Kremcica

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Garnier Botanic Therapy Olive Mythique Hajbalzsam

Garnier Botanic Therapy Olive Mythique Hajbalzsam
2020. július 4.

Update:
Elfogyott a flakon és sajnos azt kell mondanom nem lett kedvencem. Az illata, állaga jó, de a hatása kb egy napig tart. :(

Nagyon jó hatású balzsam. Kevesebb illatanyaggal és színezőanyagmentes lenne akkor csakis ezt használnám. A hajam nagyon puha lesz a használatával anélkül hogy elnehezítené, nem zsírosít. Árban is korrekt. A BT termékcsaládból az olivás termékek beváltak, drogériás samponhoz képest kifejezetten jók.

Essence Long Lasting Szemceruza

Essence Long Lasting Szemceruza
2020. június 29.

02 Hot chocolate árnyalatban vettem meg. Szerintem szuper ceruza! Krémes, puha és pigmentált, de nem ragacsosan vagy kenődősen. 35 fokban felső pillatőben szemhéjalap nélkül is tökéletesen tart egész nap annak ellenére, hogy zsíros szemhéjam van. Próbáltam alsó vízvonalban is, ott is egész tartós volt bár oda ritkábban viszek fel sminket. Ennyiért pedig szinte ajándék, tuti veszem más színben is.

Real Techniques Expert Face Brush

Real Techniques Expert Face Brush
2020. június 24.

Az utazó verzióját szereztem be (ugyanakkora fej csak rövidebb nyél) és azóta töretlen a szerelmünk. Elképesztően szépen bele tudom a bőrömbe dolgozni a krémes állagú sminkeket. Soha semmi mással, még a márka szivacsával sem volt ilyen eredményem. Az hogy rövidebb a nyele nekem inkább előny mint hátrány és árban is majdnem fele annyi. Ha jó alapozó, krémpirosító ecsetet kerestek nézzetek rá.

Ameliorate Transforming Body Lotion

Ameliorate Transforming Body Lotion
2020. június 24.

Keratosis pilarisra vettem, mert hirdetése szerint elvileg nagyon hatásos annak csökkentésében. Ez tényleg így is van. Ha rendszeresen használom 1-2 hétig utána hetekig simább a bőröm utánkenés nélkül. Ilyen szempontból valóban csodakrém. Kipattogzott mellkasra-vállra semmit sem használt, oda nekem a bha hámlasztó ami bevált. De és itt jön a fekete leves: az illata jobban mondva szaga. Volt már tejsavas hámlasztóm, nem is ez az összetevő a hibás hanem a hozzáadott illatanyag. Elképesztően erős és nem tudok jobb szót, büdös. Mellette nem szívódik be, csak ül a bőröm tetején és ragad órákkal később is. Összehasonlításképp a legszárazabb bőrre való testápolókat is többnyire tudom használni ragacsosság nélkül, ezt nem. Éjszakára már nem is tudom felkenni, most hogy jobb idő van és ha itthon vagyok napközben akkor használom. Kínkeservesen elhasználom és bármilyen pozitív is a hatása többet biztos nem veszem újra.

Babylove Waschgel Sensitive Kamillával és Panthenollal

Babylove Waschgel Sensitive Kamillával és Panthenollal
2020. június 18.

Még márciusban vettem a korlátozások előtt mert kifogytam az arclemosómból, a szokásosat pedig rövid időn belül nem tudtam volna beszerezni. Nagy kiszerelésű, kellemesen lágy géles állagú lemosó. Könnyű leöblíteni, nem ragacsos, nem irritál. Egyedül az illatanyag amit kivennék belőle, viszont meg kell hagyni jó illata van. Mostanában már más rendes arctisztítót használok, így tusfürdőként szuperál és nagyon szeretem. Bár az illata nem a legerősebb és nem is tisztít úgy mint egy habzó tusfürdő, de cserébe puha a bőröm és nem kell testápolóznom.

Organic Shop Kenyai Mangó Cukros Testradír

Organic Shop Kenyai Mangó Cukros Testradír
2020. június 7.

