Kremcica

19050 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

19050 pont

Regisztráció dátuma: 2016. július 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Garnier Botanic Therapy Olive Mythique Intenzíven Tápláló Sampon

Garnier Botanic Therapy Olive Mythique Intenzíven Tápláló Sampon
2020. március 13.

Update:
Mire elfogyott valahogy elveszítette a korábbi hidratáló hatását vagy csak szimplán hozzászokott a hajam. Jó sampon, de az a hűha érzés eltűnt.

Imádom! A hajam talán sosem volt ennyire puha mint ezzel a samponnal. Még azt is megbocsájtom hogy szilikontartalmú, mert ilyen hiperszuperpuha hajam nem emlékszem volt e. Kellemes visszafogott illata van, jól tisztít, nem zsírosít pedig gyorsan zsírosodó hajam van száraz hajvégekkel. Olyan puha már öblítés után hogy van hogy azon gondolkozom kell egyáltalán balzsamozni. A téli hidegben kiszáradt fejbőröm is nagyon hálás. :)

Catrice Art Couleurs Eyeshadow

Catrice Art Couleurs Eyeshadow
2020. február 21.

020-as árnyaltot vettem meg ami egy matt világos bőrszínű árnyalat, direkt azzal a céllal hogy legyen egy alapszínem fixálni a szemhéjalapomat. Porol még a csomagoláson belül, szemen már nem vészes és ha lepotyog se feltűnő. A tokja kifejezetten tetszik hogy ki lehet belőle nyomni a festéken és palettába helyezhető. Sajnos nem mágneses, de ez megoldható.

Bioderma Sensibio AR BB Krém SPF30

Bioderma Sensibio AR BB Krém SPF30
2020. február 21.

A fedése tényleg csak könnyed, pont annyi amennyi egy BB-krémtől elvárható. Nincs rosaceám így az arra vonatkozó hatását nem tudom megállapítani, de a piros foltokat és a bőrképet szépen egységesíti. Az én bőrömhöz is túlságosan sötét így korrektorral világosítva használom akárcsak lentebb Oila is írja. Alá megy a rendes fényvédő ez csak az extra. Szerencsére a patikában egy csak egy 5 ml-es kis tubust kaptam, ezt kevergetve is jó pár alkalomra elég volt mert elég sűrű és kevés kell belőle. A bőrtípusomnak csak télre jó mert nagyon hidratáló hatású, cserébe nem emelte ki a száraz foltjaimat.

Nabla Poison Garden Eyeshadow Palette

Nabla Poison Garden Eyeshadow Palette
2020. február 21.

Hosszas gondolkodás, próbálkozás, végül búcsú után írom tapasztalataimat. A Dreamy palettám és több matt, metál és duokróm mono szemhéjpúder után (amik többnyire hatalmas és töretlen kedvenceim lettek) újabb Nabla palettát szerettem volna, mert más színeket kerestem de a már megszokott minőségben. A színei alapján ez volt a számomra leginkább kihasználható, még úgy is hogy tudtam a kék-piros-narancssárga nem lesz igazán kihasználva. Amúgy ha kivesszük ezeket a színeket lényegében nude /természetes színek maradnak amik teljesen jól hordhatóak akár munkába/iskolába is. Elég vegyes értékeléseket kapott a különböző fórumokon, de reménykedtem hogy ha Nabla akkor csak jó lehet. Sajnos ez így nem lett igaz… Végül itt csaptam le a zsibin egy alig használt példányra. Gyönyörű paletta kívül-belül, de a minősége messze van a Dreamyjétől és a mono szemfestékektől. Először azt hittem azért mert préselt pigmentekből áll. De aztán láttam hogy a mono szemhéjfestékeim is pp-ek így ez nem lehet az ok. Az egyedüli színek amik hozzák a tartósságot, jó satírozhatóságot és krémes állagot az a Fabric, Archetype (határeset, ez már kissé szárazabb), Adagio, Zen, Honey, Berry Bite, Narrative. A naracsos csillám (Sublimal) elég darabos, nem elég pigmentált és potyog is. A Craving árnyalat elvileg a kedvencem lenne mert csodaszép lila, de annyira száraz, potyogós, ráadásul még alappal is gyorsan kopik és csíkozódik hogy számomra talán ez a legnagyobb csalódás. Az Adoration árnyalat önmagában nem elég pigmentált és nem is elég tartós, viszont a legszebb lilás-kék amit belső szemzugban highlighterként használni lehet, toppernek is csodás. Ennek a festéknek teteje viszont hamar összeállt és megkeményedett. Majorelle és Zodiac egymáshoz jól passzoló árnyaltok, de sajnos mindkettő elég száraz állagú, fakóbb szemen mint a panban, ráadásul hajlamosak a foltosodásra, nem könnyű eldolgozni őket. Opera detto ugyanez. A Canvas árnyalat sem túl pigmentált, de mint alapszín egész jó azt leszámítva hogy elég sárgás tónusú. Rosita csodaszép, egész jó bár kissé száraz állagú, de legalább szemhéjalappal tartja magát. Összességében elég vegyes a palettában lévő festékek minősége ami rendkívül zavaró volt számomra, tovább is adtam hátha szeretőbb gazdára talált. Kár érte. :(

