Kremcica

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

19030 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Oral-B Essential Floss Fogselyem

Oral-B Essential Floss Fogselyem
2020. április 30.

Update 2:
A mentolos verzió továbbra is sokkal (láthatóan) vékonyabb a mentes változatnál szerencsére. Az értékelésem a mentolosra vonatkozik, a másik felejtős.

Update:
Találtam a Müllerben ízesítésmentes verziót. Nem tudom ezzel van e probléma vagy a mentolos verzión is változtattak, de ez nem tetszik. Konkrétan olyan vastag hogy alig bírom kiszedni a fogaim közül... eddig nem volt ilyen problémám, sőt épp a vékonysága miatt vásároltam újra már vagy fél tucatszor. Venni fogok megint egy mentolosat és lecsekkolom mi a helyzet, ha jelzés nélkül változtattak rajta nagyon morcos leszek.

Régóta használom már, próbáltam olcsóbb termékre leváltani de annyira szorosan állnak a fogaim hogy csak ez fér a fogközeimbe úgy hogy nem szorul be. Klassz hogy mentolos, nem éles a széle így nem is sérti fel az ínyemet. Rendszeresen használom, nincs is problémám a fogaimmal. :)

Avon Mark Brow Tattoo Micro Styler

Avon Mark Brow Tattoo Micro Styler
2020. április 30.

Update: Elvileg 12 hónap a szavatossága, nálam a 10. végén megbüdösödött. Kuka.

Nagyon örültem mikor megláttam a katalógusban, sőt mikor megkaptam és a kézfejemen kipróbáltam (Blonde árnyalat). Nagyon precíz, tartós és akár természetes akár ívesebbre rajzoltabb szemöldök készítésére is jó. Illetve csak jó lehetne. Sajnos ez is vörös tónusú, de emellett sárga is. Ha csak a szemöldököm vonalán belül finoman, keveset használok nem rossz. Viszont ennél többet szeretnék, kicsit igazítani is a formán és ehhez már nem jó a színe miatt. Más termékkel (porral vagy ceruzával kombinálva) el fogom használni, de újravenni semmiképp sem.

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam
2020. április 25.

Update: Hosszútávon is bizonyított, abszolút bevált és újravevős lesz a téli időszakban. De most szembesültem vele, hogy csak 6 hónap a szavideje a szokásos 12 helyett. :( Mivel elég nagy flakon javaslom ha elkezditek használni ne legyen mellette másik testápolótok is, mert hamarabb rátok romlik mint elhasználnátok.

Szuper őszi-téli testápoló. Mikor illatmentesre vágyom akkor ezt veszem elő. A hidegben előjövő ekcémaszerű kiszáradt foltjaimat szépen karbantartja. Tetszik a kiszerelése, de a pumpa miatt kicsit hígabbnak gondoltam. Emiatt elsőre kicsit sokat használtam és ragadtam is rendesen, de azóta sikerül kitapasztalni a kellő mennyiséget így azt kell mondanom hogy nem zsíros és hamar beszívódik. Mikor a boltban levettem a polcról majdnem sikerült mellényúlni, ugyanis létezik belőle 200 ml-es verzió ami akkor ugyanannyiba került mint a nagyobb verzió.

Schauma Baby Sampon & Tusfürdő

Schauma Baby Sampon & Tusfürdő
2020. április 24.

Gyógysampon után használom második samponként és tökéletesen bevált. Érdekes mód a többi szulfatmentes baba sampon csak ragasztja a hajam, de ez tényleg tisztít. Picit tapadós-csikogós utána a hajam, de balzsammal szépen fel tudom puhítani. Szépen felhabzik és nem is kell belőle sok. Külön jó hogy tetőtől talpig használható. :)

Neutrogena T/Gel Therapeutic Sampon Korpásodás Ellen

Neutrogena T/Gel Therapeutic Sampon Korpásodás Ellen
2020. április 3.

