Laurencia

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

11915 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Tom Ford Noir EDP

Tom Ford Noir EDP
2019. június 24.

Azanyádszentségit.....
Ezt a Fordot kizárólag azért kóstoltam meg mert egy interjúban Tom Hardy (nekem a jelenkori generáció Paul Newman-je csak ötször annyi tehetséggel) oda nyilatkozott, hogy habtestét immáron a 2012-es megjelenés óta ezzel locsolja.
Sajnos vizuális típus vagyok és nem egészen 12 nanoszekundum alatt összeraktam ezt a két műalkotást ( Tom testét+ az illatot) fejben és utána kimentem agyvérzést kapni a 35 fokba.

Az illat valódi milyenségére fordítva a szót: gyönyörű púderes, földes, pacsulis, rúzsos, kicsit íriszes szemétláda, pont annyi dögös mélységgel, hogy még komolyan is vegyem ha szembe jön és leszólít az utcán.
Nem egy mindennapi darab ez, sehol, soha, semmikor nem éreztem még, ugyan a fent nevezett hímre én valamelyik extrémebb Clive Christiant vagy egy tradicionális Creed-et öntenék, de a miértek a helyén vannak.
Tartóssága nem kiemelkedő és a kartávolságon túl már nem jön be a személyes terembe, de nincs is rá szükség.
Olyan pasikon akiknek a szeme sem áll jól, ezt kizárólag egy módon érdemes és kell is tesztelni.
5 csillag, de tényleg csak akkor ha a viselője egy igazi hunk akinek még stílusa is van, Tom really nailed it tho.

Olfactive Studio Still Life in Rio EDP

Olfactive Studio Still Life in Rio EDP
2019. május 22.

Elfogyni készül a Batucada-m, itthon pedig már nem nagyon van használható és megbízható forrás a beszerzésére, a külföldi rendelés pedig szállítási díjjal együtt már ár-érték arányban is borulni látszik, így elkezdtem keresgetni a lehetséges alternatívákat.
Fragranticán van egynéhány user akinek a tanácsait bekötött szemmel is megfogadnám, így lettem elvezetve őhozzá.
Dora Baghriche parfümőr -aki olyan illatokat jegyez mint Artistanék Calignája, vagy szintén az Olfactive eredeti Still Life-ja- elég magasra tolta az érzéki faktort e lőrénél, tényleg van hasonlóság a Batucadával, ez a parfüm viszont jobb, kerekebb, tömörebb.

Rum-lime-yuzu-kókusz-menta, tényleg mint egy karibi koktél, meg van ám csavarva a kis lelke mert bőrös és dohányos alapokon nyugszik, ez nagyban segíti a tartósság és hatósugár fokozását.
Azért sajnos nem minden annyira fun and games ahogy felvezettem, ugyanis van bennem hiányérzet nincs meg őbenne ami a Batucada-ban viszont megvan, hogy ez micsoda, azt megfogalmazni pontosan nem tudom, hiába szebb, hiába tartósabb ott van az a de......

Körülnézek még a nyári Xerjoff és Casamorati választékban, és ezt követően hozok döntést, egyelőre talonba tettem, mint lehetséges versenyzőt.

Amouage Myths Man

Amouage Myths Man
2019. május 22.

Anyám gyere és borogass, mert ma még jól meghalok!
Van az a férfitípus akinek ez jól áll, kihalófélben levő példány, 40 alatt már nem sok terem ilyen: orrvérzésig tudnám sorolni az ismérveit, lásd Egoiste és Sartorial soraim, de a Myths hímpéldánya ezen tulajdonságokat még egy büdös nagy adag vagánysággal is megfejeli....
Mire gondolok? Külső jegyekben magas, izmos, domináns, szívtépően dögös,ennek egy 50x kg-os női test csak laza kézisúlyzó....
Ezzel a hímmel nem lehet szórakozni, itt játszmázni, női hülyeségeket felvonultatni kár, mert nagyon gyorsan a körön kívül kerülünk.
Ahogy Boszi egyszer már levéste valamelyik löttynél igen találóan, ez az a pasi, akiről a nők 10 km-es körzetben kiszúrják hogy nagyvad, s a közelében nagyjából begyújthatod a kandallót a diplomáiddal meg a papír alapú IQ tesztjeiddel:bármennyire vagy értelmes és okos nőszemély, pont úgy fogsz viselkedni mint egy hormonrobbanásos tinilány.
Rihegsz-röhögsz, remeg a kezed, aztán haza kell menni, lakásajtót magunkra csukni és ott lehet fejet a falba verni, hogy mennyire csináltunk magunkból ipari bohócot.
Megnyugtatásként közlöm, hogy a sokadik randira ez elmúlik, mert a nagyvadak kiváltsága hogy a szeretett nőt addigra már piedesztálra helyezik.

