Laurencia

11935 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

11935 pont

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Amouage The Library Collection Opus VII

Amouage The Library Collection Opus VII
2019. január 15.

Alberto Morillas tud ám ilyet is ha kérik, Christopher Chong-nak az Amouage ház kreatív igazgatójának vélhetően pedig egy kicsit elment az esze mikor e parfümre kiadta a brief-et.

Mitől lesz egy illat maga művészet?

Erre a kérdésre sokféle megközelítés létezik, én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy ha létrejön köztem és a parfümőr közt egy láthatatlan interakció, ha elindul a mozi a fejemben, akkor helyben vagyunk: képek, hangok, érzelmek, emlékek sokasága érkezik.
Ugyanerről szól az előadóművészet is valahol.Hozzáteszem nem kell minden illatnak ilyennek lennie, használok én is nagyszerű iparosmunkákat, amiket szimplán csak szeretek, de vallom: egy parfümán kollekciója álljon inkább művészetből, ez legyen a többség, minden más csak szórakozás.

Illatjegyeknek itt most annyi teret adok hogy zöld, keserű füves főzetek porral beszórva és ennyi elég is.

Az érzés?Kidőlt,elhagyott ódon vidéki kastélyok, köd, a föld szaga, zöld keserü növények, Igor Stravinsky valamely idegtépő hegedű futama, Báthory Erzsébet ahogy vérrel keni az arcbőrét, Drakula gróf vasalt cipőjének kopogása a hideg éjszakában, pókháló a poros könyvek közt.
Hallottasház körül növekedő gaz, amelyet a rosszarcú temetőszolga a puszta kezével kitépked.Halott poloskák, jó sok, ahogy az öreg néni kirázza őket a koszos függönyből egy sáros udvarú paraszthàz ablakán.
Vér, rengeteg vér.Füst, koszos, égett újságpapír.
Majd oud, sok oud, nem keletiesen, hanem az éjjel érkező falusi orvos táskájának fertőtlenítő szaga.
Festészetben Hieronymus Bosch elmebeteg torz képei, lángoló, félelmetes hàzak, torzszülött arcok, s még egy kis Aram Khachaturian Toccata-ja.
Ez a blatter.

Bőrön egy nyers, addiktív gyögynövényes lázálom, balzsamos puha leszáradással
Testvérek ők valahol Gaultieri Terronijával, amaz nyers hatalom, ez szelíd erőszak.
Ha a szívem választottja viselné (ház ura) annak beláthatatlan következményei lennének, az ezzel kapcsolatos képek a fejemben már nem tűrnek billentyűzetet (még nem mutattam néki e szörnyülöttet, de fogom)
Én jelenleg emberek közt még nem vállalnám, illatélményként viszont egyszerűen sírnivalóan gyönyörű.

The Different Company Majaina Sin EDP

The Different Company Majaina Sin EDP
2019. január 13.

Az összes designer cukorszirup csendben és a szőnyeg alatt közlekedve vonuljon ki a teremből ha megérkezik Majaina herceg, ez nem jótanács hanem inkább tényközlés felszólító módban.
Emilie Coppermann parfümőr hölgy munkásságához köthető a fent említett delikvensek közül jónéhány és persze ez a TDC illat is, a divathàzaknál locsolókannával kevert, itt pedig pipettával, így tudom megfogalmazni a legjobban az érzetet amit kivált belőlem.
Gányolás vs precíz munka.
Elvárás vs alkotói szabadság.

Édes, dús, különös, így kell illatoznia egy gourmand édességnek, likőrös, fahéjas kicsit keleties, extrémen nyálcsorgató lötty született, a szívem közepét nem célozta meg csak kicsit mellé talált be.
Az a baj ugyanis, hogy az unalomig ismert téma lett a niche fronton korrigálva,mondanám még azt is: ha a Shy&Blue fekete tulipánja (e kérdéskör szintén egészen jó darabja) tetszik, de egy szinttel feljebb lépnél arra a Majaina a válasz.
Nekem gourmand témában jelenleg Sarah Carner három újdonsága sokkal jobban teljesít, de kalapot emelek: létezik cukor ACC és pacsuli nélkül gyümölcsöket messzire elfelejtve létrehozott szép és igényes édesség.
Így kell csinálni.