Eddig csak a papajás verzióját használtam, jobban mondva azt is csak korábban. Egy ideig próbálkoztam zero waste szemlélettel itthon elkészíteni a testradírt, de mindig idő előtt felolvadtak a cukorszemcsék plusz hiányzott a korábbi imádott illat. Lényeg a lényeg megvettem ezt a nyárra és imádom. Az illata hasonlóan a másikhoz isteni, nyári fílinget hoz az unalmas hétköznapokba. A cukorszemcsék nagyobb méretűek de nálam ez vált be plusz jól radíroznak, a shea vajtól pedig nagyon finom puha lesz a bőröm. A csomagolásán változtattak minimálisan, még mindig áttetsző kis tégelyben van de sokkal jobban záró a teteje mint volt. Ár/érték/összetevő vonatkozásában szerintem az egyik legjobb drogériás testradír.

Tangle Teezer The Wet Detangler

Tangle Teezer The Wet Detangler
2020. június 5.

Imádom, pont. Másfél évig húztam hogy megvegyem, de sikerült kifognom egy 25%-os akciót és megvettem (főleg hogy a másik kefém kezd szétesni). Ég és föld a korábbi keféimhez képest, pedig elégedett voltam a mülleres Tangle koppincs Betty Brush kefémmel. Nem húz, nem tép, szépen siklik a hajamban. Könnyű tisztítani, jó a fogása. Van egy Compact Stylerem ahhoz képest sokkal jobb, nemcsak a fogása kellemesebb de a sörtéi is finomabbak.

Organic Shop Kék Lagúna Erősítő Sampon Bio Alga és Agyag Kivonattal

Organic Shop Kék Lagúna Erősítő Sampon Bio Alga és Agyag Kivonattal
2020. június 3.

Annyira szerettem volna ezt kipróbálni hogy miután egyszer félrenyúltam és a balzsamját vettem meg (ami nagyon nem vált be) visszamentem ezért. Konkrétan úgy jártam mint PDL201. :) Korábban már volt a márkától samponom (a pumpás fajtából) és egész jó volt emiatt is kapott bizalmat. A flakonja jól néz ki, de belül nincs szűkítő, dönteni kell a sampont ami könnyen meglódulhat a textúrája miatt. Az illata kellemes, kevésbé erőteljes mint a balzsamjáé. Sajnos nekem nem vált be. Zsírosít és míg tiszta a hajam se látom olyan hűha de szépnek mint más samponokkal. Pedig elvileg célközönség vagyok: problémás, zsírosodó fejbőr, vékonyszálú haj. De mégsem jó. Elhasználom mert bajt nem csinál, de túl sok hasznot sem.

Alverde Szilárd Tusfürdő Menta-Bergamott Illattal

Alverde Szilárd Tusfürdő Menta-Bergamott Illattal
2020. június 3.

Update: Drága szappanként végezte. Érdekes mód a kezemet nem szárította és ekcémás tüneteket sem hozott elő. Viszont nem tudtam hogy tárolni hogy rendesen kiszáradjon. Akár szappantartóban, akár sima felületre raktam hozzáragadt-szárad és tört egy darabka belőle. Eleve puhább mint egy szappan így a ragacsos morzsolódásával együtt egy hónap alatt elhasználtam. Hozzátenném hogy nyilván többször használtam egy nap, míg fürdésnél pedig csak egy-két alkalommal kellett volna.

Régóta szemeztem már a Lush szilárd tusfürdőivel, de sajnáltam rá a pénzt. Vicces hogy gramm/ár arányában azzal jobbal jártam volna. :) Megtetszett a koncepció, jó volt a dobozban az illata és benéztem a boltban az árát. Sebaj, ettől még elhasználom. Illetve használnám, de nem tudom fogom e. Eleve az illata közel se olyan intenzív mint szárazon a dobozban volt. A vállamon lévő ekcémás foltokat irritálja, fürdés után mindig tiszta piros az a rész. Ami rosszabb hogy rémesen szárít, ha ezt használom biztosan testápolóznom kell különben kibújok a bőrömből. Pedig könnyű végigsimítani a bőrön, kellemesen habzik és nem hagy olyan tapadós érzetet mint egy szappan.

Wilkinson Sword Extra 2 Beauty Borotva

Wilkinson Sword Extra 2 Beauty Borotva
2020. június 3.

Katasztrófa. Még első használatkor csak-csak rendben van, nem sérti fel a bőrt és szépen viszi a szőr. De utána kuka, másodjára már nem lehet használni.