Laurencia

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Kenzo Parfum D'ete

Kenzo Parfum D'ete
2022. július 8.

Az 1992-es Jean Claude Delville féle remekmű 2002-es utódja, itt már Antoine Lie öntögette.
Nem szeretem ezeket a ráncfelvarrásokat, az esetek 80%-ban a szabályozási környezet változása és trendfordulat okán mindig erőteljesen csorbul az erdeti koncepció és ez most sincs másként.

Úgyhogy arról mesélek inkább mit tudott az eredeti.
Van az a pillanat tavasszal, amikor minden virágzik már és egyszercsak jön egy front, egy kiadós eső, szakad mintha dézsából öntenék, aztán egyszerre eláll, kezd kisütni a nap és te kilépsz a kertbe hogy megnézd elverte e a gyönygyvirágot, lábon áll e még rózsa, a pünkösdi fejek földig hajoltak, az eper úszik a sárban.Bentről kiabálnak, hogy ne a kis lakkcipődben szaladgálj és főleg ne fehér harisnyában.De mindez nem számít, mert meg kell nézni mi történt a virágokkal még akkor is ha a vizes füvön jó nagyot lehet esni.
Az eső utáni kert kvintesszenciája, a gyerekkorom zanzásítva, a mama virágai, anyukám virágai.
Tinédzserkoromban persze nekem is volt egy üvegem ebből, fújtam magamra mint bolond a lisztet, ma pedig a fél karom adnám egy meg nem romlott 20-30ml-es porcióért.
Csodálatos zöldes virágos, aldehides íriszes életigenlő virágbomba, olyan szillázzsal hogy a szomszéd utcában érezni lehetett.
Aki az eredetit vágyja, ne vegye meg, oltári nagy csalódás lesz, ez egy lehalkított, monoton, neonzöld lőre, mindenféle magasság és mélység nélkül.(Ami jelenleg kapható az már a második reformuláció és 2018-as datálású)
A mama több mint 20 éve nincs velem, anya pedig kettő, aszály van, a kertben kornyadoznak a virágok, nincs már D'Ete sem, csak az emléke maradt meg.
Bizony bolond időket élünk, parfümán sorstársaim!

Versace Man Eau Fraiche

Versace Man Eau Fraiche
2022. június 23.

A zseniális Olivier Cresp 2006.-ban megmutatta, hogy mi az etalon nyári férfi illat, 2022-ben Laurencia néni viszont imígyen szól: ki a fás bázisú calone-okat szívleli, fújja csak és nem fogja megbánni.
A hímnemű tulajdonosnak sem szóltam még, hogy a dög melegre való tekintettel én is használatba vettem, de mivel tőlem kapta ajándékba így szemet hunyhat e csekély gaztett felett.

Citrusos fűszeres calone, löketekben érkezik a tenger hűsítő hulláma, az alja nagyon vagány borostyán, felhúzva kis fűszerkerttel, nem is tudom, hogy a Light Blue-n kívül mi van a piacon még hasonló keverésben, de gyönyörű darab az első percétől az utolsóig.
Ha semmi ötleted nincs nyárra, és unod a polcon tespedő virágos glükózszirupokat, a niche meg már sok lesz a 400 Ft-os EUR árfolyamon, akkor ő a te a barátod.

Easy-peasy lemon squeezy.

Creed Fleurissimo

Creed Fleurissimo
2022. február 2.

Halogattam a vele való találkozást, mert valahogy sejtettem, hogy James Henry Creed 1956-os darabja mellett érzelmek nélkül nem fogok tudni elsétálni.Másrészt egy ilyen ikonikus illattal előbb vagy utóbb a legtöbb parfümánnak csak dolga lesz egyszer, ráadásul a Creed ház az egyik szívem csücske hosszú évek óta.
Többszöri tesztelés után annyit tudok elmondani, hogy Grace Kelly esküvői illatát viselni, az kérem egy időutazás: egy klasszikus értékeket és illatjegyeket felvonultató virágkoncert és a létjogosultsága megkérdőjelezhetetlen. Zamatosan citrusos, rózsás liliom, kis tuborózsa döngcsiél a háttérben, az összbenyomás egy üde,tarka rét, ez már a reformulált verzió amit tesztelni volt szerencsém. Vintage szinte fellelhetetlen, az eredeti receptúra nyilván ennél sokkal komplexebb.
A női Aventus az egyik nagy nyári szignatúrám, a Fleurissiomo viselésével vélhetően bajban lennék: hova és mikor?
Az orromnak ő annyira klasszikus, hogy amennyiben Dél-Angliai otthonomban az agárversenyek,a délutáni tea, a kert, a könyvtárszoba függönye és a helyi pitesütő bajnokság töltetné ki a napjaim nagy részét, akkor alkalmas lennék a tulajdonlásra.
De én ehhez az illathoz egyszerűen túlontúl városi nő vagyok: kávé, iroda, szemhéjtus, rock and roll, block heels és Haraszthy Malbeck.
10 év múlva kérdezzetek újra.