Totál véletlen akadtam rá egy lookfantastic-os rendelésemnél miközben sminkeket és arcápolási termékeket keresgéltem. :) Pont arra a problémára ad megoldást amivel már lassan fél éve küzdök és azt hiszem ezzel a samponnal meg is oldok. Rémesen száraz a fejbőröm amit miatt folyamatosan "pereg" és viszket. Tartósan fennálló probléma ami már a klasszikus samponokkal nem tudtam kezelni és emiatt a gyógyszertáriak felé indultam. Ez is a doboza szerint gyógyászati termék és 6 hétig ajánlott kúraszerűen használni heti 2-3 alkalommal. Három hete használom és már érezhetően a tüneteim enyhültek. A szaga elég durva még az illatanyag ellenére is... Bevallom nem néztem utána mi az a coal tar extract, szag alapján kénnek mondanám. Rákeresve tisztított kátrány. Durván hangzik és van is pár figyelmeztetés a dobozán hogy ritkán allergiás reakciót válthat ki és ideiglenesen elszínezheti a hajat. Nálam nem csinált problémát és a termesztés sötét szőke hajam is szőke maradt. :) Hajmosáskor egy mogyorónyit pici vízzel felhígítok (elég zselés az állaga) igyekszem csak a fejbőrhöz közel felvinni és pár percig rajtahagyni. Majd lemosás után babasamponnal átmosom még egyszer a hajamat. Nagyon szép fényes, tiszta lesz így de balzsamot nem lehet elhagyni. A szaga amint megszárad elillan, csak akkor érzem ha másnap tusoláskor kicsit vizes lesz a hajam.
Az összetétele az enyémnek picit más mint az itt feltöltöttnek, nincs benne parabén például.

Essence Magical.Mystical.Me. Eyeshadow Palette

Essence Magical.Mystical.Me. Eyeshadow Palette
2020. április 3.

Mikor megláttam tudtam hogy ezt a palettát nekem találták ki, be kell szereznem. A külső ABH-re hasonlító bársonyborítása, a szín-összeállítása hasonló a Norvina pallettához bár ahhoz képest kicsit melegebb tónusú. Emiatt és mert az eredeti Norvinát is megvettem egy ideig még a zsibire is felraktam hátha gazdára talál. Végül maradt és a mostani szobafogságban elkezdtem ezt használni. Sajnos a minősége nagyon vegyes. A csillámosak (legnagyobb bánatomra mert azt gondoltam anno hogy metálos színek) többnyire peregnek, szárazak és potyognak talán két szín az ami hozza a szintet. A mattok is hasonlóak, van amelyik szépen teljesít és van amelyik úgy porol mint egy eredeti ABH sem. Alap mindenképp kell alá főleg a csillogós színek miatt, de még így is előfordul hogy pár óra múltán a szemem alatt köt ki a festék fele. Limitált kiadás volt így már nem lehet kapni, de nem is ajánlanám. Ránézésre szép, használatra túl macerás. Sokkal jobb minőségű palettái is vannak az Essencenek.

Bálint Cseppek Vénusz Csepp

Bálint Cseppek Vénusz Csepp
2020. április 3.

A ciklusom beállítására vettem meg mivel többször előfordult hogy késett. Cickafark teát már korábban ittam felfázásra, de teaként kevesebb benne a hatóanyag és az íze se a legjobb. Nálam egy üvegcse napi 1*23 csepp három heti szedéssel két hónapig volt elég. Egyenlőre nem veszek újabb adagot, mert egyrészt elvileg kúraszerűen kell inni, másrészt elértem a kívánt hatást és mindkét hónapban majdhogynem napra pontosan meg is jött piroska. A PMS tüneteimet is nagyban csökkentette és a görcsök is enyhébbek lettek bár e szempontból többnyire szerencsés vagyok, mert ritkán erős. Az íze fura gyógynövényes (mi más lenne :D) leginkább gyerekkorom köptetőihez tudnám hasonlítani. Egy pohár vízbe kevertem bele és úgy ittam meg húzóra, utána másik fél pohár tiszta víz az utóíz miatt. Számomra így teljesen iható volt. Egyedül egy csúnya aknés pattanás jött ki a fogyasztása alatt, de mivel ha ritkán is de elő szokott fordulni nem írom ennek számlájára.
A fenti ár már nem aktuális, én már 3500 Ft körül vettem meg a patikában.