Parfums de Marly Delina

Parfums de Marly Delina
2019. január 4.

Eső csöpögtette, szélfútta, erőlködés és sallangmentes üde rózsa, Pierre Montale rózsa tudománya felöntve egy kis citromos üdítővel.
Nem kell mindig végzet asszonyát játszani, baromi unalmas ám az egy idő után, s ahogy az ember lánya vénül nagyon gyorsan ráébred erre, mert aki önmagát és a környezetét is éjjel nappal véresen komolyan veszi az előbb vagy utóbb a vigyorgóban fog kikötni.
A Delina képes arra hogy kihúzza a karót abból a bizonyos testrészünből, ezt határozottan bizonyítani tudom, instant mosolygás e parfüm.
Szép, tiszta, egyszerű, nem kell mindig mindent agyon bonyolítani.

A minap a kezembe került egy interjú, ahol egy balett művész ?? hölgyemény (horrible dictu) oda nyilatkozott hogy ő életében egyszer sem tett egyetlen tánclépést sem szórakozásból.....
Én meg azt gondolom hogy ha ilyen savanyú uborkáknak tere van a művészetben, akkor a világ megérett a pusztulásra.

Amíg van Delina (jelentése:nemes) addig semmi ilyesmitől nem kell tartani, játékos, nevetős, fiatalos illat, kezdő rózsa próbálkozóknak tökéletesen ideális választás.

Amouage Lyric Woman EDP

Amouage Lyric Woman EDP
2018. december 22.

Hát elfogyott így karácsony előtt a levegőm ha a Lyric-ről kell szóljak.
Rengeteg féle rózsát ismerek, szeretek, hasznàlok, csodálok közelről s távolról: frisseket, bódítókat,eső áztatta szirmokat, sziruposan édeseket, szúrósakat, frissen szedettet, bomlásnak indultakat, régieket, újakat....

Ez a rózsa nem evilági, hanem ünnepi, emelkedett és magasztos.Tömjén-rózsa-púder, nagyjából ezt kapjuk, de olyan ördögi keverésben hogy semmi nem maradt amit írni tudnék az ezerféle arcáról, óránként változó mibenlététől.
Ha valami értelmes dolgot akarok kínyögni akkor annyit fűzök hozzá, hogy sokáig nem voltam opera rajongó, bizonyos darabokat és énekeseket kedvelek manapság is.Ahogy öregszem egyre több szerző felé nyitok és szívesen nézek, hallgatok bármit főleg ha olasz.

Puccini Turandot Nessun Dorma áriája Pavarotti előadásában volt évekig nekem az etalon, aztán olyan szerencsém lett, hogy élőben Jonas Kaufmann-t is hallhattam énekelni.
Mozdulatlanul, levegőt alig véve, csorgó könnyekkel ültem azt a 4-5 percet végig, hát valami ilyesmi érzés mikor a Lyric énekelni kezd az ember bőrén.
Csoda, egyszerűen leborulok a parfümőr előtt, bárki is követte el ezt a földön túli költeményt.

Amouage Memoir Woman EDP

Amouage Memoir Woman EDP
2018. december 22.

Van egy bizonyos pont az ember életében amikor ráébred, hogy végképp felnőtt.
Véleményem szerint ez az állapot nem kor kérdése, nem behatárolható s akkor következik be, amikor az ember problémái dimenziót ugranak, nem önmaga hülyeségei körül forognak többet.
Önmagunk független életében felmerülő csip-csup ügyek, semmi az.Ha másokért teszel, aggódsz, fenntartasz, elintézel, ha gyermeket nevelsz, ha a társad helyett kell funkcionálnod az élet bármely területén, ha a szüleink lesznek egyszercsak a gyermekeink idős koruknál fogva......
Ezek az emészthetetlen ügyek, innen indul igazán a fájdalom ösvénye.....