Mit is tud ez a Myths?
Nagyon száraz és gyilkos fűszerek keveréke betolva a sütőbe légkeveréses üzemmódban 250 fokon.
Nyers, állatias oud bázis megfejelve a kidőlt rumos pohárral az éjjeli szekrényen, lerúgott bőr magassarkú illata, elkenődött íriszes rúzs, hervadó rózsák, ohhhh a füst, a füst, mert azt sosem bocsátanám meg magamnak ha nem beszélnék a füstösségéről.

Csodálatos darab, amennyire nem jól sikerült a női verzió, ez annál nagyobb dobás lett, feladatunk csak annyi marad eztán, hogy találjunk rá a célszemélyre, s manapság ez a nehezebb ügy, nem is lennék újra sem 20 éves, sem 30.
Aki meg birtokol ilyen jellemű egyedet, vigyen már haza nékije egy fújást, aztán írjátok meg mi lett a hatás.

Juliette Has A Gun Moscow Mule EDP

Juliette Has A Gun Moscow Mule EDP
2019. május 20.

Teljes mértékben osztom az Erba Pura hasonlatot, csak míg az előbbi egy orrba mászós nyálkahártyát borzoló erőszakos 3,14csa, addig a Moszkvai öszvér egy halványabb variáns, sokkal kellemesebb tálalásban de közel azonos illatjegyekkel.
A fémes érzet itt nincs, inkább egy jeges koktél jut róla eszembe, teljes mértékben adekvát az elnevezés.A bőréből kibújni nem tud, nagyon-nagyon hasonlít a JHG tisztaságillataira, kicsit pikánsabb és tartósabb verzióban.
A 4 csillagot azért adom, mert az életben nem gondoltam volna hogy az Erba Pura féle üzenetet valaki szépen tudja szervírozni nekem, önmagában már a törekvés megér egy pozitív értékelést, így hogy sikerült is, nincs okozom fintorogni.
A pénztárcám azonban zárva marad, kategóriájában van ennél szebb és okosabb.

Parfum de Nicolai Fig Tea Eau Fraiche

Parfum de Nicolai Fig Tea Eau Fraiche
2019. május 10.

Valamikor még a 2000-es években a Nők Lapja volt főszerkesztőjéről Vass Virágról olvastam egy cikket, amolyan kérdezz-felelek típusú párbeszéd volt, valahogy így:
-Kedvenc illatod?
-Jean-Paul Gaultier Classique. Szeretek beburkolózni a törékenységébe.
Ámbár az azóta íróvá avanzsálódott hölgy alkotói kvalitása messze alulmarad az én szépirodalmon és klasszikusokon pallérozott ízlés szintemtől, de ez az egy mondata valahogy bent ragadt a fejemben.
Mi köze van a fentieknek Patricia de Nicolaï 2000-ben született illatához?Csupán annyi, hogy amennyiben meg kéne neveznem egy parfümöt ami számomra ugyanezt az érzést adja vissza, az egyértelműen a Fig Tea lenne. (nincs párhuzam a két illat köz, semmilyen)

Teljesen sallangmentes, letisztult füge illat, teás dominanciával, figyelmet követelő osmanthus jelenléttel.
Nagyjából ennyi amit az illatjegyekről el tudok mondani,mert ez a parfüm pont annyira egyszerű hogy nem is érdemes ennél több szót fecsérelni a szétboncolására.
Leszáradásában van egy picit kellemetlen poros, kesernyés csengés-bongás, de ezt csak akkor tapasztalom, ha a hajra fújok belőle.
Hűvös ez a májusi tavasz, de ennek ellenére kimondottan jól esik viselni, tiszta egyszerű szépsége olyan mint egy jól szabott fehér lenvászon szoknya, egy lapos talpú Tod's bőr mokaszin, vagy egy Philip Tracey cloche kalap.
Semmi bóvli, semmi csicsa, egyszerű, nem bonyolult, de annál minőségibb.
Tartóssága rajtam éppen megfelelő: 4-5 óra, vannak olyan élethelyzetek melyeknél sokszor nem is kívánok ennél többet.
A 30 ml-es üvegcse igencsak retikül friendly, aki igényli a napközbeni újra fújást, nem lesz gondja ezáltal vele.
Nem egy atomerőmű, nem csábításra született és nem is ígér ilyesmit, helyette kapunk egyfajta törékenységet ahogy már a mondandóm elején írtam is.
Befele fordulós, gondolkodós illat számomra, amikor a külvilág csak egy haszontalan tényező.

Heeley Parfums James Heeley Coccobello

Heeley Parfums James Heeley Coccobello
2019. május 3.

