Krisztiina

Regisztráció dátuma: 2014. január 14.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2014. január 14.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Isana Intenzív Hajápoló Tej

Isana Intenzív Hajápoló Tej
2020. február 10.

Méz kivonat végett akadt meg rajta a szemem és a vanília illatát is nagyon szeretem, árban is kifejezetten jó volt, így megvettem. Az illata az rettenetes. Ha valamire lehet mondani, hogy gagyi vanília, akkor ennek sajnos ilyen az illata. Kicsit aggódtam is, mert kézfejen sokáig illatozott, viszont hála égnek a hajamban nem bizonyul tartós illatnak. Az illattal ellentétben a tudása kiváló. Tépett, vállig érő hajam van. Törölköző száraz hajra egy pumpálás nekem kevés volt. Így száraz hajra ment még egy, majd még egy pumpálásnyi balzsam. Úgy tűnik kell ennyi a hajamnak, mivel a frissen mosott hajam mindig száraz érzetet nyújt és csak másnapra érzem finom selymesnek a hajamat (bármit is használok rá és nem használok hajszárítót), most viszont szép lett a hajam, a tapintása pedig finom puha. A siker végett szemet hunyok az illata felett, remélhetőleg hosszútávon jól fog teljesíteni, ötös alá.

Balea Avocado & Honig Arctisztító Hab

Balea Avocado & Honig Arctisztító Hab
2020. január 25.

Nyáron akadt meg rajta a szemem, de akkor úgy gondoltam, hogy ez nekem "vastag", sok lesz a bőrömnek, mert hajlamos a kisebb pattanásokra. Inkább normál - zsíros bőrre való termékeket használtam.
Mostanában viszont olyan vörös volt az arcom reggel és este tisztálkodáskor, mint a ráknak. Ráadásul csípett minden kencém, ezzel egyidőben mintha allergiás lettem volna (még a vízre is) úgy nézett ki a bőröm. Eszembe jutott ez a hab. Vágtattam is érte.

Micsoda kis csoda :-) Tenyleg "vastag" dús, telt a hab. Imádja a bőröm. Már első pillanatban éreztem, hogy ezért most nagyon hálás az arcbőröm. Nem is jöttek elő a vörös foltok az égő érzés. Sőt. Van egy bibi a szemöldököm alatt, most az is szemmel láthatóan gyógyul. Csak azt sajnálom, hogy most jutott eszembe és nem hamarabb.

Catrice Glitterholic Ajakrúzs

Catrice Glitterholic Ajakrúzs
2020. január 7.

Kis kedvenc ez a rúzs! A 02-es Duzzle Drama árnyalatban vettem meg, nagyon szép piros árnyalat, arany csillámmal. Utóbbi meglepő módon nem sok, nem hivalkodó. Alkalmi megjelenéshez gyönyörű, de a bátrabbak nyugodtan hordhatják hétköznap is. Nekem legalábbis nagyon bevált a hétköznapokban, főleg így a téli hidegben kell ez a kis csillogás és melegség. A felvitele picit nehéz (ehhez száraznak érzem a rúzs kenhetőségét), de mivel primert használok a rúzsok alá, az megkönnyíti a felvitelt. A tartósságát primer nélkül nem tudom megítélni, azonban primerrel tartós (evés, ivás persze nem megy neki, de nem is várható el tőle). Viselése kifejezetten kényelmes, szépen kopik. Ilyenkor kezd el benne jobban érvényesülni a rúzsban lévő csillám, legalábbis ezt tapasztalom. Amit említettem, hogy száraz a rúzs, ez felvitel után egyáltalán nem érezhető, krémessé válik - gondolom az ajkak melegségének köszönhetően. Ár- érték arányban tökéletes. Mivel limitált széria, ezért erősen gondolkozom, hogy bezsebelek egy tartalékot belőle. :-) Ugyanis ilyen szerintem nem lesz még egy. ;-)

L'Oreal Paris Les Chocolats Ultra Matte Liquid Lipstick

L'Oreal Paris Les Chocolats Ultra Matte Liquid Lipstick
2019. december 13.

Ragad, ragad, ragad és ragad! Elviselhetetlenül. Sose szárad meg. Hordhatatlan és végtelenül kényelmetlen. Még 50%-os akcióval is megbántam, hogy megvettem.

Labello Lips2Kiss Color Lip Balm

Labello Lips2Kiss Color Lip Balm
2019. október 2.

Két árnyalatban vettem meg és két különböző tapasztalatom van. Egy jó és egy rossz.

