Kremcica

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
2020. május 6.

Kellemes, de elég erőteljes illata van. Konkrétan betelíti a szobát. :) A hidratálása szuper, nekem már kicsit sok is mert nehezen szívódik be és ragad. Anyukámnak adtam az extra száraz téli bőrére és nagyon bevált neki.

Essence Glitter Show Eyeshadow Palette

Essence Glitter Show Eyeshadow Palette
2020. május 6.

Update: Sajnos irritálja a szememet. :( A fehér színt amúgy elhasználtam. Szerettem volna a világosbarnát is (amitől időközben kiderült hogy félmatt) de annyira nincs pigmentáltsága hogy használhatatlan. A többi minőségében jó lenne, de arcra nem tudom felrakni így vagy kukázom, vagy vmelyik bevállalós közeli családtagnak adom.

A képen látható silver változatot rendeltem meg, mert nagyon régóta kerestem már hideg-taupos árnyalatú basic palettát ez pedig pont olyan színeket tartalmaz. A csomagolása belülről a Milani palettáira hajaz - masszív és tükrös, kívülről pedig egy tükörszerű felülete van amin a hógömbhöz hasonlóan fel-le csúszkálnak a csillámok, plusz egy kis lapocskányi dekormatricát is adtak hozzá. A színek őszintén megleptek, mert nem vártam hogy ennyire jó minőségű lesz. Puhák, finomra őröltek, pigmentáltak, jól kombinálhatóak. Mattok (csontszín is van benne juhhéj), szaténok és csillámos színek is vannak benne. A taupe-os olivazöld az egyik kedvencem. Nem potyog, alap és fixáló nélkül is tartja magát. Picit porol, de egy Revolution-höz vagy ABH-hoz képest nem vészes. Egy alap palettának vagy utazáshoz mikor egy nagyobb palettát nem szívesen vinnék el tökéletes. Egyértelműen fejlődik az Essence szemhéjpúder formulája csak még nem stabilan.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2020. május 3.

Többféle aha után vagyok már túl, konkrétan a teljes hámlasztópalettát kipróbáltam már. Sokáig ódzkodtam ettől a színe és az erőssége miatt. Végül márciusban csak megrendeltem és azóta csak ezt az aha hámlasztót használom a G&G Cheer Up bha-ja mellett (felváltva persze). Mivel erősen vízhiányos a bőröm hamar kiszárad bármennyire is igyekszem hidratálni. Sok a száraz folt és még ha nem is sminkelek akkor sem szép. Erre keretem megoldást, a pigmentációs problémákra és a pattanásokra nem hiszem hogy ez hozná meg az eredményt már csak aha hatásmechanizmusa miatt sem. Felületi hámlasztónak tökéletesen bevált, de utána hidratálni kell. Csípni csíp, attól függően milyen állapotban van a bőröm. Van hogy éppen csak bizserget, de vagy hogy egy percig tartó mély lélegzettel vészelem át a csípő érzést. Simán fenn tudom hagyni a bőrömön 10 percig annak ellenére hogy kissé érzékeny bőröm van. A színe borzalmas de elviselhető, felkenve inkább rózsaszín mint vérpiros. Ami miatt nem lett a szívem csücske és nem fogom újravenni, hogy a hámlasztóknál jobb szeretem a nem lemosós fajtákat. Tudom hogy ennél az erőssége miatt kell maszkszerűen használni, de nekem ez plusz nyűglődés.

L’Oreal Paris Color Riche Shine Magas Fényű Rúzs

L’Oreal Paris Color Riche Shine Magas Fényű Rúzs
2020. május 3.

Lookfantastic-ról rendeltem mert kedvező áron lehetett akkor rendelni, kb annyiba került mint itthon Glamour napokon. Szerintem a teljes árát nem érni meg bármilyen jó is. Netes swatchok alapján a Blush My Baby árnyalatot vettem meg, ami mint kiderült az amerikai vagy brit neve az árnyalatnak, ténylegesen a Topless-ről van szó. Érdekes mód a Topless szerepel a terméken is. Nem értem a kavarást. :D Kellemes nude szín amit őszintén kicsit rózsaszínesebbnek gondoltam a képekről mint mikor megrendeltem. Sebaj, nagyon szép rohangálós minden sminkhez passzoló szín. Extra csillámos, ennek köszönhető a fénye, ami tényleg csodaszép. Krémes és könnyű viselet, éppen hogy el nem csúszik, de emiatt nem is túl tartós. Nem túl pigmentált, leginkább úgy tudnám megfogalmazni hogy átmenet a szájfény és a krémes rúzsok között. A csomagolása nagyon szép és odavagyok a (mű)áfonyás illatáért. Szerintem ha látom majd akcióban beszerzem más árnyalatban is.

