laracroft

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Juliette Has a Gun Musc Invisible

Juliette Has a Gun Musc Invisible
2021. július 22.

Sajnos valóban gyengécske, pedig az illata fantasztikus...nem olyan régen még ki lehetett volna kergetni engem a JHG parfümökkel, most viszont egyre több illatot újra próbálok, és vagy a bőröm változott, vagy az ízlésem (esetleg mindkettő), de a Musc Invisible is azon parfümök közé tartozik, amibe konkrétan beleszerettem.
Pedig halvány, gyengusz, sokat kell fújni, újra kell fújni. Nem tudtam, jellegében mire hasonlít, de valóban, ott a hajlakk! :) Viszont nem kesernyésen, hanem inkább... valahogy úgy, hogy arról a tisztaságra, szépségre asszociálok. Nem a "most zuhanyoztam" vagy a "frissen mosott ruha" feeling, hanem inkább a "most jövök a szépségszalonból"...
Én érzem benne a jázmint is, gyapotvirágot is (én még nem hallottam pamutvirágnak fordítva soha) és a pézsmát is, mindezt finoman, lágyan, púderesen összedolgozva.
A gyengécske mivolta miatt mínusz egy csillag, amúgy isteni finom.

Juliette Has A Gun Not A Perfume Superdose EDP

Juliette Has A Gun Not A Perfume Superdose EDP
2021. július 19.

Rajtam meglepően isteni. Valóban egy kicsit kesernyés, de nagyon friss, élénk illat. Első gondolatom az volt, hogy inkább használnám enteriőr, mint test illatosítására, nem igazán érzem magaménak, és közben mégis lenyűgöz. Van benne valami megfoghatatlan luxus, biztos tudat alatti illatemlék, vagy nem tudom, de nekem nagyon tetszik. Hatósugara közepes, tartóssága brutális. Hát, vakon ne rendelje senki, de egy bőrpróbát megér...

Juliette Has A Gun Vanilla Vibes EDP

Juliette Has A Gun Vanilla Vibes EDP
2021. július 17.

Két éve, 2019-ben írtam ezt a véleményt:
"Fragin jól írják hát, sós vanília. Rajtam pontosan olyan katasztrofálisan muzsikál, mint a létező összes sót, mint illatjegyet tartalmazó illat. Erős, szúrós, tolakodó parfüm, harsány és kemény uniszex katyvasz. Én a vaníliát alig érzem ki belőle, sem az elején, sem pedig a leszáradásban alig van jelen. Ez nem feltétlenül a parfüm hibája, egész egyszerűen én semmilyen sós illattal nem tudok együttműködni."

Így 2021-ben rá kellett jönnöm, hogy érdemes időnként újraértékelni illatokat. Én változtam? A bőröm? Az ízlésem? Most nem is érzem benne a sót. Vagy talán mégis, indirekt módon, ugyanis az egésznek egy friss, tengerien aquás vanília illata van. Nem szerettem bele, de nagyon kellemes, a kis mintámat boldogan fújogatom. :) Az egy csillagból máris négy lett.

Juliette Has a Gun Lipstick Fever

Juliette Has a Gun Lipstick Fever
2021. július 16.

Tartottam tőle, hogy nagyon rúzsos lesz, olyan igazi oldschool smink illat, de hál' Isten nem vészes. Sőt, valójában ő az első málnás parfüm, ami működik rajtam.Kellemes, nőies, málnás púderillat, azt a tipikus rúzsos érzetet csak akkor adja, ha az első tíz percben nagyon közelről szaglászom, azon kívül csak a friss, édeskés gyümölcsillat borít be. Nem lett "életem szerelme", de a kis mintámat jó szívvel elfújkodom. :)

Fragrance Du Bois - Santal Complet

Fragrance Du Bois - Santal Complet
2021. július 14.