Elsőnek a piros árnyalatot vettem meg és imádom. Minden rúzs, így a színezett ápoló előtt is előkészítem az ajkaimat. Hiába ápoló, de színezett, így nincs annál csúnyább látvány, mikor cserepes ajkakra kerül fel egy szín. Arról nem tudok írni, mint ápoló, hogy teljesít. Viszont a tartósságáról igen. Kis odafigyeléssel egész nap viselem és még este is ezt kenem fel, mikor táncórára megyek. Amiért nagy-nagy kedvenc, hogy szépen megfogja az ajkakat, ebből adódóan nem csúnya, mikor el kezd fakulni. Sőt. Ha "full tartósra" szeretném, akkor az első réteg után várok egy picit, majd felitatom papírzsepivel és még egy vékony réteget felkenek rá. Így indulok neki az estéimnek. Hibátlanul teljesít. Így ezt az árnyalatot meleg szívvel merem ajánlani.

A második, amit a pirossal történt tapasztalataim után vettem meg, az a cseresznyés árnyalat. Borzalmas, rettenetes. Béna, "áttetsző", vizes hatása van. Szerintem nem is kényelmes viselni és rettenetesen csúszik-mászik az ajkaimon, így egyszerűen randa, ahogy kopik. Ezért az árnyalatért nagyon nagy kár volt pénzt kiadni.

Ha előbbit kellene értékelnem az egy kerek csillagos ötös lenne, utóbbi pedig egy sovány csillagos egyes. Kár, hogy érdekel(ne) narancs árnyalatban is. De utóbbi rossz tapasztalatom végett nem szívesen bátorkodom vele.

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick

L'Oreal Rouge Signature Matte Liquid Lipstick
2019. május 27.

Ha valaki megtudja nekem mondani, mivel robbanthatom le a rúzst az ajkaimról, annak hálás lennék. Ugyanis a kétfázisú szemfestéklemosó sem bír el vele rendesen. ;-) Három árnyalatban az enyém. Két erőteljes szín (104 Rebel, 114 Represent), ők ketten leszedhetetlenek. A harmadik 105 Rule, ami nem feltűnő, hogy valamennyi a számon maradt.
A tapasztalataim. Meglepő volt a vizes állaga, ki is kellett tapasztalni. Elsőre túl sokat vittem fel, így nem volt igazán szép és kényelmes a végeredmény, az viszont egyértelmű volt, hogy nagyon megfogja az ajkakat.
Legközelebb már nagyon vékony réteget használtam (az ecsetnek köszönhetően nagyon jól lehet vele rajzolni). Gyönyörű eredmény és észrevétlen viselet. Meglepő, kifejezetten meglepő. Száradás után még egy halovány réteggel még intenzívebb a szín, ekkor már éreztem, van valami a számon, de rövid idő után elmúlt ez az érzés. Reggelit, ivást, dohányzást lazán vette. Nem mászott sehova. Nekem teljesen bemattult, egyenletesen, diszkréten kopik, még az intenzív árnyalat is. Természetesen az ebéd utáni korrigálást elbírta egy vékony rétegben, így újra üde volt egész délután. És nagy dicséret neki, hogy nem szárít egy csöppet sem. Bár a leszedése időigényes és macerás (én radírozok is utána, erősen hidratálok és még másnap reggel is találok nyomokat a törölközőn). Szóval aki nem akar sokat bíbelődni vele napi szinten, azoknak is bátran ajánlanám alkalmi viseletnek, mert végtelenül megbízható rúzs. Nekem kenterbe vágta a Max Factort (Lipfinity) és a Bourjois (Velvet) rúzsaimat is. Egy szívfájdalmam van csak, hogy a piros árnyalatai nem passzolnak hozzám. :-)

Ui.:
Csak megnéztem közelebbről a piros árnyalatát. 115 I Am Worth It - amíg az üvegben kifejezetten (meleg) narancsos a rúzs árnyalata, addig kézfejen inkább hideg piros árnyalata van a rúzsnak (meg is lepett), úgyhogy ő is jött velem. Nekem a hideg árnyalatú pirosak állnak jól, így ez az árnyalata is tökéletes lett.

Bourjois Color Boost Rúzsceruza

Bourjois Color Boost Rúzsceruza
2019. május 16.