Helia-D Micellás Sminklemosó Víz

Helia-D Micellás Sminklemosó Víz
2020. május 3.

Próbaképp vettem meg ebből és a márka szőlővizeséből a kisebb verziót. Lelövöm a poént a másik bevált, ez nem. Ami feltűnt ennél már elsőre az az elképesztően erős illata. Mivel többnyire illatmentes termékeket használok az arcomon így az ilyenek pláne zavarnak. A másik hogy érzékeny a szemem és a legtöbb micellás víz csípi a szememet és sajnos ez is. Hatékonyságával sem vagyok kibékülve, a Bioderma Sensibiojával vagy a szőlővizes Helia-val sokkal könnyebben le tudom mosni a sminket és a fényvédőt. Arcra el fogom használni, egyenlőre nem érzem hogy szárítana de az biztos hogy nem fogom újravásárolni.

Essence Lash Princess False Lash Effect Szempillaspirál

Essence Lash Princess False Lash Effect Szempillaspirál
2020. május 3.

Nem vált be. Hiába olcsó, könnyen beszerezhető és csajos a csomagolása se a kefe feje, se a festék nem tetszik. Szép fekete, de a kefe túl sok festéket visz fel és összetapasztja a pilláimat. Kénytelen vagyok egy másik tiszta spirálkefével átfésülni. A festék pedig annyira folyékony (pedig másfél hónapja már megvan, nem friss bontás) hogy minden alkalommal összeken mindent és kész a pandasmink. Nap közben nem kenődik, ami valószínűleg annak köszönhető hogy púdert használok a szemem alatt és szemhéjpúdert a szememen. Ami jó hogy én pergést nem tapasztaltam és érzékeny szemem van, de nem irritál. Most nincs más spirálom itthon így szenvedek vele, de amint visszaállnak a hétköznapok nem fogok ezzel vacakolni és kuka.

Yves Rocher Repair Oil Hajregenáló Olaj

Yves Rocher Repair Oil Hajregenáló Olaj
2020. május 3.

Nagyon szép összetevős, jó illatú hajolaj. Eredetileg hajmosás utáni hajvégápolónak vettem. Na arra nem jó, túl olajos. Ellenben hajmosás előtti pakolásnak tökéletesen bevált (amit én pont hogy nem szeretek, így jártam) így elhasználom de újravenni nem fogom. Hatásában csodálatos, nagyon puha lesz a hajam bár kimosni nehézkes. Az adagolójáért nagy plusz pont, nincs elpazarolt cucc a mosdókagylóban.

Avon Naturals Szantálfa és Vanília Tusfürdő

Avon Naturals Szantálfa és Vanília Tusfürdő
2020. április 30.

Teljesen átlagos kellemes illatú tusfürdő. Az illatkombináció furán hangzik, de nem rossz és elég visszafogott. A bőrömet nem szárította, de nem is hidratálta. Az incije nem túl szép, a methylisothiazolinone tartósítószeren (21. században ne már) és a micán konkrétan kiakadtam (csillámpala, ettől csillognak a highlighterek és szemhéjpúderek). Hogy minek, mert kb felkenés után semmi nyoma nem marad a bőrön... Egynek összeszorított fogakkal elmegy.

Pantene Pro-V Moisture Renewal Conditioner

Pantene Pro-V Moisture Renewal Conditioner
2020. április 30.

Teljesen átlagos szilikonos balzsam Pantene illattal. Nem nehezíti el a hajamat, selymessé (érdekes mert nem szilikonosan) és könnyen kifésülködik teszi. A hatásával elégedett vagyok ahhoz képest hogy érdemi hatóanyag nincs benne. Glamour-napokon vettem féláron, annyit megért de újra nem fogom. Az inci meg jaj, bár egy p&g terméktől nem is várok többet.

Yves Rocher Első Hópelyhek Ajakbalzsam

Yves Rocher Első Hópelyhek Ajakbalzsam
2020. április 30.

Egyetértek ALettah-val, a karácsonyi kollekcióból ez tetszik a legjobban. Még így ajakápolóban is fura ez az illat, de sokkal jobb mint a többinek. Picit síkos érzetű ajakápoló emiatt kicsit olyan érzés kelt mintha elcsúszkálna az ajkakról.