazából csak a macerás kiszerelése és az íze zavar ami nem rossz, csak egy árnyalatnyival lehetne mentolosabb.

Tresemmé Biotin + Repair 7 Sampon Károsodott Hajra

Tresemmé Biotin + Repair 7 Sampon Károsodott Hajra
2020. július 17.

Nem gondoltam volna mikor megvettem (inkább a kíváncsiság hajtott) de nagyon bevált. Maga az illata nem teszik a flakonból szagolva, de hajmosáskor már kellemes. Elég sűrű, kiadós így az árát nagyon megéri (most mikor a véleményt írom ráadásul az Azúr drogériákban akciósan csak 890 Ft). Kétszer mosom át a vállig érő vékonyszálú hajamat, de elég egy mogyorónyi adag vízzel hígítva első mosáskor a második mosásnál még annál is kevesebb kell. Elég száraz mostanában a hajam így bár puhít, de nekem kell a balzsam és hajvégápoló utána. Az eredmény elképesztően puha, lágy, fényes, de nem elnehezült haj. Jól tisztít és nem érzem hogy jobban zsírosítana mint bármelyik másik sampon és az érzékeny fejbőrömet sem bántja.

Yamuna Hidegen Sajtolt Levendulás Növényi Szappan

Yamuna Hidegen Sajtolt Levendulás Növényi Szappan
2020. július 5.

Végre a közelben lévő százforintos bolt kínálata is kicsit frissült és Yamuna termékeket is lehet kapni. Egyből lecsaptam a szappanokra, gondolván csökkentsük a műanyagszemetet és előbb folyékony szappan helyett használom, majd ha bejött tusfürdő helyett is ezt használom. Tetszett a minimál papírcsomagolása és a színe (igaz ez a hozzáadott színezék) az illata pedig szárazon elképesztően finom. Eleinte míg sorra került a szekrényemben tároltam és minden alkalommal hogy kinyitottam az ajtaját erőteljesen lehet érezni a levendula illatot. Kellemes lágy szappan, de nem túl lágy hogy hamar szétessen. A levenduladarabok picik furák, de meg lehet szokni. Az illata nedvesen már nem annyira kimagaslóan jó, sima tisztaságillat. Nem érzem hogy hidratálna, de nem is szárítja a bőrömet.