LaNara

Regisztráció dátuma: 2015. február 16.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. február 16.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Revox Zitcare AHA.BHA.PHA. Multi Szérum

Revox Zitcare AHA.BHA.PHA. Multi Szérum
2024. április 8.

Én ennek a terméknek a létezését egyszerűen nem értem. Random ötlettől vezérelve kaptam le a polcról, de hiba volt. A hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert olyat az elmúlt 2 hónap alatt egyáltalán nem tapasztaltam, se negatív, se pozitív, egyszerűen teljességgel felesleges. Ellenben a szaga, ahogy elkezd fogyni, kiegyenlítetlen lesz a kétfázisú lötyiből az egyik komponens és a teafaolaj reakcióba lép valamivel, és hát benzinszag-fétisesek imádni fogják, konkrétan benzines gépzsíros szaga van, az autószerelőm műhelyében érezni hasonlót, de az arcomon ilyenre NEM vágyom, el sem bírom használni annyira ocsmány, köszönöm a figyelmet.

Lattafa Teriaq EDP

Lattafa Teriaq EDP
2024. március 5.

Nagyon vártam már, hogy sikerüljön ezt a parfümöt megszerezni, Quentin Bisch bármihez nyúl, az arannyá változik a kezei között. Meglepett, hogy a Lattafaval kollaborál, de ha belegondolok korábban is dolgozott már közel-keleti márkával, a Lattafa pedig elképesztően szárnyal felfelé. Brasty-ről vettem, még fotó sem volt feltöltve a termékhez, úgyhogy csuriba tett kézzel vártam, hogy azt kapom-e amit várok, spoiler ez a komment, ez a csoda érkezett.
Muszáj megemlítenem a csomagolást, egyszerűen elképesztően gyönyörű, sikongattam mint egy kislány miközben kibontogattam, annyira csodaszép minden eleme.
A nyitányban elég fura, borsos sárgabarack aminek ilyen kámforos beütése van, de hamar csillapodik. Utána jön egy nagyon parfümös, virágosabb rész, de a virágok bőrön hamar eltűnnek (papíron sokkal virágosabb és a méz is hangsúlyosabb), és bújik elő belőle fahéj (?), ami nincs benne, szerintem a marcipán-szerű keserű mandula és a bors / labdanum együtt adja ezt a fahéjas effektet. Végig nagyon édes. Leszáradásban füstös, bőrös, fűszeres vaníliává változik, kicsit ilyen bőrközeli rúzsos illat, nagyon érzéki, nagyon szexi, de mégis kifinomult, igazi nagyágyú, kiemelkedő tartóssággal és szillázzsal.
Teljesen alá tudom támasztani azt, hogy ez a parfüm a JPG La Belle es az Angels’ Share szerelemgyereke, akinek ez a kettő megvan, rétegezze őket és megkapja a Teriaqot. Nem szuper különleges, de nagyon kidolgozott illat, főleg őszi / téli, esetleg kora tavaszi darab. Az én példányom egészen friss, 2024 januári gyártás, úgyhogy szerintem némelyest fog még változni.

Zara Velvet Shadow

Zara Velvet Shadow
2023. november 21.

Az Orianahoz hasonlítható inkább, de a LDBS-hoz semmi köze szerencsére, aki arra vágyik inkább az a Give me a Sign nevűt válassza a Zaraból, na az nagyon spot on LDBS dupe lett.

Rajtam ez egyébként egy az egyben Prada Candy Kiss. Volt ilyenem, szerettem, emlékszem anyukám elcsórta mert neki szerelem volt. Megvettem ebből a kisebb üveget, mert kedves nosztalgiát ébresztett bennem, el fogom fújkálni. Tartóssága kb 3 óra de annak a 3 órának a végére is inkább csak nevéhez hűen shadow erősségű. Kedves kis komfort illat, olyan édes tisztaság-féle, ennyi pénzért ajándék. Az egyik férfi ismerősöm szerint amúgy “nagymamás”.

Pem Delian Daytime Hero NMF Intenzív Hidratálókrém

Pem Delian Daytime Hero NMF Intenzív Hidratálókrém
2023. november 6.

