LathatatlanOzike

Regisztráció dátuma: 2016. január 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. január 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Bepanthen Krém

Bepanthen Krém
2018. november 24.

Friss tetoválásomat kenegettem vele, nagyon szépen tette a dolgát, gyönyörű lett az eredmény. Az első tetoválásomat a kenőcs verziójával kentem, mert nem tudtam, hogy van belőle krém változat is. Ez sokkal könnyebben kenhető, nem kell vele bajlódni, kevésbé zsíros.
A maradékot az arcomon használom el. Már ott is próbálgattam. Lehúzza a gyulladást, egységesíti az arcbőrt, gyorsan beszívódik. Tényleg kis csodaszer. :)

Montale Sweet Peony EDP

Montale Sweet Peony EDP
2018. november 24.

Sohasem jöttem ki jól a rózsás illatokkal (ritka kivétel, amikor igen), de ez a rózsás, gyümölcsös, púderes vonal nagyon finom!
Kedves, szelíd, bújós illat, igazi őszi, de leginkább téli parfüm.
A tartóssága eszméletlenül jó, egy fújás is kitart egész nap.

Guerlain Mon Guerlain

Guerlain Mon Guerlain

2017. július 27.
Angyali illat…egyből rabul ejtett. Egy hete ismerkedtem meg vele, kis fújós formájában, most pedig már egy nagy kiszerelés figyel a szekrényemen. Annyira gyönyörű…mind az üvege, mind az illata. Első találkozáskor rögtön egy szép emlék jutott eszembe. Mintha újra a majki levendulák között sétálgatnék. Megnyugtató, friss, boldogság illat. Tökéletes, különleges, kerek.
Én nem érzek benne LVEB-t, sem más hozzá hasonlót, ilyen illattal még nem találkoztam.
Nyáron is hordható, egy picit sem fullasztó. Bele sem merek gondolni, hogy télen milyen finom lesz, szerintem akkor mutatja meg a legszebb énjét. :) Szerencsére nagyon tartós, egy egész napot kibír.
Azt hiszem, hogy mindig lesz belőle itthon. ❤

2018. augusztus 30.
Időközben eladtam, és milyen rosszul tettem…gyorsan meg is bántam. Tényleg olyan illat, ami nem hagy nyugodni, amíg meg nem szerzem… Nem tudok lemondani a levendulás álomról. Így újra az enyém lett. :)

Lovely Körömerősítő Szérum Kalciummal és C-vitaminnal

Lovely Körömerősítő Szérum Kalciummal és C-vitaminnal
2018. augusztus 30.

Műköröm után segítségért kiáltottak a körmeim. Teljesen tönkrementek, egy picit sem tudtam megnöveszteni őket, lemezesen töredeztek fel hónapokig, pedig előtte nagyon erős körmeim voltak. Csak 2 hónap műköröm után… el sem merem képzelni, hogy milyen az, ha évekig van fent. :) Soha többet kategória. Berongyoltam a Rossmannba, hogy vegyek valami ápoló szérumot, mert így nem maradhatnak. Megtaláltam ezt a körömerősítőt, csak egy darab volt belőle, féláron, nagyon csalogatott. Meg is vettem. Minden egyes nap kentem (mostanában is néha), a körmeim szinte újra a régiek, annyira, hogy tegnap végre ki is tudtam festeni őket, nem lett rémisztő az eredmény. :D Nem csak erősíti, gyorsan növeszti is őket.
Érdemes kipróbálni, sok-sok használatra elég a kis üveg.

John Frieda Frizz Ease Csodakúra Mélyreható Intenzív Hajmaszk

John Frieda Frizz Ease Csodakúra Mélyreható Intenzív Hajmaszk

2018. január 15.
Először nem értettem, hogy mi ez a sok jó vélemény itt. Az első pár alkalommal semmit sem csinált, a hajam ugyanolyan maradt, mint volt. Eltelt pár hét, és elkezdte kifejteni a hatását. A hajam puhább lett, és kevésbé szöszös. Azóta is nagyon szeretem, már a másodikat használom, de rájöttem, hogy olyan hú de sokkal nem jobb, mint a fele ennyibe kerülő drogériás társai. Lehet, hogy le is váltom hamarosan.

2018. augusztus 30.
Óó, de bolond vagyok, dehogy váltom le! Újabb tégelyt bontottam, és már meg is vettem a következőt. Csak ennek a hajpakolásnak a használata mellett jegyzik meg, hogy milyen fényes a hajam. Boldogság van. :)
Egyébként az ára lement. Néhány hónapja teljesen áron 3000 forint volt a drogériában, most 2200 forint. Szuper, még jobban megéri.

Guerlain La Petite Robe Noire EDT

Guerlain La Petite Robe Noire EDT
2018. augusztus 5.