Emanuel Ungaro Diva

Emanuel Ungaro Diva
2022. január 17.

Kedvenc 1989-es Columbo epizódom a Nős detektív és a szex című, melyben egy szexuálpszichológus hölgy, megcsaláson kapja a párját és a saját titkárnőjét. Praxiásból építkezve mint a férfiak titkos vágyainak és álmainak ismerője, szajhának öltözik, kitervelt és módszeres előkészítés után szinte hibátlan alibit kreálva ezzel az alteregoval magának. Liza kurtizánként elcsábítja a saját pasiját, mintegy szexuális játékként tálalja az aznap esti randit és szépen le is lövi ezt követően.
Nagyon szépen fel van építve az egész folyamat, hogy hogyan is jut el egy nő erre a pontra, a megaláztatás csúcsa és a lélektani fordulópont a rajtakapás pillanatában van, ugyanis még egy párbeszédet is kihallgat a férfi és a titkárnő közt miszerint:
-Ha sütemény volnék,szerinted milyen sütemény volnék?
-Bajor csokoládékrém torta egy kis Napoleon konyakkal megbolondítva!
-És te a drága Joan doktornőd?
-Rizspuding.
(Csöndben megjegyzem én nem pisztolyt vettem volna, hanem kalasnyikovot)
Az egyik snittben aztán látszik a fésülködőasztala, ahol sasszemmel két parfümöt lehet kiszúrni még a 80-as évek custom made kristály üvegcséiben:az Aromatics Elixirt és Ungaro Diva-ját.
Ennyi lenne a felvezetés.
A gyilkosság estéjén is a Diva-t viseli és ez pontosan megtestesíti azt amit erről az illatról jómagam is gondolok: a nővel aki ezt viseli, nem nagyon lehet szórakozni.
Csábító, extra elegáns, nem mai illat, amely 1983-ban született és azóta is fénylő csillagként van jelen ahogy Jacques Polge megalkotta nekünk.
Engem is emlékeztet alapjaiban egy kicsit a Coco-ra némileg több aldehiddel és rózsával, szantállal egyelőre több nem is jut eszembe, de amit írtam azt hiszem több mint elég.

Anny 5th Avenue Körömlakk

Anny 5th Avenue Körömlakk
2022. január 8.

Ettől a márkától van azt hiszem a legtöbb lakkom, fej-fej mellett haladnak az Essie-vel.
Őskövület vagyok manikűr ügyben, magamnak csinálom, egyrészt mert bármilyen szakembernél is járok, nem vagyok elégedett és otthon még fél órát folytatom amit elkezdett.Másrészt a gél lakktól a hideg ráz, ugyanis iszonyú gyorsan nőnek a körmeim, 7-8 nap után már vállalhatatlan vagyok az utóbbival és hetente járni csiszoltatni, újra felrakatni azért a mai árak mellett szerintem már barokkos túlzás a megéri kategória.
A körmeim rövidek, kerekre vannak formázva, billetnyűzet koptatás, háztartás vezetés és minden létező behatás éri őket.
7 napot simán bírnak az Anny termékek, megfelelő alap és fedőlakkal kombinálva, a pirostól, az opálos nude-ig mindenféle darabom van, és soha nem tapasztaltam minőségbeli eltérést az árnyalatok közt.
Ezerféle szín és finish középkategóriás árban.

Sally Hansen Insta-Dri Fast Dry Nail Color

Sally Hansen Insta-Dri Fast Dry Nail Color
2022. január 8.