Azt hiszem ilyenekre gondoltak itt Krémmánián amikor az 5 csillagos értékeléshez azt definiálták, hogy “csodaszer”. Na ez az, tényleg az, a nagyon száraz bőrömet a legpusztítóbb, szárítóbb cuccok után is olyan módon hidratálja, hogy ilyet még nem láttam, vaskos fehér krémek nem tudnak ilyet, komolyan. Mindennel jóban van, gyorsan felszívódik, nem kukacosodik rajta semmi és azonnali megkönnyebbülés a bőrömnek. Kicsit fenyesít, de az én nagyon száraz bőröm csak pont egészségesen fénylik tőle. Ez számomra tényleg A CSODASZER!

Zara Antique Brown EDP

Zara Antique Brown EDP
2023. október 19.

Na ez 🥹 A Sand Desert at Sunset számomra nagyon kiábrándító volt, lehet hogy az Angels’ Share utánzataként, annak megalkotójától, Benoist Lapouzatól személyesen többet vártam, de sajnos harmatgyengére sikeredett és hiába finom ha nem tart semeddig.

Tovább nézelődtem és egyszercsak a Zara appban feltűnt ez az illat is, nem volt fent még Fragin sem, ellenben borzasztó jól hangzik jegyek alapján, úgyhogy addig jártam a Zarába ameddig meg nem tudtam illatozni. Amikor odaértem a teszter már szinte üres volt, így éppen a lelkét tudta már csak kilehelni a blotterre. De úristen, az a két csepp szinte megbabonázott azonnal, ez az illat annyira szép, hogy ilyen finom, ízlésemnek megfelelő férfi parfümmel még nem találkoztam. Jellegében Angels’ Share-re emlékeztet (nem hasonlít, de emlékeztet!), almás, rumos, viszont itt nincs meg a harsány fahéj amit abban nem szeretek, hanem van helyette kókuszvíz, dohány, ámbra, mennyei manna komolyan mondom. Az ilyen illatú férfi veszélyes rám, ezért gyorsan pusztítottam a készletet, hogy kevesebb jusson másnak és hazahoztam egyet a férjemnek 🤣 Neki is borzasztóan tetszik, szívesen fújkodja pedig nem nagy parfümös (kiképzés alatt van).

Hatósugara egészen jó, méterekről is megcsap de nem tolakodó és ez végre tartós is, ruhán napokig lehet érezni, de még késő délután amikor munka után találkozunk, az ölelésnél érzem rajta a reggeli 3 fújást. Számomra ez egy telitalálat, 10 csillag legalább, az egyik legjobb a Zarától. Keep up the good work, Zara, idén nagyon belehúztak ebbe a parfüm témába.

Elvileg hasonlít amúgy a Kilian Back to Blackre, muszáj lesz tesztelnem azt is, főleg mivel azt mondtam amikor az Antique Brownt először illatoztam, hogy ez a parfüm egy afrodiziákum, majd rákerestem a BTB-re, ami mit ad isten pont “aphrodisiac” becenévre lett keresztelve, hát ha a Kilian is ilyesmi karakter, akkor én ezt látatlanban is megerősítem és azonnal szeretném!!

Zara Someday Sometimes (Into The Joyful)

Zara Someday Sometimes (Into The Joyful)
2023. október 17.

Hirtelen felindulásból megvettem, mert megtetszett, holott tudom hogy a rózsa hangsúlyos illatokat nagyon nem bírom elviselni magamon. Olyan mint a cukorszirupban főzött rózsaszirmok egy kis málnával, aztán ahogy szárad le bújik elő a pacsuli.

Magamra egyetlen egyszer fújtam és igen ahogy sejtettem, nem tudok vele azonosulni, viszont fújtam egyet a kislányomra is (mert amikor parfümözöm magam akkor mindig jön ő is kérni) és rajta meg nagyon tetszett, úgyhogy nekem ez az az illat, ami csak másokon szép.

Elvileg ez is Delina / Delina Exclusif dupe amúgy, a sokadik a Zarától 😅 de hasonlítják az Angel Nova-hoz is, az szerintem málnásabb mint ez, itt abszolút a rózsa dominál, illetve a True Amore testvérkéje pedig szerintem frissebb nála. Tartóssága az árához képest nagyon rendben van, a fél napos teljesítmény nem rossz és elég jól projektál is, de szerintem ez erre a fajta nehezebb rózsás műfajra általánosságban jellemző.

Zara Sand Desert at Sunset EDP

Zara Sand Desert at Sunset EDP
2023. október 16.