A Memoir olyan nő illata, aki ezen az úton jár.Erős mint a kőszikla, a lelke azonban egy regény s ha ősszel a bágyadt napsütésben asszonyt látsz a tónál merengeni ott szenvedés úrfi verte fel a tanyáját.

Erről a fájdalomról, a sokat megélt asszonyi lélekről mesél a Memoir.A nő aki sosem felejt, a nő akit sosem lehet elfelejteni, az emlékek erdeje s ha egyszerre azon kapod magad hogy az idő mint a homok folyik ki az ujjaid közül, akkor valahova megérkeztél.
Az élet amit élsz mélységek és magasságok váltakozása, egy félig élt élet az ahol nincsenek mélypontok, a burokban születettek nem is érthetik ezt mit jelent a jófajta szenvedés.
Mert van jó s rossz is, de ez már egy másik történet.
Milyen illat a Memoir?
Gyönyörű, puha, füstös, fűszeres bársonyruha minden pillanata egy ezer hangszert megszólaltató opera, végtelen, se vége se eleje, csodálatos a ház Baudelaire féle átkozott élet hasonlata.
Az abszint kezdése, keserű mint a méreg, igen-igen a Poison nővére ő, de míg Dior kisasszony egy úrinő addig a Memoir sötét sikátorokban botorkál, s pálinkával issza le magát mint a rossz emberek.
S ha már Szerb Antal, akkor persze Ulpius Éva illata a Memoir.
Minél több időt tölt bőrön, annál mélyebb:sötét, fekete örvény, az ég az alja vihar előtt.
Ez szerintem az Amouge egyik legjobban kimunkált darabja, néhány éve semmit sem értettem belőle még, most már tudom mikor és hogyan kell fújni őt.
Mi jut még eszembe?

Nem hisztériázni hanem csöndben tűrni amikor valami nagyon fáj, ennél jobb, szebb és pontosabb nincs erre az illatra.

Andree Putman Tan d'Epices

Andree Putman Tan d'Epices
2018. november 29.

Fűszerbomba, nem letisztultan, sem nem visszafogottan, ez egy jó kis pukkanós karácsonyi bombon, óhatatlanul az érzés jut eszembe, amikor felfújunk egy papír staniclit és kidurrantjuk egy határozott mozdulattal. (Lásd még Bacsó Péter A tanú című filmjéből egy örökbecsű:A stanicli, máááár megint az a rohadt stanicli....)
Szóval az, igen.
Andreé Putman 2015-ben született keleties/gourmand ódája véleményem szerint többkörös tesztelést kíván, mert elsőre számomra ijesztően geil-nek mutatkozott, tömény fahéj és gyömbér semmi más a nyitány, amit 5 percen belül bazári cukorka követ.
Szerencsére nem áll itt meg a folyamat megjelenik tömjén és cédrus kapitány, akik aztán odapörkölnek a kulimásznak és ettől kezdve érkezünk meg oda, hogy parfüm.
Téli, csikorgóan friss levegőt kívánó gourmand szépséget kapunk, a karácsonyi vásárok forralt bor és kürtőskalács illatát, az első hó illatát (igenis van illata a hónak) az ünnep illata, a várakozás, a csodavárás meséje.
Vaskos, többrétegű történet ez, minden fázisában szép, talán az eleje ahogy fent is mondottam volt kicsit cukor-taknyos, de ez gyorsan elmúlik, nem szabad tőle elszaladni.
Tartóssága természetesen példás és a hatósugara is, 1-2 fújásnál több nem is szükséges, aki ennél bővebbet vállal fejfájást kockáztat.
Az én bőrömön a legdominánsabb a fahéj-tömjén-édesség triásza, amennyire csalódtam a L'artisan interpretálásában annyira visszahozta ő a decemberi karácsonyi mise érzetét.
Érdemes így november vége felé tesztelni őkelmét, kicsi a csalódás esélye.