Elsőnek a Fuchsia Libre árnyalatban vettem meg és imádom. Kifejezetten szépen megfogta az ajkaimat, ebből adódóan szépen kopik, van egy kellemes természetes hatása és nem kell nagyon vele foglalkozni. Persze nem bír ki mindent, de nem is vártam tőle.
Ezen fellelkesülve, megvettem a Plum Russian árnyalatot is, ami viszont nem vált be. Ennek az árnyalatnak rajtam a fedése sem szép, nem kopik szépen és nem is fogta be az ajkaimat, így nem kelt olyan természetes hatást. Cirka egy óra alatt beérek a munkahelyemre, ekkor már törlöm is le és inkább felteszek helyette egy másik (bármilyen) rúzst. Átlagolok, az első 5*, a második megbukott.

Himalaya Herbals Sparkly White Fogfehérítő Gyógynövényes Fogkrém

Himalaya Herbals Sparkly White Fogfehérítő Gyógynövényes Fogkrém
2019. április 26.

Olyan, de olyan régóta keresek fahéj ízű fogkrémet, hogy elmondani nem tudom, és sehol se találtam. Gyerekkori kattanás tért vissza, akkor kaptam a dokitól több ízesítésben elmex fogkrémet, többek között fahéjasat, ráadásul mint fűszert is imádom és a fahéjnak egy csomó jó tulajdonsága van. Na, szóval.
Van belőle egy mini tubusom és mivel elfogyott a fogkrémem, ez mentette meg a reggeli fogmosást. És itt örültem meg. Kérem szépen, erre az ízre vágytam. Nem tolakodó, épp csak érződik a fahéj benne, de pont tökéletes. Imádooom :-)
Hála égnek, nincsenek ínyproblémáim, de lehetnének világosabbak a fogaim. Nem tudom, hogy csak beképzeltem-e magamnak /bár nincs előtte-utána fotóm, lehet kellett volna/, de valamelyik nap mintha szebbnek láttam volna a fogaimat. Ha nem csak ápol és finom, hanem még szépít is, akkor 6* ;-)

Nivea Micellair Rózsavizes Kétfázisú Micellás Víz

Nivea Micellair Rózsavizes Kétfázisú Micellás Víz
2019. április 23.

Azért nem olcsó termék, hogy a csomagolását nézzem milyen guszta és az illata is bejön. De sajnos nincs pozitív tapasztalatom. Nekem csípi a szemem, lehozza a vízálló spirált, de nem olyan könnyen. Ma kipróbáltam a rúzsomon, csípte a számat is. Még szerencse, hogy az arcomat összessegében nem csípi, de. Így ugyanúgy 2 terméket hasznalok, vagyis mindjárt hármat is, mivel nem tetszik a vékony olajos réteg az arcomon, így végül azt is áttörlöm. Csak azért nem egy csillag, mert volt olyan micellás vizem, ami csípte az egész arcom. Nagyon sajnálom, mert több nivea terméket is használok arcra és azokat nagyon szeretem.

Elizabeth Arden Red Door Limited Edition

Elizabeth Arden Red Door Limited Edition
2019. április 18.

Történt a minap, hogy rendeltem pár illatmintát, többek között őt is. Meg is jött a "szállítmány", itthon pedig elkezdtem találomra szaglászni őket és teszem hozzá, nem ismerem egyik rendelt mintát sem. Azzal szórakoztattam magamat, hogy direkt nem néztem meg a kis címkét a fiolán, tényleg csak az orrom vigyen előre. Ő volt az első, amit megkóstoltam. Az első gondolatom az volt, hogy ehhez én még fiatal vagyok (38). Pár perc múlva megnéztem ki is ő valójában.

"Vörös Ajtó"?

A neve után vártam volna valami meleg, kellemes illatot, amiben ott bújkàl a bujaság. Olyan titkon, sejtelmesen. Ott van ő, hivogat is, de csak akkor fedi fel igazán buja énjét, ha azt igazán ő is akarja. Akkor viszont robban. Ez nem az az illat. El tudom képzelni egy idős hölgyön, aki méltóságteljesen tündököl és ez az illat éppen csak érződik a közelében, így már el tudom képzelni, hogy ott van a titok, ott van a sokat látott világ, ott vannak a megélt örömök és fájdalmak a háta mögött, az idős hölgy maga a vörös ajtó, amivel mind-mind tisztában is van.
Tekintve az erősségét, nagyon kell érteni és érezni a használatát. Egyéb esetben (senki ízlését nem megbántva) ez egy vegyifegyver. Nem is tudom hova értékeljem (nem is értékelném, de kell) mert sok, nagyon nagyon sok, de valamiért látok benne fantáziát. Nem magamon, hanem ahogy a fantáziámban látom azt az idős elegáns, sok mindent megélt hölgyet. Rajta.