AOA 10 Piece Plush Faux Mink Brush Set

AOA 10 Piece Plush Faux Mink Brush Set
2020. február 18.

Úgy másfél éve rendeltem a márka oldaláról és még napi használat mellett is jó állapotban vannak. Puhák, jól használhatóak, nem hullanak, nem torzultak el. Nem profi ecsetek, de ha csak magunkat sminkeljük és jól kihasználható arc- és szemecseteket keresünk akkor jó választás lehet. Ezért az árért mindenképp megéri.

Mivolis Haar Vital Komplex Étrend-kiegészítő Kapszula, Vitaminokkal és Ásványi Anyagokkal

2020. február 18.

Durva időszakos hajhullásos időszakomban vettem meg és szedtem végig egy kúrát, napi 1x1 kapszulát. Nem okozott émelygést, hányingert, hasfájást mint más sokkal drágább hajvitaminok. A hajhullásomat mérsékelte, babhajakkal lettem tele de azért csodát sem tett. Ráadásként a körmöm sokkal gyorsabban nőtt. A bőrömet nem csapta ki, nálam nem jött ki egyetlen plusz pattanás sem.

Essence Plumping Nudes Szájfény

Essence Plumping Nudes Szájfény
2020. február 18.

Valami átkattant bennem hogy nekem most bizony szájfény kell. Sosem voltam matt párti de szájfényt évek óta nem vettem és használtam. Nem szerettem volna sokat költeni rá pont ezért és színét is többé-kevésbé elképzeltem magamban, így olyan helyről akartam beszerezni ahol előzetesen swatcholni is tudok. Végül erre esett a választásom. Természetes hatású, szép színt találtam (05). Az applikátora kifejezetten tetszik hogy nem szivacsos, inkább hajlékony szilikonos. Picit ragad, de szájfénynél nem is várnék mást. Mentolos, bizsergetős hatású amit nem szeretek de nem igazán találtam olyan szájfényt a mostani piacon amiben ne lenne. Ár/érték arányban szuper!

Nivea Baby Pure & Sensitive Törlőkendő

Nivea Baby Pure & Sensitive Törlőkendő
2020. február 18.

Számomra hozta amit elvárok egy törlőkendőtől. Kellően nagy, nem szakad, nem csíp, nincs fura illata és a csomagolása szelektíven gyűjthető. Bevált, biztosan újraveszem majd.

Avon Far Away Rebel EDP

Avon Far Away Rebel EDP
2020. február 16.

Már a megjelenésekor megvettem. Megtetszett a dörzsölős illat és lila üveg (minden ami lila jöhet ráadásul tényleg nagyon szép metszésű). Finom illata van (bár nem lett kedvencem) nem mondanám Avonnak ha nem tudnám, de ahhoz képest mennyire intenzív kifújáskor nem túl tartós. Leszáradásában azért már érződik a tipikus Avon "szag" is. Őszre (az igazi hűvös, füstös őszre jó lesz szaladgálós, hétköznapi parfümnek. Kategóriájában jó (katalógus-drogériás illatok). Egy valamit nem értek, hogy ez hogy lehet rebel=lázadó?!? Számomra nem az, nincs benne semmi polgárpukkasztó. Eperbomba narancsvirággal édes karamellás hátterrel.

Garnier Fructis Oil Repair 3 Sampon

Garnier Fructis Oil Repair 3 Sampon
2020. február 10.

Egyedüli pozitív tulajdonsága a tipikus műgyümölcsös Fructis illata. Oké hogy tápláló meg olajos, de olyan szinten hogy használhatatlanná teszi a terméket. A hajam egy nap után csatakos, viszont a száraz részek nem eléggé hidratáltak. Próbáltam takarításhoz használni, de a benne lévő olajtól olyan csúszós lett a fürdőszoba hogy kirakhattam volna a balesetveszély táblát. Kézmosósként végezte, nem ajánlom.