Yves Rocher A L'argan & A La Rose Hab- és Tusfürdő

Yves Rocher A L'argan & A La Rose Hab- és Tusfürdő
2020. március 20.

Még decemberben kaptam a márkától születésnapi ajándékként egy 100 ml-es kiszerelést ami mostanra fogyott el. A csomagolása nagyon elegáns, mutatós. A tusfürdő állaga elég érdekes, olajos (az olaj az inci lista lején van, az inci az én példányomon az ittenitől eltért) de mégis hígabb állagú. Kiöntéskor még barnás színű, de ahogy víz éri elkezd változni az állaga a színe fehér lesz és kissé felhabzik (szivacson pamacson kifejtetten szuper jól). Picit ragacsos, mert lehet hidratál de nem éreztem teljesen tisztának utána a bőrömet. Viszont legalább nem szárított és bár erős az illata, nem irritált. Apropó illat: nem tudtam eldönteni hogy tetszik vagy nem. Picit édeskés, nem mézesen és jól érződik a rózsa illat is. Mindenképpen különlegesnek mondanám, illatolás nélkül nem ajánlanám megvenni.

Bioderma Hydrabio Mask

Bioderma Hydrabio Mask
2020. március 13.

Update:
A téli, amúgy nem túl hidegben, éjszakára nem elég a hidratáló hatása. Akármennyit kenek fel, két rétegben is a bőröm relatíve hamar beszívja de nem hidratál eléggé. Húzódik és rá kell kennem egy másik krémet. Nappalra viszont jó és smink alatt nem kukacosodik.

Az itteni vélemények alapján régóta kívánságlistás és most hogy bejött a hideg idő és a hidratálókrémem elfogyott végre megrendeltem. Én is éjszakai arckrémnek használom, tökéletesen bevált a kombinált bőrömre. Nem túl vastag krém, mégis jól hidratál. A használatával nincs száraz foltom, nem húzódik a bőröm de nem is zsírosít, nem okoz pattanásokat. Ha picit intenzívebb hatást szeretnék akkor többet kenek fel és hagyom beszívódni, lefekvéskor pedig letörlöm a felesleget. Bár az illatmentes dolgokat szeretem, de nem zavar az illata, kellemes és nem okoz irritációt.

Organic Shop Kék Lagúna Erősítő Balzsam Bio Alga és Agyag Kivonattal

Organic Shop Kék Lagúna Erősítő Balzsam Bio Alga és Agyag Kivonattal
2020. március 13.

Update: Ha hajmosás előtt hajpakolásként használom 15-20 percre akkor egész jól puhítja a hajamat. Sima balzsamként kevés.

Félrenyúltam így a samponja helyett ezt a balzsamot vettem meg. Csalóka, vigyázzatok! :) Kívülről nagyon csinos csomagolása van, viszont belülről se billenőfej, se pumpa, se szűkítő csak a nagy nyílás a tetején.Van hogy alig jön belőle van hogy sokkal több mint szerettem volna. Az illata fura, de nem a büdös fura inkább csak nem tudom hova tenni. A hatásával viszont nem vagyok megelégedve. Nem mondom hogy nem használ, de elég nagy mennyiséget kell felkennem és fennhagynom hogy hasson. Utána is csak olyan szó-szó. Most amúgy is szárazabb a hajam a szokásosnál, így sajnos ez balzsam nem vált be.