Nyers, ropogós, szinte harsog, olyan friss mintha most hullott volna a fáról egyenest az óceánpart fövenyére.
Zöld kókusz: machetével lecsapva a tetejét folyik a tiszta kókuszvíz, a levegőben a tenger és hínár illata, zöld növények a parton, a pálmafák illata, az úton túl hangos éjszakai bár ahol nehéz virágos parfümöket viselő nők táncolnak, gardénia nyílt valahol egy virágládában, de már hervad, egy utolsót lobban még a jázminos zöldes ereje, fullasztó lenne ennyi minden egyszerre ha a hűvös szél fel nem oldaná ezt az orgiát.

James Heeley annyira tiszta és naturalista módon ábrázolja a kókusz alig érett zamatát, hogy szinte már döbbenetes, főleg az, hogy micsoda jegyekkel keverte.

Semmilyen édességet ne keressünk itt, a geil édes vaníliával boostolt kókuszok nem itt laknak, nem ebben az üvegben, Isten áljda meg azt a mértéket ismerő ízlést ami életre hívta ezt az unikumot.
Még csak hasonlót sem tudok mondani ami kicsit is hasonlítana vagy megközelítené e parfümöt, szilázsa mértékelt, a bőrön való jelenlét viszont példás, minimum 6-8 óra.

Sós, zöld és elég drága, de mivel mostanság tudatosan vásárolok, ezen okból budget gondjaim sincsenek: a 40 fokos nyár úgyis ki fogja csikarni belőlem a birtoklás ellenállhatatlan vágyát.
Ez az illat egy üdítő jégkocka leszen a városi dzsungel szennyében, porában mikor a fekete kátrány megolvad az utakon, és vibrál a tűzfalakon a forróság.
Tengerpartra ilyen illatot ugyanis nem vinnék, mert az lopás, amit itt palackba töltögettek az ott hever az orrom előtt.

Vénségemre egyre több gyönyörű zöldséget találok, hát ilyen dolgok történnek mostanában Laurencia néni háza táján.

Bottega Veneta Eau De Velours

Bottega Veneta Eau De Velours
2019. április 24.

Meglepő találkozás, semmilyen illatom nem volt még Bottega-éktól, ez a bordó üveg és a benne levő lőre elismerő szemöldökemelintésre késztet.
Nem igán tudom kit célzott meg ezzel a divatház, bőrös narancsvirágot érzek, ezt követően némi virág-orkánt és komoly letisztultságot is mögötte, sajnos nincs benne olyan mértékű stenk, aminek alapján megvásárolnám, de üdítő színfolt ez most a D betűs parfüméria polcain.
Fragrantica alapján okosodom, 2017-es kiadás és Michel Almairac műve, a bácsi kiadott már a kezéből egy-két bölényt: lásd Gucci Rush, Venezia méghozzá az eredeti 1992-es, ő követte el Chopard Heavenjét is,így érthető, hogy a potenciált nem ok nélkül érzem én e parfümben.

Van benne törődés és munka bőven, csak valami nekem hiányzik, amit most ha megfeszülök sem tudok megokolni, talán "vastagabbul foghatott volna a ceruza" amikor a benne levő pacsuli&szilva mértékét határozták, nem tudom.
Kerítek belőle egy keveset s majd visszajövök megírni a többit, lehet nem jó időben és nem kellő mennyiséggel teszteltem, így ebből még bármi lehet.

Up: semmi nem lett, virágos bőrcipőt nem óhajtok viselni sem most, sem a másvilágon.
Mondhatnám azt is hogy középszerű, de lehet csak túl szigorúan ítélek, viszont designer illatok közt nem mindennapi, ezért nem vonok el tőle csillagot.

Carner Barcelona Ambar Del Sur EDP

Carner Barcelona Ambar Del Sur EDP
2019. április 24.

Istant szerelem azonnali pulzus emelkedéssel.
Ámbra minden ízében, a legszebb, legfinomabb tálalásban ahogy csak lehet.
Eccentrico kedvelők jegyezzék fel az Ambar del Surt az illatos listára melyen a jövőben illatolandó hadsereg szerepel, figyelmezzetek reám mert igazat szólok: itt a konkurencia.

Édes, varázslatos,eufórikus őszi gourmand az évszak minden szükséges illatjegyét felvonultatva:fahéj, ürmök, édességek, kicsike pacsuli, füst, ès kimondhatatlanul jófajta nosztalgia.
Mandula nincs, tejes érzet nincs, van helyette ízes bergamott mely megtekeri az összetevőket és olyan illat élményt generál, mely nem lakik ám minden bokorban.Fűszeresebb ez a legény mint Armaniék ámbrája, de egy bölcsőben feküdtek ez szent meggyőződésem.
Fontos elmondom, hogy blatteren egy semmi, egy tücsök ciripelése: bőrre vele üstölést, majd ki az őszi szellőbe, ott fog előbújni az ő lelke.
Carnerék három új darabjából ő és a Megalium ami az én orromnak való, jövök majd vissza frissíteni a mondandómat ha jobban kitapasztaltam e bársonycsizmát viselő dzsinnt a palackban.