Ez egy nagyon jó kis illatka, csak éppen harmatgyenge csóri, tart vagy 1 órát, azt is 0 szillázzsal, ritka gyenge darab a Zarától, kár érte.
Akinek ez tetszik, az tegyen egy próbát a hasonló Antique Brown darabbal, a fahéj hiányzik belőle, kókuszvizes, dohányos, de ezerszer szexibb mint ez és ruhán napokig megmarad! Én azt azonnal megvettem a férjemnek és azóta magamra fújkálom annyira tetszik 🤣 (csináltam neki oldalt de még nincs jóváhagyva)

Zara Supreme Vanilla EDP

Zara Supreme Vanilla EDP
2023. október 6.

Jaj hát én ezt imádom! Ez az egyetlen ami tetszik a 4 vanilla közül, de ez valami csodálatos, azonnal meg is vettem. Az eleje rajtam is ilyen földes dohos pinceszag, a kislányom ki is akadt hogy “anya ez nagyon büdös”, nem is tudom ez így hogy, talán a tinta produkálja? Szerencsére ez csak nagyon halovány, pl a boltban az illatkavalkádban nem is éreztem, csak az édes vaníliát, de pár perc és már amúgy is hűlt helye. Onnantól jön egy olyan finom vanília, hogy az orrom a kezemre tapadt. Édes, sütis vanília, olyan igazi égetett cukros krémes, addiktív fajta, de közben maga az illat a cédrus miatt inkább egy hűvös, komolyabb hatású vanília, nagyon kifinomult, nagyon érdekes. Szillázsa komolyabb adag fújása után egészen jó és a tartóssága is meglepő, ezért az árért 3-4 óra szerintem több mint korrekt.

Ebből gyorsan betárazok mielőtt a Zara kivonja (habár ez fogyott a legjobban a boltban és Fragin is ezt véleményezték legtöbben, hátha marad). Borzasztóan tetszik, hosszú ideje az egyetlen Zarás parfüm ami igazán tetszik és külön öröm, hogy ez végre nem egy dupe, hanem saját ötlet sikerült ennyire jól, szép munka.

Mancera Roses Vanille

Mancera Roses Vanille
2023. szeptember 13.

A Furla Preziosa volt meg nekem és szerettem, de nem volt az igazi, az oldalán kifejtettem róla a véleményemet. Amikor elfogyott akkor tudtam, hogy ezt az illatot szeretném továbbra is, de nem egészen ebben a formában, ezért Fragin elkezdtem hasonló illatokat kutatni és végül az Intense Café - Roses Vanille kettősből ez utóbbit választottam.
Amikor megérkezett és megillatoztam, olyan boldog lettem tőle, hogy még a könnyem is kicsordult, annyira szép, számomra annyira tökéletes. Eltűnt a Preziosaban zavaró bőr és lett helyette egy finom rózsás limodádé a nyitányban. Aztán szépen átvált cukros rózsa vaníliába, de van benne valami dimenzió, mélység ami miatt annyira szeretem, rajtam tényleg nagyon szépen működik. Leszáradásban finom puha, vaníliás illat lesz, bőrközeli de közben mégis érezhető, nem tűnik el, egésznap érzem. Annyira imádom, hogy legszívesebben fürdenék benne, alig várom a hidegebb időt, ő akkor lesz az igazi.
Nem hiába a Mancera bestsellere ez a csoda, minden bókot megérdemel, tőlem pedig 5 csillagot, új signature illat született.

Montale Mukhallat

Montale Mukhallat
2023. szeptember 1.

Ez kérem Bubble Gum Wunderbaum rajtam, no more, no less 🤣🍬 Nem mondom, hogy büdös, de nem egészen erre számítottam, hanem valami epresre, mandulásra, de ez az illat egészen bohókás, mondjuk már egy óra után elkapott a hányinger tőle, de legalább kifejezetten viccesen éreztem magam amikor ez volt rajtam. Ha a nyakamba akasztottam volna egy rágógumis autóillatosítót akkor ugyanott lettem volna mint a Mukhallattal, kicsit szürreális élmény ez egy parfümtől ami 2000 Forintnál többet kóstál. Tartósnak tartós és idővel egyre elviselhetőbbre vaníliásodik, de azért hála az égnek a zuhanyzást nem élte túl.
A férjem szerint amúgy olyan illata van, mint jobb helyeken egy frissen takarított nyilvános wc-nek 😅