Szintén Grape Shifter rajongó vagyok, ez a legdurvább lilás-csillámos őrület amivel valaha találkoztam és amit nem csak lábkörömre de kézre is merek használni éltes korom ellenére.
Minőségével szerintem nincs gond, vastagabban felhordott 1 réteg is diszkógömböt varázsol pillanatok alatt, és viszonylag hamar is szárad.Erős fedőlakkal fixálva még tartósnak is mondanám.
Okkkal az egyik legnépszerűbb árnyalata a márkának,az Insta Dri sorozatból egyszer már kivezették, de akkora felháborodás kerekedett ennek nyomán Amerikában, hogy gyorsan vissza is hozták.
Most is kapható, itthon is, mindkét ismert multi-drogériában fellelhető.Sallytől máshoz még nem volt szerencsém, így a véleményem ennek a konkrét árnyalatnak szól.

Clinique Moisture Surge™ Lip Treatment Ajakápoló

Clinique Moisture Surge™ Lip Treatment Ajakápoló
2022. január 4.

Hatása szinte semmi, ráadásul az én példányom fél év után megbüdösödött.:(
Ennél csak jobb ajakápolói vannak a márkának.

Isntree Hyaluronic Acid Natural Sun Cream SPF50+ Pa++++

Isntree Hyaluronic Acid Natural Sun Cream SPF50+ Pa++++
2022. január 4.

Fizikai fényvédők közt kimagaslóan jó termék, annak ellenére hogy szilikon bázisú amit én általában elutasítok.Pár hete jelent meg itthon, s mivel a nyárra alkalmazott REN Clean Screen-em most már szárít a hidegebb időben, egy gyors próba után be is szereztem, mert nem várhatott az évszakos csere.
Az állaga enyhén csúszós, felvitelt követően a cink-oxid réteg csak rövid ideig okoz fehér hatást a bőrön, 1-2 percen belül eltűnik.Allergiát, pattanást nem okozott, gyorsan beszívódik és akár primerként is használható.Instant módon hozza a blur hatást.
Az INCI legvégén kullognak az értékes anyagok: hyaluron, panthenol, aminosav, de mivel alapvetően napvédő a funkciója e terméknek, nem is várható el ezen összetevők dominanciája és primer hatása.
Engem megfelelően hidratál, télre tökéletes, nyáron a szilikon csúszós mivolta miatt ez vélhetően tolerálhatatlan lesz számomra, de akkor majd taps és csere ismét a REN-re.

Clarins Hydra-Essentiel Lip Balm

Clarins Hydra-Essentiel Lip Balm
2022. január 4.

Azon termékek közé tartozik, amit vagy 10 éve újraveszek, a reformulálás előtti verzió is nagyon jó volt, ez pedig egyenesen kitűnő.
A legszárazabb ajkakat is percek alatt rendbe hozza, rúzs alatt is nagyon jól teljesít, tapadós, selymes állaga van, rájöttem nekem a természetes olaj alapú ápolók kb semmit nem érnek.
A bázis ásványi olaj+ paraffin ezen felül shea és ricinus illetve emoilentek nagyjából ennyi.A kék lótusz viaszt (LOL) nagyítóval kell keresni az összetevőkben, és nem kell a marketing szövegnek bedőlni mert nem ez a lényeg, hanem hogy tényleg használ.
Okkal a Clarins márka egyik ikonikus terméke, azt kapjuk a pénzünkért amit elvárunk.

Origins Drink Up Intensive Overnight Mask

Origins Drink Up Intensive Overnight Mask
2022. január 4.

Literes kiszerelésben kellene árusítania az Origins márkának ezt a cuccot, elsőként mennék érte, én ugyanis ezt a maszkot kb mindenhova kenem, testápolóként funkcionál a legjobban, csakhogy az ár/kiszerelés nem erre predesztinálja.
Az illata mint valami trópusi gyümölcskosár, példás INCI, de aki érzékeny a virágoskertre és/vagy zsírosabb a bőrre az inkább kerülje és ne használja arcra, a sok növényi összetevő okozhat gondot.
A maszk-ként árusítást már csak azért sem értem, mert az állaga mint egy vastagabb textúrájú krém, reggelre tökéletesen beszippantja a bőr.
A csomagolás és az összetevőlista is minimálisan megváltozott, de ez semmit sem von le az értékéből.