Bvlgari Splendida Jasmin Noir

Bvlgari Splendida Jasmin Noir
2018. szeptember 20.

2012-ben itt a KM-es jelenlétemnek köszönhettem, hogy találkoztam az eredeti Jasmin Noir-al amely az első pillanattól rabul ejtett és hű társammá vált az elmúlt években.
A hat évig tartó boldogságnak a Bvlgari reformulálása vetett végett, a Splendida kollekció keretében három alapillatuk, a Femme, a Rose Essentielle és a fent nevezett kapott új ruhát (dobozt) és note-okat, a negyedik "angyalka" a sorban pedig a Magnolia, ami egy teljesen új szerzemény.
Annyira haragudtam rájuk, hogy dacból ki sem voltam hajlandó próbálni egyiket sem, makacs nő vagyok, néha teljesen értelmetlenül felállított elvekkel, de kifogyott az anyaillat és nem találtam már sehol olyan batch kódos verziót amit jó szívvel megvásároltam volna.
A minap kései órán volt dolgom az egyik bevásárlóközpont szolgáltatói irodájában, kevesebb sikerrel és több kudarccal járva, nagy méreggel és még nagyobb svunggal mint a Katrina hurrikán, bezúdultam a Douglasba és próbáltam felmérni az őszi felhozatalt, amely kb. egyenlő a nagy semmivel.
A nagy semmiről pedig nem lehetséges betűket vetnem, így ettől most eltekintek, de futtában csak magamra fújtam e kis feketét és jött a nagy meglepetés.

Ha nagy vonalakban kéne elemeznem azt mondanám, szinte hajszálnyi a különbség a két illat köz a parfümőr Sophie Labbe ( az eredeti is az övé, meg még olyan ikonok mint a Givenchy Organza és a Penhaligon Clandestine Clara) nem sokat változtatott: a jázmin kevesebb, a zöldes virágos jegyeket ( cis-3-hexanal) felhúzta, a cashmeran puhább, a tonka dominánsabb de egyértelműen a hexanalos gardénia az egyeduralkodó.
Az utóbbi az a jegy amit én minden formában szeretek: Kenzo dübörgő elefántjában fűszerekkel ékítve, Narciso Rodriguez-nél megfüstölve, Tom Ford Black Orchidjában sötéten és túlcsordulón, Annick Goutalnál pedig a nyers tiszta valójában.

A Splendida gardéniája egy fekete bársony, nagyon nőies, nagyon törékeny és módfelett addiktív. Bőrt én nem érzek az illatban, ahogy puhul, máris érkezik az a füstös édesség, jázminos szép monotonitás ami az anyaillat sajátja is.
10 perc körözés után már hoztam is magammal haza, a Rose Essentille átalakítás a másik sikertörténet, de az a mese majd később érkezik.

Christian Dior Poison

Christian Dior Poison
2018. szeptember 9.

Vélhetően nem lesz szentségtörés amit írok, de a reformulált változat sokkal viselhetőbb mint eredeti 1985-ös.
Imádtam az ős verziót ès ezt a mostanit is imádom tiszta szívből, a Dior ház egyik legnagyobb ikonja ő, ehhez nem férhet kétség.
A régivel ezerszeres történetünk van, fiatal èretlen kiskamaszként is viseltem már s kiküldtek egyszer a gimnáziumban óráról-mondván akinek ilyen illata van, az nem rendes lány- szegény Lenke néni, Isten nyugosztalja.Kell ennél erről az illatról többet mondani még eztán?Nem hiszem.

Zöld èretlen, haragos, kesernyés szilva, erős majd édes ès offenzív toxikus torokkaparás.
Kapaszkodom a ház régi illataiba, konokul ès dacosan, s mivel az új üdvöske egy szégyen, (Joy, oké: Jean Patou neve mond esetleg nektek valamit marketinges kisfiúk ès kisleányok Dioréknál heeee?) nekem már csak ő mesél titkokat a hipnotikus kishúgával karonfogva az Addicttól kísérve.Ők hárman.Ès a Dune.Mert ha a felsorolásból őt kihagytam volna, azt nem bocsátom meg magamnak.Nekem már csak reneszánszról kell gondolkodnom, öreg vagyok ahhoz a végtelen mondernitáshoz ès ürességhez ami jelenkorunk sajátja.