Madisonban már elérhető, akinek nincs még őszi nagyágyúja cukrászdai niche témában, egy percet se késleltesse a randevút.
Megéri, ez is megéri....

UP: itt sem lett teljes méret, de az ajánlókártyát nem veszem el tőle.
Hidegben fagyban a legszebb arcát mutatja, most nincs itt az ő ideje.

L'Artisan Parfumeur Mon Numero 10

L'Artisan Parfumeur Mon Numero 10
2019. április 24.

Vártam én mindent ettől az illattól, pap bácsit, édes, szintetikus, styraxos, ámbrás bőrcipőt, fel voltam készülve mindenre, pontosabban mindenre is.
Az "Én tizes számom" valóban egy plébános tömjénfüstjétől övezve érkezik, de ha a reverendája alá nézel, akkor kiderül hogy kidolgozott teste van és Armani alsógatyát visel.Műanyag édesség is van, de csak úgy, mintha egy kifogyott vaníliás Wunderbaum után kiszellőztetnéd az autót.
Pontosan ugyanazt érzem mint amit a Sartorial-al művelt a parfümőr: úgy csomagolta át a 70-es, 80-as évek nagy elődjeinek illatjegyeit amit a mai korban is viselhetőnek tartott, ugyanakkor ő a szélsőségek illata. Senki ne várjon itt semmi modernitást és a vakon rendelést nagyon gyorsan el kell felejteni,mert nézetem szerint 10-ből 9-en utálni fogják,rajtam általában az ilyen illatok viszont igen nagyot szólnak
Köményes izzadtság, édesség, bőr és füst, tényleg van hatmillió ilyen, de nem ilyen áron.

UP: soha nem osztok már egy csillagos véleményt, itt teszek kivételt,mert tőle olyan sebességgel szabadultam, mint tengerben fürdő a poliptól.
Kezdeti szerelemből lett egy hatalmas hidegrázás.
Csak nagyon alapos tesztelés után vegyétek, rajtam-nekem: ez az egyetlen niche illat amitől még a gyomrom is felfordul.

Amouage The Library Collection Opus X

Amouage The Library Collection Opus X
2019. január 15.

Az Amouage ugyan nem kötötte a nagyérdemű orrára az elkövető parfümőr nevét, de a tizes Opus valójában egy Jacques Cavallier.
Aki ismeri az úriember munkásságát, tudja, hogy nem mindannapi dolgok kerültek ki a kezei közül a 90-es években, jelenleg a bácsi az LV házi parfümistája s én azt gondolom ez az illat lehetne az ő életműve.
Az Opus sorozat amúgy is haladó szellemiséget kíván, ennek jegyében fogjuk meg a kilincset és tárjuk az ajtót.

Tökéletesen hordhatatlan, értelmezhetetlen darab: a rózsa ezer arca, egy ördögien vörös, minden molekulájában lángoló, sikoltozó elixír.
Amíg ilyen parfümök születnek a világban, addig van remény arra hogy ez az illatos miskulancia nem csak a pénzről, hanem a drámáról, mondanivalóról, az újra, egyediségre való törekvésről és a különlegességről is szól, mert erről kell szóljon valójában.
Mit várunk el mikor először találkozunk egy illattal?
Én személy szerint mindig azt, hogy mutasson valami olyat amit eddig nem láttam, nem éreztem és az Opus X ezt maximálisan teljesíti.

Fémes, véres rózsafelhő haladóknak s hogy miről szól e parfüm?
George Balanchine-t- mikor megalkotta Csajkovszkij csodálatos vonósnégyesére a Szerenád című balettjét-agyon gyötörték a kritikusok mindenféle vélt szinopszissal a művet illetően.
A darab bemutatója után a mester mindössze ennyit nyilatkozott."A szerenád nem szól semmiről, csak nők táncolnak a holdfényben."

Semmit ne akarjunk mögé képzelni, csak hagyjuk hogy Christopher Chong viziója meséljen a bőrön ahogy és amit akar, elő fogja hozni a pszichénkből mindazt amit sokszor még kimondani sem merünk.
Melenkólikus, édesbús nőiesség tövisekkel tarkítva.
S akkor még olyan csudaságok is megeshetnek, hogy az ember leánya akkorát sóhajt, hogy a függöny is meglebben bele.
Csoda, csoda, ezer ördög és pokol, az istenek könnye.