UPDATE: amit itt hibaként éltem meg, ugyanaz igaz a Brume de Matin-ra is, csak ott épp ugyanez talált be. Hogy túl tökéletes. :)

Nagyon kellemes, krémes, kókuszos szantál, édeskés, de az "édes" kategóriába messze nem sorolható, valóban uniszex komfortillat. Igazából kortól és nemtől függetlenül bárkinek jól állhat. Hatósugara visszafogott, tartóssága rajtam változó, mindenesetre egy ilyen árkategóriájú parfümtől egy kicsit többet várnék el. :) Mégis, amiért csak négy csillagot kap, az az egyediség hiánya. Hiába a tökéletes arányok, az extrém "puha", a végletekig tökéletesített végeredmény, az orrom és az agyam azonnal a "volt már" és a "semmi különös" kategóriába sorolja. Nekem talán túl tökéletes. Vagy a fene se tudja. Talán csak nem az én világom.
Mindenesetre aki tökéletesen kimunkált, krémes-kókuszos, szantálos illatot keres, annak telitalálat lehet. :)

Fragrance Du Bois Brume De Matin

Fragrance Du Bois Brume De Matin
2021. július 14.

Wow.
Az én szememben ez bizony a nőiesség tökéletes parfüm-interpretációja.
Egy könnyed, légies virágcsokor. Patikamérlegen kiszámolt arányok, visszafogott elegancia, tökéletesség.
Tavaszra/nyárra telitalálat, de szerintem maximálisan négy évszakos, irodabarát, senki orrát nem bántó, biztonsági parfüm. Nem harsány, nem kiemelkedő, nincs benne semmi "extra" csavar. Én nem érzem ki külön az illatjegyekből egyiket sem. Kellemesen édeskés, leginkább virágos (bazsarózsa? jázmin?), kicsit gyümölcsös, szolid, puha, ártatlan de mégis hívogató... egy szóval: tökéletes.
Közepes hatósugár, és viszonylag gyenge (4-5 óra) tartósság jellemzi (rajtam, de hát bőre válogatja), mégis megadom az öt csillagot, mert teljesen beleszerettem. :)

BDK Parfums Rouge Smoking EDP

BDK Parfums Rouge Smoking EDP
2021. június 12.

Én is leginkább az éjszakai élethez tudnám társítani - harsány, édes, tartós, viszonylag egyszerű, kissé szintetikus, de egyébként finom és nőies kavalkád. Egyszerre tetszik is, és nem is. Másokon érezve valószínűleg odalennék érte, magamon viszont geilnek és közönségesnek érzem. Pedig nem az! Buja és bújós, kicsit cseresznyés és nagyon vaníliás, Tom Ford Lost Cherryjére emlékeztet...és még sok más vaníliás-bogyós gyümölcsös parfümre. Meg is adnám rá az öt pontot, de mivel nem túl egyedi, mondhatni "kommersz", így marad a négyes...

Maybelline Tattoo Brow 36H Szemöldökceruza

Maybelline Tattoo Brow 36H Szemöldökceruza
2021. június 10.

Valóban nagyon intenzíven pigmentált, és nagyon-nagyon puha, krémes - de éppen ezért szerintem zsíros bőrön kicsit csúszkálós is, nem értem a 36 órás elkenődésmentes ígéretet... egynek elmegy, de nem lesz a kedvencem. Szálazni valóban nem lehet vele, inkább kitölteni.

By Kilian Intoxicated

By Kilian Intoxicated
2021. június 10.

Nekem tetszik, de tényleg nagyon hasonlít az A*Men-re...szinte egy az egyben koppintás. Persze, finomabb, sokkal kifinomultabb, tartós, blablabla, nem a minőséggel van a baj, csak ez így kicsit nehezen értékelhető...

L'Oreal Paris Bambi Oversized Eye Szempillaspirál

L'Oreal Paris Bambi Oversized Eye Szempillaspirál
2021. június 10.

Viszonylag szép & dús pillákat csinál, de nem csodaszer. Ami nekem nagyon nem tetszik, az az, hogy napközben sunyi módon pereg - nem látványos elkenődés, de szúrja a szemem. Mármint szó szerint, mert belepotyog. :) Ettől eltekintve viszonylag tartós, nem mászik el, dúsít-hosszabbít-nemtapaszt, szóval drogériás szempillaspirálok között egész jó.