Poison.A méreg.Az alfa és az omega.
Ha az új moralisták ideje egyszer lejár, bevégeztetik, tán eljön újra az ő ideje is.
Az illatok pedig még sosem vártak hiába.
(Végtelen csalódottságomat Dior Joy ügyben lásd ott megjegyzésként)

Fort & Manle Charlatan EDP

Fort & Manle Charlatan EDP
2018. augusztus 30.

Zene, hang, emlèkfoszlànyok ès sóhajokra kèsztető kèpi vilàg indult a fejemben, akàr egy moziban ettől a körtès- karamellàs, szantàlos, csokis, földes fogalmamsincsmitől.Nem is akarok èrtelmes sorokat írni, legfőbb ismèrve hogy addiktív ès szívfacsaró.

Uniszex, nincs korhatàr, egy igazi sarlatàn ahogy a neve ígèri, hihetetlen fàzisokon àthaladó, percenkènt vàltozó illuzionista.
Szabadulni, elfelejteni esèlyed sem lesz ha florientàl függő vagy, rózsa dominàns a szívben, szúrós gombák ès édességek,teljes anomàlia az illat, megannyi össze nem illő note csodàlatos keverèse.
Şaka, vagyis trèfa, ezt a nevet adnàm nèki màsodik kesztnèvnek, ilyen àllat nincs is mèg a mesekönyvben sem.

Adok egy kis hangulati aláfestét is hozzá, így lesz teljes a mondandóm:

Fort & Manle Süleyman Le Magnifique EDP

Fort & Manle Süleyman Le Magnifique EDP
2018. augusztus 30.

Szulejmánt nekünk magyaroknak sajnos nem kell bemutatni, hódító barbárjai 150 évig ültek a nyakunkon, iszonyatos népirtást és fosztogatást végezve és tudom, hogy a törökök szinte istenként tisztelik legendás történelmi alakját, de emberünk valójában egy megalomániás, nárcisztikus, véreskezű kis pöcs volt (már elnézést) elég csak utánaolvasni és felütni néhány komolyabb történelmi könyvet a törökök dicsőséges századáról.

A fentiek ellenére imádok mindent ami az országgal, a kultúrájukkal, gasztronómiával kapcsolatos, Istanbul a csodák városa, kapu két világ közt, e parfüm pedig pontosan ezt testesíti meg: keleti varázslat,elvetemült európai orroknak fabrikálva.Aki nem szereti az oudos, arabos stílust, le sem érdemes vennie a polcról, bármennyire is fogyasztható formában lett ő feltálalva.

Rasei Fort a parfümőr, török család leszármazottjaként (ő maga már Cipruson született) nagyon nagy hangsúlyt helyez őshazájának ikonikus alakjai köré épített parfümjeivel a múltjára, a Szulejmán számomra, ahogy fentebb is írtam kelet és nyugat találkozása, egy olfaktív kinyilatkoztatás, hogy mi az igazi kvintesszeciája az orientálnak.
Kifújáskor intenzív fahéj és fás illatok nyitják az ajtót, a folytatásban elképesztő, hogy mennyire homogén a történet, bőrközeli de offenzív, nagyon szép öntögetés ez ettől a fiatal fiúcskától, én valami ilyesmi illatot képzelek egy hammamban használt olajhoz, füstölőhöz, illatosított kencéhez.
Később az illat bedédesedik, beköszön a törökök almateája, a hibiszkusz, a rózsa, az a csöpögős canim benim romantika ami az egész ország sajátja,bazár illat, a lókum, szantál, fák illata, összességében egy tűpontos hangulati ábrázolás.
Teljes méretet nem óhajtok, illat èlmènynek ès hajra permetezve egyetlen fújás viszont több mint csodálatos.