Nem gondoltam volna, hogy pont az EDT lesz a legkedvesebb számomra. Először az EDP-t, a Ma Premiere Robe-ot, a Black Perfecto-t, a Couture-t, az Intense-t próbáltam ki, csak később ismertem meg őt. Azóta mindet eladtam, kivéve a Couture-t, de az EDT még annál is jobb. Nyárra jobbat el sem tudok képzelni. Nem tömény cseresznye, mint az anyukája, csak lágyan van jelen az illatban. Nem fullasztóan édes. Kissé fanyar, rózsás, könnyen hordható.
Napközben frissíteni kell, nem tart ki estig, de már tettem egy kis fújós üvegbe, hogy mindig nálam legyen.
Díszdobozos kiadást vettem, van hozzá egy testápoló is. Az illata totál ugyanez, csak annyi, hogy vannak benne csillámok. Ötletes, szép. A doboz szintén, álomszép, megtartom. :)
Mostanában az EDT-k pozitív csalódást okoznak, pedig pont őket hanyagoltam eddig. Először ő, néhány napja az YSL Black Opium EDT, kis mintát kaptam ajándékba egy kedves Krémmániástól… azonnal beszippantott az illat, kell üvegében is.
Ha nem unom meg (vagy utálom meg, hiszen volt már példa ilyenre is)… újravevős. :)

Lush Mask Of Magnaminty Arc-és Hátpakolás Öntartósító Változat

Lush Mask Of Magnaminty Arc-és Hátpakolás Öntartósító Változat
2018. augusztus 5.

Ő is az első Lushos rendelésem tagja, nemrég fogyott el. Pattanásos bőrre nagyon jó, szépen lehúzza őket, és hűsíti az egész arcom, pihi-puhi lesz utána. Az illatával nem vagyok kibékülve, de a végeredmény kárpótol.
5-10 percet ír, tovább is fent szoktam hagyni, kell neki az a plusz kis idő. Könnyű lemosni, nem kell vakarni, van ennél sokkal durvábban ragaszkodó arcpakolásom is.
Nem olcsó, de megéri az árát. Ha legközelebb Lush üzletben járok, viszem a kis tégelyem vissza, és veszek másikat. Már alig várom, hogy újra legyen.

Tesori d'Oriente Byzantium

Tesori d'Oriente Byzantium

2018. május 17.
Hetek óta nem fújok magamra semmiféle parfümöt. Talán ez a melegnek köszönhető, vagy csak egyszerűen nem vágyom rájuk, nem tudom. Már azon is gondolkodtam, hogy eladom őket, néhány kivétellel. Ő lenne az egyik kivétel. Ha nem szeretném felfújni, akkor is megszagolom, mert kellemes.
Egy ideje megvan üvegesben. Amikor megkaptam, bőszen fújtam magamra, nagyon megtetszett. Vicces, de pont a füstölő fogott meg benne, ő tolta el pozitív irányba a véleményem. Pont ő, akit annyira nem kedveltem. Mi lehet ez a fordulat?
Nemrég jártam a Béke Sztúpánál. Ott ilyen illat volt...annyira átjárt, annyira megnyugtatott, annyira simogatott, hogy az valami hihetetlen. Ha újra ott lehetnék, biztosan ez az illat lenne rajtam.

2017. augusztus 28.
A vélemények és az összetevők alapján élnem-halnom kellene ezért az illatért. De nem…
Kiemelkedően jó, és végtelenül különleges, mandulás, mézédes, krémes, füstölős parfüm, semmihez sem fogható, párja nincs. Mégsem sikerült összebarátkoznunk. Nem érzem jól magam az illatban, valami túl sok benne. A másik ok pedig az, hogy tüsszögök tőle, csiklandozza az orrom. Halál komolyan mondom. :D Igaz, hogy allergiaszezon van, és ilyenkor mesteri szintre fejlesztem az egy napra jutó tüsszögések számát, de napközben nem szoktam sokat (reggel viszont rengeteget). Szóval tuti biztos, hogy ő hozza ki belőlem a napközbeni akciót, más parfümnél nincs ilyen. :D Talán túl füstölős, és azt nem bírom. Talán.
Kár értünk, pedig nagyon szép alkotás.
Csatlakozom a 4 csillagos táborhoz.

Lush The Kiss Ajakradír

Lush The Kiss Ajakradír
2018. május 17.

Az első Lushos rendelésemben ő is helyet kapott. Hatásosnak hatásos, nekem sokáig elég lesz a pici kiszerelés, aranyosak a szívecskék benne. Az íze miatt legközelebb nem őt választom, valóban sós és édes egyszerre, annyira nem lett kedvenc. Ajakradírnak viszont tökéletes, ízlelgetni annyira nem szükséges. Remélem, hogy a mézes változat is ilyen jó lesz.

Balea Hővédő Spray

Balea Hővédő Spray
2018. március 18.

Amióta rövidre vágattam a hajam (önmagamhoz képest rövidre), azóta össze-vissza áll a vége, meg az egész olyan rakoncátlan. Eddig sem volt egy leányálom, de úgy ahogy elment. Mondtam is a fodrász csajszinak, hogy na, újult erővel kaparhatom is elő a hajvasalómat. (Ő is kivasalta, máshogy nem bírt vele.) A lelkemre kötötte, hogy hővédőt mindig használjak, akkor nem lehet nagy baj. A fodrász után az első utam a Dm-be vezetett, már tudtam előre, hogy ezt a hővédőt akarom megvenni, mert családon belül már ismerős, és itt is sok pozitív vélemény van róla.
Szerintem is jó választás volt. Nincs gondom az adagolásával, működik a fújóka, annyi kerül a hajamra, amennyi kell, sokáig elég lesz. Nem tapasztja össze, és talán egy kicsit egyenesít is rajta, könnyebben ki tudom vasalni a hajam.
Hogy mennyire véd a hőtől…nem tudom. Pedig ez lenne a legfontosabb. Bízom benne, hogy használ valamit, legalább egy kicsit. Nem panaszkodom, mert egész szép a hajam a hajvasalás mellett is. Biztos ő is hozzátesz ehhez.
Azt hiszem, megtaláltam a tökéletes hajhosszt, amivel jól érzem magam, és hozzá a szuper hajápoló szereket. (: